Дневникът на Маня

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот ginette » Вто Фев 10, 2015 1:29 pm

Много се радвам ,че всичко е минало нормално .Ти си герой ,а такива чудесии съм чувала за това изследване ,та затова си позволих да размислиш.Вярвам ,че и изследванията ще са ОК.
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Дневникът на Маня

Зоната
 

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Вто Фев 10, 2015 3:21 pm

Всичко е до психическата нагласа :laugh4: и да се отпусне човек по време на манипулацията. Е, и вероятно много зависи от лекаря. Но бяха нежни и внимателни :laugh4: . Предупреждаваха ме, че ще последва болка и аз всячески се стараех да постигна йогската релаксация, както ме е учила мама още от дете. И да си повтарям наум "минава, минава"... и мина - бързо и хич не болеше :laugh4: само мъничко :laugh1: Приех го като "груб анален секс" :skyle5: (деца да не четат :laugh1: ) с по-дълъг... и... мина леко и сега всичко е ОК.

"Нежен" зонов обед след колоноскопия - 2 БПВМ

2 БП - 16 г протеин на прах
2 БВ - 1 ябълка грани смит
4 БМ - 1/2 аводако (заради протеина на прах - горе-долу толкова са 4 с.л.)
малко листа от мента, вода

В булета на студена супичка
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот GODzillata » Вто Фев 10, 2015 4:36 pm

Manya написа:...вероятно много зависи от лекаря. Но бяха нежни и внимателни ...освен това използваха лубрикант


То направо май ти е харесало? ;) :mrgreen:

Радвам се, че всичко е зад гърба ти и стискам палци всичко да е ток и жица! :yess:

Иначе и на мен ми завират разни работи: :lol:

Изображение

...определено по-поносими де! :laugh:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Melkat » Вто Фев 10, 2015 5:33 pm

Ауу, някаква епидемия е нападнала зонковците :( Оздравявайте всички и всичко да е наред вече :yess: :pray:
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Italiano » Вто Фев 10, 2015 5:46 pm

Остави го Годзи - той така си вкарва ракията за по-бърз ефект!
:lol:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Pipilota » Вто Фев 10, 2015 6:17 pm

:)) Даа, в едната система ракия, в другата кисели краставички :))
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот GODzillata » Вто Фев 10, 2015 6:34 pm

pipilota написа::)) Даа, в едната система ракия, в другата кисели краставички :))



Хименно, така никой не може да ме надуши, че съм пил! :mrgreen: :laugh1:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот _belladonna_ » Сря Фев 11, 2015 9:24 am

Маня, радвам се че всичко е минало! Ти си истински герой...колоноскопия без упойка...
Годзи, чак сега ти видях абокатите. Видя ли какво се случва като не слушаш? :) Оправяй се бързо, дано не е сериозно.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Сря Фев 11, 2015 2:11 pm

"Нежна" зонова закуска и обед от 2 БПВМ (за "болници") :laugh1: :laugh1:

2 БП -164 г кисело мляко Олимпус 0%
2 БВ - 280 г замразени ягоди
4 БМ - 2 ореха и 6 бадема (киснати) - удвоени мазнини заради млякото, в което липсват.
няколко листа мента

В блендера на смути с 50 мл вода. Подслаждане - по желание. На мен не ми е необходимо. Ягодките са бая сладки. :laugh1:

И нещо което установих с времето - вече почти не ползвам стевията. Някак не ми е необходимо усещането за "сладко". Най-често сладкото идва от фурмите.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот HippoDel » Чет Фев 19, 2015 3:38 pm

Manya написа:
marianapanova написа:Маня колко гр за блок е цвеклото?


113 грама - изчислено с извадени фибри. Хубавото е, че е кореноплодните, които не съдържат скорбяла. И е много, ама много червено :laugh4: А и много много много вкусно - сурово, варено, печено, в зимна салата с морков, зеле, пащърнак и целина. Или както мама ми го правеше като дете - сварено цялото, после обелено, нарязано на шайби и после на полумесеци, залято с оцет и зехтин и 2-3 скилидки чесън и престояло така ден-два в хладилника преди да се хапне на супер салата за домашна райкийка. Но става и със сиренце.


Маня, тъй като аз днес, за първи път, реших да ям цвекло, си го изчислих от тук, но за всеки случай потърсих и във форума и попаднах на теб. Само че на мен ми излиза 133г за блок, а не 113, ти от къде си го изчислявала?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Чет Фев 19, 2015 3:47 pm

HippoDel написа:Маня, тъй като аз днес, за първи път, реших да ям цвекло, си го изчислих от тук, но за всеки случай потърсих и във форума и попаднах на теб. Само че на мен ми излиза 133г за блок, а не 113, ти от къде си го изчислявала?

Аз не ползвам bb. Ровя си в тук обикновено, защото има много повече инфо. Но не е изключено да съм сбъркала с изчисленията, или да са за варено цвекло.

ПП. Да за сварено цвекло са 113. Иначе за сурово е 133. Сега ги проверих.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот HippoDel » Чет Фев 19, 2015 4:37 pm

Мерси за уточнението. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Suzi » Пон Фев 23, 2015 2:05 am

Маня, днес направих мус по твоя рецепта - с авокадо. Стана супер :yess: Аз сложих удвоено количество авокадо и 1 с.л мед вместо 2 с.л какао. Стана доста сладък, идеален за моя вкус :laugh4: Исках да ти благодаря за чудесната рецепта :hug:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Elina1 » Пон Фев 23, 2015 3:06 pm

Маня, мъфините ти са прекрасни. А аз така скептично ги гледах снощи, но тази сутрин се превърнаха в най-хубавата ми закуска в зоната, заедно с едно айранче. :)
НЕ МОЖЕ ВЕЧНО ДА ВАЛИ!
Аватар
Elina1
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 10:25 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Фев 23, 2015 6:09 pm

Мили момичета, Сузи и Елина, радвам се, че съм ви доставила малко удоволствие с моите измислени рецепти. Да ви е сладко! Благодаря за споделените впечатления. :skyle12: Да ви е зоново всяко похапване :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Фев 23, 2015 10:44 pm

В ръцете на Коцето Калки (жестоко спокоен и внимателен зъбар, че и ми потананика за настроение :laugh1: ) останах с два зъба по-малко в устата :laugh1: след тричасова битка с едни гадни корени, дето не искаха да излязат. А преди това опити да бъдат освободени двата граноломни зъба от един мост правен преди 25 години по "технология за цял живот". Неспасяем случай да се достигне до каналите и да се направи опит за лечение (а и донякъде излишно поради това, че самите зъбета са поизгнили под моста и коронките. Баси битката беше. Но сега засега всичко е ОК. Да видим как ще е като ме отпусне упойката. Но за ден-два-три - пак на течна храна (може дори да се наложи да е със сламка :laugh1: ), че имам чувството, че утре няма да мога да си отворя устата (яка мускулна треска ще да има). Ама така е, като не тренира човек :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron