Рибено масло в Зоната - Част 1

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Petya » Вто Авг 12, 2014 9:46 am

Здравейте
Имам въпрос за рибеното масло - по колко грама трябва да пия според по-напредналите в Зоната:
Миналата седмица бях за 6 дена в болница за изследвания и ми откриха инсулинова резистентност, метаболитен синдром и нарушен въглехидратен толеранс. Отделно от 3 години имам и Хашимото. Лекарите ми предписаха хапчета, но се чудя дали да ги пия или само със Зоната да се излекувам :hm:

Та ако може някои да ми каже при наличие на тези неща по колко рибено масло да пия на ден?

Мерси
Аватар
Petya
 
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Юли 04, 2014 1:25 pm
София

Re: Рибено масло в Зоната

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Вто Авг 12, 2014 10:20 am

Petya написа:Здравейте
Имам въпрос за рибеното масло - по колко грама трябва да пия според по-напредналите в Зоната:
Миналата седмица бях за 6 дена в болница за изследвания и ми откриха инсулинова резистентност, метаболитен синдром и нарушен въглехидратен толеранс. Отделно от 3 години имам и Хашимото. Лекарите ми предписаха хапчета, но се чудя дали да ги пия или само със Зоната да се излекувам :hm:

Та ако може някои да ми каже при наличие на тези неща по колко рибено масло да пия на ден?

Мерси


Петя, виж тук въпрос 55. Що се отнася до хапчетата, то мисля, че е добре да го обсъдиш и с личния си лекар или поне да не прекратиш приема им рязко без основателна причина. Самият Сиърс в книгата си Зоната(в момента си я препрочитам) препоръчва Зоната да се използва като средство за усилване въздействието на приеманото лекарство. Все пак е логично, че не можеш като с вълшебна пръчка да се излекуваш посредством Зоната - необходимо е време през което ще е необходимо да си пиеш лекарствата. Ето например при мен как се получи с високото кръвно. Пиех си лекарствата редовно и в един момент се оказа, че кръвното ми вече е ниско. Спрях лекарствата след консултация с доктора и оттогава не съм пил хапове за кръвно.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Petya » Вто Авг 12, 2014 12:04 pm

Gogo мерси за отговора. Проучих повече за хапчето, което са ми предписали и въпрос 55, който каза. Май наистина е добре да го пия, защото при моята инсулиновата резистентност, която откриха, инсулиновите рецептори спират да реагират на инсулина. А в отговора на въпрос 55 пише, че
В същото време обаче трябва да се контролират нивата на инсулин за максималното на въздействието на рибеното масло.
. От тук си правя извода, че е по-добре както си ме посъветвал да пия хапчето, което е предписано, но в съчетание със Зоната и рибеното масло.
Аватар
Petya
 
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Юли 04, 2014 1:25 pm
София

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Вто Авг 12, 2014 1:16 pm

Петя :bigsm18: .
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот eldass » Пет Авг 15, 2014 8:00 am

Петя, пий си хапчето /метформинов препарат ли е за ИР?/, поне в началото. Ако продължиш живот в Зоната /хранене + двигателна активност/ ще имаш голямо подобрение на всички тези ужасни синдроми и състояния и няма да имаш нужда или поне ще бъде намалена дозата им с времето. Продължи да споделяш, за мен ще бъде интересно, поради подобни проблеми. :)
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот slavi77_bs » Чет Сеп 04, 2014 5:51 pm

Здравейте от 6 седмици съм в зоната,чуствам се много добре свалил съм 6кг.Въпроса ми е за рибеното масло намерих няколко марки които според мен стават,моля за вашето мнение кое да избера

1. Now Foods, Super Omega EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels
Serving Size: 2 Softgels
Servings Per Container: 60
Calories 20 Calories from Fat 20 Total Fat 2 g 3%* Trans Fat 0 g Polyunsaturated Fat 1 g
Cholesterol 0 mg 0% Protein < 1 g 1%* Natural Fish Oil Concentrate 2.0 g (2,000 mg)
Omega-3 Fatty Acids 1.2 g (1,200 mg) †
Eicosapentaenoic Acid (EPA) 720 mg †
Docosahexaenoic Acid (DHA) 480 mg †

2.Now Foods, Ultra Omega-3, 180 Softgels
Serving Size: 1 Softgel
Calories 10 Calories from Fat 10 Total Fat 1 g 2 %* Saturated Fat < 0.5 g <1 %*
Cholesterol 0 mg 0 %
Natural Fish Oil Concentrate 1.0 g (1,000 mg) †
Omega-3 Fatty Acids 750 mg †
Eicosapentaenoic Acid (EPA) 500 mg †
Docosahexaenoic Acid (DHA) 250 mg †

3.
slavi77_bs
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Сеп 04, 2014 5:37 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Маня » Чет Сеп 04, 2014 6:04 pm

Препоръчваме първото, защото е тествано от много от нас, цената му е прилична, съдържанието на EPA и DHA е добро. Препоръчаната от д-р Сиърс минимана дневна доза за здрави хора (2.5 - 3 g)да се постигне с 5 капсули на ден.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот slavi77_bs » Чет Сеп 04, 2014 6:59 pm

Мерси много за бързия отговор,а бихте ли ме опътели към някое друго рибено мало при което дневния прием да е по малък. Знам,че някъде ще го има писано,но съм доста зает и немога да прочета много по тази тема.Поздрави
slavi77_bs
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Сеп 04, 2014 5:37 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пет Сеп 05, 2014 1:06 pm

Това е дневната доза, която Бари Сиърс препоръчва, тя не зависи от вида масло, което приемаш. Каквото и рибено масло да си вземеш, дозата за здрави хора, според Сиърс е 2,5-3гр. ЕРА и DHA.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот tanita68 » Пет Сеп 05, 2014 10:27 pm

Второто излиза по 4 капсули на ден да се приема, но то е и по-скъпо и не знам дали ще бъде по на сметка. Освен това при него имаше някакъв проблем с капсулите(външната обвивка) доколкото си спомням. Почти всички тук пием от първото. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот ДиДи » Пон Сеп 15, 2014 8:48 am

Добро утро на всички!

Значи, вчера си говорих с един приятел от Англия, който случайно ме попита за Омега 3. И аз му казах, че планирам да си купя, а той каза, че тъкмо си е купил 2 шишета по 250 капсули от Англия.

Та, каза, че може да ми купи и на мен (имало голямо намаление в момента и струва 8 паунда, което си много добра цена.

Помолих го да ми снима опаковките, за да мога да Ви го покажа и да си кажете мнението Вие.

(Все пак още не се доверявам на себе си, при положение, че има хора с много повече опит от мен, още се уча)

Той като чу, че доставката от САЩ ще отнеме между 15-20 дни ми направи една физиономия и ми каза, че той ще ми вземе и ще ми изпрати от Англия.

Ето какво пише и на двете:

1. Holland & Barrett - Omega 3 fish oil (1000 mg - 300mg Active EPA/DHA)

Изображение
Изображение

2. Holland & Barrett - Pure Cod liver

Изображение
Изображение


Значи, второто е от черен дроп на треска (а имам спомен, че четох, че точно от черен дроб на треска трябва да се избягва?!

Какво мислите по въпроса?
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Маня » Пон Сеп 15, 2014 9:03 am

ДиДи, от първото, за достигнеш препоръчителната доза, ще трябда да гълташ 9 капсули на ден. Пише че е молекулярно пречистено и концентрирано. Но съдържанието на EPA/DHA в 1 капсула е слабо. Второто е с още по-ниско съдържание на EPA/DHA и изобщо не си заслужава да се ползва - ще се налага да гълташ над 10 капсули на ден. При цена около 20-тина лева можеш да тестваш първото, но му направи теста с фризера.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот ДиДи » Пон Сеп 15, 2014 10:17 am

Manya написа:ДиДи, от първото, за достигнеш препоръчителната доза, ще трябда да гълташ 9 капсули на ден. Пише че е молекулярно пречистено и концентрирано. Но съдържанието на EPA/DHA в 1 капсула е слабо. Второто е с още по-ниско съдържание на EPA/DHA и изобщо не си заслужава да се ползва - ще се налага да гълташ над 10 капсули на ден. При цена около 20-тина лева можеш да тестваш първото, но му направи теста с фризера.


Лелеее, 9 капсули на ден?! За човек, който пие лекарства само, когато го боли зверски много, 9 капсули на ден е убийствена работа. Ще го накарам все пак да го тества във фризера, но това си е много таблетки.

Между другото, информативно, тъй като знам, че и ти, и други съфорумници (включително Гого) пиете препоръчаното от iherb рибено масло, колко таблетки се пада на ден от него, за достигане до 2,5 мг?
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Маня » Пон Сеп 15, 2014 10:31 am

4 капсули са 2400 mg, 5 - 3000 mg. Аз пия по 6, което е 3600 mg.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот ДиДи » Пон Сеп 15, 2014 11:18 am

Manya написа:4 капсули са 2400 mg, 5 - 3000 mg. Аз пия по 6, което е 3600 mg.


Ами звучи доста по-добре и по-приемливо от този вариант от Англия. Мога да погледна какво друга има на Английския пазар, поне ще има кой да ми го прати :)
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Вто Сеп 16, 2014 10:03 am

Диди, с рибеното масло от черен дроб трябва да се внимава защото съдържа витамин А чието предозиране не е безопасно. А в Зоната се приемат според Сиърс дози от 2,5-3 г EPA+DHA,което значи при концентрирано рибено масло 4-5 капсули. Тогава неминуемо ще превишиш допустимата доза на витамин А, което не е добре. Не знам защо се притесняваш от времето за доставка от iHerb. В същност ще чакаш само първата поръчка толкова преди да почнеш да приемаш рибеното масло. След това си пускай поръчките по начесто, така че да не си си изпила предната опаковка и другата да ти дойде. Така няма да имаш прекъсване в приема на така необходимите омега 3(EPA+DHA).
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 7 госта

cron