Дневникът на mahona

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Сря Юни 18, 2014 12:25 pm

Застройва се само с кисело мляко...яйце няма..затова ми е чудно от де дойде на Хипо 3 БП..моля коригирайте ме,че да не съм оплела сметките нещо
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Зоната
 

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот HippoDel » Сря Юни 18, 2014 12:26 pm

mahona написа:Млякото ли е 3ПБ?

Забравила си яйцето.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Сря Юни 18, 2014 12:28 pm

Яйце няма...писах ,че застройката се прави както се прави застройка с яйца....т.е ..изравнява се постепенно температурата ,за да не стане млякото на парцалки.
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Сря Юни 18, 2014 12:35 pm

И още едно ястие което обичаме в къщи през лятото сметнах и ще ви напиша..може да се раздели за 2 обяда или вечеря по 3Б.....тиквички - 480 гр - 2БВ,домати 480 гр - 2БВ,1 кис. мляко 2БВ и 2БП,копър,чесън и 2 ч.л зехтин 6 БМ ...това са продуктите..редят се в по висока йенска тавичка тиквички на ленти,домати на тънки шайби,копър ,чесън и така докато свършат..полива се със зехтина,посолява се между редовете с хималайска сол и се залива с 1кофичка разбито мляко.Пече се на 200 градуса докато остане без течност или ..докато вие прецените ,че ви харесва .Дели се за 2 обяда или вечери по 3 Б и се добавя по 2 ПБ на порция пилешко филе на сух тиган или рибка във фолио...А дано това е вярно,че за днес изчерпах търпението си да смятам :lol:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот HippoDel » Сря Юни 18, 2014 12:35 pm

Ясно, значи аз не съм разбрала. Останах с впечатлението, че слагаш и яйце в застройката. Всичко е наред тогава. :) Аз пиша от телефона и не съм прочела предишния ти пост. Лапай смело, всичко е точно. :yess:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот venci68 » Сря Юни 18, 2014 12:48 pm

Здравей, слагай снимки на манджите, да се облизваме като ги гледаме :)
Аватар
venci68
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 244
Регистриран на: Пон Апр 28, 2014 12:44 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот GODzillata » Сря Юни 18, 2014 4:15 pm

venci68 написа:Здравей, слагай снимки на манджите, да се облизваме като ги гледаме :)


...пък и да отправяме оферти, ако ни грабнат окото, а, Венци? ;) Ей, няма да мирясаш, докато не си намериш зонов готвач. :mrgreen:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот venci68 » Сря Юни 18, 2014 4:58 pm

Другия вариант е и аз да стана Зонов готвач :laugh1: Сега съм отпуска и жената ми дава задачи за домашно, да осигуря изхранването на семейството :laugh4:
Аватар
venci68
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 244
Регистриран на: Пон Апр 28, 2014 12:44 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот GODzillata » Сря Юни 18, 2014 5:45 pm

Дерзай и качвай снимки. ;) :)
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Съб Юни 21, 2014 1:26 pm

"Йохохо йохохо....100 бутилки ром" :smdance: опс 115 гр вино... :lol: Днес е златен ден за мен!Най после имах време и излязох да напазарувам нужните ми продукти за седмицата (май и за месец ще имам) :lol: Още в началото на обиколката ми потръгна и успях да се снабдя със заветните 3 кут обезмаслен Котидж на кашонче в Лидл,последните 3 пакета овес от Берьозка ,пилешко охладено филе (случайно промоционално в Метро) и още куп малки неща ,които да разнообразят менюто ми.Разбира се хит в пазаруването ми се оказа избирането на домакинска везна,но и с нея мисля ,че случих,защото много забавно се оказа меренето на продуктите.Открих къде е и си взех и извара нискомаслена на Олимпус и вече няма да ям онова тричаво нещо ,което едва преглъщах тия няколко дни.Общо взето мисля,че вече имам пълна готовност да стоя смело в центъра на Зоната използвайки само зеления сектор.И всичко това е само и единствено благодарение на вас и това ,което сте споделяли във форума.От тук нататък остава само да се храня забавлявайки се,защото на мен лично ми доставя огромно удоволствие да приготвям храната си в някакви различни от досега ползваните количества и съотношения.Благодаря ви за опита ,който трупам благодарение на вас!Невероятно добри хора сте!
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот gogo » Съб Юни 21, 2014 4:35 pm

mahona написа:Благодаря ви за опита ,който трупам благодарение на вас!Невероятно добри хора сте!

Така е. Зоната прави чудеса :smdance: , дори и с българите :laugh4: .
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот GODzillata » Съб Юни 21, 2014 7:38 pm

mahona написа:... и си взех и извара нискомаслена на Олимпус и вече няма да ям онова тричаво нещо ,което едва преглъщах тия няколко дни....



:lol:

Истината е само в Олимпус, всичко друго е суха отврат! :yess: :)
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Съб Юни 21, 2014 7:54 pm

Доста различна и вкусна е тази извара.В момента и тя се оказа на промоция в Метро.През седмицата ще карам повече на сухо,че времето вечер след работа не стига за глезотийки,но пък в почивните дни ще се развихрям.Само трябва да се поосъзная и да вляза в ритъм с новия си живот :smdance: Смятам по 10 пъти и деля блокове на половинки ,за да мога да вкарам по разнообразна храна.Пък и ми е забавно де :shy: Във вторник ще рапортувам за резултатите,защото ще е минала седмица,но се чувствам супер,будя се рано,когато седна да си почина след 5 мин хуквам за нещо някъде,тоалетната ми е любимо помещение ...след кухнята.. :lol: и затова смятам ,че всичко върви много добре.
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот TanyaS » Съб Юни 21, 2014 8:13 pm

Симптомите са зонови :yess:
Спомням си и аз в началото се чудех дали съм в зоната или не , но първите признаци бяха тези, след което почнаха да намаляват обиколките и чак след това започна трайното отслабване :bow:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот GODzillata » Нед Юни 22, 2014 6:40 am

Махона, гледам, че си от РусИ - там се намира любимата ми кръчма......дет' се вика - да похапнем в "Чифлика". :)
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Нед Юни 22, 2014 9:18 am

То ще похапнем Годзи,ама ако ме изчакаш до пролетта да вляза и аз като теб във форма и щом запролети..там сме!Даже и ще заобиколим зоната за една вечер както му прилича..по нашенски :laugh1: А аз съм от далече,но по неведоми пътища божии се оказах за по дълго тук в последните години.Един господ знае колко ще се задържа тук,но все до запивката ...ще остана. :lol:
Последна промяна mahona на Вто Окт 14, 2014 11:09 am, променена общо 1 път
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 4 госта

cron