Отслабване в Зоната - тема 1

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Съб Ное 09, 2013 11:49 pm

tshivacheva написа:......
2ПБ сьомга пушена=56 гр


tshivacheva,
Здравей и от мен. Пушената сьомга(и аз си падам по нея, но нещо много я вдигнаха напоследък) въобще не я брой за протеини. Тя си е жива мазнина и по мои изчисления(поне за сьомгата, която аз консумирам) 1МБ = 9 гр. пушена сьомга. Иначе филето сьомга сурово вече става за протеини и такова филе е 1БП=42 гр.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Зоната
 

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот TanyaS » Нед Ное 10, 2013 7:57 am

Благодаря ви! Добро утро !
Днес съм 98.4 кг. За 1 седмица почти минус 2.5 кг. Не зная дали е от диабета или от диетата :think:
HippoDel, на теб специални благодарности за идеята да смятам така блоковете. С екселска таблица ще стане много лесно. Тъй като сутрин не обичам да ям прдпочитам преди обяда да ям по 1 блок през 2 часа.
Закуска 7 .20 ч.
ББ ВБ МБ
Котидж 56гр 1 0 0
240 гр домат 0 1 0
1/3зехтин 0 0 1
1 1 1


Гого, благодаря за съвета, но се водя по таблицата и затова я смятам за ПБ ( пушената сцомга) Независимо , че е много скъпа , при диабет с високи триглицериди е важно да вкарам много Омега 3 , затова наблягам на нея.
Относно рибеното масло имам питане : Renew Life, Norwegian Gold, Ultimate Fish Oils, Super Critical Omega, 1200 mg, 30 Fish Gels съдържание в 1 табл 1200 омега 3 : 780мгEPA, 120mg DHA.
До сега пиех по 1 табл, но Виждам че пишете по 3 и повече гр . Да увелича ли на 3? Препоръката на самото шишенце е 1 табл. дн.

В 10.00 ч 1 филийка вита 28гр. + 48 гр пил . филе и 3 бадема

а за обяд

ББ ВБ МБ
3 3 3
пилешка шунка126гр 3 0 0
карфиол сварен 250 мл 0 0,25
броколи сварени 250 0,33
лук накълцан 50 гр 0,384615385
филика вита 28гр 1
зехтин 1/3 1,00
маслини 3 бр 1
бадеми 3 бр 1
абълка 100 гр 1
3 2,964615385 3
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Нед Ное 10, 2013 1:48 pm

tshivacheva,
Менюто ми изглежда ОК. Само пил. филе е 42г., а не 48.
Прочети интервюто с Бари Сиърс за рибеното масло, там ще намериш много отговори. Също въпроси и отговори.
Исках да те питам, ти приемаш ли някакви лекарства за диабета? Защото, ако е така, може да имат влияние в/у това дали си в Зоната или не.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот TanyaS » Нед Ное 10, 2013 6:05 pm

Добър вечер :)
Днес имах хубав ден!
Досега съм изяла 5 ПБ , а съм свършила много работа, която друг път все отлагам.
След гореописания обяд , който ми дойде твърде много, реших да погледам телевизия малко и да дремна , както правя винаги в неделя! Но не би :о исках да правя нещо , пих малко кафе със стевия ( не съм го броила ) облякох се и излязох из квартала на разходка ( нали трябва да горя калории и триглицериди ) Разхождах се сама около 1 1/2 ч, бавно, защото не съм го правила от години ( имам фобии и др. такива ) може би съм извървяла около 4 км, а може и по - малко ( нямам претенции ). Важен е факта , че се разхождах. Не зная дали от диабета или от Зоната , но ми се пие много вода , може би около 3 л /24 ч. И я пия !

Сега се чувствам много добре !
Диабета си открих сама преди 5 дни! Лекар съм и се консултирах с колеги, които ми препоръчаха редукция на т. тегло и обиколки :(
Сутрешната ми кр. захар ( на гладно беше 7.8 в сряда ) .

Не приемам др . медикаменити , освен тези за високо кр. налягане.


Та , с тези години, т. тегло о размети освен с високо кр. налягане , затлъстяване се сдобих и с диабет ( което беше предвидимо) . Прочетох в препоръките на америк. диабетна организация, че намаляването на т. тегло с 5 кг. води до намаляване на кр. захар с 1 т.е би трябвало да стане 6.8, което е по - поносимо!


за вечеря
ББ ВБ МБ
Котидж112 2 0 0
домат 1/2 0 1 0
филика
вита 28гр 0 1 0
бадеми 6 бр 0 0 2
2 2 2


късна вечеря 1 ч.ч кис. мляко 6 бадема

Благодаря, че ми помагате ! Бъдете живи и здрави в Зоната!

А дали днес съм била в Зоната или това еуфория от отслабването с 2. 6 кг?
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Нед Ное 10, 2013 6:27 pm

tshivacheva,
Определено ти личи, че си в Зоната. Казах ти, че ще стане! Знам, че и от диабета се изпитва жажда, но в Зоната също. Аз по калкулатора трябва да пия по 2,5 литра вода, а изпивам понякога и по 4 литра.
За вечерното меню: 240 гр домат е 1ВБ.
Браво на теб! Давай в същия дун! Успех :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот TanyaS » Нед Ное 10, 2013 7:01 pm

HippoDel написа:tshivacheva,
Определено ти личи, че си в Зоната. Казах ти, че ще стане! Знам, че и от диабета се изпитва жажда, но в Зоната също. Аз по калкулатора трябва да пия по 2,5 литра вода, а изпивам понякога и по 4 литра.
За вечерното меню: 240 гр домат е 1ВБ.
Браво на теб! Давай в същия дун! Успех :hug:

Благодаря от сърце ! :bouquet: :hug:
Сядам да правя разписанието за утре :cook:
Ще го постна за да го коригирате :pray:


ПБ ВБ МБ
закуска 7 часа
пр. мляко 2 % масленост 120 мл 1 0 1
кафе нес ? ? ?
2 табл стевия ? ?1 ?
1 0 1

закуска 9 часа
Котидж 112 2 0 0
домат 240 гр 0 1 0
филийка 0 1 0
бадеми 6 бр 0 0 2
2 2 2

обяд 13 ч
пилешка шунка 84 гр 2 0 0
филийка 28 гр 0 1 0
домат 240 гр 0 1 0
бадеми 6 бр 0 0 2
2 2 2

късна закуска 17.00
кис. Мляко 1 чаша 1 0 1
1/2 ябълка 1
1 1 1

вечеря 17 00 ч.
пил . Гърди печени56 гр 2 0 0
пр. зеле сварено 375 мл 0 1,5 0
лук стар 65 гр 0,5
маслини 6 бр 2
2 2 2

късна закуска

кис мляко 1/2 ч.ч 1 1
3 бадемА 1
1 1 1
Последна промяна TanyaS на Нед Ное 10, 2013 7:55 pm, променена общо 2 пъти
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот marianapanova » Нед Ное 10, 2013 7:53 pm

tshivacheva много се радвам,че се чувстваш по добре,защото аз също имах твойте фобии с излизането сама и знам чувствата какви са. Придържайки се смело към зоната и всичко ще е наред!
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот TanyaS » Нед Ное 10, 2013 7:58 pm

:love:
marianapanova написа:tshivacheva много се радвам,че се чувстваш по добре,защото аз също имах твойте фобии с излизането сама и знам чувствата какви са. Придържайки се смело към зоната и всичко ще е наред!


Благодаря , момичета ! :hug: :hug: :hug:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Kote_to » Нед Ное 10, 2013 10:18 pm

Здравейте, пак!
Я кажете като ходите на гости, как се справяте с хапването да е режимно?
Не върви да си нося кутийка с храна или пък кантарчето, нито да ангажирам домакинята.
Малко е неудобно така.
Или горе-долу на око е хавата?

Шивачева, браво!

Не само с 5 ами съм сигурна, че ис повече ще отслабнеш и ще победиш диабета.
Аз още не мога да вляза в Зоната, както трябва, огладнявам по-рано, а меря всичко мн стриктно, дори си записвам какво ям всеки ден в един тефтер.
Все чувствам един такъв лек глад, не е нормално това сякаш :think2:

Поздрави на всички! :bouquet:
Аватар
Kote_to
 
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 12:52 am
Стара Загора

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот marianapanova » Нед Ное 10, 2013 11:52 pm

Kote_to за да си в зоната не трябва да изпитваш глад,погледнеше ли си извън зоната. С колко блика се храниш,ако са ти малко увеличи с един блок. Ако искаш сподели какво хапваш.
А относно гостито аз лично го карам на око,но се старая да не го правя често!
Желая ти успех!
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Нед Ное 10, 2013 11:59 pm

tshivacheva,

Малки корекции в менюто:

закуска: 220г (1ч.ч.)прясно мляко =1ПБ+1ВБ, а не 120, щом е 2%, не яж допълнително мазнини. Може малко нес кафе. Но е добре да се откажеш постепено от кафето или да минеш на безкофеиново, защото кофеина влие на инсулина.

за двете късни закуски: 220г кисело мляко=1ПБ+1ВБ, в таблицата е грамаж за американско кис.мляко, което е с повече протеини и въглрхидрати, а българското е с 2 пъти по-малко, затова грамажа за БГ кис. мляко е 220г. Ако кис. мляко е с по-висока масленост, не добавяй мазнини. Ябълката ти идва в повече. Ако искаш може да ядеш:
ябълка 100г=1ВБ + извара 56г=1ПБ + 3 бадема=1МБ

Другото ми се видя ОК. Няма да е лошо, да започнеш да разнообразяваш, малко по малко менюто.
:hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Ное 11, 2013 12:14 am

Kote_to написа:Здравейте, пак!
Я кажете като ходите на гости, как се справяте с хапването да е режимно?
Не върви да си нося кутийка с храна или пък кантарчето, нито да ангажирам домакинята.
Малко е неудобно така.
Или горе-долу на око е хавата?

........ Аз още не мога да вляза в Зоната, както трябва, огладнявам по-рано, а меря всичко мн стриктно, дори си записвам какво ям всеки ден в един тефтер.
Все чувствам един такъв лек глад, не е нормално това сякаш :think2:

Поздрави на всички! :bouquet:


Коте,
Аз като ходя на гости го карам на око. Но не повече от 5 бкола!

Не знам от кога си в Зоната, аз само първата седмица изпитвах едно странно чувство, нещо като глад, ама не съвсем. Не мога да го обясна точно, но аз го отдавам, на това, че намалих драстично количеството на храната, което ядях преди и на организма му трябва време да се адаптира. Втората седмица това чувство започна да отшумява, а сега има дни, когато едва си изяждам 9-те блока.
През колко часа ядеш? За всеки случай си прегледай тефтера назад, може да имаш грешки. Аз вече повече от 2 месеца си водя тефтер и като съм се връщала назад, съм си откривала някоя и друга грешчица. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Rodena » Пон Ное 11, 2013 8:00 am

Преди да се похваля с надеждата да обнадеждя и други започващи ще ви преразкажа в едно изречение нещо, което майка ми е чела преди време. В началото ( първи и втори ден) и аз чувствах глад. Намалих храната, която поемах средно между един и два пъти. Малко или много в първия момент това си е странно за огранизма. Няма как да го отречем. Само, че на третия ден чувството беше много по-различно. Можех да се закълна, че умирам от глад. Да, ама една друга мисъл ми мина през кратуната. Това, което майка ми е чела се отнася за това колко често жаждата, като импулс подаван от мозъка се бърка с глада. И като се замислих - аз не бях гладна. Можете почти да го кажете нещо средно между глад-фантом и нерзпозната жажда. И какво се получи при мен? Щом странното чувство се появаше аз изсипвах отгоре му една чаша вода и О, чудо! Вече и самата жажда започнах все повече да я усещам като такава, а не като странни неопределима чувство. Няма го вече момента със сърби ли ме, боли ли ме.

Иначе за една седмица стоене в Зоната ( предвид факта, че се претеглих предишния вторник) аз съм на - 1,1
И това с една изпита чаша вода, която не успях да издържа преди тегленето. О, и се чувствам супер. Нямам търпение да мине още една и да видя какво ще се случва. Скоро трябва да ми дойде и рибеното масло! Пък май започвам да се пристрастявам към овес...
Поздрави и успешен ден за всички!
Аватар
Rodena
 
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Ное 02, 2013 10:39 pm
София

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Karrita » Пон Ное 11, 2013 9:02 am

tshivacheva написа:

ПБ ВБ МБ
закуска 7 часа
пр. мляко 2 % масленост 120 мл 1 0 1
кафе нес ? ? ?
2 табл стевия ? ?1 ?
1 0 1

закуска 9 часа
Котидж 112 2 0 0
домат 240 гр 0 1 0
филийка 0 1 0
бадеми 6 бр 0 0 2
2 2 2

обяд 13 ч
пилешка шунка 84 гр 2 0 0
филийка 28 гр 0 1 0
домат 240 гр 0 1 0
бадеми 6 бр 0 0 2
2 2 2

късна закуска 17.00
кис. Мляко 1 чаша 1 0 1
1/2 ябълка 1
1 1 1

вечеря 17 00 ч.
пил . Гърди печени56 гр 2 0 0
пр. зеле сварено 375 мл 0 1,5 0
лук стар 65 гр 0,5
маслини 6 бр 2
2 2 2

късна закуска

кис мляко 1/2 ч.ч 1 1
3 бадемА 1
1 1 1

Поздравления и от мен за полаганите усилия, но пък си има добра отплата за тях :lol:
Относно менюто, Hippo те е поправила за млякото - 220 гр , но ми направи впечатление, че веднъж го пишеш за БМ + БП, друг път го пишеш за БВ + БП, последното е правилното. И само да попитам - втората закуска и вечерята си ги писала в 17 часа и двете, сигурно е правописна грешка?
Извинявай за поправките, но е добре да сме максимално точни, особено в началото :bouquet:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Karrita » Пон Ное 11, 2013 9:07 am

Rodena написа:Иначе за една седмица стоене в Зоната ( предвид факта, че се претеглих предишния вторник) аз съм на - 1,1
И това с една изпита чаша вода, която не успях да издържа преди тегленето. О, и се чувствам супер. Нямам търпение да мине още една и да видя какво ще се случва. Скоро трябва да ми дойде и рибеното масло! Пък май започвам да се пристрастявам към овес...
Поздрави и успешен ден за всички!

:bigsm18: :bigsm20:
Овеса води до пристрастяване :lol: , за справка Ити... :laugh1:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот TanyaS » Пон Ное 11, 2013 9:23 am

Поздравления и от мен за полаганите усилия, но пък си има добра отплата за тях :lol:
Относно менюто, Hippo те е поправила за млякото - 220 гр , но ми направи впечатление, че веднъж го пишеш за БМ + БП, друг път го пишеш за БВ + БП, последното е правилното. И само да попитам - втората закуска и вечерята си ги писала в 17 часа и двете, сигурно е правописна грешка?
Извинявай за поправките, но е добре да сме максимално точни, особено в началото :bouquet:

Извинявайте за неточностите! :shy:
Млякото не мога да го запомня и това е!
На работа съм от 08.00 до 16.30 и днес си нося храна от дома !
Ще опитам да скипна следобедното кафе!

Имам питане относно продължителността на едно хранене? Например кис. мляко и бадеми едновременно на мен не ми харесва :roll: , мога ли да хапна бадемите 30 мин по - късно след кис. мляко?
И относно киселото мляко на Боженци ( нискомасленно ) излиза , че мога да ям по 1 кофичка за =1ПБ + 1ВБ? Така ли е?

A какво ще кажете за готовия айрян на Данон? сега , в 11, 45 като че ли започвам да чуствам глад и изпих 1 - 2 глътки от него? Аз по принцип все забравям да ви питам за тези извън 5 - те хранения похапвания ( имам предвид точно по 1 - 2 хапка )
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron