Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопаджия

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот silvy_ba » Съб Ное 15, 2014 1:54 am

gogo честит рожден ден на голеееми патерици :angel: няма как да го подмина след последните постове..жив и здрав!
искам да се извиня,че досаждам в дневника ти по лични въпроси,но наистина съм притисната от време и трябва да взема решение....а имам нужда от мнение :shy:
моля те погледни все пак това масло и ми кажи дали става или да си гледам работата и да си взимам каквото си написал многократно :angel:
Благодаря!
http://www.iherb.com/Now-Foods-Ultra-Om ... =null&ic=8
-Как говориш след като нямаш мозък?-Попита Дороти.
-Не знам-каза Плашилото-но тези,които нямат мозък,много обичат да говорят.
Магьосникът от Оз
Аватар
silvy_ba
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 8:56 pm
Пафос,Cyprus

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Зоната
 

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Съб Ное 15, 2014 11:32 am

silvy_ba написа:gogo честит рожден ден на голеееми патерици :angel: няма как да го подмина след последните постове..жив и здрав!
искам да се извиня,че досаждам в дневника ти по лични въпроси,но наистина съм притисната от време и трябва да взема решение....а имам нужда от мнение :shy:
моля те погледни все пак това масло и ми кажи дали става или да си гледам работата и да си взимам каквото си написал многократно :angel:
Благодаря!
http://www.iherb.com/Now-Foods-Ultra-Om ... =null&ic=8


Силви, рибеното масло, което си посочила е с голяма концентрация и е молекулярно пречистено, на Now е и предполагам, че ще мине теста с фризера подобно на Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels. Имам само някакъв спомен, че някой от форума имаше оплакване, че си поръчал подобно масло и капсулите били по твърди и при натиск се пукали. Аз не съм си поръчвал такова и не мога да кажа. Ако се поразровиш назад в темата може би ще откриеш постовете, където се дискутираше това. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Вто Ное 18, 2014 9:15 pm

Снощи с жената бяхме на концерт в зала 1 на НДК на Руслан Мъйнов. Беше страхотно. Цялата зала беше пълна, имаше и правостоящи. За първи път виждам Мъйнов на живо. Просто човек да се чуди как в него има толкова енергия, ако не знае, че спазва Зоната. Изглежда толкова крехък и фин, а е пълен с такава енергия и какъв глас само вади. Направо умопомрачително. Като човек е много земен. Успях да взема автограф от него и да си направя снимка. :smdance: :smdance: :smdance: . Споменах му, че аз и много други сме му признателни, че ни е отворил очите за Зоната.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Tonkata » Вто Ное 18, 2014 9:28 pm

Гого,
като чета тези редове си мисля колко е заразителен позитивния пример ! :yess: и как споделеното в този форум помага за разпространяването му ! :applaus:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот newwoman777 » Сря Ное 19, 2014 12:45 am

Здравей,Гого! :)
От известно време съм в сайта и при всяка свободна минутка чета ли чета....но информацията е ужасно много и няма да мога поне 1 месец най-малко да я "смеля",а ми се иска всичко да знам,защото час по-скоро искам да се справя с някои здравословни проблеми,които ме мъчат(аз споменах в една от темите,даже ти беше първия,който ми отговори,за което ти благодаря много:)
Четейки и в други теми,все попадах на теб и затова с риск да бъда нахална,си позволявам да ти пиша,за да те помоля за малко концентрирано инфо за неща,които ме интересуват,а нямам търспение с времето да намеря отговора им :shy:
Днес по твоя препоръка и по твоите наставления се опитах да си направя профил в Iherb и мисля,че успях,но утре ще се мъча да я довърша пълната регистрация(малко е трудно за хора,скарани е английския:).Искам да си поръчам рибеното масло,което препоръчваш(25.00$),но искам да те попитам-там има ли от тези протеини,които Пламъчето описва като най-добри и ти поръчвал ли си някои от тях и кои?
Второто ,което искам да те попитам е :понеже постоянно чета за млечните продукти с какво ги пълнят и започнах да си заквасвам от домашно прясно-кисело мляко.Но дали то не е много маслено и по колко грама да взимам от него?
То с тези мазнини ми е много сложно-когато ядеш обикновенно сирене или кашкавал или свински врат и др. нали самите те са си много мазни,за да добавяме мазнини? :think2:
Имам още доста въпроси,но да не прекалявам сега :hm: ....може междувременно,четейки да си намеря отговора....ако не-пак ще питам,пък ако прекалявам,просто ме блокирай :laugh4:
Поздрави и благодаря предварително! :bouquet:
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Сря Ное 19, 2014 11:01 am

newwoman777 написа:Здравей,Гого! :)
От известно време съм в сайта и при всяка свободна минутка чета ли чета....но информацията е ужасно много и няма да мога поне 1 месец най-малко да я "смеля",а ми се иска всичко да знам,защото час по-скоро искам да се справя с някои здравословни проблеми,които ме мъчат(аз споменах в една от темите,даже ти беше първия,който ми отговори,за което ти благодаря много:)

Погледни в началото на дневника ми. Там съм се опитал в най-концентриран вид да по опиша какво следва да знаят начинаещите в Зоната, основано на моя опит в нея(Зоната). Справянето със здравословните проблеми ще дойде неминуемо при стриктно спазване на правилата на Зоната.

newwoman777 написа:Четейки и в други теми,все попадах на теб и затова с риск да бъда нахална,си позволявам да ти пиша,за да те помоля за малко концентрирано инфо за неща,които ме интересуват,а нямам търспение с времето да намеря отговора им :shy:

Няма никакъв проблем да задаваш въпросите си в моя дневник. За мен даже е по удобно така - който се интересува от скромното ми мнение да пита директно в дневника ми. Дневниците на зонбитата станаха много и понякога ми е трудно да изчитам всичко. Просто нямам толкова време. :(

newwoman777 написа:Днес по твоя препоръка и по твоите наставления се опитах да си направя профил в Iherb и мисля,че успях,но утре ще се мъча да я довърша пълната регистрация(малко е трудно за хора,скарани е английския:).Искам да си поръчам рибеното масло,което препоръчваш(25.00$),но искам да те попитам-там има ли от тези протеини,които Пламъчето описва като най-добри и ти поръчвал ли си някои от тях и кои?

Ако не си толкова на ти с английския можеш да избереш някой друг език. Заставаш с мишката в сайта на Iherb там където е знаменцето, под логото на сайта и си избираш, например руски или пък японски. ;) Все пак ако имаш някакви въпроси не се стеснявай да питаш. Използвай и кода за отстъпка - GBS139.
Протеин от сайта още не съм поръчвал освен един грахов, който беше на промоция. Ще се опитам по късно да прегледам темата с протеините и това, което препоръчва Пламчето и да видя има ли ги в хърба и ще ти пиша тук.

newwoman777 написа:Второто ,което искам да те попитам е :понеже постоянно чета за млечните продукти с какво ги пълнят и започнах да си заквасвам от домашно прясно-кисело мляко.Но дали то не е много маслено и по колко грама да взимам от него?
То с тези мазнини ми е много сложно-когато ядеш обикновенно сирене или кашкавал или свински врат и др. нали самите те са си много мазни,за да добавяме мазнини? :think2:
Имам още доста въпроси,но да не прекалявам сега :hm: ....може междувременно,четейки да си намеря отговора....ако не-пак ще питам,пък ако прекалявам,просто ме блокирай :laugh4:
Поздрави и благодаря предварително! :bouquet:

Положението с мазнините е следното. Сиърс казва, че протеините трябва да се консумират обезмаслени, а мазнинните блокове да се набавят от полезните(зелените в таблицата) мазнини като маслини, ядки, авогадо, зехтин..... Сиренето, кашкавалът, киселото мляко с масленост над 1% не са балансирани като протеини, а за млякото и като въглехидрат(киселото мляко е протеин+въглехидрат). С други думи, когато например вземем едно кисело мляко от 2% масленост и го изчислим по етикет(как става съм описал в началото на дневника ми) то се получава, че това кисело мляко е МБ, защото за мазнините се получава най-малкото число при пресмятането.
Ако не е станало ясно питай пак.
И така моят съвет към всички, които започват да се хранят по правилата на Зоната е да приемат обезмаслени протеини. Например ако ще си правиш пилешки гърди махни всякакви тлъстинки при тях. В къщи си правим кайма. Купувам свинско - рибица или т.н. пеперудки(обезкостен котлет) и телешко. Махам де що има сланинки и мелям на домашната машинка за месо. Това трябва да се спазва особено стриктно поне в първите 4-5 месеца докато се пренастрои хормоналния карбуратор и започне изгарянето на мастните депа. През това време трябва да се приемат само храни със зелен цвят от таблицата със хранителните блокове. Когато "машинката" се задвижи можеш да включиш и до 20-25% от кафявите и червените храни. Всичко това означава, че трябва да се откажеш от кашкавала, сиренето, свинския врат като източници на протеини. За киселото мляко бих ти препоръчал в началния период на пренастройка на хормоналния карбуратор да приемаш 0,1% кисело мляко. В момента аз ям 2% на Елби със зелената капачка, но в началото на моето зонуване стриктно се хранех с 0,1% и резултатите не закъсняха когато храненията са строго балансирани.
Апропо, чела ли си някоя от книгите на Сиърс? Просто е задължително поне една от книгите да прочетеш. Има ги на нашия сайт.
Е, стана много дълго и ще свършвам. Ако имаш въпроси не се притеснявай да питаш тук. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот newwoman777 » Чет Ное 20, 2014 11:25 pm

Положението с мазнините е следното. Сиърс казва, че протеините трябва да се консумират обезмаслени, а мазнинните блокове да се набавят от полезните(зелените в таблицата) мазнини като маслини, ядки, авогадо, зехтин..... Сиренето, кашкавалът, киселото мляко с масленост над 1% не са балансирани като протеини, а за млякото и като въглехидрат(киселото мляко е протеин+въглехидрат). С други думи, когато например вземем едно кисело мляко от 2% масленост и го изчислим по етикет(как става съм описал в началото на дневника ми) то се получава, че това кисело мляко е МБ, защото за мазнините се получава най-малкото число при пресмятането.
Ако не е станало ясно питай пак.
И така моят съвет към всички, които започват да се хранят по правилата на Зоната е да приемат обезмаслени протеини. Например ако ще си правиш пилешки гърди махни всякакви тлъстинки при тях. В къщи си правим кайма. Купувам свинско - рибица или т.н. пеперудки(обезкостен котлет) и телешко. Махам де що има сланинки и мелям на домашната машинка за месо. Това трябва да се спазва особено стриктно поне в първите 4-5 месеца докато се пренастрои хормоналния карбуратор и започне изгарянето на мастните депа. През това време трябва да се приемат само храни със зелен цвят от таблицата със хранителните блокове. Когато "машинката" се задвижи можеш да включиш и до 20-25% от кафявите и червените храни. Всичко това означава, че трябва да се откажеш от кашкавала, сиренето, свинския врат като източници на протеини. За киселото мляко бих ти препоръчал в началния период на пренастройка на хормоналния карбуратор да приемаш 0,1% кисело мляко. В момента аз ям 2% на Елби със зелената капачка, но в началото на моето зонуване стриктно се хранех с 0,1% и резултатите не закъсняха когато храненията са строго балансирани.
Апропо, чела ли си някоя от книгите на Сиърс? Просто е задължително поне една от книгите да прочетеш. Има ги на нашия сайт.
Е, стана много дълго и ще свършвам. Ако имаш въпроси не се притеснявай да питаш тук. :)[/quote]


Здравей,Гого!
Благодаря за обстойния отговор! :bouquet:
Много се разочаровах,че стоят така нещата със заквасеното кисело мляко,много е вкусно и поне бях сигурна,.че няма разни врени неща вътре :sad: ,но щом трябва преставам да го правя:(
жалко е и че е същото положение с прясното,сиренето,кашкавала.....всичките ги обичам и направо,ако ги махна не знам какво да ям за протеин (като не обичам местото) :refuse:

иначе се регистрирах в Iherb,сега остава утре да отида до банката ми(Райфайзен) да видя за тези неща,които каза,че си си направил в ДСК....и може утре вечер да направя поръчката,макар,че не знам ще успея ли и дали няма да объркам нещо и кой знае какво да пристигне и на каква цена :think2:
И исках да те попитам за този код за отстъпка,аз като първа поръчка автоматично ли ще го получа или... ?! И къде да го попълня или той автоматично си се попълва?
Извинявай,ти понеже каза ,че ще провериш за протеините дали имат остъпки,тези които Пламъчето препоръчва,само да те подсетя :)
:bouquet:
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Пет Ное 21, 2014 4:50 am

newwoman777 написа:
Здравей,Гого!
Благодаря за обстойния отговор! :bouquet:
Много се разочаровах,че стоят така нещата със заквасеното кисело мляко,много е вкусно и поне бях сигурна,.че няма разни врени неща вътре :sad: ,но щом трябва преставам да го правя:(
жалко е и че е същото положение с прясното,сиренето,кашкавала.....всичките ги обичам и направо,ако ги махна не знам какво да ям за протеин (като не обичам местото) :refuse:
:bouquet:

И аз много обичам домашно мляко, сирене, кашкавал..., ама напоследък трудно се намират. :mrgreen: Постарай се докато се пренастрои хормоналния ти карбуратор(3-4-5 месеца, за всеки е индивидуално) да консумираш обезмаслени протеини. След това нищо не ти пречи постепенно да пробваш да замениш например обезмасленото кисело мляко с домашно, но без прием на допълнителни МБ и да проследиш как ти се отразява тази промяна.

newwoman777 написа:иначе се регистрирах в Iherb,сега остава утре да отида до банката ми(Райфайзен) да видя за тези неща,които каза,че си си направил в ДСК....и може утре вечер да направя поръчката,макар,че не знам ще успея ли и дали няма да объркам нещо и кой знае какво да пристигне и на каква цена :think2:
И исках да те попитам за този код за отстъпка,аз като първа поръчка автоматично ли ще го получа или... ?! И къде да го попълня или той автоматично си се попълва?
:bouquet:

Кодът се попълва когато тръгнеш да пазаруваш. Алгоритъмът е следния:
- влизаш в акаунта си;
- слагаш в кошницата продуктите, които си харесаш. За да ползваш евтиния транспорт от 4$ теглото на продуктите не трябва да надвишава 1814 гр и цената да е до 90$. Другите видове транспорт не са за препоръчване.
- накрая попълваш код за първа поръчка - GBS139 в полето, под кошницата в дясно.

newwoman777 написа:Извинявай,ти понеже каза ,че ще провериш за протеините дали имат остъпки,тези които Пламъчето препоръчва,само да те подсетя

Не съм забравил, ама пусто време. :( Ето какво е написала Пламчето за Now Foods, Sports, Whey Protein Isolate:

счита се за най-висок клас протеин (по-качествен от суроватъчния концентрат). Чистият изолат е филтриран по-добре от концентрата и има по-малко количество мазнини и въглехидрати. Счита се, че суроватъчният протеин е с най-високо качество тъй като има най-висока биологична стойност и се усвоява най-бързо от организма. Суроватъчният протеин има най-високо съдържание на най-важните аминокиселини - тези с разклонена верига (BCAA) и на глутамин, които осигуряват положителен азотен баланс.
Хипо-това е за теб-> Продукта не е овкусен и има по-високо съдържание на протеин спрямо овкусените варианти. Може да се използва за готвене - за повишаване на белтъчното съдържание на вашите ястия. Няма изкуствено добавени оцветители, овкусители или подсладители. Продукт с 90% съдържание на протеин.

Предлага се в 2 разсфасовки - Now Foods, Sports, Whey Protein Isolate, Powder, Natural Unflavored, 1.2 lbs (544 g) и по-голяма Now Foods, Sports, Whey Protein Isolate, Natural Unflavored, 5 lbs (2268 g). Последната, като по-голямо количество е по-изгодна като цена, но за съжаление е и по-тежка и надвишава теглото за евтината доставка от 4$ - International Airmail.
Засега виждам, че има само 24% отстъпка, която е постоянна - Savings of: $7.76 (24% off), т.е продуктът няма допълнителна специална отстъпка.
В момента обаче на сайта има 10% отстъпка за поръчки над 40% - 10% Off Orders Over $40! - до 30.11.2014.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот newwoman777 » Пет Ное 21, 2014 3:19 pm

gogo написа:
newwoman777 написа:
Здравей,Гого!
Благодаря за обстойния отговор! :bouquet:
Много се разочаровах,че стоят така нещата със заквасеното кисело мляко,много е вкусно и поне бях сигурна,.че няма разни врени неща вътре :sad: ,но щом трябва преставам да го правя:(
жалко е и че е същото положение с прясното,сиренето,кашкавала.....всичките ги обичам и направо,ако ги махна не знам какво да ям за протеин (като не обичам местото) :refuse:
:bouquet:

И аз много обичам домашно мляко, сирене, кашкавал..., ама напоследък трудно се намират. :mrgreen: Постарай се докато се пренастрои хормоналния ти карбуратор(3-4-5 месеца, за всеки е индивидуално) да консумираш обезмаслени протеини. След това нищо не ти пречи постепенно да пробваш да замениш например обезмасленото кисело мляко с домашно, но без прием на допълнителни МБ и да проследиш как ти се отразява тази промяна.

newwoman777 написа:иначе се регистрирах в Iherb,сега остава утре да отида до банката ми(Райфайзен) да видя за тези неща,които каза,че си си направил в ДСК....и може утре вечер да направя поръчката,макар,че не знам ще успея ли и дали няма да объркам нещо и кой знае какво да пристигне и на каква цена :think2:
И исках да те попитам за този код за отстъпка,аз като първа поръчка автоматично ли ще го получа или... ?! И къде да го попълня или той автоматично си се попълва?
:bouquet:

Кодът се попълва когато тръгнеш да пазаруваш. Алгоритъмът е следния:
- влизаш в акаунта си;
- слагаш в кошницата продуктите, които си харесаш. За да ползваш евтиния транспорт от 4$ теглото на продуктите не трябва да надвишава 1814 гр и цената да е до 90$. Другите видове транспорт не са за препоръчване.
- накрая попълваш код за първа поръчка - GBS139 в полето, под кошницата в дясно.

Oххх,не можах да го намеря къде това поле,където се вкарва кода:(...на мен ми излиза някаква отстъпката.ето така:
Subtotal (4 items)-$73.52
Savings-($16.35)
Estimated Shipping-$4.00
You provided referral code GBS139 1
Rewards-$0.00
Estimated Order Total-$61.17
А тези 80(ти тук си написал 90$) преди или след отстъпките е?


newwoman777 написа:Извинявай,ти понеже каза ,че ще провериш за протеините дали имат остъпки,тези които Пламъчето препоръчва,само да те подсетя

Не съм забравил, ама пусто време. :( Ето какво е написала Пламчето за Now Foods, Sports, Whey Protein Isolate:

счита се за най-висок клас протеин (по-качествен от суроватъчния концентрат). Чистият изолат е филтриран по-добре от концентрата и има по-малко количество мазнини и въглехидрати. Счита се, че суроватъчният протеин е с най-високо качество тъй като има най-висока биологична стойност и се усвоява най-бързо от организма. Суроватъчният протеин има най-високо съдържание на най-важните аминокиселини - тези с разклонена верига (BCAA) и на глутамин, които осигуряват положителен азотен баланс.
Хипо-това е за теб-> Продукта не е овкусен и има по-високо съдържание на протеин спрямо овкусените варианти. Може да се използва за готвене - за повишаване на белтъчното съдържание на вашите ястия. Няма изкуствено добавени оцветители, овкусители или подсладители. Продукт с 90% съдържание на протеин.

Предлага се в 2 разсфасовки - Now Foods, Sports, Whey Protein Isolate, Powder, Natural Unflavored, 1.2 lbs (544 g) и по-голяма Now Foods, Sports, Whey Protein Isolate, Natural Unflavored, 5 lbs (2268 g). Последната, като по-голямо количество е по-изгодна като цена, но за съжаление е и по-тежка и надвишава теглото за евтината доставка от 4$ - International Airmail.
Засега виждам, че има само 24% отстъпка, която е постоянна - Savings of: $7.76 (24% off), т.е продуктът няма допълнителна специална отстъпка.
В момента обаче на сайта има 10% отстъпка за поръчки над 40% - 10% Off Orders Over $40! - до 30.11.2014.


Да и аз на този се спрях,макар,че ми се искаше голамата опаковка,но е 84$ само тя и няма как :)


Blagodarq ,Gogo! :bouquet:
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Пет Ное 21, 2014 3:35 pm

newwoman777 написа:А тези 80(ти тук си написал 90$) преди или след отстъпките е?

Слагаш продуктите в кошницата и когато ти изчезне възможността да избереш доставката за 4$ значи си превишила стойността или теглото.

newwoman777 написа:Oххх,не можах да го намеря къде това поле,където се вкарва кода:(...на мен ми излиза някаква отстъпката.ето така:
Subtotal (4 items)-$73.52
Savings-($16.35)
Estimated Shipping-$4.00
You provided referral code GBS139 1
Rewards-$0.00
Estimated Order Total-$61.17


Кодът ти е вкаран вече - You provided referral code GBS139 1, така че спокойно. Имаш Savings-($16.35) - от тях 10$ са от кода, а останалите от - 10% Off Orders Over $40! :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот newwoman777 » Пет Ное 21, 2014 4:14 pm

Благодаря ти,успях да ги нагодя и като пари и като тегло :yess:
сега дойде другия проблем...
ходих до банката ми(Райфайзенбенк),не бяха и чули за такива неща,които ти описваш,че правиш в ДСК,изненадаха ме много :stupid: ,отделно каратата ми е Маестро и не става,а за нова(Виза Електрон) трябва да чкам 2 седмици :mrgreen:
в ОББ имам сметка е евро,отидох да видя какви са вариантите,там поне ми казаха,че те имали тройна защита и никой не можцел при такива сделки да ми пипне другите пари :laugh4: ,но
2 седмици за карта трябва да чакам... :ang:
в понеделик отивам до ДСК да видя какво ще ми кажат :hm:
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Маня » Пет Ное 21, 2014 4:23 pm

В която и банка да отидеш, времето за чакане на карта (Visa, Maestro) е все едно и също - 2 седмици. Защото картите се изработват по заявка. А когато ти изтече срока на картата те предупреждават месец по-рано, че новата ти карта е готова, за да си я получиш и се активира четири часа след като е в ръцете ти. Всичките ми карти са на ОББ и до ден днешен не съм имала никакъв проблем(с едно изключение, когато видях плащане, което не съм правила, подадох молба и след месец ми възстановиха сумата, а един път ме поканиха да ми сменят картата, защото била компрометирана - без да има някакви последствия по сметката ми), а съм постоянен потребител разплащане с тях - било директно в сайтове, било чрез PayPal.
Любител съм на дистанционното банкиране с електронен подпис и разплащане с карти, и откакто съществуват карти и тази опция в България ги използвам максимално - пестят време и са сигурен начин за разплащане (естествено, когато човек не попада на измислени сайтове :laugh4: )
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот newwoman777 » Пет Ное 21, 2014 5:57 pm

Manya написа:В която и банка да отидеш, времето за чакане на карта (Visa, Maestro) е все едно и също - 2 седмици. Защото картите се изработват по заявка. А когато ти изтече срока на картата те предупреждават месец по-рано, че новата ти карта е готова, за да си я получиш и се активира четири часа след като е в ръцете ти. Всичките ми карти са на ОББ и до ден днешен не съм имала никакъв проблем(с едно изключение, когато видях плащане, което не съм правила, подадох молба и след месец ми възстановиха сумата, а един път ме поканиха да ми сменят картата, защото била компрометирана - без да има някакви последствия по сметката ми), а съм постоянен потребител разплащане с тях - било директно в сайтове, било чрез PayPal.
Любител съм на дистанционното банкиране с електронен подпис и разплащане с карти, и откакто съществуват карти и тази опция в България ги използвам максимално - пестят време и са сигурен начин за разплащане (естествено, когато човек не попада на измислени сайтове :laugh4: )


Ами така или иначе трябва да си направя нова карта,ще отида и до ДСК и ако времето е по-кратко за изготвянето,ще си направя там,специално за И-Херб,че нали постоянно ще си поръчвам от там неща :bored1: ,пък и това,което Гого обясняваше за виртуалните сметки ми звучи много интересно ;)
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Пет Ное 21, 2014 9:32 pm

newwoman777 написа:Ами така или иначе трябва да си направя нова карта,ще отида и до ДСК и ако времето е по-кратко за изготвянето,ще си направя там,специално за И-Херб,че нали постоянно ще си поръчвам от там неща :bored1: ,пък и това,което Гого обясняваше за виртуалните сметки ми звучи много интересно ;)

Мисля, че няма да сбъркаш ако си направиш ДСК Директ. Аз просто съм ОЧАРОВАН.(Тия от ДСК трябва да ми дадат някакъв стимул за рекламата. :laugh4: ) Наистина обаче философията на тия виртуални карти е уникална. Възможността да загубиш някакви пари е сведена до минимум. Не знам какво би ми предложил някой друг за да се откажа от ДСК Директ. :doNotKnow:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот newwoman777 » Съб Ное 29, 2014 10:59 pm

gogo написа:
newwoman777 написа:Ами така или иначе трябва да си направя нова карта,ще отида и до ДСК и ако времето е по-кратко за изготвянето,ще си направя там,специално за И-Херб,че нали постоянно ще си поръчвам от там неща :bored1: ,пък и това,което Гого обясняваше за виртуалните сметки ми звучи много интересно ;)

Мисля, че няма да сбъркаш ако си направиш ДСК Директ. Аз просто съм ОЧАРОВАН.(Тия от ДСК трябва да ми дадат някакъв стимул за рекламата. :laugh4: ) Наистина обаче философията на тия виртуални карти е уникална. Възможността да загубиш някакви пари е сведена до минимум. Не знам какво би ми предложил някой друг за да се откажа от ДСК Директ. :doNotKnow:
З

Ами ще ти кажа аз какво направих по въпроса,Гого:)
отидох до ДСК,но ми се видя много сложно-нова сметка-чакане 2 седмици и т.н. и момичето ,което ме обслужваше се случи много любезно и като разбра,че имам в други 2 банки сметки ,ми даде идея....та открих си в моята банка втора сметка с карта Виза в $ и само 1 седмица чакам до понеделник и чрез онлайн-банкиране ще си прехвърлям от основната сметка в тази ,която открих и ще си я ползвам само за И-херб така и вътре няма д аима никакви други пари и готовооооо ;)
До тук добре,но преди малко неприятно се изненадах като видях,че са променили доставката в И-Херб от 4$ на 8.90$ :hm: Та въпроса ми е:
1)Доставката на колко време се променя и от какво зависи(иначе си е под 80$ и 1.800 г.-в изискванията си е)...
2)И второ исках да попитам,там като съм отбелязала адреса си,как ще дойде до митницата? :th:

аааа,има и трето :lol: :
Понеже така ,за да спазя ограниченията в кг. си поръчах малката разфасовка на Протеините(544гр.) и Рибеното масло,но много по-изгодно е тази голямата разфасовка на Протеини(2,400гр) ,има ли някакъв начин хем да го поръчам,хем да не плащам толкова много за доставка :laugh1:
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Нед Ное 30, 2014 12:11 am

newwoman777 написа:Ами ще ти кажа аз какво направих по въпроса,Гого:)
отидох до ДСК,но ми се видя много сложно-нова сметка-чакане 2 седмици и т.н. и момичето ,което ме обслужваше се случи много любезно и като разбра,че имам в други 2 банки сметки ,ми даде идея....та открих си в моята банка втора сметка с карта Виза в $ и само 1 седмица чакам до понеделник и чрез онлайн-банкиране ще си прехвърлям от основната сметка в тази ,която открих и ще си я ползвам само за И-херб така и вътре няма д аима никакви други пари и готовооооо ;)


Е, важното е да прехвърляш парите в картата преди самото пазаруване за да не стане фал :lol: . Щом това ще реализираш дори и без ДСК Директ няма лошо - защитена си.

newwoman777 написа:
До тук добре,но преди малко неприятно се изненадах като видях,че са променили доставката в И-Херб от 4$ на 8.90$ :hm: Та въпроса ми е:
1)Доставката на колко време се променя и от какво зависи(иначе си е под 80$ и 1.800 г.-в изискванията си е)...
2)И второ исках да попитам,там като съм отбелязала адреса си,как ще дойде до митницата? :th:

Къде ги видя тези 8.90$ :think2: На мен ми излиза 4.45$. Доставката е поскъпнала с 0,45$. От как пазарувам от хърба - около 2 години доставката в началото бе 6$, после стана 4$.
Ти пусна ли си първата поръчка и наистина ли ти изписа 8.90$? :hm:
За пратките, които отиват на митницата ще получиш от пощата т.н. митническо известие, с което да ходиш до митницата за да си получиш пратката.

newwoman777 написа:
аааа,има и трето :lol: :
Понеже така ,за да спазя ограниченията в кг. си поръчах малката разфасовка на Протеините(544гр.) и Рибеното масло,но много по-изгодно е тази голямата разфасовка на Протеини(2,400гр) ,има ли някакъв начин хем да го поръчам,хем да не плащам толкова много за доставка :laugh1:

Няма начин. Нищо не ти пречи да пробваш, но сигурно евтината доставка ще ти стане недостъпна. ;)
Последна промяна gogo на Нед Ное 30, 2014 12:20 am, променена общо 1 път
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron