Зонуването на АняТ

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот LoveJoy » Пон Май 19, 2014 6:39 am

Таня, изчетох целия ти дневник и те поздравявам за търпението, мотивацията и резултатите. Браво!!!
Човек получава нещата, които иска, само когато е наистина готов за тях.
Аватар
LoveJoy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 12:32 pm
По света и у нас :)

Re: Зонуването на Таня

Зоната
 

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот TanyaS » Пон Май 19, 2014 12:10 pm

Благодаря! Пожелавам го на всички нас, за да сме наистина живи! :love:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот TanyaS » Сря Юни 11, 2014 8:00 pm

7 месеца:
- 25 кг :)

Как да кажа с думи ....ами представям си 25 кг ....огромна маса е!
Лекичко ми е без тях!
Взех живота си в ръцете си!
Пожелавам го на всички !
А колко дебели хора има! И колко неграмотно се храним?
Как да обясниш, че храната ни убива?
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот GODzillata » Сря Юни 11, 2014 8:16 pm

TanyaS написа:7 месеца:
- 25 кг :)


Браво, супееееееееер! :yess:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот ginette » Сря Юни 11, 2014 9:26 pm

Tanya S ,страхотен резултат . :wow: :wow: :wow: Ти си постигнала желаните килограми за 7 месеца .Бравооо ! :dress: Много нови дрешки ти желая . :)
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот Tatyana » Чет Юни 12, 2014 8:46 pm

Много се радвам за теб и най-вече, че отново държиш живота си в ръцете си :bigsm18:. Сега все едно пише друг човек, така, че моите поздравления са най-много за това :bigsm22:
TanyaS написа:А колко дебели хора има! И колко неграмотно се храним?
Как да обясниш, че храната ни убива?

И все повече дебели деца за съжаление, дори деца под 20 г. с инфаркти :(. До нас има 2 училища и всеки ден гледам с какво се хранят...А като видя родители и баби, които ги чакат след училище с вкусни боклуци и ми идва на тях да им шибна поне по един :bigsm55: . В такива моменти забравям доброто си възпитание и това, че съм против насилието под каквато и да е форма. Как дори не се замислят, че с криворазбраната си любов отглеждат болни и нещастни хора, бъдещи пациенти на лекари и психолози... :oh:
Така, че храната убива, но и лекува, както ти самата скоро беше написала. Лесно се обяснява, но хората, които искат да го чуят са малко, а още по-малко са тези, които го разбират :bored1:
Всеки се развива със скоростта с която може и според потенциала, който му е даден. Знаем кога се появяват учители за всичко - не по-рано, дори да го искаме :bigsm1:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот ZorrY » Чет Юни 12, 2014 9:02 pm

Ох, аз не мога да обясня на бабите да не купуват боклуци на детето. Всеки път говоря, обяснявам - е няма, знаят си тяхното. Аман от пръчки, Фафли и др. подобни. А като са доволни от него : " я баба да го почерпи нещо, искаш ли награда?" И о, изненада - бонбон или шоколадче :stupid: не знам какво да правя :doNotKnow:
Аватар
ZorrY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Ное 21, 2013 11:01 am

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот TanyaS » Пет Юни 13, 2014 9:28 am

Написах дълъг пост и го загубих :(
По - късно ще се опитам да го възстановя!
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот TanyaS » Вто Юни 17, 2014 9:03 pm

Тук съм за да споделя с вас, че съм запалила поне 5 човека, които успешно зонуват вече повече от 1 месец , с резултат разбира се. :peace1:
Мисля , че ако всеки един от нас успее да убеди по 10 човека, ще е голям успех. За повече не смея да мечтая.
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот Tatyana » Вто Юни 17, 2014 9:46 pm

"Ако до всяко добро същество застане поне още едно, ех, ще започне такъв живот, че само си викам "Дано"" - подходяща песен на Богдана Карадочева. Браво, адаш :bigsm18:
И аз се опитвам, но повечето все си намират причини, за да не започват :bored1:. Иначе уж всички са впечатлени, но рядко се стига до реално приложение. За пореден път се убеждавам, че това е режим за интелигентни хора, с поне средна обща култура. Затова вече помагам и обяснявам, ако видя, че има някаква мотивация и не ги мързи поне да четат. Иначе е загубена кауза :notagree:. Повечето хора още не са готови за тази философия, но аз не губя надежда, че все някога ще са :bigsm1:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот Gazilot » Сря Юни 18, 2014 1:54 am

Tatyana написа:че това е режим за интелигентни хора, с поне средна обща култура

Хмммм, Жорето (phoenix) направи близо три месеца....
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот Tatyana » Сря Юни 18, 2014 10:27 am

Да, Жорето го забравих...а даже имах някаква слабост към него и се надявах, че няма да се откаже :bored1: . Имаше потенциал момчето, щом направи около 3 месеца. Жалко, че се подведе по други неща.
Ама кой знае, може да ни изненада някога и да се върне поне към режима, ако не във форума ;). Тук едва ли ще сподели за това...Аз съм оптимист или поне ми се иска да е така. Не проумявам как може някой да се докосне до това и после да хукне към химии... :notagree:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот TanyaS » Сря Юни 18, 2014 4:18 pm

Бре! Пак написах 1 станица и рекох да я изпратя...няма интернет и се изтри! Не мога да я повторя! Съжалявам!
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот TanyaS » Сря Юни 18, 2014 5:06 pm

Така , пак ще пончна, е да видим до къде ще стигна.
Мисълта ми беше за културата на храненето!
Повече от две поколения наши родители са живели в трудни времена и въпросът за оцеляването е стоял пред тях! Всичко помним филиите намазани с масло или със свинска мас. Помня и палачинките от бяло брашно с мармалад от шипки или пък пържените филии за закуска през неделните сутрини! Помня как ядяхме първо , второ и трето на обяд! После вечеряхме , как не беше важно какво ядеш , а дали си нахранен? И така децата попиваха от родителите си , както и аз , храната е важна за оцеляването ! Няма значение какъв вид храна....важно е да има храна!
Някой да ни е учил какво и колко да ядем? Или пък как да съчетаваме продуктите? Да, учеха ни майките как да готвим, има и рецепти...но някой да ни учи как да съчетаваме белтък с въглехидрат? и дали повечето от нас си дават сметка, че зелената салата е въглехидрат?
И така , както всички и аз се стремях да осигуря препитанието на себе си и детето. Обвинявах се, че не мога да правя палачинки и тренирах докато се научих! Но през седмицата за по - бързо и лесно спагети за закуска ( със сирене) .
То добре , че беше злоядо !
Ами празниците>
да вземем Коледа например....елха, подаръци и храна разбира се. Но не каква да храна а :
1. Бъдни вечер - 7 -9- 11 постни манджи.....питка безквасна...
2. Коледа- пържоли, сърми, баници , пити , сладки
Всичко в неограничено количество, нали е празник?
Събират се роднини , близки приятели и като се заформят едни софри.....ядене и пиене на корем! Ами нали е празник ще кажете? Е, да, празник е , но не за да се освиним като невиждали, а за да се срещнем, видим споделим и веселим. Да и да хапнем разбира се! НО ДА ХАПНЕМ! Не да преяждаме и препиваме! Не храната и нейното количество прави празника! Празника го правят хората с които си заобиколен, дори да си сам пак е празник , ако на душата и сърцето ти е спокойно и леко!
Имам чувството , че има световен заговор за унищожението на хората , чрез храната! Храната, като средство за разболяване, за да може да процъфтяват други бизнеси!


Как ясно разбирам това сега! А защо съм била глуха и сляпа толкова време? Защо ? :refuse:

Отказвам да се подавам повече на световния заговор за моето унищожаване!
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот Gazilot » Сря Юни 18, 2014 6:40 pm

Таня,
принципно съм съгласен с теб, но има мааааалко разлика в храните тогава и храните сега.
Да, хранехме се на корем, но маста беше от прасе, млякото беше от крава, сиренето също, месото не беше прано в разтвори като чорапи. Маслото не беше като маргарина, следващата стъпка в производството на който, е получаване на пластмаса ( И всички помним вкуса на соцмаргарина, колко различен беше от сегашните производни на каучука).
И единственото Е беше солта.
Промишлената хранителност не беше завладяла всеки един продукт, аз вече се съмнявам във всяко нещо, остойностено и на щанд с цена. След като устои на моите хранително-вкусови предпочитания, рухнаха, показвайки колко е пошло всичко съвременно, колко високо-фруктозен сироп има в 60% от храните на 21-ви век, вече не вярвам на нищо. Но навремето, нямаше и толкова стрес, които ни залива в момента, от тази несигурност на бита и начинанието в тази шибана държавица.
Та, ядяхме много, но и се движехме много, и ядяхме качествени продукти. И не пиехме хапчета за лудо.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот ginette » Сря Юни 18, 2014 6:46 pm

TanyaS, с голямо удоволствие изчетох поста ти .Поздравления ! :yess: Много съм мислела и аз ,за това ,което си писала .Но не само семейството е виновно .В училищните столове по мое време не беше по различно от дома .Вечер яхния картофи +хляб ,макарони на фурна ,някакъв манджуляк -каша с плуващо крилце от пиле и ...след два часа глад и хоп мас +хляб.(аз съм била на пълен пансион )е как е нямало тогава стандарти ,винаги съм се чудела .Попаднах на стол за хранене във Франция ,преди много години .До нас децата се хранеха с обезкостено месо(като нас ) +салата ,или задушен зелен фасул и за мое учудване задушена ряпа .И никога ястие със сос за топене .Не знам как ще научим малките на правилно хранене .Внук ми не яде хляб ,но и зеленчуците му са'' гадни '',трябва да са настъргани ,за да не се виждат :refuse: Ако е при мен мисля ,че малко поне бих се преборила с някои навици .
Радвам се ,че имаш последователи .Моят мъж се чуди как не ми омръзна цяла година да тегля продуктите на везната ,аз на око не мога . :mrgreen: Ех ,че съм досадна :love:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron