Рибено масло в Зоната - Част 1

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Пет Фев 21, 2014 1:04 pm

Хриси написа:Здравейте!
Днес получих и аз своето рибено масло. Имам следния въпрос- отпред на кутийката пише ЕРА/ДХА 180/120, а отзад- 360/240. Пише, че има и витамин Е, рибено масло 1 гр, препоръчителна доза- две таблетки. Гого ми беше казал, че са ми необходими 10, т.к. не било концентрирано това масло. Можете ли да ми помогнете да разбера какво се има предвид, защо има разминаване в информацията за продукта и защо пише, че се приемат по две капсули?


Хриси, няма объркване никакво :refuse: . Прочети отзад където пише Serving size със сигурност пише 2 Softgels, което означава, че данните са дадени за 2 капсули рибено масло и вече математиката излиза. ;) . Тия тънкости ги научих от статията за рибеното масло, погледни в частта за "Процентно съдържание на омега-3 в рибеното масло". Не е лошо и да изчетеш всичко. :done:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Хриси » Пет Фев 21, 2014 1:45 pm

Благодаря, Гого! Пустата математика много ми куца.
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот tanita68 » Пет Фев 21, 2014 5:27 pm

Някой ако поръчва от iherb може да ползва и моя код за отстъпки - WMH952 . При първа поръчка се получава отстъпка от 5$ за поръчка на стойност под 40$, и отстъпка за 10$ за поръчка над 40$. За България за първа поръчка е изгодно това рибено маслоNow Foods, Super Omega EPA, Double Strength, 240 Softgels, което е препоръчвано и от специалиста по рибеното масло Гого. :bigsm1: На мен лично във Финландия ми е изгодно да си го поръчвам и на следващите поръчки, които са без отстъпка - излиза под 22 евро и не се облага с мито. Може да се поръча и това рибено маслоNow Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels, разликата е само в броя капсули. Честно казано аз съм доволна от това масло, когато го приемам по време на хранене няма рибени оригвания. Аз пия по 10 капсули - това са 6гр Омега3 дневно и понеже са ми много на един прием ги разпределям по 5 сутрин и вечер.
Търсих тук из Финландия свястно рибено масло, но честно казано не намерих нищо, това което се предлага масово е от черен дроб на треска и е с много ниско съдържание на Омега3, а цената е близка до маслото от iherb. Мислех да поръчам от маслото, което Хипо си беше поръчала от една датска фирма, но в сайта им за Финландия постоянно пише, че няма наличност. А и не съм сигурна, че ще ми излезе по-евтино от това.
Вече поръчах втора доза от iherb и ще очаквам да пристигне след около две седмици.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Kalina » Пет Фев 28, 2014 7:21 pm

Здравейте, отдавна се каня да питам нещо относно рибеното масло, овеса и лененото масло/семе/. Понеже имам проблем с приемането на омега .........Много ми се иска да пия рибено масло макар, че свалих 20 кг. и без тях. След толкова време в зоната вчера ми откриха хашимото. Вероятно проблема е от антителата, които имам в организма.
Любопитно ми е дали има и други, като мен. Не си правя дневник защото много късно открих форума чак след осем месеца зонуване, не съм си правила записки. Между другото май съм ви кака на 48 г. :wave:
Аватар
Kalina
 
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Ное 26, 2013 9:39 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Маня » Пет Фев 28, 2014 8:39 pm

Kalina написа: Между другото май съм ви кака на 48 г. :wave:


А, не ми отнемай първенството, Калина :laugh4: Аз съм бабата тук :glaugh:
А по отношение на хашимото - и аз съм диагностицирана, но след месец в зоната се чувствам отлично. Пия рибеното масло препоръчано от gogo по 6 ампули вечер преди лягане и един от признаците, проблемите с преглъщането в определени моменти, вече не го усещам.
Всички тук сме убедени, че зоната помага да се живее по-пълноценно и здравословно, и лекува постепенно всички проблеми.
Щом толкова време си в зоната и имаш такива резултати, трябва да си се убедила сама.

А в нета открих нещо, което може да ти отговори на въпроса за рибеното масло и хашимото -Хашимото Лечение
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Kalina » Пет Фев 28, 2014 10:26 pm

Радвам се, че има и други б..., какви ти баби ние се подмладихме са тая зона. Проблема ми е в това, че не мога да пия рибено масло и други храни съдържащи омега........., като ям или пия нещо съдържащо омега ...........получавам обриви и сърцебиене, болки в костите и ставите. Голямо ходене по доктори и изследвания падна това лято и накрая какво излезна антитела в имун.с-ма. По принцип когато пия лекарства не мога да ям млечни продукти. :think2: На 01.04.2014 правя една година в зоната.
Аватар
Kalina
 
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Ное 26, 2013 9:39 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Съб Мар 01, 2014 10:08 am

Kalina написа:Здравейте, отдавна се каня да питам нещо относно рибеното масло, овеса и лененото масло/семе/. Понеже имам проблем с приемането на омега .........Много ми се иска да пия рибено масло макар, че свалих 20 кг. и без тях. След толкова време в зоната вчера ми откриха хашимото. Вероятно проблема е от антителата, които имам в организма.
Любопитно ми е дали има и други, като мен. Не си правя дневник защото много късно открих форума чак след осем месеца зонуване, не съм си правила записки. Между другото май съм ви кака на 48 г. :wave:

Калина, правилото има изключение за съжаление. Гази май имаше някакъв проблем с приемането на омега 3.
Приемането на омега 3 няма пряка връзка с отслабването. Омега 3 киселините и по-точно EPA и DHA имат пряко отношение към айказоноидите, които пък са много важни за Зоната и за т.н. тихо възпаление. От всичко казано до тук трябва да разберете, че приемането на EPA и DHA e изключително важно за пребиваването в Зоната, което пък води до намаляване тихото възпаление, което е изключително опасно, и до отслабване.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Kalina » Съб Мар 01, 2014 9:17 pm

Благодаря Гого, за вниманието ще се обърна към Гази, много ми се иска да мога, да го приемам това рибено масло.
Аватар
Kalina
 
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Ное 26, 2013 9:39 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Цвети » Нед Мар 02, 2014 11:06 am

Гледам някаква промоция в iherb - 10% Off any order - Ends March 3rd. Реших да споделя за всички, които си пазаруват от там :yess:
Аватар
Цвети
 
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Дек 28, 2013 9:39 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Нед Мар 02, 2014 8:18 pm

Kalina написа:Благодаря Гого, за вниманието ще се обърна към Гази, много ми се иска да мога, да го приемам това рибено масло.

Калина писах ти на лични.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на TheCatCharli

Мнениеот Karrita » Сря Мар 05, 2014 10:51 am

TheCatCharli написа: Днес зацепих, че рибеното масло си е конценртирана мазнина. :stupid: Демек 2,4 гр. дневна доза е ~3БМ! Та, ще намалям маслините май :lol:

Напротив, рибеното масло си го пиеш и си хапваш толкова мазнини, колкото ти се полагат като блокове за хранене!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на TheCatCharli

Мнениеот TheCatCharli » Сря Мар 05, 2014 7:03 pm

Хмммм...рибеното масло е концентрирана мазнина ако съм разбрал правилно...както например протеин изолата, в който на 23г. съдържат 20 г. протеин (в даден случай). Защо да не броим рибеното масло в дневната доза мазнини?!? :hm:
Аватар
TheCatCharli
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 9:54 am

Re: Дневникът на TheCatCharli

Мнениеот HippoDel » Сря Мар 05, 2014 7:55 pm

TheCatCharli написа:Хмммм...рибеното масло е концентрирана мазнина ако съм разбрал правилно...както например протеин изолата, в който на 23г. съдържат 20 г. протеин (в даден случай). Защо да не броим рибеното масло в дневната доза мазнини?!? :hm:

Принципно си прав. Просто Бари Сиърс препоръчва да не се включва към дневната доза мазнини. Защо, не мога да ти отговоря. :doNotKnow: Може би Пипи знае, точно защо.(Аз имам някакви предположения, но са само предположения.)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на TheCatCharli

Мнениеот TheCatCharli » Чет Мар 06, 2014 8:17 am

Аха.....ще се поразровя да видя защо Барито е решил така. ''Казуса'' може да е интересен за хората, които пият по-големи дози по здравословни причини.

Да се похваля, пробвах две от рецептите и се получиха супер. Палачинката с овесени трици я знаех от преди от братовчеда (той преди години отслабна 30 кг. по разни дебелариуми). Разликата сега е че знаех какво правя и спазвах някакви пропорции. :laugh:
Аватар
TheCatCharli
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 9:54 am

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Drago » Чет Мар 06, 2014 1:40 pm

Здравейте на всички ! Аз съм нов в Зоната. Прочетох изцяло форума и съм впечатлен от коментарите и помоща , която си оказвате. Изправен съм пред следната дилама и много бих се радвал , ако ми помогнете :stupid: :
Кое рибно масло е по-добро , това , което препоръчва Gogo /моите уважения за отзивчивоста и компетентноста / или
Omapure , което е дадено в таблицата на Апи.
Моля да бъда извинен , ако Ви звуча некомпетентно /то си е така/.
Благодаря предварително !
Аватар
Drago
 
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Мар 05, 2014 6:18 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Pipilota » Чет Мар 06, 2014 3:16 pm

Драго, добре дошъл на борда на Зоната :hug: И директно на въпроса за маслото- ако трябва да избираш, и ако имаш възможност- тогав без съмнение остава Omapure
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron