Здравето в Зоната

Дискусии свързани със здравето - съвети и начини за постигане на по-добро здраве.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот igito » Нед Фев 23, 2014 3:54 pm

Dianant написа:
igito написа:Здравейте и от мен - нов член в Зоната. От известно време чета публикациите ви из целия сайт,прочетох и книгата МУ.от около 10дни съм в Зоната или около нея. Малко ми е трудно да смятам точно продуктите и точно тия дни ми беше много натоварено на работа, та не успях да съм съвсем в зоната. При моята работа няма как докато работиш да кажеш на останалите да спрат и да ядеш пред тях :lol: . Както и да е, чудех се дали съм в зоната и реших, че съм понежесе събуждам преди алармата и не съм изморена и после крива и дръпната. Не крякам на децата за щяло и нещяло и съм по-спокойна от мъжа си, което определено е напредък. Поздравявам всички ви за това, че сте тук и искам да попитам някой има ли представа как действа зоната на щитовидната жлеза,че аз пия един хормон,а лекуващата ме ендокриноложка не е съгласна с тези количества храна по зоната. Аз пък не съм съгласна с нея и май ще я сменя, щом вече година не може да ми каже от какво ме лекува, освен генетичната ми предразположеност към струма. Дайте линк ако не ви се пише. Вие имате много опит в зоната и със сигурност ще имам и други въпроси към вас, на за сега този ме вълнува най-много тъй като е свързан с обмяната :yess: благодаря предварително


Igito, аз имам Хашимото с хипотироизъм ( автоимунна болест на щитовидната жлеза). Кажи й на ендокриноложката да се уволни сама. :lol: Тя какво иска - да ядеш по 1 кг пържоли на ден ли? Гледай предаването " Лечебно хранене" по TLC ако не се доверяваш в началото на Бари Сиърс. Кажи й и тя да гледа и да се учи.
Давай смело. След 1 месец в Зоната си направи пълни изследвания в добра лаборатория и сам се убеди как реагира тялото ти. За 1 месец няма да ти се случи нищо лошо. Успех! :yess:

Благодаря, ти, Дианант, малко късно се включих, но все пак го направих. Току що в една от другите теми написах постиженията си за 1 месец, при положение, че спрях еутирокса. Чувствам се чудесно и съм отслабвала с почни 6 килограма за месец. Не съм си правила изследвания скоро, но искам да се изчистя добре от хаповете и тогава да се изследвам. Да не говорим, че тя не ми беше поставила дори някаква диагноза.
Сега, обаче, наблюдавам нещо друго. Цикълът ми пропусна месеца, а това не ми се е случвало. Мисля, че няма за какво да се притеснявам, тъй като скоро ходих на гинеколог и той каза, че съм здрава. По скоро е от спирането на еутирокса и от новия начин на хранене, които влияе на хормоните. Ще видим следващия месец. Някой ако има друга идея,мола, да я сподели. Малко ми е рано за менопауза сега съм на 39години, а майка ми и баба ми са влезли чак след 56-58 години. :think2: :think2: :doNotKnow:
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Re: Здравето в Зоната

Зоната
 

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот amaZONka » Сря Мар 05, 2014 9:06 pm

:wow: Иги! И аз имам проблем с цикъла. Пропуска ме 3 месец и кожата ми по зле не е била никога! :sad: На 24 год. съм и също като отговор от а.г. получих, че нищо ми няма и да си чакам. Да ама 3 месеца си е за притеснение.. Моля те, сподели с какво не е съгласна?
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот igito » Пет Мар 07, 2014 9:10 pm

amaZONka написа::wow: Иги! И аз имам проблем с цикъла. Пропуска ме 3 месец и кожата ми по зле не е била никога! :sad: На 24 год. съм и също като отговор от а.г. получих, че нищо ми няма и да си чакам. Да ама 3 месеца си е за притеснение.. Моля те, сподели с какво не е съгласна?

Ох, Амазонка, какво да ти кажа, опитвам се да го давам по-леко, но си е притеснително. Отиди и на друг лекар, нали разбираш, второ или трето мнение...Аз, за сега ще пропусна, щото при мен си дойде, но пък сега не ще да спре. Кофти работа, но аз си имах подобни проблеми и преди да вляза в Зоната. Просто се надявах, че след като ще се нормализират хормоните ми в Зоната, следва и този проблем да се реши. Ясно е, че няма да стану веднага, но се надявам да се получи. Ти сина 24, а аз съм доста по-голяма от теб,но на твоята възраст не съм имала никакви такива проблеми. Сега ми се отразяват нервички и притеснения. .... просто се успокой и си кажи, че всичко е наред. сега и аз това ще направя :wow: :pray: :pray:
Мисля, че на мен ми се отразява спирането на еутирокса, щото го пих почти година, а и го спрях рязко. Сега се чувствам много по-добре. Онази ендокриноложка въобще не е коментирала с мен Зоната, а директно ми каза,че това не било научно доказано и аз съм щяла да си го правя на моя глава, в смисъл, че тя нямало да поеме отговорност... щото пък иначе някой поема отговорнот за нещо, ....тия лекари са... :stupid: :angry: :doNotKnow:
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот amaZONka » Съб Мар 08, 2014 11:09 am

Иги не съм съгласна тук с мнението за лекарите :but: Виждала съм много добри лекари и много са помагали на семейството ми и не само. Аз смятам, че човек е това, което яде и пие, но също е вярно, че всички сме различни и на всеки различно му се отразява всичко, което го заобикаля. Аз в работата си вземам съвет само от някой, който е бил в същата ситуация или е чел задълбочено (и пак си проверявам). Случаят е същия. Със сигурност е запозната повече не само заради това, което е чела и изучавала, но и практическия опит - всеки ден се сблъсква с жени с хормонални проблеми и полагат усилия за разрешаването им. Съветът ми към теб е да се обърнеш и към друг тесен специалист, но не разчитай на 2-3 прочетени книги на Бари, Хари или Лари да са вещи във всичко и да решат проблемите ти. Тази математика (грамомания) не е рецепта за абсолютно здраве. Всяко човешко тяло е различно и реагира по различен начин. За това има и лекарски грешки и неизлекувани болни - не е точна наука ;)
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот igito » Съб Мар 08, 2014 4:17 pm

amaZONka написа:Иги не съм съгласна тук с мнението за лекарите :but: Виждала съм много добри лекари и много са помагали на семейството ми и не само. Аз смятам, че човек е това, което яде и пие, но също е вярно, че всички сме различни и на всеки различно му се отразява всичко, което го заобикаля. Аз в работата си вземам съвет само от някой, който е бил в същата ситуация или е чел задълбочено (и пак си проверявам). Случаят е същия. Със сигурност е запозната повече не само заради това, което е чела и изучавала, но и практическия опит - всеки ден се сблъсква с жени с хормонални проблеми и полагат усилия за разрешаването им. Съветът ми към теб е да се обърнеш и към друг тесен специалист, но не разчитай на 2-3 прочетени книги на Бари, Хари или Лари да са вещи във всичко и да решат проблемите ти. Тази математика (грамомания) не е рецепта за абсолютно здраве. Всяко човешко тяло е различно и реагира по различен начин. За това има и лекарски грешки и неизлекувани болни - не е точна наука ;)

Честно казано, не мисля, че обидих лекарите с това, което написах, още повече, че го изразих с емониткони :doNotKnow: . Не зная какво си помислила, че съм написала, ама не го взимай толкова лично. Аз също съм профисионалист в работата си, но никога не съм карала някого да пие хормони една година и да не мога да му кажа причината, поради която съм му ги предписала. Освен това, както ти си написала - аз не разчитам на "грамомания", а от няколко години чета доста медицинска литература в оригинал, не само остарелите публикации на български. Аз си имам тяло и здраве и се опитвам да се грижа за него и сама, а сега имам да мисля и за здравето на децата си. Тук не му е мястото да обосновавам мнението си, а и днес е празник и трябва да се приготвя за празнуване. Честит 8ми март :bouquet: на всички зонуващи момичета и жени, а и на моята общопрактикуваща лекарка, че тя е в крак с времето.
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот amaZONka » Съб Мар 08, 2014 5:36 pm

Не го приемам лично , но явно трябва да поработя над изразяването на емоции във виртуалното пространство. :th:
Честит празник и на теб! :bouquet: Това ме подсети, че стоя с хума и мая на лицето повече от час :oh: :laugh1: :peace1:
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот eleen » Нед Мар 09, 2014 1:08 am

Привет и от мен... Който празнува празнува .... а аз цяла вечер навръх 8 март , а вече е нощ :) чета форума. Изчетох цялата темичка. Май имам доста материал за размисъл. Както , уж минавам за здрава и права преди седмица... изненадаааа.... изследванията ми са.... на небето... / а лятото бяха в норма / холестерол 7. 53/ общ., защото по каса се изследва само той :) според личната ми/ , кръвната захар над горна граница...6,5 струва ми се...Явно и предменопаузата започва да ме мъчи... От един месец правя тренировки в зоната и все нещо обърквам..:) Да знаете жените като подгонят 50-те започват да оглупяват .. хи хи ... обърквам мерките и теглилките :think2: От хормоните ще да е... Дадох си седмица почивка.. но след няколко дни отивам на подробни изследвания и разрешавам да ме биете ако не спазвам стриктно храненето по зоната :gunshot: :gunshot: Може да е всичко , ама това е нищо :) както обичам да казвам... Май трябва да си направя и дневниче... да пиша и да ме е срам какви ги върша:) Честит празник мили дами ! Така се отплеснах, че изтървах празника. До скоро!
eleen
 
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 10:27 am

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот igito » Нед Мар 09, 2014 9:38 pm

amaZONka написа:Не го приемам лично , но явно трябва да поработя над изразяването на емоции във виртуалното пространство. :th:
Честит празник и на теб! :bouquet: Това ме подсети, че стоя с хума и мая на лицето повече от час :oh: :laugh1: :peace1:

:laugh1: :bigsm26: хе хе , направо си се сковала, дано да си успяла да го свалиш. И аз съм ги правила тия работи, голям смях пада, но има ефект, все пак и кожата трябва да е подхранена.
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Italiano » Вто Мар 11, 2014 8:45 pm

Такааа, опитвам се да вкарам нашите в Зоната по телефона.
Първоначално почнаха добре и бяха доволни. Хвалеха се, че вече могат да си завързват обувките с навеждане. :laugh:
Обаче миналата седмица се прибрахме и покрай нас никой не спазваше Зоната.
Преди 5-6 дни пак почнаха. Сега майка ми звъни и разправя, че нещо не е като преди и не може да влезе в Зоната, а уж прави същите неща, а пък на баща ми му се обадила подаграта. А подаграта се получава при консумация на много протеини. И се оплакват, че им е писнало от месо. Те били свикнали на постно.

Питах ги пият ли вода. Майка ми каза, че не може и не и се пие.
Баща ми бил пиел. И колко? Ами, по 1 литър. Много, бе! А той е 93 кг. и по калкулатор му излиза над 3 литра на ден.
Казах му, че подаграта може да се обостря поради това, че като не пие много вода и не ходи до тоалетната, се задържа пикочна киселина в тялото, а тя е основен причинител на подагра.
Пропускам ли нещо покрай това заболяване и Зоната? Има ли още нещо, което може да влияе на подаграта?
Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Мар 13, 2014 10:39 am

Italiano написа:...Преди 5-6 дни пак почнаха. Сега майка ми звъни и разправя, че нещо не е като преди и не може да влезе в Зоната, а уж прави същите неща, а пък на баща ми му се обадила подаграта...

И при мен така стана, след като се върнах от БГ, през февруари, страшна работа, :oh: не мога 2 седмици да вляза в ритъм. :doNotKnow:

Italiano написа:Пропускам ли нещо покрай това заболяване и Зоната? Има ли още нещо, което може да влияе на подаграта?
Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем?

Ити, за съжаление не съм запозната, знам че болестта е свързана с пикочната киселина, която се съдържа в тялото и уврежда костите, но точно какво и как, нямам представа. :doNotKnow: Дано има някой по-вещ по въпроса, да си каже мнението. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Мар 14, 2014 12:33 am

Доколкото знам, тази пикочна киселина образува кристали, които се натрупват в ставите и костите.
Обаче не знам самата Зона дали е противопоказна при подагра, или пък по някакъв начин помага за борбата с нея.
Ясно е, че месото и млечните продукти предизвикват подагра, но дали само консумацията на големи количества вода върши работа, или трябва още нещо?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот did_i » Съб Мар 15, 2014 4:55 pm

От както съм в зоната имам проблем с изхожданията. Запек и то се влошава работата. Няма ли край натрупаната арахидонова киселина :( преди зоната ме съм консумирали толкова меса,а млечни почти не. Ако не се подобри положението скоро направо ми иде да се откажа :oh:
did_i
 
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Мар 12, 2014 4:44 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Tatyana » Съб Мар 15, 2014 9:18 pm

Здравей, Диди. Наистина е много неприятен проблема за който споделяш, но това не е причина да се отказваш от зоната. Особено като съпоставиш с ползите от този режим. Ще отшуми и това, така че не се отказвай ;) . В темата „Въпроси и отговори” в сайта погледни въпрос 26.
Ако и това не помогне, ще ти препоръчам стар изпитан от мен метод. Аз малко повече от месец съм на режима и засега не съм имала проблем с :obscene-tolietpush: , но преди зоната го имах. Тогава правех детоксикация по пълнолуние и безотказно действаше сутрин на гладно 1 равна супена лъжица магнезиев сулфат (английска сол), разтворена в малко вода. Продава се в аптеките на пакетчета. Той не е само слабително средство, а е и добър източник на магнезий. Този елемент за съжаление липсва при 60-70% от хората. За ползите от него можеш да прочетеш тук от хомеопата д-р Михайлов. А по-подробна информация има в книгата "Факторът магнезий" от д-р Милдред Сийлиг и д-р Андреа Розаноф. Пише, че предпазва и лекува от диабет, хипертония, сърдечни заболявания и т.н. Успех и да споделиш дали има резултати. Ще измислим нещо друго, ако и това не подейства (в което се съмнявам), но не се отказвай :yess:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Pipilota » Нед Мар 16, 2014 8:09 pm

did_i, замени временно мазнините с една лъжица ленено семе на едно хранене (примерно на закуска) :yess: Най голямата глупост ще е да се откажеш заради подобно нещо :refuse:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот tonyduve » Пон Мар 17, 2014 2:41 pm

Ето и още едно попълнение ( от 2 члена:)
При мен и майка Зоната е идеален избор , защото и двете имаме доста да сваляме ...майка има проблем със ставите , което мисля също ще се повлияе позитивно от отслабване . Тя е хипертоничка , аз не , но след смърт в семейството освен нея и аз се оказах със странно АН . 115/90 . Цял живот съм била с АН 90/ 60 или 80/50...При мама нещата се опитахме да повлияем с промяна в дозировката на лекарствата ...но стигнахме до максимални дози без ефект . Aз започнах само анксиолитик и имаше ефект ...но малък .
Днес 6 дни от началото майка е при ставане без лекарства с АН 115/70 , а аз съм с 90/70 .
Тази сутрин за пръв път не се събуждам от кихавици и сърбеж по мекото небце...Боря се от година и половина с алергичен ринит . И сега продължавам зиртек Д , но можех и да не пия тази сутрин . Мисля утре да пробвам без него .
За килограмите - майка не се тегли , но полите й се свличат . Аз съм с 2,600 надолу ( за 10 дни ) . И спорт .
Мисля че причината е зонуването .
Аватар
tonyduve
 
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 8:20 am
Варна

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот tonyduve » Вто Мар 18, 2014 7:07 pm

Tatyana написа:Здравей, Диди. Наистина е много неприятен проблема за който споделяш, но това не е причина да се отказваш от зоната. Особено като съпоставиш с ползите от този режим. Ще отшуми и това, така че не се отказвай ;) . В темата „Въпроси и отговори” в сайта погледни въпрос 26.
Ако и това не помогне, ще ти препоръчам стар изпитан от мен метод. Аз малко повече от месец съм на режима и засега не съм имала проблем с :obscene-tolietpush: , но преди зоната го имах. Тогава правех детоксикация по пълнолуние и безотказно действаше сутрин на гладно 1 равна супена лъжица магнезиев сулфат (английска сол), разтворена в малко вода. Продава се в аптеките на пакетчета. Той не е само слабително средство, а е и добър източник на магнезий. Този елемент за съжаление липсва при 60-70% от хората. За ползите от него можеш да прочетеш тук от хомеопата д-р Михайлов. А по-подробна информация има в книгата "Факторът магнезий" от д-р Милдред Сийлиг и д-р Андреа Розаноф. Пише, че предпазва и лекува от диабет, хипертония, сърдечни заболявания и т.н. Успех и да споделиш дали има резултати. Ще измислим нещо друго, ако и това не подейства (в което се съмнявам), но не се отказвай :yess:

Дами , макар че разговорът се е водел преди доста време си позволявам да се намеся .
Английската сол е нож с две остриета . Тя причинява остра тубуларна некроза , т.е е токсична за бъбреците . Преди 4-5 години имахме такъв пациент ( за срам син на лекар , който беше опитал да цери "запекът" на баща си с английска сол . )
Запекът се оказа илеус , а бъбреците му отказаха . Наложи се диализа . Слава богу нещата потръгнаха и човекът оживя . Подобна история имахме и тази година с родилка...Акушер - гинеколозите в желанието си да спасят плода понякога доста упорито дават магнезий . И когато нивото ми в кръвта надвиши определена стойност бъбрекът е в опасност . Има и още нещо по което тези двама души си приличат , но вече става твърде професионално .
Та моят съвет е изхвърлете английската сол . Пазете си чревната лигавица и нормалният механизъм на перисталтиката .
Аз съм имала много години този проблем и бях стигнала до там да не мога изобщо да посещавам WC-то без лекарства . От миналата година започнах да пия магнезий ( магнерич , само по 500 мг. дн) .
Но това си е моя приумица и изобщо не ог препоръчвам . Смятам че при мен има спастична компонента и затова си позволих да експериментирам . До влизането в Зоната бях редовна . Сега малко се позабавиха нещата , но сякаш има надежда да се нормализират .
Ужасно дълъг пост и дано не съм отегчила или да съм прозвучала назидателно .
Поздрави и да ме извините :)
Аватар
tonyduve
 
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 8:20 am
Варна

ПредишнаСледваща


Назад към Здраве

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron