Дневникът на mahona

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Tonkata » Пон Ное 17, 2014 9:49 pm

Здравей, Махона !
Предварително се извинявам за "нахлуването" ми в личното ти пространство, но за мен е важно да споделя че супичката ти с праз е наистина мно-о-о-го вкусна
mahona написа:Ах каква вкусна супичка си зонирааах :300 гр праз - 3БВ ;80 гр морков - 1БВ;14 гр овесено брашно- 1БВ;28 гр овесени трици- 2БВ;1 кофичка кисело мляко 2БВ+2БП;1 яйце -1БП;168 гр сирене- 6БП;9БМ - зехтин....................

Ама аз допуснах една грешка :notagree:, с поправката на която супата имаше друга консистенция, но "вкусотията" и си остана. :yess:.
В една чинийка на единия и край бях претеглила овесните ядки, а на другия овесеното брашно. Да ама като наведох чинийката да сипя ядките, докато се усетя изсипах и брашното. Естествено брашното стана на бучки. И тук е моята иновация - за да стане еднородна сместа включих в действие миксера :laugh: . Несръчността ми направи супата с консистенцията на крем супа, ама по-рядка. Нататък продължих по рецептата ти :cook1: и резултатът е вкусна-а-а-а и много ароматна супичка ! :bouquet:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Дневникът на mahona

Зоната
 

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Вто Ное 18, 2014 12:13 am

Аааа Тони и аз имах врътка единия път с пасатора,защото пък изсипах наведнъж овесените трици и те станаха на топчета и хопалаааааа ....врътка с пасатора и крем супаа :laugh1:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Вто Ное 18, 2014 10:03 am

Започвам 6-ти месец днес и вече съм -18 кг твърдо стъпила на кантарчето. :smdance: Чувствам се превъзходно,позволявам си 1 вечеря в седмицата да си хапвам незоново и това е обикновенно в петък или събота вечер.Освен в зелено,храната ми вече е леко оцветена и в оранжево и това прави престоя ми в Зоната по лесен и приятен.Близките ми храня със зонови гозби,но не точно в зонови количества с изключение на майка ми,която за 3 месеца дръпна 12 кг назад и сега изпадна в лека паника,защото не иска да сваля повече,а иска да продължи да се храни в Зоната.Дигнах и блоковете мазнини и май спря да сваля :lol: .Прекрасно нещо е това хранене и с огромна радост се лепвам сутрин в 7 ч за домакинската везна :laugh1: Хиляди благодарности на всички ,които споделят опита си и благодарение на това успявам да постигна мечтата си! :bigsm22: И да споделя нещо ...липсвате ми всички вие от чиито дневници почерпих толкова знания,а вече спряхте да пишете :(
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Pipilota » Сря Ное 19, 2014 7:01 am

Ииии, Махонче, колко те обичам ако знаеешш :bigsm22: :hooo:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Чет Ное 20, 2014 11:55 am

Радост за очите ми..Пипи ме е посетила ,докато ходя напред назад по други теми и дневници. :smdance: Благодаря ти за добрите думички мила Пипи :bouquet:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Маня » Чет Ное 20, 2014 12:14 pm

Леле, и тук намалели окръжности :lol: и тонажи :lol: . Леле как ви завиждам девойки :laugh4: Махона, продължавай все така. А е толкова гот, че и цялото семейство се е зоНирало. Направо супер.

Скрит текст:
ПП. Май и на мен ми е време да се кача на кантара и да хвана метъра, но не очаквам чудеса. Нещо задържам в последно време, но трябва да анализирам причините.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Чет Ное 20, 2014 1:27 pm

Задържах 2 седмици и 1 цял ден избягах от зоната...размърдах явно нещата и после отново тръгнах леко надолу.При мен определено тоя номер върши работа ...че е и приятен :laugh1:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Вто Дек 02, 2014 11:44 am

Ееееееееееее...доживях да видя кръгъл минус на по малко окръглената си фигура....да се похваля от 17 юни до 2-ри декември ..точно 20 кг назад!Вероятно тази седмица ще задържа твърдо този минус и след това продължавам да го увеличавам! :stupid: Ако някой ми беше казал преди половин година ,че това е възможно...честна дума нямаше да му повярвам! :smdance: :smdance: :smdance: Обичам да ям,обичам да комбинирам,обичам да готвя...и точно това се оказа моя начин на хранене.Значи продължаавам смело напред!
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Melkat » Вто Дек 02, 2014 9:18 pm

Те това ако не е пълна промяна, здраве му кажи :) Поздравления, махона :)
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Маня » Вто Дек 02, 2014 9:35 pm

Браво Махона! Ти можеш да служи за пример на всички ни. Резултатът ти е повече от впечатляващ!
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Вто Дек 23, 2014 4:23 pm

22 кг надолу в края на 6-тия месец от зонуването ми! :smdance: Весели празници на всички ! :bigsm40: :gift2: :santa1: ..и мнооооого подаръци !
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Melkat » Вто Дек 23, 2014 4:46 pm

Весели празници, mahona :chrtree: :snowfl:
Поздравления за чудесните резултати :bouquet: Сигурна съм, че се чувстваш прекрасно :)
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Вто Яну 06, 2015 2:07 pm

Търкууууууууууууул от колелото за 10-на дни и килограм отгорее :th: После 3 дни в Зоната и отново се върнах на минус 22 кг. :smdance: Страхотно начало на годината и най хубавото е ,че вече свърши главоболието,мързела и тежеста в корема.Отново ставам рано,нямам спиране през целия ден и настроението ми е страхотно!Започвам нов етап от оформянето си като нов човек за следващите 7 месеца.Подготовката ми за РД през август вече се оформи изцяло в зелен цвят,за да махна още 20 кг до август.Сигурна съм ,че е възможно и че ще се случи! :smdance:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Pipilota » Пет Яну 09, 2015 6:44 am

Махонче, мила, нали ще ни зарадваш и ти някой ден със снимков материал за "Преди" и "След"...че много ми се иска да направим една такава нахъсващо-стумилираща страница в сайта....Трябва да казваме на всички начинаещи да започват със снимков материал :yess:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Пет Яну 09, 2015 11:29 pm

Нагласих Пипи снимки и утре ще ги пусна тук,че сама трудно се справям с качването им в сайта и ще чакам да се пробуди някой по компетентен от "домашните любимци" :laugh1:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Pipilota » Съб Яну 10, 2015 5:34 am

Махонче, аз викам да пуснеш снимки малко по-късно, като стигнеш почти желаните килограми, така да е замаяно фрапираща разликата, сещаш ли се :laugh4: И дори не знам дали да ги пускаме тук, или да изчакаме да се събере повечко материал от различни зоНбенца, и да направим сяла страница в сайта...и си мисля, всеки който ни снабди със снимки, да има и по няколко реда написани под или над снимките, с това как сте започнали, какво се променило, и в крайна сметка какво е сега...ще е много забавно. А върху лицата ще слагаме някакъв знак на зоната или нещо, което да ги скрива, за да се чувстват всички спокойни. ама като съберем 3-4 човека, тогава ще говорим за подробности :yess:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron