Отслабване в Зоната - тема 1

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот nympheacea » Съб Юли 06, 2013 8:22 pm

Italiano написа:Мариана, ти май си написала проблемите - пропуснати късни хапвания и по-малко вода ...
Обаче, като ти гледам въглехидратите, се чудя как можеш да караш само на домати и краставици и какви огромни количества от тях изяждаш.
Пробвай да ги замениш малко с плодове - те нали са фруктоза, а тя по-бавно навлиза ...

Марианка, донякъде се съгласявам с Италиано, донякъде не. Съгласна съм за пропуснатото ядене и водата, относно зеленчуците ще кажа само, вслушай се в това какво ти се яде, тялото знае от какво има нужда, пример: Аз в началото няблягах много на краставици, защото са по-големи като обем и ме засищаха. С течение на времето, усетих че стомаха ми се смалява и вече ми е трудно да поглъщам големи обеми. Минах към по-малко обемни зеленчуци, но с повече въглехидрати /домати/. В началото се опитах да ям плодове. Установих, че по-концентрираните въглехидрати не ми действат добре, имам в предвид че, те са по-малко като количество и дори и няколко грама разлика са значителни като въглехидратно съдържание. Признавам, организма ми беше изключително чувствителен към тях, за това просто ги спрях. Сега, в жегите, дори и доматите ми идват в повече, вдъхнових се от Ескарина, 2 яденета ги правя с кисело мляко. И понеже вечерята ми само беше 3 блока, за да не ми става тежко, преместих 3-те блока за обяд /кисело мляко/ сега вечерята ми е 2 и е предимно домати /повечко/ и разликата до 2 БВ я слагам краставички. Протеините комбинирам сирене и пуешка шунка, защото само шунка ми е много сухо а само сирене, много солено.
Накратко казано, слушай си стомахчето, то най добре знае от какво имаш нужда.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Отслабване в Зоната

Зоната
 

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Съб Юли 06, 2013 9:45 pm

Аз щото 3 ВБ от краставици и домати не мога да изям.
Просто не знам как ще ги побера.
И оттам логиката ми е, че и затова ти става тежко, щото обемът е голям.
На мен лично ми е много по-лесно да изям 3 нектарини (примерно).
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот marianapanova » Съб Юли 06, 2013 10:14 pm

Милички БЛАГОДДАРЯ искрено Италиано и ти си прав и Нимфи ти също. Когато въглехидрата ми е салата не огладнявам или нямам време да си наготвям . Но често ми се слъчва да вечеерям в 22 часа в колко часа трябва да хапвам.
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Съб Юли 06, 2013 10:54 pm

Дали съм разбрал правилно - вечерята ти отива много късно и затова пропускаш хапването преди лягане ли?
Ако е така, не ти ли се получава голяма дупка между следобедната закуска и вечерята?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот marianapanova » Съб Юли 06, 2013 11:59 pm

Italiano написа:Дали съм разбрал правилно - вечерята ти отива много късно и затова пропускаш хапването преди лягане ли?
Ако е така, не ти ли се получава голяма дупка между следобедната закуска и вечерята?
Да Гого правилно си разбрал имам дупка между следобедната и вечерята от около 3 -4 часа. Та сега като се замисля дали няма да е по удачно обяд да е 3Б следобяд 3Б,а вечеря 1 Б незнам моля за съвет!
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Нед Юли 07, 2013 9:53 am

Е, 3-4 часа не може да се каже, че е дупка.
А такова разпределение - струпване на обяд 3 Б и следобедна закуска 3 Б, а пък после само 1 Б за вечеря и пропускане на късната (а дори и да не я пропуснеш, а хапнеш 1 Б) - ми се струва доста погрешно.
Трябва да е по-балансирано. След "голям пакет" да следва "малък пакет".
По принцип "малките пакети" държат за около 2 часа. И после почваш леееекичко да чувстваш ... не точно глад, ама ... а, бе, знаеш как е.
Ако последното ти сериозно хапване за деня е следобед, то ще допуснеш голяма част от денонощието да си на 1 или 2 Б, което не само не е препоръчително, но може да излезеш от Зоната.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот marianapanova » Нед Юли 07, 2013 9:58 pm

Italiano написа:Е, 3-4 часа не може да се каже, че е дупка.
А такова разпределение - струпване на обяд 3 Б и следобедна закуска 3 Б, а пък после само 1 Б за вечеря и пропускане на късната (а дори и да не я пропуснеш, а хапнеш 1 Б) - ми се струва доста погрешно.
Трябва да е по-балансирано. След "голям пакет" да следва "малък пакет".
По принцип "малките пакети" държат за около 2 часа. И после почваш леееекичко да чувстваш ... не точно глад, ама ... а, бе, знаеш как е.
Ако последното ти сериозно хапване за деня е следобед, то ще допуснеш голяма част от денонощието да си на 1 или 2 Б, което не само не е препоръчително, но може да излезеш от Зоната.
Не не мисля да пропускам късната закуска,ако примерно съм хапнала в 18ч 1 Б и вечеря в 22ч в колко часа трябва да хапвам примерно 1Б кис млякко с бадеми. Исках да питам за кефира смята ли се?
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Юли 08, 2013 10:49 am

Мариана, в колко часа си лягаш и не можеш ли да изместиш вечерята за по рано от 22 часа?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот nympheacea » Пон Юли 08, 2013 11:04 am

А аз си мисля, дали не може от обяда до вечерята да караш само на закуски от 1 блок, и каквито блокове ти останат да ги изядеш като вечеря /последно ядене/
Пример:
Обяд - 12.00
Закуска 17.30 /нарочно слагам 2ч и 30 мин, да спестиш една закуска и да имаш повече за вечеря, аз съм пробвала, 30 мин. в повече не са толкова критични както няколко часа. Можеш да си направиш от мъфините, всеки мъфин = 1 блок от всичко, между другото, тези дни се глася да им променя рецептата, щото киселото мляко там е по USA стандарт/
Закуска 20.00
Вечеря 22.30
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот marianapanova » Пон Юли 08, 2013 11:19 am

Италиано лягам си към 1 часа,но ще влезна в крак. Нимфи ще пробвам и твоя метод
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Юли 08, 2013 2:21 pm

Значи не е проблем да вечеряш в 22:00 часа и после в 0:30 да хапнеш 1 блок за късна закуска.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот marianapanova » Пон Юли 08, 2013 9:42 pm

Да Италиано тази вечер ще хапна днес пих доста вода и мисля,че се завръщам отново в редиците.
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Юли 08, 2013 9:42 pm

Забравих да се похваля - сутринта се премерих и с голяма радост установих, че съм 77.2 кг., което означава, че за 35 дни съм свалил 4.4 кг.
Може би важен фактор е, че започнах редовно да играя по 2 мача на седмица (а едната седмица дори играх 3), а Зоната + спорт = чудеса
:bigsm16:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот marianapanova » Пон Юли 08, 2013 9:47 pm

Чудесно Ити продължавай все така.
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Юли 08, 2013 10:36 pm

Благодаря!
Само че този уикенд ще му отпусна края, че ще ходим на почивка с компания за рождения ден на съпругата. А там има басейн, а пък в басейн много обичам да пия бира.
Така че петък сутринта се меря, а после в понеделник ще оценявам щетите.
:shy:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот marianapanova » Вто Юли 09, 2013 7:04 am

То неможе трябва да се разпуска по малко. Поздрави съпругата си за рожденния ден. Много е хубаво на зоната,че ако излезне човек от нея,след 4 до 6 часа със следващото хранене пак сме в нея. Аз пък отново съм в редиците на свалящите 600гр за денонощие. Странно :think2:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

ПредишнаСледваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron