Дневникът на mahona

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Melkat » Вто Юли 22, 2014 10:38 pm

Здравей, mahona,
Прекланям се пред силата и позитивизма ти :applaus: Само ти си знаеш ада, през който си минала и преборила.Радвам се на резултатите, които постигаш. Все така и напред, успех :)
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Дневникът на mahona

Зоната
 

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Pipilota » Сря Юли 23, 2014 5:29 am

Махончееее :hugs1: , май е време и аз да нахълтам тук :mix4: ...ама айде по културно му.... Чук Чук, влизаамм :sneaky: Без съмнение искам да отбележа, че този дневник се оформя да бъде един от интересните в този форум...и както ми мирише, ще има още много много изписани страници...пропорционално на килограмите...колкото повече страниците се увеличават, толкова повече килограмите намаляват, и може би следващото лято ще се заформи още по-голяма лятна несебърска сбирка на кльощави зоНбенца :smdance: :peace1: .
Пожелавам ти от сърце да потъваш все по-надълбоко в Зоната, да опознаеш тялото си до най-малката клетка, и да не се отказваш поне докато не стигнеш желаните от теб килограми. С времето ще видиш как всичко ще става все по и по и по-лесно. Да знаеш навика е нещо страшно. Придобиеш ли Зонови навици значи си в джаза. :hug:

След 6тия месец ще имаш чувството, че цял живот си била в Зоната. А свалянето на килограми си е направо наркотично чувство...а кантарчето и огледалото ще започнат да ти стават все по-големи приятели.
И най-важното - ние сме тууук с теб...колкото и невероятно да звучи..знай, че не си сама, и всички ти идваме на гости дори и когато спиш :msmile9: :moreflow:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Сря Юли 23, 2014 7:10 am

Много благодаря за посещението в моето дневниче Пипи и за добрите и стимулиращи думички!След сутрешната ти обиколка при нас отново усещам позитивния и забавен дух на форума ,който ме привлече тук и променя живота ми.Друго си е и пазителя на духа от женски пол да се появи :smdance: ...изолатора ти се вижда по близък ,но и не толкова страшен . :laugh1: А колкото до лятна зонова среща на Несебърска земя на кльощави зоНбенца...мисля,че ще има и някой изключения с по окръглени като мен,че зор се маха толкова нещо трупано с години ,но със сигурност няма да пропусна и аз. :msmile8:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Сря Юли 23, 2014 7:20 am

Благодаря ти за топлите думи Мел!Този форум и сайт правят чудеса с позитивизма и силата на хората и изкарват от тях най силните им страни ,за да започнат и продължат промяната в живота си!Моето е само една малка частичка от историите на всеки един от нас тук.Всеки има своята и самия факт ,че е тук и е в зоната вече го прави мислещ,силен невероятно силен човек!
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Чет Юли 24, 2014 8:25 am

Снощи се захванах по нощите и си направих ГХИ...получи се със същата зърнеста консистенция от снимките на Маня и 1 идея по тъмен цвят..явно малко съм го попрепържила масълцето.Аромата му е страхотен,цялата къща още ухае на него.Престоя отворено в бурканчета цялата нощ и се стегна и сега прибрах в хладилник.Благодаря ти много Маня за точните указания...ако ги следва човек ГХИ се получава точно както трябва да стане. :bouquet: Днес ще сложа от него в кекс и мъфини,които ще правя,защото заминавам за няколко дни на път.Някой от повече пътуващите да може да ми каже без хладилна чанта колко дни може да издържи кекса примерно? :th:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Pipilota » Чет Юли 24, 2014 2:38 pm

Протеинките ми издържат към 2 дена без хладилник. За другите мъфини не знам :doNotKnow:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Чет Юли 24, 2014 4:21 pm

Благодаря Пипи...ще си забъркам и каквото сабя покаже..в останалото време ще импровизирам с плодове,зелечуци,кисело мляко и някоя пастърма,която е по суха и издържа повече.И кесийка ядки в джобчето и всичко е супер. :smdance:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Вто Юли 29, 2014 9:29 am

Мило дневниче...едно разбрах откъсвайки се от теб и дома си за няколко дни тази седмица - не е лесно да си новак и да си в Зоната извън дома си.Уж се подготвих,уж се врътках в центъра и около него,ама по знайни за мен вече причини през тази седмица няма да отчета спад ,а по скоро като краен резултат задържане на кг.А 1-2 см спад тук и там благородно и с надежда ще ги отмина :lol: .И така..съвет от мен за новаците като мен - не излизайте от обичайната си подредена среда през първите месеци ако е възможно или ако го направите се подгответе за това много стабилно.Аз замених изварата със сирене,но без да добавям мазнина и си мерих всички количества и ядох диня от оранжевия сектор ,но премерена и балансирана..и опалаа..задържане вместо надолу.Така че извода ми е ..ЗЕЛЕНО,ЗЕЛЕНО И ПАК ЗЕЛЕНО
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Пет Авг 01, 2014 6:04 pm

Открих сезона на нахута.Намерих на пазара жена ,която продава разни семена,ядки и всякакви зърна и в 2 чувала имаше нахут - едър и дребен.Взех килограм от едрия и изчетох тук всичко за нахута.Сложих във вода за 5-6 часа и след това започнах да варя,доливайки със студена вода.Той стана един едър,съблазнителен и се свари за около 2ч на слаб огън.После напълних в мерителна чаша 250 мл и претеглих ,а след това разделих на 4 и ми излезе 50 гр за 1БВ.Смесих с печени чушки,чесън,лимонов сок,зехтин,хималайска сол,магданоз и листа мента.Добавих към вечерята и ми се стори много вкусно.Само едно не знам - как да съхраня останалия нахут...да го измия и прибера сух или да прибера с водата в която го варих?Моля някой да ми помогне .. :pray:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Italiano » Пет Авг 01, 2014 6:21 pm

Аз го прибирам изцеден в хладилника.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Маня » Пет Авг 01, 2014 6:41 pm

Italiano написа:Аз го прибирам изцеден в хладилника.

:bigsm18:
Ако остане с вода вкисва дори в хладилника.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Пет Авг 01, 2014 6:57 pm

Благодаря ви за бързия отговор...тичам да го отцедя и прибера :bouquet:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот eldass » Пет Авг 01, 2014 10:43 pm

И аз го съхранявам във фреш зоната на хладилника, но с водата. Интересно е, че се желира леко и няма никакво вкисване, поне 4 дена.
Първо го кисна около 24 часа като го плакна няколко пъти, сварява се за около 15-20 минути, но изхвърлям 1-2 води при кипване.
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Karrita » Съб Авг 02, 2014 6:08 am

Съхранявам го без вода в хладилника, покрит с фолио, на което правя дупки за проветрение, иначе започва да лепне ако е плътно затворен.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот GODzillata » Съб Авг 02, 2014 10:39 am

Отварям консерва и го изяждам наведнъж, за да не вкисне. :laugh4:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот venci68 » Съб Авг 02, 2014 11:37 am

:bigsm26: :law-policered:
Аватар
venci68
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 244
Регистриран на: Пон Апр 28, 2014 12:44 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron