Рибено масло в Зоната - Част 1

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пет Фев 07, 2014 11:16 pm

Radost написа:
ти изпревари един от първите ми въпроси за рибеното масло ....исках да попитам дали мога да го вземам тъй като аз на практика нямам витамин Д в тялото,ми изписаха вигантол който взимам 3 пъти седмично х 10 капки ,той е много концентриран а пък рибеното масло съдържа витамин Д и ме е страх да не се предозирам,накрая на месеца ще правя изследвания за калций и фосфор и доктора ще реши дали да просължавам същата доза или ще намалим.Та много ще се радвам някой ако ми отгговори дали мога да го взимам или да изчакам че малко ме е страх да не направя


Радост, рибеното масло не съдържа витамин Д. Има такова, към което е добавен витамин Д, но щом ти го приемаш отделно, ще си вземеш чисто рибено масло. Аз лично също приемам витамин Д, тъй като живея в Дания и имам недостик, поради липса на достатъчно слънце.
Добрата новина е, че всъщност това е идеалната комбинация, защото витамин Д е мастно разтворим. Всъщност рибеното масло помага на витамин Д, да се задържи по-дълго време в организма. Така че смело си купувай рибено масло и се наслаждавай на резултатите. Успех! :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Radost » Пет Фев 07, 2014 11:40 pm

Леле Хипо ,как ме зарадва с тази информация не можеш да си представиш ,аз какво съм се объркала че рибеното масло съдържа витамин Д :hm: ....то от толкова четене взех да се сбърквам вече :lol:

Иначе определено има ефект,преди повече от 2 месеца ме боляха костите,всичко вършех с усилие и много бързо отмалявах ,спрях да върша и къщна работа ,ръцете,гърба и кръста най-много ме боляха ,2 картофа докато обеля и ръцете отмаляваха и сядах да почина...все гледах да легна или седна...сега да чукна на дърво откакто започнах приема на витамина съм пълна с енергия,за 2 дни съм изчистила основно целия етаж без да се уморя,катеря се мия прозорци ,не се спирам :lol: ,кипя от енергия,.ходя пеша всеки ден,един ден докарах до 10 км ,започнах да се връщам към предишното ми състояние.... :)

Ще си поръчам от айхерба в най-скоро време ,а вие като по-опитни бихте ли ми препоръчали кое рибено масло точно да избера ,изчистено както каза Хипо :)
Аватар
Radost
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 7:26 pm
Някъде между Казабланка и Сандански :)

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Pipilota » Съб Фев 08, 2014 7:39 am

Italiano написа:Ами, то оригването на риба е неизбежно. Едва ли някой не се оригва на риба после ...
Пипи, ти?

:notagree: Не Ити, Не..при нас всички в къщи няма такова нещо....аз пия по 8 хапчета на ден- сутрин 4 и вечер 4....за толкова години съм се оригнала 2 пъти на риба. Помня ги, защото се ококорих и веднага се усъмних в качеството....и втория път ми се случи преди година с масло на Сиърс...явно някоя капсула е попаднала на грешното място, знам ли.... :doNotKnow:

Гого, ти как се чувстваше с маслото на Сиърс, оригваше ли се на риба? ч еми стана интересно от това твърдение на Ити, сякаш е нещо нормално...да ама не...Колкото по-малко се оригвате на риба, толкова маслото ви е по-добро :applaus:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Karrita » Съб Фев 08, 2014 12:04 pm

pipilota написа:
Italiano написа:Ами, то оригването на риба е неизбежно. Едва ли някой не се оригва на риба после ...
Пипи, ти?

:notagree: Не Ити, Не..при нас всички в къщи няма такова нещо....аз пия по 8 хапчета на ден- сутрин 4 и вечер 4....за толкова години съм се оригнала 2 пъти на риба. Помня ги, защото се ококорих и веднага се усъмних в качеството....и втория път ми се случи преди година с масло на Сиърс...явно някоя капсула е попаднала на грешното място, знам ли.... :doNotKnow:

Гого, ти как се чувстваше с маслото на Сиърс, оригваше ли се на риба? ч еми стана интересно от това твърдение на Ити, сякаш е нещо нормално...да ама не...Колкото по-малко се оригвате на риба, толкова маслото ви е по-добро :applaus:

Хммм, и какво излиза, че това от iherb не е хубаво? Случвало ми се е да се оригвам на риба.... :think2:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Съб Фев 08, 2014 1:01 pm

Radost написа:Ще си поръчам от айхерба в най-скоро време ,а вие като по-опитни бихте ли ми препоръчали кое рибено масло точно да избера ,изчистено както каза Хипо :)


Радост,
Аз си поръчвам това - Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels. Молекулярно пречистено е, концентрирано и минава теста със фризера. От същото масло има и по-голяма расфасовка - Now Foods, Super EPA, Double Strength, 240 Softgels, но тя освен при първа поръчка, за всяка следваща в БГ идва на митница. Затова аз си поръчвам от 120-те капсули - да си взимам пратката от пощата. За Мароко не знам. Има ли някакви такива ограничения, трябва провериш.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Съб Фев 08, 2014 1:07 pm

pipilota написа:
Italiano написа:Гого, ти как се чувстваше с маслото на Сиърс, оригваше ли се на риба? ч еми стана интересно от това твърдение на Ити, сякаш е нещо нормално...да ама не...Колкото по-малко се оригвате на риба, толкова маслото ви е по-добро :applaus:


Пипи, не забелязах да се оригвам на риба. Определено маслото на Сиърс е много качествено. За съжаление обаче не мога да си го доставям на поносима цена. Засега съм се спрял на Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels като молекулярно пречистено, концентрирано и минаващо теста със фризера, и много достъпна(почти без пари) доставка.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Съб Фев 08, 2014 1:12 pm

Karrita написа:Хммм, и какво излиза, че това от iherb не е хубаво? Случвало ми се е да се оригвам на риба.... :think2:


Кари, не бих казал, че не е хубаво - молекулярно пречистено, концентрирано, минаващо теста с фризера. Нали това гледаме?
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Karrita » Съб Фев 08, 2014 5:34 pm

gogo написа:
Karrita написа:Хммм, и какво излиза, че това от iherb не е хубаво? Случвало ми се е да се оригвам на риба.... :think2:


Кари, не бих казал, че не е хубаво - молекулярно пречистено, концентрирано, минаващо теста с фризера. Нали това гледаме?

Е това гледаме, но виж Пипи какво пише за рибеното оригване.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Pipilota » Съб Фев 08, 2014 6:23 pm

Ми Сиърс така казва...че колкото е по-пречистено, толкова по качествено и безвкусно е....знам ли и аз :doNotKnow:

Гогич, за теста с фризера Барито казва така: "За съжаление, този тест не може да ви даде най-важната информация- дали рибеното масло съдържа неприемливи нива на PCBs (полихлорирани бифенили) и други токсини, но поне ще ви покаже дали е минало процеса на фракционна дестилация и някои от наситените мазнини са отстранени.

Голяма част от рибените масла, които са стари или замърсени с тежки метали могат да преминат успешно този тест, така че това не е индикатор за качество, но все пак е вид успокоение, относно наличието на нежелани мазнини в рибеното масло."
;)
Аз за това и НЕ спирам да търся рибено масло, което хем да е в ИФОС, хем да е достъпно в Българите...ама...аз знам, че който търси намира, и рано или късно ще успея :yess:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот eleen » Съб Фев 08, 2014 9:33 pm

Здравейте ! Минах тази вечер през аптеката и си купих масло. Като начало един блистер-казаха че има различни - взех немско - реших че може да е читаво. На ABOPharma пише Омега 3 . Моля , кажете ми по колко и кога да взимам. Няма да успея да изчета темата . Знам че препоръчвате във форума едно масло от Iherb- с поръчка. Не знам дали ще сe справя... Четох за митнически такси... явно и за плащането трябва карта в други парични единици... :)
eleen
 
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 10:27 am

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Pipilota » Съб Фев 08, 2014 9:43 pm

Еleen дори и да прочетеш цялата тема тук във форума, пак няма да разбереш по колко капсули да взимаш. За целта моля те да отделиш 10 минути и да прочетеш статията за РИБЕНОТО МАСЛО и по специално абзаца ПРОЦЕНТНО СЪДЪРЖАНИЕ НА ОМЕГА-3 В РИБЕНОТО МАСЛО. Там е обяснено съвсем просто и подробно как да разбереш по колко капсули да пиеш, в зависимост от етикета на рибеното ти масло.
Ако и след това не ти е ясно, тогава попитай, и ни сподели кое от статияте те обърква, и не можеш да го резбереш, и ако се наложи, тогава да редактирам статията, ако е написана на неразбираем език. Целта е тук да поднасяме информацията колкото се може по сдъвкана и лесна за разбиране. От вас се иска само да прочетете няколко реда :applaus:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот eleen » Съб Фев 08, 2014 10:26 pm

Благодаря ! Прочетох я. Нямам опаковка на маслото и сега търся инструкцията в нета. Намерих това :
Състав/ Съдържание В 1 капсула % ПДП* В 3 капсули
Рибено масло от сьомга 1000 mg
няма
определенастойност 3000 mg
Витамин Е (D-алфа токоферол) 10 mg α-ТЕ 84 30 mg α-ТЕ

ПДП е препоръчван дневен прием - 3 капсули дневно
Състав: Рибено масло от сьомга (18% ейкозапентаенова киселина (ЕРА) и 12% докозахексаенова киселина (DHA) омега 3 мастни киселини); Витамин Е (D - алфа токоферол).
Подредих текста като таблица, но май не се получи нищо :)
Явно общото съдържание на ЕРА и ДНА е 30% . За да прочета етикетите на всичко в аптеката , трябваше да спя там... :) Е като начало , днес изпих 3 капсули като начало... А днес изядох и 200г сьомга :)
Последна промяна eleen на Съб Фев 08, 2014 10:59 pm, променена общо 1 път
eleen
 
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 10:27 am

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Съб Фев 08, 2014 10:42 pm

eleen написа:Благодаря ! Прочетох я. Нямам опаковка на маслото и сега търся инструкцията в нета. Намерих това :


Състав/ Съдържание В 1 капсула % ПДП* В 3 капсули
Рибено масло от сьомга 1000 mg
няма
определенастойност 3000 mg
Витамин Е (D-алфа токоферол) 10 mg α-ТЕ 84 30 mg α-ТЕ

ПДП е препоръчван дневен прием - 3 капсули дневно
Състав: Рибено масло от сьомга (18% ейкозапентаенова киселина (ЕРА) и 12% докозахексаенова киселина (DHA) омега 3 мастни киселини); Витамин Е (D - алфа токоферол).


Елиин,
Това е нормално рибено масло. В 1 капсула от 1000 гр има едва 300 мг. омега 3. За достигане на поддържащата доза от 3 гр, препоръчвана от д-р Сиърс, ще са ти необходими цели 10 капсули.
Рибеното масло трябва да отговаря на няколко условия.

Съветите на Бари Сиърс можеш да прочетеш в статията за рибеното масло.

Твоето рибено масло се опасявам, че не отговаря на тези изисквания.
Аз си купувам рибено масло, което покрива изцяло тези изисквания Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels. Още информация можеш да намериш ако погледнеш в моя дневник.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Съб Фев 08, 2014 10:53 pm

pipilota написа:Ми Сиърс така казва...че колкото е по-пречистено, толкова по качествено и безвкусно е....знам ли и аз :doNotKnow:

Гогич, за теста с фризера Барито казва така: "За съжаление, този тест не може да ви даде най-важната информация- дали рибеното масло съдържа неприемливи нива на PCBs (полихлорирани бифенили) и други токсини, но поне ще ви покаже дали е минало процеса на фракционна дестилация и някои от наситените мазнини са отстранени.

Голяма част от рибените масла, които са стари или замърсени с тежки метали могат да преминат успешно този тест, така че това не е индикатор за качество, но все пак е вид успокоение, относно наличието на нежелани мазнини в рибеното масло."
;)
Аз за това и НЕ спирам да търся рибено масло, което хем да е в ИФОС, хем да е достъпно в Българите...ама...аз знам, че който търси намира, и рано или късно ще успея :yess:


Пипи,
Така е. Теста с фризера не е индикатор за качество, но е необходимо условие. Факта обаче, че е молекулярно пречистено обаче би трябвало да е достатъчен индикатор, поне по думите на Сиърс:

рибеното масло трябва да е молекулярно пречистено - " Търсете молекулярно дестилирано рибено масло – производството на такова рибено масло е с по-високо ниво на Омега-3, което изисква повторна дестилация и пречистване. Това прави маслото по-концентрирано, по-чисто и естествено става по-скъпо. Молекулярната дестилация е много скъп процес и повечето компании пропускат тази критична стъпка, и така рибеното масло се озовава в магазините, без да е пречистено. До някъде може би е разбираемо, като се има предвид, че са необходими около 380 литра рибено масло, за да се произведат само 4 литра от това, което се нарича най-висока класа рибено масло- високо пречистено и с висока концентрация на EPA и DHA."

Аз също не преставам да търся и експериментирам с рибените масла, които си поръчвам от iHerb. Досега обаче само рибените масла на Now минаха и теста с фризера. Такова е положението засега. ;)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Pipilota » Съб Фев 08, 2014 11:04 pm

Гогич, в IFOS е истината, там са маслата, които трябва да търсим.... :yess:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Съб Фев 08, 2014 11:17 pm

Karrita написа:
gogo написа:
Karrita написа:Хммм, и какво излиза, че това от iherb не е хубаво? Случвало ми се е да се оригвам на риба.... :think2:


Кари, не бих казал, че не е хубаво - молекулярно пречистено, концентрирано, минаващо теста с фризера. Нали това гледаме?

Е това гледаме, но виж Пипи какво пише за рибеното оригване.


Кари, не знам какво да ти отговоря. От маслото което приемам се е случвало да се оригна на риба. Не е често, но се е случвало. Това, че е молекулярно пречистено обаче ми дава увереността, че е достатъчно пречистено, така че да донася ползи, а не вреди. :hug:
PS:Освен това продуктите на NOW имат GMP сертификат(http://www.bb-team.org/articles/3297_kakvo-predstavlyava-gmp-sertifikatat)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron