Дневникът на mahona

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Вто Окт 21, 2014 9:12 am

Благодаря ти мила Пипи!Липсваше ни тук и се радвам на твоето завръщане! :bigsm22: .Започвам 5-ти месец с прекрасен резултат в свалянето на кг ...вече съм -16 кг ,макар че в последните 10-на дни не бях в зоната ,поради медицински причини.От вчера отново предсрочно се позиционирах в центъра и още след закуската хукнах в тоалетната с малките си нужди :laugh1: ..и така цял ден.Уникална е тази зона ееей!Как разбира къде си счупен и веднага започва ремонта... :laugh1: Докато не бях в зоната не ядях почти нищо и нито 1 грам не падна,а влизайки вчера в зеленото ,днес регистрирах веднага спад сутринта.Естествено,че това са задържани течности,но пък и те са си мои нали? :lol: И да се похваля с друго..вече 3-ма човека от приятелите ми са с кантарче и зонуват и то за здраве,а не за сваляне на кг! :smdance: Просто гледаха месеци наред това ,което се случва с мен и ...узряха и поискаха да споделя в подробности начина си на хранене.Идея нямам кой от тях до кога и как ще се справи,но начина на хранене на всеки е личен избор и аз мога единствено да споделя своя с тях.Очаквам да постигна 20 кг назад до Коледа и с това плана ми за тази година ще е изпълнен на 100%.Хубав ден на всички и нека позитивизма и доброто настроение да са с всички вас!
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Зоната
 

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Tony » Вто Окт 21, 2014 1:45 pm

Махона, чудесни резултати! Поздравления! :bouquet:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Пет Окт 31, 2014 5:11 pm

Брррррррррррррр..някой има ли моя проблем...много ми е студено в това не толкова студено време за сезона. :th: Никога не съм била толкова зиморничева и предполагам ,че това е от изчезналите сланинки,ама ако ще е така цялата зима идея нямам как ще се стоплям .Голямо зъзнене пада :coldhat: :laugh1:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Маня » Пет Окт 31, 2014 5:18 pm

mahona написа:Брррррррррррррр..някой има ли моя проблем...много ми е студено в това не толкова студено време за сезона. :th: Никога не съм била толкова зиморничева и предполагам ,че това е от изчезналите сланинки,ама ако ще е така цялата зима идея нямам как ще се стоплям .Голямо зъзнене пада :coldhat: :laugh1:

С топъл чай и гореща баня. Чаша червено вино. Топла дрешка. Мек шал около врата и плещите създава чувството за топлина в цялото тяло. :laugh4: :laugh4: И аз за първа година почнах да си слагам нещо като боди, иначе ми е студено на кръста само по сутиен и вълнен пуловер (както ходех до миналата зима откак се помня).
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот petia » Пет Окт 31, 2014 5:41 pm

mahona написа:Брррррррррррррр..някой има ли моя проблем...много ми е студено в това не толкова студено време за сезона. :th: Никога не съм била толкова зиморничева и предполагам ,че това е от изчезналите сланинки,ама ако ще е така цялата зима идея нямам как ще се стоплям .Голямо зъзнене пада :coldhat: :laugh1:

И аз съм така.Стоя до радиатора и въпреки това зъзна. А иначе съм облечена с 3 бр пуловери , 1 жилетка , грейка всичко това едно върху друго ....да не описвам как изглеждам, а като тръгна на терасата да пуша обиличам още една жилетка и слагам и шапка и пак зъзна. Аз мислех , че нещо не ми е наред, а то не съм била само аз зиморничава. Такъв студ не съм изпитвала никога .
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Маня » Пет Окт 31, 2014 5:48 pm

Не е от "недохранване". Просто рано застудя и организмът още не е свикнал с по-ниските температури. А и забавиха да пуснат "топлото". Трябват малко сгряващи движения отвреме навреме. И да се отпусне човек. Да се постарае да не "зъзне", т.е. да се стяга. Така става по-студено. Ако се опитате да намалите напрежението в мускулите, ще усетите, че чувството за студ намалява.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Пет Окт 31, 2014 8:13 pm

Не е от парното или недостиг на топло...никога в живота си дори и в най студената зима не съм спала с повече от 1 одеало,а сега през октомври се завивам с 2 броя и ми е студено.Кажете нещо за вътрешно загряване,ама да не е алкохол :lol:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Вто Ное 04, 2014 11:58 am

Ах каква вкусна супичка си зонирааах :300 гр праз - 3БВ ;80 гр морков - 1БВ;14 гр овесено брашно- 1БВ;28 гр овесени трици- 2БВ;1 кофичка кисело мляко 2БВ+2БП;1 яйце -1БП;168 гр сирене- 6БП;9БМ - зехтин.....Сложих около 2л вода да заври и пуснах вътре праз и морков и 1 суха чушка натрошена(нея не я броя за нищо). Добавих сол,зехтина и след като всичко се свари добре добавих овесените трици и натрошеното сирене.Разбих яйцето и млякото и брашното и разреждах със супата, докато изравня температурата и след това сипах постепенно във врящата супа.Повря 2-3 мин и ..това беше.Сложих малко черен пипер,листенца мента и претеглих ,разделих на 9 блока и сега и се радвам на обяд.Мисля че тази балансирана супа ще присъства често в кутийките ми за работа,защото не се нуждае от допълнение и се носи лесно само един съд,а и ми е много вкусна.Вероятно Маня би и добавила още поне 5 реда подправки и според мен би се получило мноооого вкусно :smdance:Ааа забравих да пиша,че ако искате по голямо количество от супата просто увеличете праза с 200гр ,брашното с 14 гр и сиренето с още 84 гр и ще има за повече порции..водата не увеличавайте с много,за да си остане гъстичка .
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Маня » Вто Ное 04, 2014 12:27 pm

Потекоха ми лигите, Махона. Аз само бих сменила сушената чушка с люта такава :laugh1: и част от течността да е армеева чорба. Ще си спестя киселото мляко. . Но ще трябва да я "презонирам" :laugh1:
Като дойде сезона на киселото зеле има няколко неща, за които умирам: леща с армеева чорба, боб с кисело зеле на фурна, празено-лучена супа с армеева чорба (готвена) или армеева чорба с праз и лют пипер (сурова - за бульон трезве). :laugh1:

Сега ми идва идея да помисля може ли кисело зеле да се сготви със соя за протеин.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Вто Ное 04, 2014 12:49 pm

Маня опитай я в тоя вариант,защото и аз готвя всички зимни супи със зелева чорба,ама тогава се получава съвсем друга супа.Тази е млечна със сирене и праз и е различна.А колкото до соев гранулат с кисело зеле...става,ама аз съм го правила след като задуша много малко свинско с гранулата,за да да ми замирише на месце и след като е готова сместа я добавям към края на зелето.Вкусотийка става!
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Маня » Вто Ное 04, 2014 2:06 pm

Идеята е соята да е на зърно, не гранулат. Нещо като боб със зеле.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Вто Ное 04, 2014 2:10 pm

Ами... :th: такъв вариант не съм мислила никога.Бобец със зеле на фурна си е класика и не мръдвам от нея :lol:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Маня » Вто Ное 04, 2014 2:18 pm

Нали си падам малко вегетарианка, все ми се въртят идеи как да няма мръвка в манджата. Само трябва да се сетя да накисна малко соя и да експериментирам. А боба със зеле просто няма да му се размине, то си е ясно :laugh1: И ще е първото хапване на боб от 9 месеца насам :stupid: То ще си е зеле с боб, а не боб със зеле, ама пак ще си е вкуснотийката.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот eldass » Вто Ное 04, 2014 9:14 pm

Хех, мен нали зоната ме хвана през зимата си правех зонов боб със зеле, като основно преобладаваше киселото зеле :lol: , и това без обилно количество червен пипер и мазнинка, както си ми е най-вкусно за съжаление. :noo: Пак ще го правя, и червено винце няма да пропусна. ;)
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Melkat » Вто Ное 04, 2014 9:19 pm

Manya написа:Идеята е соята да е на зърно, не гранулат. Нещо като боб със зеле.

Маня, не съм срещала из магазините в моя град соя. Както казва бай Ганъо, ти откъде си намери тази соя? :)
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот eldass » Чет Ное 06, 2014 9:56 am

Соя продават по магазините за насипни ядки, подправки и семена. По Женски пазар има доста такива. Ако е проблем може да се купи и онлайн:
http://shop.biomag.bg/variva-pasta/soja
http://www.balevbiomarket.com/bio-soya.html
http://www.zoya.bg/%D0%A1%D0%BE%D1%8F-% ... D0%B0.4616
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта