Зеленият път на jivas

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот jivas » Чет Мар 12, 2015 9:03 pm

Отчета за днес :)

Храна

9,30 Нахут 117 гр. ;) пиле 86 гр., фъстък 18 бр. -3 БПВ

14,30 Ябълка 300 гр. пиле 86 гр., фъстък 18 бр. -3 БПВ

17,30 Ябълка 300 гр. пиле 86 гр., фъстък 18 бр. -3 БПВ

20,30 Ябълка 300 гр. скумрия 130 гр., фъстък 18 бр. - 3 БПВ

23,30(Планирано) 200 гр. ябълка, 84 гр., скумрия, фъстък 12 бр. - 2 БПВ

Фитнес

Колело - 10 мин, 5-та степен 6,60 км. Най-добро за момента :smdance:

Упражнения за рамо 4 по 4 серии с по 8 повторения

Трапец - 2 упражнения по 4 серии с по 10 повторения

Упражнения за гръб

Крачкомер

Изображение

Поздрави
Аватар
jivas
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 10, 2015 1:06 am
Бургас
Мъж

Re: Зеленият път на jivas

Зоната
 

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот Italiano » Пет Мар 13, 2015 5:30 pm

Понеже и пилето го мериш до грам, да ти кажа, че е 84 гр. за 3 ПБ.
:)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот jivas » Пет Мар 13, 2015 10:45 pm

Благодаря, нещо съм се заблудил.

Отчета за днес

Храна

8.30 скумрия 168 гр, ябълка 100 гр. круша 300 гр., фъстъци 24 - 4 БПВ

13.00, 17.00, 20.30 по една кофичка кисело мляко 2% -6БПВ

22.00 скумрия 126 гр., нахут 117 гр., фъстъци 18 бр. - 3 БПВ

Фитнес няма понеже се наложи служебно пътуване до София. Храненията също се промениха заради това. Голям глад е с това кисело мляко :о

Крачкомер - 2105 :(

Събота и неделя ще се опитам да мина по 15 000 + фитнес упражненията

Поздрави :)
Аватар
jivas
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 10, 2015 1:06 am
Бургас
Мъж

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот Маня » Пет Мар 13, 2015 11:19 pm

jivas написа: Голям глад е с това кисело мляко :о


Ами то не доставя достатъчно енергия - само те изстъргва. А и не е най-добрия източник на протеин за човек, който и тренира. Ако се ориентираш към Верея 0,1%, ще можеш да добавиш към него ядки. Ако в някой от бургаските вериги предлагат цедено Олимпус 0% (аз го намирам в Метро в София) ще можеш да го ползваш като протеин по 82 г за БП (1 кофичка е 4 БП ) и да добавяш въглехидрат под формата на овес (сварен или накиснат), зеленчук, плод и ядки за мазнини. Мен то ме спасява в момента с проблемите със зъбите и необходимостта да приемам храна, която не се дъвче :laugh1: , че не останаха кътници :laugh1: Много добро решение е и изварата на Олимпус - 50 г за БП, която може да се овкуси с подправки и зехтин и към нея да добавиш зеленчук или плод.

И понеже се оплакваш, че в момента няма вкусни зеленчуци на прилична цена - винаги можеш да ползваш замразени такива - стават бързо на пара, и са сравнително по-евтини от пресните. Имаш избор - зелен фасул, броколи, карфиол, морков - комбинацията от тях става разкошно ястие от задушени зеленчуци.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот jivas » Съб Мар 14, 2015 8:31 am

Благодаря, Маня :) Днес ще проверя за цедено мляко и зеленчуци.
Аватар
jivas
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 10, 2015 1:06 am
Бургас
Мъж

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот jivas » Съб Мар 14, 2015 10:47 pm

Отчета за днес-

Храна

8,30 Скумрия 130 гр., нахут 120 гр., фъстък 18 бр - 3 БПВ

12,00 Скумрия 130 гр., нахут 120 гр., фъстък 18 бр - 3 БПВ

17,00 Скумрия 80 гр., нахут 80 гр., фъстък 12 бр - 2 БПВ

20,30 Калмари 210 гр., кисело зеле 300 гр., фъстък 18 бр. - 3 БПВ

23,30 Калмари 210 гр., кисело зеле 300 гр., фъстък 18 бр. - 3 БПВ


Физическата активност ми дойде в повече затова слагам още 1 блок.

Фитнес

Колело 10 мин. 5-та степен- 6,53 км.

Упражнения за крака 7 по 4 серии с по 8 повторения

Коремни преси 4 по 20

Екстензии 4 по 15


Кръвно налягане

Изображение


Крачкомер

Изображение

:smdance: :smdance: :smdance:

Поздрави
Аватар
jivas
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 10, 2015 1:06 am
Бургас
Мъж

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот jivas » Нед Мар 15, 2015 9:11 pm

Отчета за днес :)

Храна

8,30 - 246 гр. обезмаслено цедено мляко :bigsm39: 300 гр. ябълка и 18 бр. фъстъци. Благодаря на Маня за идеята за млякото. Толкова ми беше вкусно, че имах чувството, че правя нещо нередно докато го ям :laugh1: 3 БПВ

13,00 - Хранене извън зоната, без да прекалявам. Порция курбан, 4 кафени лъжици жито и парченце баница с тиква

17,00 - 80 гр. цедено мляко+50гр. извара, 200 гр. ябълка, 12 бр. фъстъци 2 БПВ

20,00 - 85гр. пиле, 300 гр. кисело зеле и 18 бр. фъстък 3 БПВ

23,30(Планирано) 85 гр. пиле, 300 гр. ябълка и 18 бр. фъстъци 3 БПВ


Фитнес

Колело 10 мин. 5-та степен - 6,37 км

Упражнения за бицепс 3 х 4 серии с по 8 повторения

Упражнения за трицепс 2 х 4 серии с по 8 повторения

Крачкомер

Изображение

Измерено в километри - 12.5 км. Средно темпо 4,8 км. в час. Не съм бързал предвид многото километри.

Седмичен крачкомер

Изображение

Цел - следващата седмица седмичния крачкомер да е поне с 5000 крачки повече


Поздрави :)
Аватар
jivas
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 10, 2015 1:06 am
Бургас
Мъж

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот Маня » Нед Мар 15, 2015 9:19 pm

Умори ме с тия ябълки :laugh1: . И тук ще напиша цитата от последната книга на Бари Сиърс "Средиземноморската Зона" - все пак най-добрият източник на въглехидрати, а оттам и на полифеноли са зеленчуците и подправките (босилек, риган, мащерка, розмарин, магданоз, копър, чили, куркума, абе всичко, за което се сети човек че е подправка и което така и така не се брои в Зоната).

От глава 5: Средиземноморската зона - еволюцията на средиземноморската диета: Основата на вашата диета са много цветни зеленчуци,бедни на скорбяла, ограничено количество цветни плодове и бобови растения. Добавяте умерено количество бедни на мазнини протеини (като пиле или риба) и мъничко ненаситена мазнина, като екстра-върджин зехтин или ограничено количество ядки, и поддържате приема на омега-6 и наситени мазнини до минимум. Накрая, хапвате възможно най-малко зърнени храни и нишесте (оптималното е да са нула) и никога не включвате бели въглехидрати в чинията си. До тук Средиземноморската Зона прилича на Средиземноморската диета, освен в намаляването или елиминирането на зърнените храни и нишестето и включването на доста повече цветни зеленчуци и плодове в нея. Но тези две на пръв поглед малки промени в диетата имат драматични хормонални последствия. Те превръщат една добра диета (Средиземноморската диета) в една изключителна хормонална противовъзпалителна диета (Средиземноморската Зона). За да постигнете още по-добри резултати продължете с намаляване количеството на плодовете и увеличете количеството на несъдържащите скорбяла зеленчуци. Това значително намалява гликемичния товар на диетата и допълнително засилва противовъзпалителното въздействие.
Ключът на Средиземноморската Зона е да поддържате тялото си в постоянен хормонален баланс, като използвате хранителни продукти, които се срещат основно в региона на Средиземноморието. Вие правите това с разбирането как тези хранителни вещества могат да повлияят хормонално и генетически да намалите възпалението, получено в резултат на хранителния ви режим.
За разлика от относително неструктурираните параметри на Средиземноморската диета, Средиземноморската Зона предлага определена структура и това е ключът за постигане на по-добри резултати. Щом като основните предимства на традиционната средиземноморска диета са по-добро състояние на ума и по-дълъг живот, тогава какво можете да очаквате ако следвате Средиземноморската Зона? Ще бъдете по-умни, по-щастливи, ще живеете по-дълго с по-добро здраве, и, за разлика от резултатите от средиземноморската диета, вие също така и ще отслабнете. Не е лоша сделка, нали.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот jivas » Нед Мар 15, 2015 9:49 pm

:) Сам не мога да повярвам защото преди не хапвах плодове. Цитата го четох в профила ти. Вчера за малко да си купя замразен фасул. Трябва ми малко настройка, не съм сигурен, че ще мога да ги ям.
Аватар
jivas
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 10, 2015 1:06 am
Бургас
Мъж

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот Маня » Нед Мар 15, 2015 10:01 pm

Не мога да повярвам - има ли нещо по-вкусно от зеленчуци. Ето, днес си направих пюре (че нали нямам с какво да дъвча в последно време :laugh1: ) от броколи, карфиол, морков, праз, лук, чушка, смляна на прах сушена манатарка, няколко стръка магданоз, копър и босилек (естествено зонирани като количество - 10 БВ - ядене за 3 дни), задушени в малко водичка и пасирани. И към това за обед и вечеря - за 2 БПВМ - 2/3 ч.л. зехтин и 164 г цедено мляко (а може да се хапне и с риба, и с пилешко, и с телешко и с какъвато друга мръвка си харесаш).

Само дамати и краставици ли хапваш? Можеш да си свариш и леща или една средна кутия бял боб на Бондуел са си 2 БВ. Такова разнообразие предлагат зеленчуците.

Купи си овес - много добро допълнение към въглехидратите - варен или киснат - и много засища. И се комбинира чудесно с киселото мляко.

При това физическо натоварване е редно да вкарваш повече полезни вещества в организма си, а то идва от по-разнообразната храна.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот jivas » Нед Мар 15, 2015 10:20 pm

За въглехидрат хапвам и нахут. Но трябва да намеря вариант и за зеленчуци. Полезни са и за набавяне на калции, фибри и т.н. Ще включа и леща, но пък тя спада към бобовите. Мога да комбинирам чушки пълнени с извара. Възможности много, но човек обикновенно тръгва по пътя на най-малкото съпротивление :) Благодаря за съветите, Маня. Ще взема мерки :)
Аватар
jivas
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 10, 2015 1:06 am
Бургас
Мъж

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот Маня » Нед Мар 15, 2015 10:25 pm

Лещата е в зелените продукти. :laugh1:
Много вкусна закуска става от цеденото кисело мляко с настъргана глава целина, овес, няколко стръка магданоз и ядки, с няколко капки лимон.
Въпросът е да проявиш фантазия и да разнообразяваш храната си. И в темата за готвене, и в моя дневник, и в сайта има много добри рецепти. Ако не умееш да готвиш - не е проблем. Защото колкото е по-сурова храната, толкова по-добре.

Но можеш да си свариш няколко яйца и да им подариш жълтъците на пилетата. И от време на време да хапваш все пак по 1 жълтък - да кажем 1 на 2 седмици. Омлет от 1 цяло яйце и 4 белтъка става страхотен.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот jivas » Нед Мар 15, 2015 10:58 pm

Лещата е зелена, да, но е от семейство бобови.
Основата на вашата диета са много цветни зеленчуци,бедни на скорбяла, ограничено количество цветни плодове и бобови растения.
Та затова не съм сигурен колко често трябва да се консумира.
Аватар
jivas
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 10, 2015 1:06 am
Бургас
Мъж

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот Маня » Нед Мар 15, 2015 11:07 pm

Ами то и нахутът е бобово растение. :laugh4: Просто не съдържа нишесте, което го прави подходящ за похапване.
Ограничено количество означава да не е всеки ден, може да са 3 блока в едно хранене за деня, може да са по 1 блок към някое блюдо през седмицата.

Погледни си менютата - всеки ден нахут, кисело мляко и ябълка. Никакво разнообразие. И едно кисело зеле тук там. Не мисля, че си ограничил бобовите, а зеленчуците изобщо липсват.

Една чаша хубаво червено вино към вечерното месо (1 БВ) е също едно добро допълнение към праненето, че е и полезно.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот jivas » Нед Мар 15, 2015 11:17 pm

:lol: Знам. Ама както казах трудно е :lol: Това е все едно да накараш някой, който не обича месо, да го яде на всяко ядене. Ще измисля нещо
Аватар
jivas
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 10, 2015 1:06 am
Бургас
Мъж

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот Маня » Нед Мар 15, 2015 11:22 pm

Искаш да кажеш, че не обичаш зеленчуци и плодове? Мда, разбирам те. Аз съм така с месото, затова не е толкова често в менюто ми, да не говорим за рибата, която най-лесно приемам, ако я сготви друг или от консерва. Защото иначе става страшно - нито мога да я чистя, пипам я само с ръкавици, дори когато е просто филе и няма очички, опашка и хриле :lol: Добре, че препоръчваното месо е крехко пилешко, телешко и свинско, щото други части от тия животни не мога да ям :lol: - само филета. Но с тях ми е по-лесно.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron