Здравето в Зоната

Дискусии свързани със здравето - съвети и начини за постигане на по-добро здраве.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот tanita68 » Пет Мар 28, 2014 3:19 pm

Tony написа:Мислиш ли, че това може да е причина за напълняване?

Ами аз бях отслабнала много преди операцията, честно казано и аз не знам как, защото не спазвах никаква диета, даже ядях големи количества сладкиши. Но след операцията за сравнително малко време качих повече от 10кг, които не успявах да сваля по никакъв начин. Даже в последните 3-4години добавих още към тях. Сега имам бая за сваляне, а засега съм смъкнала само 6. Може би ако не ядях повече блокове заради кърменето щях по-бързо да свалям. Но малчо е по-важен.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Здравето в Зоната

Зоната
 

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Vanessa » Съб Мар 29, 2014 9:55 pm

Прочетох написаното дотук и се ужасих.Дават се съвети и се спират самоволно/без мнение на лекар/лекарства ,само защото някой се почувствал по добре от Зоната Даже може да си мисли и че се е излекувал напълно и то от сериозни и съпътстващи до края на живота му заболявания. Не смятам да давам съвети на никого, но си пия лекарствата и успоредно с тях- Зоната.Макар че свръх теглото ми се дължи на неефикасна хормонална терапия не вярвам, че даже и драстична промяна на храненето може да излекува някого от диагностицирани или хронични заболявания.Не защитавам фармацевтичната мафия и ценя и ползвам билки и бабичи илачи, но не се предоверявам.Очаквам негативни отзиви, но живота и здравето на всеки от нас е в собствените му ръце.
Последна промяна Vanessa на Съб Мар 29, 2014 11:19 pm, променена общо 1 път
Аватар
Vanessa
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Мар 24, 2014 10:35 am

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот gogo » Съб Мар 29, 2014 11:12 pm

Vanessa написа:Прочетох написаното дотук и се ужасих.Дават се съвети и се спират самоволно/без мнение на лекар/лекарства ,само защото някой се почувствал по добре от Зоната Даже може да си мисли и че се е излекувал напълно и то от сериозни и съпътстващи до края на живота му заболявания.Аз съм завършила Институт за помощник- фармацевти и не смятам да давам съвети на никого, но си пия лекарствата и успоредно с тях- Зоната.Макар че свръх теглото ми се дължи на неефикасна хормонална терапия не вярвам, че даже и драстична промяна на храненето може да излекува някого от диагностицирани или хронични заболявания.Не защитавам фармацевтичната мафия и ценя и ползвам билки и бабичи илачи, но не се предоверявам.Очаквам негативни отзиви, но живота и здравето на всеки от нас е в собствените му ръце.


Ванеса, не се ужасявай :refuse: , а вземи прочети книгите на Сиърс, които ги има и на сайта. Досега не съм прочел някой да е написал не си пийте хапчетата. Хората споделят техния опит от прилагането на Зоната. Така както и аз споделям моя. След като отслабнах с 25 кг и продължавах да пия хапчетата за кръвно се оказа, че кръвното ми пада на 100/60. Е какво, да продължавам да пия хапчета само защото от кръвно не можеш да се отървеш ли :noo: . Още веднъж най-приятелски те съветвам да прочетеш книгите на Сиърс и после пак можем да коментираме.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот AniMD » Пет Апр 04, 2014 8:51 am

Здравейте!
Преди 6-7 години се запознах със Зоната и успях в няколко периода да се задържа там.За съжаление нямах волята да го правя постоянно и резултата е налице - диабет тип 2 с изчерпани инсулинови запаси (вече година и половина съм на инсулин).Та сега отново и наложително съм се устремила към Зоната. Въпрос - Има ли диабетици които спазват зоната? Ще се радвам да споделят мнение.Ако администраторите сметнат за необходимо може и отделна тема да се направи.Предварително се извинявам, ако някъде във форума има подобна тема, просто не ми остава достатъчно време за да изчета всичко. :sad: Дааа забравих да спомена че съм лекар, поради което не ме пращайте да си питам лекуващия лекар (ендокринолога ми се интересува само от приходите от "касата" и екскурзиите от фармацевтичните фирми :gunshot: )
AniMD
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Апр 04, 2014 8:19 am

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Violka » Пет Апр 04, 2014 10:39 am

Здравей Ани :bouquet:
Може да прочетеш дневника на Таня http://www.vzonata.com/forum/viewtopic.php?f=11&t=88. Тя имаше проблеми с кръвната захар и някъде в дневника си написа отчет на нивата на кръвната захар след няколкомесечно зонуване.
Аватар
Violka
 
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Апр 02, 2013 12:31 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот AniMD » Пет Апр 04, 2014 12:32 pm

Благодаря, Violka!
Ще се запозная с дневника на Таня, а когато ми остане време ще направя и свой.За сега не бързам, защото още правя грешки а и се опитвам да си "укротя" кр.захар. Все пак за 3 седмици в/около Зоната намалих трикратно дозите инсулин и това за мен е неминуемо доказателство че храната е лекарство и отрова - разликата е в дозата.
AniMD
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Апр 04, 2014 8:19 am

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Апр 04, 2014 12:59 pm

Привет, Ани!
По-голямо доказателство, че Зоната работи, от това с намаляването на дозите инсулин едва ли може да има.
Продължавай все така!
:yess:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот GODzillata » Нед Апр 20, 2014 6:21 pm

Italiano написа:Откакто почнах Зоната (случайно или не), започнаха да ми излизат пъпки по лицето (по 2-3).
Та, чудя се, дали това се дължи на някакво пречистване...


Ити, сигурно си навлязъл в пубертета? :th: :mrgreen: ;) :laugh1:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Апр 21, 2014 11:47 pm

Ти пък, какво влизане - аз не съм излизал! :laugh4:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот venci68 » Пон Апр 28, 2014 1:25 pm

Здравейте, чел съм книгите на Сиърс, издадени на български преди няколко години. Пробвал съм за кратко да съм в Зоната, но с тези сметки и менюта не се е получавало. Кръвното ми започна да се вдига и доктора ми каза, че трябва да смъкна няколко килца. Тежа 82 кг., ръст 170. Моля, ако има готови седмични менюта, да ме насочите, за да ги наглася според моите нужди. По таблицата трябва да ям 11 блока дневно. Сайта е много хубав и всичко е направено да е лесно за намиране. Извинявам се, че Ви занимавам с моите проблеми, но се надявам за съвет при моето зонуване. :)
Аватар
venci68
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 244
Регистриран на: Пон Апр 28, 2014 12:44 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот tanita68 » Пон Апр 28, 2014 1:50 pm

venci68 написа:Здравейте, чел съм книгите на Сиърс, издадени на български преди няколко години. Пробвал съм за кратко да съм в Зоната, но с тези сметки и менюта не се е получавало. Кръвното ми започна да се вдига и доктора ми каза, че трябва да смъкна няколко килца. Тежа 82 кг., ръст 170. Моля, ако има готови седмични менюта, да ме насочите, за да ги наглася според моите нужди. По таблицата трябва да ям 11 блока дневно. Сайта е много хубав и всичко е направено да е лесно за намиране. Извинявам се, че Ви занимавам с моите проблеми, но се надявам за съвет при моето зонуване. :)

Венци, можеш да погледнеш в дневниците. Там повечето хора си пишат менюто за деня, ако има грешки по-опитните ги коригират. За съжаление готово меню за цяла седмица няма(имаше в един дневник, но го изтриха поради неактивност). В темата за готвенето има рецепти, а така също и в сайта. Аз обикновено отварям хладилника и гледам какво има - комбинирам храната от наличностите в момента. Гледам винаги да имам в хладилника извара, котидж, някаква шунка и кисело мляко за протеини, виж с въглехидратите е малко по-сложно - докато им свикна на количествата често ми се случваше по средата на седмицата да остана без въглехидрати и да трябва да ходя извънредно до магазина, обикновено гледам да има зеле за салата, някоя чушка, домати, в последно време си правих салата и от настъргани тиквички. Мазнините са ми най-лесни - ядки, понякога зехтин или рапично олио в салатата, маслини. Според мен си разпечатай таблицата и виж оттам какви храни предпочиташ за протеини, въглехидрати и мазнини и се запаси с тях. В началото можеш да се опиташ да си направиш менюта за няколко дни, аз се опитах, но всъщност така и не съм ги използвала - на момента ми идваха други комбинации наум.
Поразходи се из форума, из сайта, прочети опита на другите и ще ти се изяснят много неща.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Апр 28, 2014 10:38 pm

Венци, ето ти едно примерно седмично меню:
2 - 3 - 2 - 3 - 1 и това за всеки ден от седмицата. ;)

А сега си седни на ... електронното кантарче и почвай да смяташ!
Или се стягаш и се напъваш малко, за да успееш (точно 2-3 седмици ти трябват, а после става навик и си ги знаеш наизуст), или стискаш палци и се надяваш на късмет, за да свалиш кръвно и килограми, който късмет е по-рядък от 6-ца от тотото.

Айде, ти си! :yess:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Tony » Вто Апр 29, 2014 9:56 am

Хора, дайте някоя идея... от 2 седмици ми се подуват краката и по-лошото е, че ме болят. Глезените са ми като на бременна в 9-ти месец. Не съм била с такива глезени от преди 3 години когато се роди синът ми. Лошото е, че и тогава не спаднаха веднага след раждането, както беше първият път, а точно по същото време на годината почти месец бях с болки в краката и отекли глезени.

Чудя се на какво ли може да се дължи? Пия си течностите добре... всъщност се замислям, че от почти толкова време достигнах заветните 3 л. дето ми изчисли калкулатора за вода, ама защо я задържам? :hm:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Kristal » Вто Апр 29, 2014 11:08 am

Tony написа:Хора, дайте някоя идея... от 2 седмици ми се подуват краката и по-лошото е, че ме болят. Глезените са ми като на бременна в 9-ти месец. Не съм била с такива глезени от преди 3 години когато се роди синът ми. Лошото е, че и тогава не спаднаха веднага след раждането, както беше първият път, а точно по същото време на годината почти месец бях с болки в краката и отекли глезени.

Чудя се на какво ли може да се дължи? Пия си течностите добре... всъщност се замислям, че от почти толкова време достигнах заветните 3 л. дето ми изчисли калкулатора за вода, ама защо я задържам? :hm:


Интересно и аз по същото време на годината и аз получавам болки и отоци в краката, даже над коленете ми се образуват подути възглавнички. Вероятно е някакъв проблем с вените, аз мажа лиотон гел и се оправя за няколко дни. Може би трябва да се консултираш с лекар, аз смятам да отида на преглед ако тази година отново получа подобен проблем.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот venci68 » Сря Апр 30, 2014 3:57 pm

Здравейте, ще трябва да се смята май :th: .Четох из дневниците и там има доста примерни закуски, обяди и т.н.
Утре мисля да си купя електронна везна и почвам да спазвам точния грамаж. Надявам се и аз след време, да пиша като Вас, колко кг. съм смъкнал. Приятно и внимателно хранене по празниците :) .
Аватар
venci68
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 244
Регистриран на: Пон Апр 28, 2014 12:44 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Апр 30, 2014 9:07 pm

Здравей Венци! Добре дошъл!
Без сметки няма да стане, но бързо се свиква. Само първите 1, 2 седмици е малко стресиращо и после става лесно. Везната е задължителна. Не забравяй да пиеш достатъчно вода. А за килограмите не се притеснявай, само спазвай стриктно Зоната и няма да разбереш как си се стопил. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Здраве

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта