Отслабване в Зоната - тема 1

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Вто Авг 13, 2013 10:46 am

georgia написа::hug:Здравейте на всички.
Благодаря за отговорите относно рибеното масло.Но аз се позаинтересувах дали не може да се купи някъкво от аптеките,предстои ми връщане в БГ другата седмица,ако няма подходящо смятам да си потърся тук във Франция,все ще има поне така мисля.И ако може още един въпрос-тук има обезмаслено кисело мляко с плодове то подходящо ли е и как да го смятам :think2: Една опаковка е 125 грама.
Желая на всички лека и хубава вечер


Повечето рибени масла в БГ(говоря за София) не са молекулярно пречистени и нямат голяма концентрация на омега 3. Виждал съм рибеното масло на NOW в аптека, но на цена почти 2,5 пъти по-скъпо отколкото ако се поръча от iHerb.
Относно въпроса ти за киселото мляко дай състава му за 100 гр(протеини, въглехидрати, мазнини) за да може да се изчисли.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Зоната
 

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот georgia » Вто Авг 13, 2013 9:35 pm

Благодаря Gogo.Ами тогава ще си го поръчам,но след ваканцията.

Тук съставът на нашето обезмаслено кисело мляко е следният
Мляко с плодове-протеин 4,7;въглехидрати-5,8;мазнини-по-малко от 0,1
Мляко чисто -протеин 4,3;въглехидрати-4,5;мазнини-по-малко от 0,1
Аватар
georgia
 
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Авг 11, 2013 8:33 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот marianapanova » Вто Авг 13, 2013 10:04 pm

Благодаря Пламче,чувствам се прекрасно с 2кг по малко.
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Авг 14, 2013 4:13 am

georgia написа:Благодаря Gogo.Ами тогава ще си го поръчам,но след ваканцията.

Тук съставът на нашето обезмаслено кисело мляко е следният
Мляко с плодове-протеин 4,7;въглехидрати-5,8;мазнини-по-малко от 0,1
Мляко чисто -протеин 4,3;въглехидрати-4,5;мазнини-по-малко от 0,1


Привет,

За Мляко с плодове-протеин 4,7;въглехидрати-5,8;мазнини-по-малко от 0,1 се получава 1БП = 149гр.,1БВ=155гр.,1БМ=1500гр, значи това млекце можеш да го смяташ 150 гр за 1БП + 1БВ;

За Мляко чисто -протеин 4,3;въглехидрати-4,5;мазнини-по-малко от 0,1 се получава 1БП = 162гр.,1БВ=200гр.,1БМ=1500гр, значи това млекце с малко по-голямо закръгляне можеш да го смяташ 180 гр за 1БП + 1БВ;
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот georgia » Сря Авг 14, 2013 9:40 pm

е успокоих се,аз го ядях по 125 грама досега.
Гого можеш ли да ми напишеш формулата как го изчисляваш :think2: ,че аз нещо не съм в час :laugh1:
Имаме много подобни продукти тук,все пак Франция е страната на сирената и млеката,ама не ми е удобно да те занимавам пак ,аз ще си ги сметна.
Офффф дано да смъкна някое и друго килце :hug:
Някой има ли опит със свалянето на килограми и проблеми със щитовидна жлеза,че аз съм без такава от 2005год и всяка сутрин пия хормони.
Аватар
georgia
 
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Авг 11, 2013 8:33 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Авг 14, 2013 10:19 pm

georgia написа:е успокоих се,аз го ядях по 125 грама досега.
Гого можеш ли да ми напишеш формулата как го изчисляваш :think2: ,че аз нещо не съм в час :laugh1:
Имаме много подобни продукти тук,все пак Франция е страната на сирената и млеката,ама не ми е удобно да те занимавам пак ,аз ще си ги сметна.
Офффф дано да смъкна някое и друго килце :hug:
Някой има ли опит със свалянето на килограми и проблеми със щитовидна жлеза,че аз съм без такава от 2005год и всяка сутрин пия хормони.


1БП = (100/съдържание на протеини в 100 гр)*7
1БВ = (100/съдържание на въглехидрати в 100 гр)*9
1БМ = (100/съдържание на мазнини в 100 гр)*1,5

От съдържанието на въглехидратите трябва да се извадят фибрите. Протеините в растителните култури не се усвояват и затова не трябва да влизат в сметката(имаше някакво изключение, но в момент не си спомням)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Djidji » Сря Авг 28, 2013 10:42 pm

Здравейте и от мен. След няколкодневно четене на сайта и аз се опитвам да съм в зоната.Мисля ,че съм на ясно какво трябва да правя..........въпросът е какво в действителност правя и какъв е резултата. И така -на 42 години имам излишни около 20 килограма,който се надявам и с ваша помощ да сваля. От 11 дни спазвам режима. Добре, че в момента не работя,защото с това количество вода,което трябва да пия не мога да изляза от нас.Въпросите са ми свързани с използването на млечни продукти приготвени с домашно прясно мляко с масленост 4%(сирене ,кисело мляко,извара). Графика ми е 1-3-1-3-1. просто сутрин не мога да приема храна,насилвам се с едно кис. мляко. До сега съм свалила 1,8кг.За сега стига съм писала за себе си. Вие всички сте много готини. Много ми е приятно да ви чета всеки ден. Определено ми помагате. Поздрави
Аватар
Djidji
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Авг 23, 2013 9:49 pm
Варна

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Авг 28, 2013 11:49 pm

Джиджи, основен принцип в Зоната е, че трябва да се храним балансирано, т.е на едно ядене приемаме еднакво количество въглехидратни, протеинови и мазнинни блокове. Храни с 4% масленост са си просто мазнинни блокове. Ще се опитам да обясня по следния начин. Кисело мляко 0,1% е 1ПБ - 189гр., 1ВБ - 209гр, 1МБ - 1500гр, т.е това кисело мляко смело можем да обявим една кофичка от 400 гр за 2БП+2БВ. И за да е балансирано ще добавим например 6 маслини. Ако обаче маслеността е например 2%, то тогава 1МБ = 75гр и тогава излиза, че това кисело мляко вече е станало мазнина, като в кофичката има вече около 5 МБ. И ако изядеш тази кофичка ще си приела 2БП+2БВ+5БМ, което не е балансирано.Такова е положението. Трябва да се ядат нискомаслени/обезмаслени продукти и да добавяме добри мазнини - маслини, зехтин, ядки.

Да, с водата има малко неудобство, но се свиква. Надявам се, че пиеш и рибено масло. Омега 3 киселините играят много важна роля в Зоната. Аз ползвам това Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels. Молекулярно пречистено е, концентрирано е и премина теста с фризера на д-р Сиърс и освен това е на много добра цена и идва директно в пощата, а не на митницата. Успех :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Djidji » Чет Авг 29, 2013 8:33 pm

Gogo,благодаря ти за отговора.Всичко което си написал е вярно.Рибено масло пия в момента купено от България,а съпругът ми ще донесе от САЩ това ,което ти си маркирал -голямата опаковка с 240капс. От 3 години се старая семейството ми да се храни с чисти храни(разбирай дом.яйца, мляко, зеленчуци,плодове,месо),опитвам се да избягам от всички Е-та в храните в магазините.Затова сега ми е малко трудно да се върна назад. Хубава вечер
Аватар
Djidji
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Авг 23, 2013 9:49 pm
Варна

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Сеп 20, 2013 12:35 pm

А пък аз ей така случайно реших да се измеря тази сутрин и ... 76.3 кг.!!!
Много приятна изненада - 600 гр. за 2 дни!
:multicolor:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот bagalevec » Чет Сеп 26, 2013 1:24 am

Здравейте, :lol: може ли някой да ми каже как се процедира с храненията когато не лягаш да спиш вечерта? Давам нощни дежурства на всеки 4 дни и мисля, че това не е маловажно, защото пък голяма част от следващия ден минава в сън и така вече години наред! :think2:
Не спори с глупак,ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит!!!
Аватар
bagalevec
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Сеп 16, 2013 7:49 am
Стара Загора

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот тина » Чет Сеп 26, 2013 6:32 am

Здравей.Аз също съм с нощни дежурства.Взимам си в кутии храната за вечеря и кис. мляко с бадеми за последното хранене.Ям го към 23ч.Сутринта като се прибера си правя 2бл.закуска и си лягам.следващото когато се събудя.Това е.Просто си прецени как ще ти е най-удобно на теб :bouquet:
Аватар
тина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Фев 23, 2013 9:01 pm
София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот nympheacea » Чет Сеп 26, 2013 11:57 am

Тина май има в предвид, че по време на дежурство приема нощта като ден. Според мен така трябва да се процедира, ако имаш смени.
Деня на нощната си го разпределяш според часовете в които си будна. Изяждаш си блоковете. Независимо дали имаш 1-2 или 4-5 часа да спиш преди нощна, следва да считаш този сън като нормално спане и да ядеш по време на смяната както ядеш през деня. След нощна обикновено се предполага, че спиш повече часове, за това като се събудиш си почваш с нормалния режим... закуска и т.н докъдето стигнеш преди да заспиш отново.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Pipilota » Пет Сеп 27, 2013 4:35 am

nympheacea написа:Време за отчет :dum:

начални данни............01.05....................01.06...................01.07.................05.08
Килограми.....................68.....................63.5 (-4.5)...........62 (-1.5).............61 (-1)
талия............................92.....................90 (-2) ................84 (-6).................82 (-2)
ханш...........................103....................101 (-2)...............100 (-1).................99 (-1)

Това от последния месец е при 2 серии от по 3-4 дни съгрешаване. не съм и предполагала, че ще "мръдна" този месец.


Нимфичке, като че ли е време май за нов доклад :) защото този цитат е от Вторник, Авг 06, 2013, а вече сме почти края на септемвриииии :)

Много ми хареса този начин на "хвалене" със свалените колограми :laugh: Кратко, ясно, изчистено и надъхващо :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот nympheacea » Пет Сеп 27, 2013 11:37 am

Във вторник ще се отчета, въпреки че се съмнявам за големи промени в килограми поради бурния ми вследствие на боледуване септември. Наистина хормоните ми издивяха през целия месец, но от вчера няма вече забежки благодарение на теб и Гого. Мога да кажа, че скочих на 12 блока от 9, но това наистина ме успокои. Поне няколко дни смятам да хапвам допълнително ако усетя нужда. Надявам се до вторник да се отчета поне с 1.5 кг за двата месеца, 1 за миналия, въпреки всекидневните прегрешения с 0.5 за септември.
Очаквайте включване :love:
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот лилит » Съб Сеп 28, 2013 2:44 pm

Да взема да си кажа и аз :lol:
През зимата бях за три месеца около зоната (не знам да ли успях да вляза :lol: ) и свалих 12 кг (от 85 на 73).
После обаче животът ми се попреобърна и зарязах временно прзвилното хранене. Хубавото е, че качих обратно само 2 кг, като се има предвид как бясно качвам, си е направо чудо, че не ги върнах всичките.
Сега от около две седмици се навъртам пак около зоната, ама нещо не ми се получава :roll: Май ще трябва да се метна и аз в дневниците, може пък да спра с издънките като трябва да си ги описвам :lol: .
Целта е поне още 15 да смъкна, 'щото тези много килограми са ми от две-три години насам и имам чувството, че съм в чуждо тяло, не мога, а и не искам да свикна.
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

ПредишнаСледваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron