Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Italiano » Вто Май 12, 2015 4:08 pm

Така е - всяка информация от достоверен източник е важна и ценна.
Но да се поставим на мястото на средностатистическия новобранец:
Разбрал съм отнякъде за Зоната.
Казват ми да прочета книгата и тогава да се захващам.
Зачитам я, но нещо не я разбирам, не е синтезирана информацията или не може да ме грабне отведнъж.
И се отказвам.

А от личен опит смея да заявя, че книгата се чете много лесно и приятно, ако преди това си се запознал със Зоната.
И затова приносът на Пипи е изключително голям!
За което и благодарим и прегръщаме!
:hug:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Зоната
 

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Маня » Вто Май 12, 2015 4:17 pm

Ити, напълно съм съгласна с теб, но има хора, които и това не правят - да прочетат поне инфото в сайта. Да не говорим за книгите. А Бари пише толкова увлекателно, че книгите му се четат като криминале или любовен роман. Затова се опитвам понякога да напомням на новобранците, че трябва да четат, не да се водят от готови менюта за Зоната, които могат да намерят на доста места в нета.
Колкото до рибеното масло - да, приемаме го за препоръчително. Но след всичко, което изчетох от Бари в оригинал съм повече от убедена, че е задължително. За съжаление с храната не можем да си набавим дори минималните необходими количества EPA/DHA. А когато някой тръгва към Зоната не само с цел да става фиданка, а основно да се погрижи за здравето си, рибеното масло става задължлителен компонент и в никакъв случай не е фетиш.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Italiano » Сря Май 13, 2015 1:53 pm

Почвам отзад напред:

Има си, има си фетиш към рибеното масло тук. Че и към определена марка дори.
И когато се разбра, че и от нея се оригваме на риба, а Пипи каза, че не би трябвало да се получава така при качествените масла, и стана едно "ама как, ама не, ама ...". :)

Аз им напомням да четат книгите на Бари, когато спорят за глупости или се правят на "откриватели".

Така е, права си - някои влизат директно с регистрация във Форума и викат "кажете сега какво да правя". Или пък задават елементарни въпроси, които ги има на началната страница на сайта.
А любимото ми е "Много е сложно - може ли някой да ми даде готово меню за 2 седмици, 1 месец и т.н." ...
:laugh4:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Маня » Сря Май 13, 2015 2:02 pm

Italiano написа:И когато се разбра, че и от нея се оригваме на риба, а Пипи каза, че не би трябвало да се получава така при качествените масла, и стана едно "ама как, ама не, ама ...". :)

Нито веднъж не ми се е случило подобно нещо. Е, аз сменям 3 марки и ги редувам ту на капсули, ту течни. Жалко, че не мога да си позволя продукта на Бари, но май май малцина могат да си го позволят... Та затова "фетиша" към най-евтиното... А оригването не беше май от "най-препоръчваното", а от една друга негова форма на същата фирма, която може да се закупи и у нас ама почти на тройна цена :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот tanita68 » Сря Май 13, 2015 5:34 pm

Абе рибното оригване си е баш от "най-препоръчваното" ама не е винаги. Зависи кога го пиеш и дали след приема му ще си легнеш или ще се движиш. Може би и затова Бари Сиърс препоръчва да се приема по време на нощната закуска. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот jivas » Сря Май 13, 2015 10:08 pm

Понеже сте отворили темата за маслото. Аз пия от препоръчаното във форума. Бях се притеснил, че съм попаднал на кофти партида защото го има оригването с дъх на риба. Виждам обаче, че и при други е така. Пия по пет капсули на ден, вероятно ако ги намаля това ще изчезне. До тук съм изпил 370 капсули общо(нали всичко броя :lol: ) Обаче ми е объркано, в препоръките за избор на качествено масло пише ,,Ако след прием на рибено масло усещате или се оригвате с дъх на риба- такова рибено масло трябва да се избягва на всяка цена,,
Трябва ли да го пия или е опасно? :(

Моля ако някой пие различна марка и не получава оригвания с мирис на риба да ми прати съобщение с името.
Аватар
jivas
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 10, 2015 1:06 am
Бургас
Мъж

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Tatyana » Чет Май 14, 2015 2:56 am

Добре дошла и от мен Фани :hug:
Я не се притеснявай толкова много от тази Зона и от меренето, че като виждам още отначалото си се стресирала и почти не си писала откакто си направила дневник (не, че ми стига времето да изчета и другите теми в последно време де в които може и да си писала:). Давай смело и се впускай във възможно най-добрия и здравословен режим в момента :yess:. Книгата (както Ити ти е обяснил) не е задължителна, а само силно препоръчителна :bigsm1:. Но аз лично започнах Зоната без нея - започвах я няколко пъти книгата, нищо не разбрах и ми се стори сложно и почти се отказах, докато не попаднах на този сайт. Така, че изчети основната информация от сайта и започвай смело :) - благодарностите за любимата ни Пипилотка ще си ги изказваш по-късно след резултатите :pipilota:. Ние всички останали помагаме винаги с каквото можем и особено като видим хъс и желание от другата страна :bigsm4:. Ако проявиш желание и упоритост да си в Зоната с удоволствие ще ти изпратя рецептите от първата готварска тема - събрани и подредени по азбучен ред. Само ми драсни два реда на лично съобщение и ми остави имейл. Отделно имаш цяла тема с рецепти със снимки - т.е. имаш възможност да се вихриш в кухнята със страхотни проверени и сметнати рецепти :chef1:
След основната информация в сайта вече влез във форума и от там според мен са задължителни дневниците на Гого, Таня (в момента е Анят), Газилот и още няколко дневника (при достатъчно време изчети поне тези от първите 2 страници с дневници) - там ще видиш чудесата, които прави Зоната с хората и др. разни неща :).
Успех ти желая, упоритост и след това всички ние ще се радваме на твоите постигнати резултати - преди всичко здраве, а в бонус секси и здраво тяло. После може да си обсъждаме и от къде да си купиш нови дрешки :dress:, защото просто ще са ти необходими :bigsm4:
Успех и отново добре дошла сред нас - тук ще намериш и ценни приятели, защото сайта е пристанище или островче на такива :grouphug:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Фани77 » Чет Май 14, 2015 8:15 am

Благодаря на Tatyana! Дневниците, които си споменала ги знам почти наизуст и чета и препрочитам отново! Водя си записки- около 10 страници вече от едно тефтерче, с което се будя и заспивам.... :lol:
Въпрос- овеса как го приемате-варен, накиснат с вода или само с мляко и Стевия каква и откъде купувате? Ако вече има отговори на тези въпроси извинете ме за пропуска, посочете къде да чета.....
Фани77
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Май 11, 2015 11:50 am
Жена

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Маня » Чет Май 14, 2015 8:34 am

Въпрос на вкус е как ще хапваш овеса. Аз лично го предпочитам само накиснат. Единствено когато го ползвам като ориз в някоя рецепта е варен. За мен е много по-лесно зонирано суровоядство от зонирано готвене, но всичко е въпрос все пак на личен избор.

Стевия се предлага в различни варианти. Аз лично от всички експериментирани видове последно се спрях на предлаганата в тази верига сладкарници в течен вариант, защото е с подробно описание за ползването в различни варианти, а и съм пробвала от продуктите, които приготвят с нея. Може да се намери и на прах. В iHerb има доста голямо разнообразие.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Фани77 » Чет Май 14, 2015 9:41 am

А има ли предпочитана марка овес както извара и киселото мляко? Едрозърнести ядки или трици купувате?
Фани77
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Май 11, 2015 11:50 am
Жена

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Маня » Чет Май 14, 2015 9:47 am

Овес цяло зърно, а не овесени ядки. А триците са си трици. Това просто са два различни продукта от един източник. Овес се продава в магазините за здравословни храни, в магазини Берьозка, по пазарите. Важното е да е цяло зърно (като жито за варене).
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Фани77 » Чет Май 14, 2015 12:33 pm

Лелееее добре, че попитах, но засега ще го избягвам....Засега търсим рибено масло, с него да започнем.... :)
Фани77
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Май 11, 2015 11:50 am
Жена

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Tatyana » Пет Май 15, 2015 1:03 am

Фани, аз лично предпочитам овеса от руските магазини Берьозка - чист и вкусен, но бързо изчезва, та ако го намериш там си вземи няколко пакета. Защо ще избягваш овеса не разбрах? Аз си го хапвам почти всяка сутрин за закуска. Освен изключително полезен много засища и е прекрасна закуска. Аз си го хапвам солен - добавям сирене, извара, котидж, шунка или филе (най-често комбинация от 3 протеина, защото закусвам с 3 блока) + шарена сол - е, няма такава засищаща вкусотия :bigsm39:.
Варенето на овеса много пъти е дискутирано във форума и големи саги имаше с него, но накрая някой му беше хванал цаката да се вари без да ти прави печката на нищо (защото кипи). Най-лесния начин е следния: аз лично варя 15 блока, т.е. за 5 сутрини по три блока. Варя 210 г овес (15 блока по 14 грама) като го заливам със студена вода - оставям го да заври и спирам котлона, след 2-3-4 часа пак завира и веднага изключвам и на сутринта той вече се топи в устата. Ако искаш да е по-твърд става и с едно завиране и го оставяш през нощта. После мериш цялото количесто (за да разбереш колко е на блок сварен), отделяш си например по 3 блока в кутийките от котидж сирене и си имаш оразмерен въглехидрат - после само си добавяш желания от теб протеин и маслинки например и имаш готова закуска, която те държи сита 4-5 часа.
Успех от мен и да споделяш по-често (поне в началото) как се движат нещата при теб. Това е идеята на форума - да споделяш и ако има нещо неясно да се коригира навреме. Дерзай и резултатите няма да закъснеят :bigsm18:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот tanita68 » Пет Май 15, 2015 3:46 pm

По въпроса за стевията - виж в темата. Погледни и си избери. Темата не е много дълга, само 5 странички и има споделено както за стевия от iherb, така и за такава от българските магазини. :)
За рибеното масло - почти всички тук приемаме препоръчаното от Гого. Честно казано аз бая се рових из интернет, за да открия някакъв по-приемлив вариант, но не открих. А относно рибното уригване - зависи кога го приемаш. Ако го приемаш с последната закуска и след това си легнеш просто няма такива проблеми. Аз съм го приемала и с вечерята, и със закуската. Важното е след приема му да няма много движение и притискане на стомаха, тогава няма проблеми. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот gogo » Съб Май 16, 2015 6:22 am

Italiano написа:п.с. Рибеното масло НЕ е задължително.
Силно препоръчително е, но НЕ е задължително.
Забелязвам, че във Форума има някакъв фетиш към него ...
:)

Ити не си много прав. ;) Виж какво пише Барито тук съвсем в самото начало.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоновото ми НАЧАЛО

Мнениеот gogo » Съб Май 16, 2015 6:36 am

Italiano написа:
_belladonna_ написа:На първо място прочети поне основната книга на Б. Сиърс - Зоната. Без нея не става. Трябва да си наясно с идеята и принципите и всичко, което там е описано по разбираем начин.

Ох, и това е някаква тенденция, която забелязвам напоследък - да се препоръчва на хората първо да прочетат книгата, пък тогава да влизат в Зоната. Или че без книгата не става ...

Информацията, която се съдържа в сайта е напълно достатъчна за влизане и задържане в Зоната. Дори е много по-удобна от книгата, защото е синтезирана и тематична.
Книгата е за момента, в който някой почва да си прави грешни заключения и дори да спори по въпроси, които не са му ясни.

Така че, Фани, прочети сайта, хвърляй се смело и питай още по-смело!


Тук пък въобще не съм съгласен с теб. :refuse: Да, в сайта има информацията да започнеш да практикуваш Зоната. Обаче в книгите си Сиърс обяснява много просто и нагледно защо и как е стигнал до Зоната. Освен това дава много информация и примери за направо чудодейните резултати от правилното й следване. За мен прочитането, и препрочитането, на книгите му е много вълнуващ и завладяващ момент. Те(книгите) и постигнатите резултати ме държат вече трета година в Зоната. Така че мисля, че преди някой да почне Зоната е добре да се запознае с "теорията" от поне една от книгите на доктора.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron