Рибено масло в Зоната - Част 1

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Pipilota » Съб Фев 08, 2014 11:38 pm

И аз така мисля. Може понякога да се оригнеш на риба, но казвам ПОНЯКОГА....Ама Ити обаче така ми прозвуча, сякаш всяка погълната капсула предизвиква редовно оригване :laugh4:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот eleen » Нед Фев 09, 2014 12:00 am

Да си призная.. четох четох и .... :think2: А пък това с молекулярната дестилация .. съвсем ми обърка понятията в химията. Дестилацията се основава на физичните константи на чистите вещества. Всяко има точно определена Т.к/ температура на кипене/. А молекулния строеж , каквито имат всички висши мастни/ наситени или ненаситени / киселини предполага молекулярна дестилация.
Тук няма как да не става дума за фракционна дестилация - различните мазнини дестилират при различна температура... Както и да е.. няма да навлизам в дебрите на химията и физикохимията. Явно проблема е в количеството капсули които се поглъщат за да се поддържа определено концентрация в организма и най-вече до цената им.
Засега ще гълтам капсулки .. каквито има.. :)
Благодаря за отговора Gogo :)
eleen
 
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 10:27 am

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Pipilota » Нед Фев 09, 2014 6:57 am

eleen Аз не схванах точно какво имаш предвид за фракционната дестилация, но ако знаеш английски, много ще се радвам ако прочетеш книгата на Сиърс OmegaRX.
Ето ти едно откъсче:

"The final breakthrough in fish oils was the development
of what I consider a pharmaceutical-grade product. This
requires advanced chemical engineering that begins with
the removal of most of the saturated fat by fractional distillation
and the removal of virtually all the PCBs (measured
in parts per billion) by more sophisticated molecular distillation.
"

Ако има желаещи да превеждат :yess: ;)

Все пак не забравяй, че науката се развива с изумителна скорост, и може би това което се е учило в студентските години, или в учебниците издадени преди години може би вече не е актуално, ако има разминаване с твоите знания и тези на Сиърс....Аз лично не се съмнявам в информацията от Барито, но и не разбрах точно каква е твоята чуденка ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот eleen » Нед Фев 09, 2014 1:33 pm

pipilota написа:eleen Аз не схванах точно какво имаш предвид за фракционната дестилация, но ако знаеш английски, много ще се радвам ако прочетеш книгата на Сиърс OmegaRX.
Ето ти едно откъсче:

"The final breakthrough in fish oils was the development
of what I consider a pharmaceutical-grade product. This
requires advanced chemical engineering that begins with
the removal of most of the saturated fat by fractional distillation
and the removal of virtually all the PCBs (measured
in parts per billion) by more sophisticated molecular distillation.
"

Ако има желаещи да превеждат :yess: ;)

Все пак не забравяй, че науката се развива с изумителна скорост, и може би това което се е учило в студентските години, или в учебниците издадени преди години може би вече не е актуално, ако има разминаване с твоите знания и тези на Сиърс....Аз лично не се съмнявам в информацията от Барито, но и не разбрах точно каква е твоята чуденка ;)

За съжаление на ползвам английски на такова ниво:) Ясно е, че препоръките на Сиърс се основават на сериозни научни изследвания , които ние , дето сме далече от тях няма как да разберем. А и едва ли е необходимо... Просто с размишлявах за химичните процеси а и на етикетите няма как да са отразени подробности за методите при които се получава една или друга хранителна добавка или лекарство. Аз също нямам съмнение в достоверността на информацията. И ви благодаря, че сте я синтезирали в този чудесен сайт. Ще търся начин да намеря подходящо масло . :) :bouquet:
eleen
 
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 10:27 am

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Italiano » Нед Фев 09, 2014 10:10 pm

Karrita написа:Хммм, и какво излиза, че това от iherb не е хубаво? Случвало ми се е да се оригвам на риба.... :think2:

Ами, аз точно от гоговото съм се оригал на риба ... не казвам, че не е добро, но ако се гледа и това като признак за качество ... :think2:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Italiano » Нед Фев 09, 2014 10:13 pm

pipilota написа:И аз така мисля. Може понякога да се оригнеш на риба, но казвам ПОНЯКОГА....Ама Ити обаче така ми прозвуча, сякаш всяка погълната капсула предизвиква редовно оригване :laugh4:

Ами, ако трябва да кажа кое от двете, бих казал, че по-скоро се оригам на риба, отколкото не, т.е. със сигурност в повече от 50% от случаите, да не кажа почти всеки път.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Маня » Нед Фев 09, 2014 10:39 pm

pipilota написа:"The final breakthrough in fish oils was the development
of what I consider a pharmaceutical-grade product. This
requires advanced chemical engineering that begins with
the removal of most of the saturated fat by fractional distillation
and the removal of virtually all the PCBs (measured
in parts per billion) by more sophisticated molecular distillation.
"

В превод:
"Последното достижение при рибените масла е разработката, която считам за продукт от фармацевтичен клас. За това се изисква развита инженерна химия, която започва с премахване на повечето наситени мазнини чрез фракционна дестилация и премахването на практика на всички ПХБ/полихлорирани бифенили (измерени в части от милиард) чрез по-сложна молекулярна дестилация."
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Фев 10, 2014 9:50 am

Italiano написа:
pipilota написа:И аз така мисля. Може понякога да се оригнеш на риба, но казвам ПОНЯКОГА....Ама Ити обаче така ми прозвуча, сякаш всяка погълната капсула предизвиква редовно оригване :laugh4:

Ами, ако трябва да кажа кое от двете, бих казал, че по-скоро се оригам на риба, отколкото не, т.е. със сигурност в повече от 50% от случаите, да не кажа почти всеки път.

Ити, а ти как го пиеш рибеното масло, преди, след или по време на ядене, защото съм забелязала, че при мен това оказва влияние за оригването, а не толкова вида на рибеното масло.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Пон Фев 10, 2014 10:38 am

Italiano написа:
Karrita написа:Хммм, и какво излиза, че това от iherb не е хубаво? Случвало ми се е да се оригвам на риба.... :think2:

Ами, аз точно от гоговото съм се оригал на риба ... не казвам, че не е добро, но ако се гледа и това като признак за качество ... :think2:


Ити,
"гоговото" мисля, че за тези пари от iHerb и съответно характеристики като молекулярно пречистено, високо концентрирано, минаващо теста на фризера и притежаващо GMP сертификат има много добро съотношение на цена - качество. Затова и си го поръчвам - достъпно ми е и съм убеден, че е на ниво като качество. С маслото на Сиърс ако се сравнява обаче не мога да си кривя душата - с маслото на Сиърс нито веднъж за 20-тината дена дето го пих не предизвика оригване на риба. Но и цената му е в пъти по висока. За доставката пък и не съм гледал въобще какви са цифрите.
Наистина, ти как, по колко и кога го пиеш. Може наистина да има значение както и предположи Хипо. Аз го пия по 3 капсули сутрин и вечер след храна. А сутин взимам и небелен сусам, който си смилам в мелачка за кафе. :wave:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Фев 10, 2014 12:55 pm

Гого, писах "гоговото" като твое откритие в нета. А ти пък се засегна, все едно ти си го изобретил. :laugh:
Аз сега не пия рибено масло, като съм ви обяснявал защо.
Когато го пиех, го пиех по твой съвет - при хранене. Дори коментирахме, че нали не трябва да се пие вода тогава, пък как се преглъщат тия големи капсулки, понеже на мен ми трябва повече вода за тях.
От маслото оплаквания нямам, дори смятах, че е хубаво и логично да се оригвам на риба ... доскоро.
Естествено, че всеки си решава. Ако почна пак да пия рибено масло, най-вероятно пак от него ще поръчам, щом няма друг достъпен като цена вариант.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Маня » Вто Фев 11, 2014 1:53 pm

Ураааа, рибеното масло е в ръцете ми! Now Foods, Super Omega EPA, Double Strength, 240 Softgels Поръчано на 25.01., потвърдено изпращане на 27.01., получено в офиса на 11.02. от ръцете на пощаджийката. Направо супер. Сега да видя колко ще трябва да пия. 2 капсули съдържат 1.2 г омега 3, значи 5 капсули са 3 г, 6 капсули за 3,6 г. Може би за начало трябва да почна с 6 капсули, които ще са около следната доза между минималното количество препоръчано от Бари за здрави хора и минимума за хора, които се стремят "към оптимално здраве на сърдечносъдовата система" - препоръчителните около 5 грама EPA и DHA на ден. На моите години сърдечно-съдовата система сигурно не е в блестящо състояние, особено като съм пушач. Но ще приема че съм здрав човек и ще пия 6 капсули със среднощната подкрепа.
Последна промяна Маня на Вто Фев 11, 2014 4:48 pm, променена общо 1 път
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Вто Фев 11, 2014 4:45 pm

Супер Маня.
Ти още не си го поръчала (25.02) а то дошло. :laugh4: (това в кръга на майтапа :wave: ). Поръчките обаче наистина в нормално(не коледно) време идват за около 2 седмици. Със здраве да си го изпиеш.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Маня » Вто Фев 11, 2014 4:49 pm

gogo написа:Супер Маня.
Ти още не си го поръчала (25.02) а то дошло. :laugh4: (това в кръга на майтапа :wave: ). Поръчките обаче наистина в нормално(не коледно) време идват за около 2 седмици. Със здраве да си го изпиеш.


Коригирах се :laugh: Днес цял ден блъскам дати от феврури на компа, та затова... Смятам да поръчам по твоята схема gogo още довечера, че да няма празно. Истинско улеснение е описанието ти и препоръките за всички продукти от iHerb. :applaus:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот pfoenix » Чет Фев 20, 2014 7:50 pm

Рибеното масло, задължително ли е да се приема.? Тъй като до сега, не съм го ползвал, съответно не съм си купил.
pfoenix
 
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Фев 09, 2014 7:59 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Чет Фев 20, 2014 9:56 pm

pfoenix написа:Рибеното масло, задължително ли е да се приема.? Тъй като до сега, не съм го ползвал, съответно не съм си купил.


Адаш, теорията явно ти куца много. Ако беше малко и попрочел щеше да знаеш, че приемането на омега 3 киселини(EPA+DHA) е от изключителна важност. Задръж да зададеш 2-3 въпроса и прочети рибено масло, особено встъпителните изречения.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Хриси » Пет Фев 21, 2014 12:28 pm

Здравейте!
Днес получих и аз своето рибено масло. Имам следния въпрос- отпред на кутийката пише ЕРА/ДХА 180/120, а отзад- 360/240. Пише, че има и витамин Е, рибено масло 1 гр, препоръчителна доза- две таблетки. Гого ми беше казал, че са ми необходими 10, т.к. не било концентрирано това масло. Можете ли да ми помогнете да разбера какво се има предвид, защо има разминаване в информацията за продукта и защо пише, че се приемат по две капсули?
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта