Дневникът на Маня

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот HippoDel » Чет Мар 27, 2014 10:30 pm

А знаеш ли някоя хитрина, как се разбира, че даден балсамико е качествен? :think2:
Виж това http://forum.kulinar.bg/viewtopic.php?f=24&t=5105
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Маня

Зоната
 

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Чет Мар 27, 2014 10:41 pm

Доколкото си спомням балсамико си е италиански продукт. И то точно от Модена и Емилия. Колкото по-отлежал е, толкова е по-качествен и по-скъп. Този който аз имам, е "олекотена" (ерзац) версия, за да не е толкова скъп. И основно той се разпространява масово. Купувам само такъв през последните години. Все пак се води почти оригинален.

А това от картинката струва майка и баща. Дори да искам, не мога да си го позволя. Моя ми го носи един приятел от Италия.

У нас си бях купувала един гръцки продукт, който си е готов редуциран. Но май имаше доста захар в него за карамеления цвят. Скоро не ми е попадал. Но беше неверятно вкусен.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот HippoDel » Пет Мар 28, 2014 10:02 am

Маня,
И аз вчера "поспортувах" с една салатка от 1ВБ= 250г айсберг, 240г краставица, 3МБ=3с.л. авокадо и 3ПБ риба тон, другите 2ВБ ми бяха плодове. Беше много вкусно, но поне 45 минути - няма мърдане! Покрай теб и аз спортист ще стана. ;)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Мар 28, 2014 10:15 am

:bigsm27:
Hippo написа:Маня,
И аз вчера "поспортувах" с една салатка от 1ВБ= 250г айсберг, 240г краставица, 3МБ=3с.л. авокадо и 3ПБ риба тон, другите 2ВБ ми бяха плодове. Беше много вкусно, но поне 45 минути - няма мърдане! Покрай теб и аз спортист ще стана. ;)
:bigsm16: :bigsm20: Ами спорта му е майката на всичко, ти вече и на въже скачаш, аз все още се въздържам от натоварвания на физиката (освен стълбите до офиса и прибирането пеша след работа). Но имам напредък - намалих цигарите на 1 кутия (от 2 и половина), дишането ми е доста по-добре (е, тия дни след вируса дето ме тръшна има лек спад на тонуса и дишането), и най-важното е - имам желание да се движа и щом мога, не си го спестявам.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот HippoDel » Пет Мар 28, 2014 10:37 am

Ами, скачам... :shy: Купих си въже, но още не съм го изпробвала. В къщи ми е невъзможно, а навън застудя и чакам пак да се позатопли. Абе, намирам си оправдания... Но за сметка на това, ходя по 2-3 часа на ден. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Мар 28, 2014 5:13 pm

Страхотна следобедна закуска от 1 БПВМ (поне за мен)
50 г котидж (по етикет) - 1 БП
40 г от зърнената ми бърканица - 1 БВ (този път без амарант, само овес -80 г, ечемик - 80 г, ръж - 75 г и киноа - 80 г -смесени бяла, червена и черна - всичко това 20 блока въглехидрат, сварени - както се вари жито - залети с вряла вода и кипнати за 15 минути, дръпнати от огъня и оставени да си поемат вода колкото им душа сака :laugh4: - в готов вид 800 г зърнена заготовка)
3 г какаови зърна обелени (по етикет) - 1 БМ
канела, джинджифил, 2-3 капки стевия

Обедът беше 3 БПВМ
извара 3 БП
нахут 2 БВ
киви 1 БВ
3 ореха - 3 БМ и пак малко канела и джинджифил

А вечерята - май ще е пак "зелена кокошка", но съм и напислила гарнитура от пушена пъстърва. Пък давидим. Но идват дните на супичките, направо кеф.

И понеделника, в който ще се става с един час по-рано :ang: :ang: :ang: . Тая промяна хич не ме кефи.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот GODzillata » Пет Мар 28, 2014 5:48 pm

Manya написа:...имам напредък - намалих цигарите на 1 кутия (от 2 и половина), дишането ми е доста по-добре ...


В ръце се ти вземи и :bigarrow: тази КНИГА прочети! :yess:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Мар 28, 2014 7:04 pm

Приятелю Джила, всичко е в главата. Не помагат нито книги, нито техники. Заклетият пушач просто трябва да си промени чипа сам. Става лесно, вече съм го пробвала. И съжалявам, че тежки събития в живота ми ме върнаха към тютюна. Но съм пушач от 15-годишна, а сега съм почти на 60 и в този период съм на между 2-4 кутии в различните периоди и все ако може най-силния тутун. И само преди 5 години спрях за 7-8 месеца. Беше приказно. Дишаш спокойно, усещаш вкуса на храната, на водата, на виното ;) . Но това пак ще се случи и то много скоро. Просто искам да се върна към този прекрасен момент, когато вкусовете и ароматите усещах истински. Само трябва да се настроя да премина през периода на абстиненцията, който беше доста тежичък при мен. Още малко...
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот GODzillata » Пет Мар 28, 2014 8:02 pm

Manya написа:Приятелю Джила, всичко е в главата. Не помагат нито книги, нито техники. Заклетият пушач просто трябва да си промени чипа сам....


Противоречиш си, предполагам, че си в зоната именно заради книгите на Бари, а не поради чипосване, а? ;)
Имам 30 години пушене зад гърба си, така че "вервай ми" - Алън Кар е твоят човек! :yess:

Вземи си я, прочети я и ако не ги откажеш, ми дай номер на сметка да ти покрия разхода за книгата.
Ако пък имаш електронен четец, мога да ти я пратя веднага, дай само и-мейл.
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Съб Мар 29, 2014 6:35 pm

Изображение

Пастет от нахут с крекери
16 БВМ
За крекерите - 8 БВМ

150 г от сварените (от предишната ми рецепта) овес, ечемик, ръж и киноа - 3 БВ
100 г пълнозърнесто ръжено брашно - 5 БВ (по етикет)
2 и 2/3 ч.л. гхи/зехтин - 8 БМ
1 ч.чаша вода
1 ч.л. бакпулвер
сол, чер пипер на вкус

Замесва се тесто от продуктите, разделя се на 8 равни части и се оформя по желание на крекери с дебелина около 5 мм. Пекат се върху хартия за печене в нагрята на 180 градуса фурна за 20-тина минути.

За пастета - 8 БВМ

1 и 3/4 ч.ч. сварен нахут - 7 БВ
2 и 2/3 ч.л. зехтин - 8 БМ
1 лимон - 1 БВ
1 стрък пресен лук
1 стрък пресен чесън
1/2 връзка магданоз (листата)
1/2 връзка мента (листата)
сол, чер пипер на вкус

В блендер смесвате продуктите и ги пюрирате. Лимонът обелвате и почиствате от семките и поставяте целия.

Крекерите се поднасят с пастета (1/8) от него - 2 БВМ

Крекерите могат да се заменят с препечена филийка от любимия ви хляб (ако ползвате).

Протеините - печено пилешко филе.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Нед Мар 30, 2014 5:17 pm

Кюфтета от нахут на фурна

15 БВМ

Изображение

сварен нахут - 13 БВ (13 х 1/4 ч.ч.)
130 г стар лук - 1 БВ
2 с.л. брашно от нахут - 2 БВ
5 ч.л. зехтин
връзка магданоз
1 ч.л. чер пипер
2 ч.л. кимион
1 ч.л. кориандър
1 ч.л. лют пипер/чили
сол на вкус

Всичко се смила в блендер. Оформят се 15 кюфтенца. Нареждат се в тава покрита с хартия за печене и се печат във фурната до готовност.

Всяко кюфте е 1 БВМ
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот eldass » Нед Мар 30, 2014 8:32 pm

Маня и аз съм на вълна нахутени кюфтенца. :laugh: Дори и рецепта публикувах. :lol: Стават ли на трохи по тази рецепта? Моите само при опит да се забодат с вилица и стават на парчета. :notagree:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Нед Мар 30, 2014 8:36 pm

Защото и аз публикувах малко преди твоята е в Готвене в Зоната. :laugh1:

Моите не стават на трохи. Не ги смилам на пастет. Просто слагам всичко в блендера и колкото ги смели. Остават зрънца. Когато ги оформям си мокря ръцете. Пека 20 минути на 180 г с вентилатор. Може би зехтинът ги държи.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот eldass » Нед Мар 30, 2014 8:55 pm

Хехехе, на мен са ми любими от преди Зоната. Но винаги стават на трохи, а опитах какви ли не технолигии - с и без яйце, с и без мазнина, с и без брашно. Дори опитах със суров пасиран нахут...Важно е, че са страхотни и лесни за приготвяне. :mrgreen:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Нед Мар 30, 2014 8:58 pm

Така наречените фалафели, само дето не са пържени. Аз пък си ги хапвам без вилица. Направо си ги хрупам.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Мар 31, 2014 8:02 am

Хитрата сврака, с двата крака :laugh1:
Сутрешна закуска - сладолед, който започнах да ям в 7:30 и сега в 9 ч още преживям. Но така е с изненадите на сменените часове.

Но сладоледът стана супер

21 г проетин на прах - 3 БП
1 киви - 1 БВ
280 г ягоди - 2 БВ
15 г семена от чия - 3 БМ
канела, джинджифил, 3-4 капки стевия

Всичко в блендера на смути и в кутийка във фризера.

Идеята беше да поседи 1-2 часа и преди да си легна да го извадя в хладилника, но... И сега си ближа сладоледа.... :laugh1: :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron