Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Разпределение на блоковете

Мнениеот Tatyana » Пет Юни 06, 2014 10:14 am

Здравей Анабела и добре дошла :bouquet:
Ако за обяд имаш 3 блока, значи приемаш по 3 блока от всичко. Мисля, че няма нужда от нова тема и можеш да задаваш всичките си въпроси в темата тук
Съвета ми е да прочетеш поне сайта отначало - т.е. Начало, Влез в Зоната и Въпроси и отговори. А после ела във форума и прегледай първата и втората тема "Хранене и въпроси в Зоната за начинаещи" - тогава ти гарантирам, че повечето ти въпроси ще отпаднат. Разбира се и книгите на Бари Сиърс е желателно да прочетеш - и двете преведени ги има тук. Без четене просто няма как да стане :). И електронна кухненска везна трябва да имаш.
А ако има нещо неясно след това винаги можеш да попиташ в темата за начинаещи и всички ще помагаме с каквото можем. Успех :yess:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Разпределение на блоковете

Зоната
 

Re: Разпределение на блоковете

Мнениеот Karrita » Пет Юни 06, 2014 10:15 am

Здравей Анабела!
Щом ти се полагат 3 блока, това означава, че трябва да консумираш по 3БП+3БВ+3БМ.
Разпределяш си 11-те блока за деня примерно 3-3-1-3-1 и когато имаш 3 блока ядеш от всичко по 3 блока, когато имаш 1 блок - от всичко по 1 блок.
Успех!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Italiano » Пет Юни 06, 2014 10:28 am

Анабела, просто няма как да се пускат нови теми за всеки индивидуален въпрос. Затова и твоята тема вече не съществува.
В тази тема ще намериш отговорите на това, което търсиш.
Успех със Зоната!
:yess:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Разпределение на блоковете

Мнениеот anabelavasi » Пет Юни 06, 2014 11:23 am

Tatyana написа:Здравей Анабела и добре дошла :bouquet:
Ако за обяд имаш 3 блока, значи приемаш по 3 блока от всичко. Мисля, че няма нужда от нова тема и можеш да задаваш всичките си въпроси в темата тук
Съвета ми е да прочетеш поне сайта отначало - т.е. Начало, Влез в Зоната и Въпроси и отговори. А после ела във форума и прегледай първата и втората тема "Хранене и въпроси в Зоната за начинаещи" - тогава ти гарантирам, че повечето ти въпроси ще отпаднат. Разбира се и книгите на Бари Сиърс е желателно да прочетеш - и двете преведени ги има тук. Без четене просто няма как да стане :). И електронна кухненска везна трябва да имаш.
А ако има нещо неясно след това винаги можеш да попиташ в темата за начинаещи и всички ще помагаме с каквото можем. Успех :yess:



Благодаря много :) Почвам да чета :) Стискайте палци :)
anabelavasi
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Юни 06, 2014 9:24 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот арлина » Пет Юни 06, 2014 11:53 am

Здравейте отново! Тази зона явно добре ми влияе, защото започнах да ям храни, които преди направо ги гледах като едва ли не най-гнусливото нещо на света, а сега ми се хапват и то с удоволствие. Та станах фен и на доматите, и на сиренето. Нямах много време напоследък и само попреглеждах коментарите, та видях да пишете за прослувутия котидж и ето го малко глупавият ми въпрос :shy: . До кое сирене горе-долу се доближава като вкус, че за извара втори път трудно ще се излъжа, още помня най-ужасния миш-маш, който бях сътворила и отиде в боклука.
арлина
 
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 9:47 am
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Tatyana » Пет Юни 06, 2014 2:02 pm

Здравей, Арлина. Котиджа няма нищо общо с изварата на вкус и мисля, че ще ти хареса. Ами има си вкус на сирене и е на зрънца :). Опитах го за първи път преди няколко месеца и оттогава гледам да не оставам без него. Този обезмасления в светлосините кутийки от Лидл ми харесва най-много :yess:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот арлина » Пет Юни 06, 2014 2:32 pm

Татяна, успокоих се, че не е като изварата и отивам към Лидъл тогава. Ще пиша пиша после как е.
РР Разкошно е, едната кутия вече замина, явно утре отново ще ходя да се запасявам.
арлина
 
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 9:47 am
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Renika » Пон Юни 09, 2014 3:20 pm

Привет на всички !!!
Радвам се че ви намерих и че вече почти цял месец ме стимулирате ,действате вдьхновяващо и най-вече помагате.
От един месец сьм в Зоната и съвсем отговорно казвам , че ако го нямаше този сайт , едва ли щеше да е така.
Първата ми срещата с Зоната беше преди 4-5 год. когато закупих книгите на Сиърс и на Папазова.След дьлги години на всякакви диети ,разделно хранене, какви ли не добавки и гладуване ,като ги прочетох разбрах , че това е за мен и съответно започнах.За сьжаление изкарах около месец имаше резултати , но се демотивирих или по скоро отново си тръгнах по стария ,утъпкан път на злоупотреби .Та общо взето това беше последната диета ,която пробвах (казвам диета ) защото тогава я възприемах като такава .
Никога не сьм била слаба , но последните години сьвсем се обезверих , че някога ще достигна килограми в които да се харесвам и да се чувствам добре.Сьответно тихомълком си качвах по няколко килца на година и се бях примирила вече .Например толкова ми беше безразлично , че преди около година се качих на кантара и видях цифрата 95 си рекох ,ако стигна до 100 ще се гръмна (все едно 95 е приемливо число :( ) и общото взето последните месеци гравитирах около тези числа .За да ви стане ясно сьм висока 167 см.
Е ,на 6 май 2014 кантара ми показа 100.Нямаше с какво да се гръмна :lol: но поне нещо ми прищрака и си казах , че повече не може така . Набързо на ум прегледах всичките диети и режими за които знам и които сьм правила и естествено само Зоната ми беше останала в главата с усещането за нещо приятно.Не мога да гладувам вече , заболява ме стомаха , понякога даже през ноща се будя от болка , а и на кой му е приятно да стои гладен или да яде само определени храни ? Подхванах книгите отново , захванах се да меря и тегля и най-голямото щастие открих този сайт !!! Изясниха ми се много неща ,благодарение на всички вас , открих много от грешките ,които бях правила преди години ,когато се опитвах да спазвам Зоната ,благодарение на таблицата и грамажите в нея , всичко е много по лесно сега ,започнах да ям храни ,които не сьм си мислила че ще опитам или че ще са толкова вкусни (овеса например :) ) Забранила сьм си всички храни в червено , но хубавото е , че вече не ми се и прияждат.Баничарницата до работата ми , не сьм я посещавала цял месец , а преди им бях редовен сутрешен клиент :stupid: и най-важното даже не искам и да влизам .Доскоро толкова "апетитната миризма" , сега ми е гадна . Наблягам за сега повече на сухо , че ми е по лесно ,но няколко пъти пробвах и зоновите ястия от сайта!!!
Резултатите са на лице От 100 преди месец ,вчера кантара показа 93,като трябва да уточня , че първите 4 килограма ги свалих за една седмица , после останалите 3 .Наясно сьм че това е било задържана течност , но определно е стимулиращо да виждаш резултат , а да не си гладен .
Последната седмица много често ми се замайва главата и преди ми се е случвало , но сега се случва по няколко пъти на ден ако не и по често .Свалям кръвното като стана рязко или се изправя от клекнало положение .Някъкъв съвет за това или защо се получава така ? Мислех да не са ми малко блоковете (по калкулатора тук ми дава 9 блока-разделям ги 2-3-1-2-1) , но не огладнявам , храната ми е достатъчно ,нямам желание за тестени храни или сладко , не губя концентрация или нещо подобно , не ми се приспива.Постоянно се консултирам с табличката за хормоналния баланс .Все още нямам тази енергия за която всички говорите :) Надявам се че все още организма ми се настройва .
Предстои ми пътуване извън Бг тази седмица за около седмица и сьм малко притеснена как ще се справя .Замислям д аподготвя някой закуски и яденета и приемам сьвети за зонова храна за из път !!!Ще съм с кола и ще взема хладилна чанта , но тя ще е до едно време. Ще направя мъфини за 1- блокови закуски ,протеинки , пушена сьомга краставици ,домати ,плодове , но нищо друго не ми идва на ум .Има ли някакви подходящи консерви ? Ще се справям със закуските ,обикновенно на блок масите има достатъчно протеини ,зеленчуци и плодове . По трудно ще ми е с обяда и вечерите по заведенията , но се надявам да ми се превключа " метода на око" , защото до сега той не ми се получава много (пробвам с кантара )Общо взето ,сега ако не премеря какво ям и не се чувствам доволна от себе си :lol: Та така ... Приятно ми е че сьм сред вас и че най накрая реших и аз да се разпиша .Надявам се да зонуваме заедно :peace1:
Аватар
Renika
 
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Май 19, 2014 11:40 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот HippoDel » Пон Юни 09, 2014 3:36 pm

Здравей Рени, добре дошла! :welconfetti:

Радвам се, че се престраши да пишеш и да ни споделиш чудесните си резултати в Зоната.

Според мен, проблемът ти с замайването може да се дължи на не поемането на достатъчно течности. Пиеш ли вода, чай? За твоите сегашни килограми(93) е необходимо да изпиваш по 3 литра вода на ден.
Що се отнася до храните за из път, ти сама си си отговорила, най-добре е да си приготвиш балансирана храна, която да ти е лесно да приемаш.
Пиши по-често и успех! :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Renika » Пон Юни 09, 2014 4:10 pm

Благодаря Хипо , за посрещането .Да и аз си изчислих ,че трябва да пия по 3 литра вода на ден , рядко успявам да изпия толкова Вероятно си права и в това е проблема .Ще наблегна на водата ,поне докато тръгна , че после няма как да спираме по магистралите на всеки 15 мин .Чай пия сьщо , но и кафе пия -сутрин кофеиново ,следобед безкофеиново ,лошото е , че все още сьм пушач , но желая да сьм "Бивш" в скоро време
Аватар
Renika
 
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Май 19, 2014 11:40 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот moni03 » Пон Юни 09, 2014 5:15 pm

Зарекла съм се ,ако тази година не ми мине котка път и все пак успея да направя резервацията за почивка. Ще напека една чанта мъфини от по 1блок, и всичките километри ще лапам мъфини :bored1: и ще трябва да си сложа памперс...абе който ще пътува за турско през септември да внимава. Кака е на зона-та и ходи често до WC. :lol:
Аватар
moni03
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 49
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 11:04 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Tatyana » Пон Юни 09, 2014 5:49 pm

Рени, добре дошла и от мен :bigsm22:
Страхотни резултати си постигнала за месец, а след половин година няма да се познаеш, ако продължаваш в същия дух. Най-важното е, че ще се чувстваш все по-добре, освен как ще изглеждаш. Браво :bigsm20:
Освен мъфини за из път можеш да си направиш и соления кекс от рецептите. Аз скоро ходих до Гърция и бях направила рулото от тиквички - 12 блока. Освен лесно е много засищащо. А обрах и доста овации с него, както и нови няколко кандидат-зоНбита се появиха :bigsm1:. А ти щом ще си с хладилна чанта - няма да имаш проблеми със съхранението му.
И не се притеснявай толкова от пътуването - за една седмица нищо страшно няма да се случи, ако не си съвсем в зоната. Най-много течности да задържиш, които после знаеш колко бързо ще изхвърлиш. Приятно изкарване и да споделиш като се върнеш.
Последна промяна Tatyana на Сря Юни 11, 2014 12:26 pm, променена общо 1 път
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот gogo » Вто Юни 10, 2014 6:06 am

Рени, добре дошла и от мен. :welconfetti:
Зоната наистина действа и ти си го усетила на гърба си ;) . Практикуването на Зоната е като каране на колело. Можеш да паднеш от колелото(да излезеш от Зоната) и пак да се качиш на колелото(със следващото хранене пак да влезеш в Зоната). Разбира се не е въобще препоръчително често да слизаш от колелото. Методът на око използвай когато няма никакъв начин да използваш ел. везна. Придържай се изключително към зелените храни и си пий водата, колкото и да не и се иска. Тя изпълнява и една вжна функция по извеждане на натрупаните токсини в тялото ти, а и вследствие на контролиране на инсулина тялото ти няма да задържа вода и следователно, за да не се обезводниш, трябва да се приема повече вода и по начесто. Изкарай си добре почивката и ако не можеш да ползваш кантарче карай на око със зелените :yess: .
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот ginette » Вто Юни 10, 2014 12:51 pm

Здравей Рени и добре дошла . :bouquet:
Поздравления за чудесните резултати :yess: Не се затормозвай с предстоящата ти почивка ,нека да ти е награда за успешното зонуване през изминалия месец .Вече са те посъветвали с някои храни ,но през лятото е по-лесно ,има много салати ,които се предлагат по заведенията ,таратор ,риба ,пилешко ...,както и течни въглехидрати от зелените -вино например .Питаше за консерва -нахут ,ако обичаш е добър вариант .Весело изкарване на ваканцията и успех. :)
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Renika » Вто Юни 10, 2014 3:30 pm

Благодаря за съветите :love:
То не е почивка , малко по работа и 4 дни ще минат в път по магистралите , а там освен бърза храна ,няма друго -2-3 дни в Полша и после 1 Виена .А доколкото им знам хранителнте навици нагоре , все едни тежки сосове , меса ,картофи и тестени вкусотии :lol:
Та ще е най добре да сьм в Зоната през повечето време , че да не се изкуша ако взема да огладнявам .А че ще слезна от колелото , то е ясно , ама да не се сгромолясам :lol: .
НАхуд сьм взела консерва и го смятам по 60 грама , толкова измерих че е 1/4 чаша
Аватар
Renika
 
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Май 19, 2014 11:40 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Darina » Чет Юни 12, 2014 6:31 am

Здравейте, искам да ви попитам някой похапва ли си лимец на зърна - сварен или накиснат? Колко грама за 1 блок консумирате? Изчисление по съдържание на въглехидрати излиза по около 14-15 гр. Възможно ли е да е толкова малко?
Всяко отделно действие и животът като цяло (ако не се превърне в природна случка, а се води съзнателно) означава поредица от най-дълбоки решения, чрез които душата избира своята съдба, смисъла на своята дейност и съществуване. Макс Вебер
Аватар
Darina
 
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 9:54 pm
Варна

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта