Дневникът на Танита

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот HippoDel » Чет Апр 17, 2014 10:25 pm

tanita68 написа:
Karrita написа:Танита, имаш още време да поправиш грешката. В събота.... ;)

За съжаление няма как да я поправя! Тая година ще караме с тия яйца! Тук не можах никъде да намеря бои за яйца. Продават готови боядисани, но не и бои. Единственото друго, което ми дойде наум, че мога да използвам са бои за сладкиши, но като не съм сигурна в резултата предпочитам да не рискувам, че тогава ще падне едно мърморене от мъжката половина, просто не ми се мисли. Дано поне козунака да ми се получи в събота. Аз яйца ям много рядко и повече ме интересува външния им вид, но козунак откога чакам да си хапна....

В Лидъл нямате ли боя за яйца?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Танита

Зоната
 

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Чет Апр 17, 2014 10:36 pm

Hippo написа:В Лидъл нямате ли боя за яйца?

За съжаление няма, Хипо! Днес бях там и от един месец насам всеки път като ида и оглеждам навсякъде за боя. Пълно е с шоколадови яйца, зайци, пилета и какво ли още не, но боя за яйца няма.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Karrita » Пет Апр 18, 2014 6:59 am

Някой беше писал за една техника за направа на яйца със салфетки. Мисля да я пробвам тази година аз.
Изрязваш или накъсваш по-дебели цветни салфетки и ги залепваш със разбит белтък....
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот GODzillata » Пет Апр 18, 2014 8:50 am

tanita68 написа:...през Стокхолм за към България. ...


Е, че малко ли летища има във Финладния, защо през Стокхолм? :think2:

Няк'ва далавера ли има? :mrgreen:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Пет Апр 18, 2014 9:02 am

GODzillata написа:
tanita68 написа:...през Стокхолм за към България. ...


Е, че малко ли летища има във Финладния, защо през Стокхолм? :think2:

Няк'ва далавера ли има? :mrgreen:

Далаверата е пътуване с автомобил до България. Абе, една екскурзия за 5 дни(като включвам и един ден път с ферибота). :bigsm1: :bigsm5:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот eldass » Пет Апр 18, 2014 9:29 am

Много е странно, че нямате боички....нали това е очарованието на празника /поне за мен, защото яйца не ям от години и правя изключение от време на време/. Но и аз тази година освен боядисаните яйца ще опитам техниката със салфетките. Вчера за проба направих една картонена кутия от яйца и става доста симаптично. ;) Дано утре и с белите яйца ни се получи приключението декупаж. :laugh:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Tony » Пет Апр 18, 2014 9:57 am

Manya написа:Танита, една лесна идея за подобряване на стореното с яйцата. Ако имаш шарени салфетки и имаш търпение да изрежеш елементи от тях, можеш върху вече боядисаните яйца да ги залепиш с белтък. Може да станат по-ефектни. Е, играчка си е, но може да ти е по-приятно да ги гледаш.


Точно тази идея я бях предложила някъде, ама не помня къде. :think2: Моите яйца станаха що-годе прилични, че помагачите много напористи и искат да помагат... :) Аз от 2 години изобщо не се плескам с бои - това е прекрасен вариант за мен, хем здравословни без Е-та в боята и е голяма забава и за децата и за нас ;)

Боя за яйца няма и тук - та те разбирам Танита. :hug: Със сладкарските бои се получава приличен резултат - преди 4 години боядисвах така, след това само декупаж със салфетки и белтък :)
Последна промяна Tony на Пет Апр 18, 2014 11:16 am, променена общо 1 път
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот GODzillata » Пет Апр 18, 2014 11:10 am

tanita68 написа:...(като включвам и един ден път с ферибота


Фериботът си е размазване от ядене и пиене, дано да успееш да зонираш. ;)

Иначе е живописно, особено през зимата, когато всичко е замръзнало.....

Изображение
Изображение
Изображение

...има си и добрите страни, ако почнете да потъвате, просто скачаш на леда и цепиш пеша към Швеция. :mrgreen:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Сря Апр 23, 2014 3:08 pm

Много си е добре и през лятото на ферибота. А относно яденето и пиенето - не е чак такъв проблем. Май ще е проблем по-скоро за въглехидратите, които да балансират протеините. Или ще трябва да се жертвам и да балансирам с картофи. :bigsm1: :bigsm5: Щото такова количество въглехидрати няма да се събере в една чиния. :bigsm5:
А иначе празниците минаха и след тях се чувствам зле, иска ми се вече да съм си стриктно в зоната и не искам да видя скоро козунаци и тутманик(защото си направих такъв - отдавна ми се хапваше нещо подобно). Вече свършиха и козунаците и тутманика, вчера бях извън къщи цял ден, но карах на йогурт. Днес вече съм си в къщи и си хапвам зоново. Дано скоро да успея да си вкарам организма в ред. Сварих си овес и след малко ще ида да го разпределя в кутийки по блокове. Само не знам дали ще му намеря място в хладилника. Че то място не остана от кутии и кутийченца.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Маня » Сря Апр 23, 2014 3:25 pm

tanita68 написа:Само не знам дали ще му намеря място в хладилника. Че то място не остана от кутии и кутийченца.

:bigsm14: Колко позната картинка... Ако така я карам, ще ми трябва втори хладилник :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот HippoDel » Сря Апр 23, 2014 5:21 pm

Маня, няма майтап, след един месец в Зоната, си сменихме хладилника с по-голям, защото стария започна да не ни стига, с това количество зеленчук и с тия кутийчета... и пак е претъпкан. :laugh4:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Сря Апр 23, 2014 9:05 pm

Hippo написа:Маня, няма майтап, след един месец в Зоната, си сменихме хладилника с по-голям, защото стария започна да не ни стига, с това количество зеленчук и с тия кутийчета... и пак е претъпкан. :laugh4:

Хипо, за жалост ние няма как да си сменим хладилника - просто тук квартирата се дава с обзаведена кухня, това фризер, хладилник и печка си вървят с апартамента. А място за още един няма. :bigsm1: :bigsm2: Докато беше студено слагах някои от зеленчуците на терасата, но в скоро време и това няма да може да се използва като вариант. Иначе плодовете ми седят извън хладилника и само заемат място по кухненските шкафове. :bigsm1:
Днес си направих гхи. Реших да пробвам в тенджерата на водна баня. Е, през цялото време не успя да заври, изобщо не го видях да бълбукне. Варих го доста повече от час. Но резултата ми харесва - много е ароматно. И явно маслото е доста качествено, защото отпадъка е нищожно количество. Отпадъка седи малко като суроватка примесена с пресечено мляко.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот HippoDel » Сря Апр 23, 2014 11:04 pm

tanita68 написа:Хипо, за жалост ние няма как да си сменим хладилника - просто тук квартирата се дава с обзаведена кухня, това фризер, хладилник и печка си вървят с апартамента. А място за още един няма. :bigsm1: :bigsm2:

И ние сме така, но попитахме собствениците дали може да ни го сменят с по-голям, защото този ни е малък и за наше учудване те ни купиха нов. Не е много по-голям, защото нямаме достатъчно място, но все пак е доста по-добре от колкото със стария. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Pipilota » Чет Апр 24, 2014 2:37 am

Аааа, аз съм с два големи хладилника. Единия в кухнята, втория в гаража. Абсурд да оцелея с един хладилник с тази зона, особено и когато синковеца се връща през ваканциите....определено това е една от промените които се забелязават при зонуващите- нужда от по-голям хладилник :laugh:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот zuzulin » Вто Апр 29, 2014 3:22 pm

Танита благодаря за отговора.То със сигурност има и магазини и онлайн се продават озонови храни тук,но проблема е езика.Пустия език за почти 3 години не можах да го науча като хората.Ма как да го науча без работа(едва от 4 месеца работя) и все вкъщи,дъщерята на училище,мъжа на работа и по цяла седмица го няма и аз като кукувица.Който казва,че езика може да се научи с гледане на телевизия е абсолютна лъжа или не при всеки действа-ние българска телевизия нямаме!!Научих италианските рецепти и домашна паста да правя и торти,и всякакви сладкиши и мъфини-на ти 10 кила отгоре.Учих като първолак от един учебник докато не ми писна и зарязах всичко-оправям се някак,но очи в очи и с много жестове(да паднеш от смях),да говоря по телефона или да търся нещо из нета ми е изключително трудно.Ще правя обиколка из магазините.И ще търся съвет от Карита и Хипо за дъщерята.Приятен ден
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Вто Апр 29, 2014 11:24 pm

Zuzulin , има една компютърна програма за учене на езици, казва се Rosetta stone. Мисля, че има и италиански като езиков пакет. Има я в замунда, можеш да си я изтеглиш и да си я инсталираш на компа. Страхотна е за овладяване на чужд език, не те пуска на следващо ниво ако не си покрила изискванията на предишното. За жалост няма финландски като езиков пакет, иначе досега сигурно щях да го науча. :bigsm1: :bigsm2: Преди време пробвах с английски и за един месец бях научила бая.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron