Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 1

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Нед Юли 07, 2013 8:58 am

marianapanova написа:Италиано и аз като теб с интерес следя форума и мисля,че е по забавно така. Аз също когато разказвам за зоната на близки и приятели те ме гледат и мислят за луда :-D че някой ми промива мозъка :laugh1:

Марианка, аз има дни, в които ме моят приятел ме гледа, аз как стоя пред екрана и се заливам от нечовешки смях :laugh1: и просто едвам не се разплаквам от този интелигентен хумор, който само ние можем да си разкодиране . Разказвам му на него за какво става въпрос, ама той недоумява нещо :think2:
С вас зоноусещането ми стана по-чувствително и въпреки че свалям страшно бавно ( с около 700 грама за 2 седмици ) аз просто нямам желание да се отделям оттук :laugh3: :laugh3:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Нед Юли 07, 2013 9:47 am

Пламче, не отслабваш бавно.
Барито казва, че човек отслабва средно с 0,5 кг. на седмица и че генетично не е възможно да свалиш повече от 0,5 - 0,75 кг. мазнини на седмица.
Ако вземем средното 0,5 кг. за отправна точка, то ти си на 70% от него, което не е лошо.
Още повече, че 0,5 кг. е средно, което означава, че при едни е повече, при други - по-малко, т.е. нормално е.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Pipilota » Нед Юли 07, 2013 9:09 pm

Plam4eeeee, Твоят насилствено установен "Зонов съпруг" Италиано ти е отговорил правилно :) Радвай се че сваляш бавно Както съм казвала много пъти, това вече е истинското топене на истинските мазнини. Ако слабееш по бързо, значи че сваляш всичко друго, но не и тлъстинките. Все пак не забравяй че тия мазнинки са натрупани с времето, бавно и славно :laugh: и им трябва също повечко време за да се изчезнат :bow:
Последна промяна Pipilota на Чет Юли 11, 2013 12:46 am, променена общо 1 път
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Пон Юли 08, 2013 10:08 am

Оооо, моят Зонов съпруг не може да се оплаче, аз го слушам, а не само това- и изпълнявам безрезервно :laugh: по отношение на килограмите- аз просто не бързам, а просто искам да виждам , че съм в правилната посока- надолу :laugh3:
Обаче не мога да скрия разочарованието си, когато тук 2 дни бях на почивка точно в най- правилното за мен място- Мелник, Бях си намислила, че ще изпадна в алкохолен делириум , защото Мелнишкото вино е легендарно. Как да не пийне човек поне една бутилка или поне да дегустира няколко от тези уникални вкусове. В избата на Кордопуловата къща ми казаха: Каквото искаш пий, има още!!! Даже и мезе ми предложиха, ама...напънах се и...само 1 чаша и половина изпих. Това беше!!! :sad: Не мога и не мога :angry: явно вече тялото ми си има собствен режим на работа, с който мозъчните ми клетки трябва да се съобразяват :laugh3:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Юли 08, 2013 10:42 am

Пламче, Пламчеееее, Пламче - да идеш до Мелник и да пиеш само 1 чаша вино ... това е като да идеш до Рим и да не видиш Папата.
:laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот nympheacea » Пон Юли 08, 2013 11:08 am

Италиано, май е по-добре така. Преди години видях как Мелнишки "производители" купуват "вино" по 1 лев /литър и после го продават като мелнишко за 10 лв каната
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Пон Юли 08, 2013 11:43 am

Italiano написа:Пламче, Пламчеееее, Пламче - да идеш до Мелник и да пиеш само 1 чаша вино ... това е като да идеш до Рим и да не видиш Папата.
:laugh:

Ити, още си бия главата в стената :stupid: ама най- невероятното беше, че се върнах по- малко килограми отколкото като тръгнах :laugh1: щях да умра от смях днес като кантара ми каза още 200 грама надолу :laugh1:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Пон Юли 08, 2013 11:52 am

Нимфи, виното не ми беше толкова важно, а атмосферата- просто всичко си ме тласкаше към пийване. Не ви ли се е случвало като сте на кръчма да искате да се чукнете с по чашка вино само защото компанията е весела и музиката - игрива. Обожавам да се наслаждавам на малките моменти, а в това число е гледката на страхотно място, хубавия въздух и топлината на моите хора......( каква романтика само е започнала пак да ме тресе :laugh: )
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот nympheacea » Пон Юли 08, 2013 8:00 pm

Plam4e22 написа:Нимфи, виното не ми беше толкова важно, а атмосферата- просто всичко си ме тласкаше към пийване. Не ви ли се е случвало като сте на кръчма да искате да се чукнете с по чашка вино само защото компанията е весела и музиката - игрива. Обожавам да се наслаждавам на малките моменти, а в това число е гледката на страхотно място, хубавия въздух и топлината на моите хора......( каква романтика само е започнала пак да ме тресе :laugh: )


Аз вече 5 години кътам надежда да заведа там моето много специално момче, ама по-лесно ще ми е да закарам Мелник при него......
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Вто Юли 09, 2013 8:21 am

:laugh4: да разбирам, че и той е от Пазарджик :laugh4: :laugh4:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот nympheacea » Вто Юли 09, 2013 1:34 pm

Plam4e22 написа::laugh4: да разбирам, че и той е от Пазарджик :laugh4: :laugh4:


не :sad: от Солун е, за това съм панталей пътник.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Вто Юли 09, 2013 1:49 pm

Пазарджишкото лоби превзе Форума. Пазарджик за столица на БГ Зоната!
:laugh1:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот nympheacea » Вто Юли 09, 2013 8:44 pm

Italiano написа:Пазарджишкото лоби превзе Форума. Пазарджик за столица на БГ Зоната!
:laugh1:

Само на БГ зоната?!
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Вто Юли 09, 2013 9:06 pm

Не знам докъде ви простират силите и възможностите ... :laugh4:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Eskarina » Сря Юли 10, 2013 5:14 pm

nympheacea написа:Аз вече 5 години кътам надежда да заведа там моето много специално момче, ама по-лесно ще ми е да закарам Мелник при него......

Не съжалявай, nympheacea, може би това не е вашето място.
Аз така дълги години исках да заведа мъжа ми на Рилските езера, защото много ги харесвам, зареждам се с енергия там. Коато най-макрая отидохме заедно, мъжът ми не спря да мрънка и да се оплаква и ми развали цялото преживяване. Е, сега вече и той иска да ходи, но първия път беше голям кошмар :)
Eskarina
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 12:30 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Pipilota » Чет Юли 11, 2013 2:10 am

Ехоооо :wave: АлооООоооОООо :bigsm44: Поздрави от черното морееее. Виждам, че пишете като гламави тук :laugh3: и ще ми вземе време да ви изчета :) Аз за сега съм в Зоната само за сутрешната закуска, която ям в 4 следобед :laugh1: понеже не мога още да вляза в час с часовата разлика, и съм още с 8 часа на зад :laugh: Заспивам в 4-5 сутрунта, ставам в 3-4 следобед, изобщо пълна боза :scared-eek: Но до ден, два ще вляза в час :done:

Между другото, в раздела "За всичко извън Зоната" вече има нова тема :bigarrow: Зонов клюкарник :teasing-tease:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта