Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Маня » Пет Окт 03, 2014 6:29 pm

julypv2 написа:..... Все още не съм попадала на темата за домашно приготвените лютеница, кьопоолу и такива неща. Как ги мерите тях? (нали им липсват етикети). Извинете ме за въпросите, надявам се да не съм досадна, но понеже вечерта ми се дояде и реших веднага да задам въпроса за моята любима лютеницата, която сама си направих през лятото.....)


Най-горе в ляво под главата на форума има опция "Търсене". Натискаш, появява ти се нова страница, в която търсиш по ключова дума, напр. "лютеница". Излиза ти списък с постове свързани с ключовата дума.

По отношение на домашната лютеница: много е важно какво съдържа и в какво съотношение са използваните продукти в нея. После всичко е въпрос на смятане...

А ако сега ще си правиш... мериш продуктите, които влагаш, изчисляваш колко блока са, когато е готова теглиш и делиш на блоковете, които си получила за продуктите. Така виждаш колко грама можеш да ползваш като 1 блок - но в лютениците обикновено има и мазнини, така че пада доста смятане :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Маня » Пет Окт 03, 2014 6:33 pm

julypv2 написа:Но за късна вечерна закуска е супер комбинация с топло прясно мляко, настърган пресен джиндифил и канела.

Поне в първите месеци в Зоната е добре да се въздържаш от прясно мляко. Ако го използваш в тази вкусна комбинация трябва да имаш предвид, че прясното мляко е смесен продукт, трябва да е 0,1% масленост и 1 ч.ч. се брои за 1БП + 1БВ. Подслаждането може да стане със стевия, която не се брои като блок.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Tatyana » Съб Окт 04, 2014 2:48 am

julypv2 написа:Благодаря на всички. Може би ще придобия смелост да си направя дневник и тук, тъкмо ще споделя моята страст да пиша.

Джули (ама, много ми е сложно с това pv2 отзад и ще карам по кратката процедура) - направи си дневник, щом си решила, че Зоната в момента ще ти е начин на живот и хич не се колебай :yess: . Страстта да пишеш (нещо, в което вярваш) е много хубаво нещо и в този форум се толерира. Надявам се, че няма да е от дневниците-еднодневки и подкрепям с две ръце всеки нов и сериозен член на Зоната :yess:. Това за рожковото брашно ми беше много интересно, щото до момента не съм го ползвала. Благодаря за информацията :bouquet:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот galia_mp » Съб Окт 04, 2014 9:27 pm

Здравейте и от мен, бях писала преди три - четири месеца. Не съм се отказала от зоната :smdance: . Това определено е моят режим. Да започна с похвалите: имам страхотен маникюр :laugh3: и ми е готино чувствам се супер, енергия доста, с един размер по малък е при мен става доста бавничко, но става :yess: . Благодаря Ви, че Ви има. Навсякъде съм с Вас: на морето, в автобуса, Вие Сте ми като семейство. Благодаря Ви отново. :bouquet:
"А по-добре е да подгониш вятъра,отколкото да седнеш и да плачеш."
Никола Вапцаров
Аватар
galia_mp
 
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 11:13 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот qgodka8 » Нед Окт 05, 2014 2:08 pm

А проблем ли ми е да продължа да си готва с моя овес? Той не е в зелената графа или не е овес. Друго което исках да ви питам е че в таблицата ми е дадена тиква( сурова) май 140 гр. Това означава ли че трябва да я премеря преди да я опека или след като си я опека да си измеря 140 гр.
qgodka8
 
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Авг 06, 2014 10:50 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Маня » Нед Окт 05, 2014 2:23 pm

За предпочитане е да смениш овесените ядки с овес на зърна, но това не значи, че не можеш да си употребиш тези - все пак пари си давала за тях. Просто внимавай със следващата покупка.
Тиквата я мериш сурова, печеш, вариш или задушаваш. След което отново теглиш и делиш на броя блокове, които си сложила сурови. Ако си си купила печена тиква, 1 БВ е около 100 г.
Зеленчуците и плодовете в горната част на таблицата (освен ако не е отбелязано друго) са сурови. В дъното на таблицата има някои зеленчуци, които са дадени в сготвен вид - там мерките са в чаши.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот qgodka8 » Нед Окт 05, 2014 2:33 pm

Тоест ако съм сложила тиквата да се пече без да я премеря ( както направих аз ) и след термичната обработка я измеря няма да си улуча блоковете. Ами тогава можете ли да ми кажете колко грама е печената тиква за 1 БВ че не ми се хвърля цяла тава.
qgodka8
 
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Авг 06, 2014 10:50 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Маня » Нед Окт 05, 2014 2:37 pm

Вече писах - около 100 г - зависи от тиквата - водниста ли е, суха ли е.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот qgodka8 » Нед Окт 05, 2014 2:55 pm

Мерси много!
qgodka8
 
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Авг 06, 2014 10:50 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот mahona » Нед Окт 05, 2014 3:21 pm

Днес пекох тиква отново ..претеглих преди печене 140 гр ,а след печене 120 гр..пекох само с малко вода,която извря.Мисля да не тегля повече тикви,а да си броя около 110-120 гр за 1ВБ от цигулките.
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Стеф » Пон Окт 06, 2014 8:38 am

galia_mp написа:Здравейте и от мен, бях писала преди три - четири месеца. Не съм се отказала от зоната :smdance: . Това определено е моят режим. Да започна с похвалите: имам страхотен маникюр :laugh3: и ми е готино чувствам се супер, енергия доста, с един размер по малък е при мен става доста бавничко, но става :yess: . Благодаря Ви, че Ви има. Навсякъде съм с Вас: на морето, в автобуса, Вие Сте ми като семейство. Благодаря Ви отново. :bouquet:


ООО, здрасти градскаа :hug: :bouquet: Престраши се да се покажеш :laugh4: Радвам се, че се чувстваш така страхотно :yess: Чудеса стават с хората, чудесааа!!!
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Italiano » Пон Окт 06, 2014 10:11 am

Галя, драсни повечко подробности, за да видим защо така бавно става при теб!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот galia_mp » Пон Окт 06, 2014 10:15 am

Стеф написа:
galia_mp написа:Здравейте и от мен, бях писала преди три - четири месеца. Не съм се отказала от зоната :smdance: . Това определено е моят режим. Да започна с похвалите: имам страхотен маникюр :laugh3: и ми е готино чувствам се супер, енергия доста, с един размер по малък е при мен става доста бавничко, но става :yess: . Благодаря Ви, че Ви има. Навсякъде съм с Вас: на морето, в автобуса, Вие Сте ми като семейство. Благодаря Ви отново. :bouquet:


ООО, здрасти градскаа :hug: :bouquet: Престраши се да се покажеш :laugh4: Радвам се, че се чувстваш така страхотно :yess: Чудеса стават с хората, чудесааа!!!


Здравей, Стеф, то голям страх бе :lol: . Стеф Тутманика е страхотен, днес закусих с него, но си го направих на мъфини :bouquet:
"А по-добре е да подгониш вятъра,отколкото да седнеш и да плачеш."
Никола Вапцаров
Аватар
galia_mp
 
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 11:13 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот galia_mp » Пон Окт 06, 2014 10:20 am

Italiano написа:Галя, драсни повечко подробности, за да видим защо така бавно става при теб!


Аз се досещам защо, не спазвам на 100 % само зелената табличка. А пък и често прегрешавам с по една бисквитка вечер :shy: . А си хапвам саламче /телешко на Маджаров или шпеков/ и сиренце - не извара. Хляб не ям по принцип и не пия рибено масло. Но се радвам, че въпреки прегрешенията нещата се получават макар и бавничко. Гледам да си спазвам часовете, и блоковите, но това сладичко като го видя ...............и отива нещата на кино :shy: Не ми се яде, но очите ми ме подвеждат. Трябва вече да си слагам превръзка на очите и тогава да отварям хладилника :choco:
"А по-добре е да подгониш вятъра,отколкото да седнеш и да плачеш."
Никола Вапцаров
Аватар
galia_mp
 
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 11:13 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Italiano » Пон Окт 06, 2014 11:04 am

Мдаааа, мазнините са в повече с тия саламчета и сиренца. А те са източник на арахидонова киселина, от която пък се изграждат лошите айказаноиди.
А пък това с бисквитките и сладкото ... ти си знаеш, че не трябва, ама защо го правиш ...
Най-добре ги разкарай или пък, ако трябва да ги купуваш за някого от семейството, ги дръж на място, което не е "изкушаващо".
Оценка: ти си около Зоната. А представяш ли си, ако беше по-стриктна, как щеше да летиш в Зоната?!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот julypv2 » Пон Окт 06, 2014 11:08 am

Здравейте на всички,
ето ме отново днес. Вчера, се опитах да направя свое дневниче, но нещо не се получи и труда ми се изтри. Нищо, ще пробвам тези дни отново. Но като цяло моята първа седмица приключи неуспешно, мисля, че основно защото не винаги успявах да се преборя с желанието за сладко вечер, преди лягане. :(

Но имам един въпрос. :hm: Както споделих, че количеството, което се включва в моите например 3 блока на обяд ми идват в повече, та понякога и на вечеря с 2 блока. На третия ден от моя път в "зоната", повърнах храната. Незнам какво да направя, да разредя блоковете или да остана с това разпределение 2 3 1 2 1...? Може ли за предложения.

Пожелавам ви усмихната и пъстра седмица, нека си пожелаем лекота. А на мен и малко повече воля за да преборя това желание за сладко.
Аватар
julypv2
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Окт 02, 2014 7:44 am

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron