Рибено масло в Зоната - Част 2

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот doval » Вто Авг 09, 2016 8:56 am

Здравейте,
Маня, не отричам качествата на Мадре, поздравления за резултатите.
Гого, просто ми се струва невероятно, че в целия свят има един единствен продукт, който е добър :)
По този повод какво мислиш за този продукт:
https://www.amazon.com/Viva-Labs-Omega-Supplement-Softgels/dp/B014LDT0ZM/ref=sr_1_2_a_it?ie=UTF8&qid=1470723079&sr=8-2&keywords=viva+labs
1.Високо концентрирано рибено масло - 85% от капсулата е EPA+DHA;
2.Триглециридна форма на омега 3
3.Фармацевтичен клас на рибеното масло;
4.Пет звезди по IFOS;
Ето и сертификата от IFOS:
http://www.nutrasource.ca/ifos/files/if ... 160303.pdf
Цената излиза 0.30 лв на хапче.
Благодаря предварително.
Владо
Няма добри и лоши решения, само последствия.
Аватар
doval
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 148
Регистриран на: Сря Юли 20, 2016 1:58 pm
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Вто Авг 09, 2016 12:33 pm

Владо,

Бари Сиърс публикува книга Зоната Омега Rх през 2002 г. Напълно нормално е много производители на рибени масла 14 години по-късно да са "осъзнали" необходимостта от произвоство на наистина качествени продукти. За това време и технологията, която самият д-р Сиърс използва за пречистване и концертриране на омега 3 мастните киселини се е усъвършенствала.
Ако имах финансова възможност изобщо не бих се замислила и бих си поръчвала само продуктите на Бари Сиърс. Но уви... не мога. Затова продължаваме да търсим продукти, които хем да са качествени, хем да са относително по-евтини. И този на Madre Labs покрива търсенето.
Продукта, към който си дал линк в Амазон е с намалена цена наполовина. Отстъпките винаги имат някаква причина - може да наближава изтичане на срока на партидата, може да няма търсене при обявената цена.
Нямам намерение да те убеждавам в моя избор. В крайна сметка е въпрос на личен избор за какво човек ще си даде парите.
Ако се поровиш има още доста висококачествени богати на омега 3 продукти. Въпросът е какво е съотношението между ЕРА и DHA в тях, с колко капсули ще постигнеш желаната доза, дали продукта се доставя до Европа. Има много много причини всеки да направи избора си.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот doval » Вто Авг 09, 2016 12:43 pm

Маня,
Благодаря за изчерпателния коментар.
Доверявам се на опита ти и следващата ми поръчка ще бъде на Омега 800 на Мадре.
Извинявам се, ако съм те засегнал, но много мразя когато някой ми каже ТОВА Е!
Обичам да ми се обяснява аргументирано.
Лек и усмихнат ден,
Владо
Няма добри и лоши решения, само последствия.
Аватар
doval
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 148
Регистриран на: Сря Юли 20, 2016 1:58 pm
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Вто Авг 09, 2016 12:50 pm

С нищо не си ме засегнал, опитах се да ти обясня своя избор. А тук сме се събрали с идеята да сме си взаимно полезни в следването на Зоната.

Приятно зонуване!
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Вто Авг 09, 2016 1:19 pm

Владо, никой не казва - ТОВА Е и точка. Ако си проследил темата си забелязал, че са коментирани доста рибени масла докато се открие някое, което отговаря на критериите на д-р Сиърс. В началото това беше Now Foods, Super Omega EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels - молекулярно пречистено, концентрирано и минало теста с фризера. До тогава всички други рибени масла, които тествах не минаваха този тест. После се появи Madre Labs, Omega 800, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels със всичките негови качества и аз минах на него. Засега то е най-доброто като съотношение качество-цена. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Блу » Чет Авг 25, 2016 1:41 pm

Привет на всички Зонковци! Открих форума от около седмица и ви чета почти денонощно... Толкова много и полезна информация сте събрали на едно място, респект и благодарност за което. :bouquet:

Ретистрирах се преди малко в Iherb и въпреки че изчетох доста,все още имам колебания.
Спрях се на тази разфасовка ,http://www.iherb.com/now-foods-super-omega-epa-molecularly-distilled-120-softgels/858
мисля да взема две опаковки, но бихте ли ми припомнили какъв грамаж не трябва да превишавам за евтин транспорт.

пп. Също не мога да се ориентирам къде се откриват евентуалните промоции на сайта.
Аватар
Блу
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Авг 18, 2016 8:31 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Чет Авг 25, 2016 1:49 pm

Щом все пак си се спряла на нещо, тогава по-добре вместо 2 опаковки по 120 капсули, да си поръчаш 1 по 240 - http://uk.iherb.com/Now-Foods-Molecular ... tgels/8305 - едно и също е, просто двойно количество. И малко по-евтино от 2 по-малки опаковки (някъде около 2 евро ще си спестиш само от опаковката). Опаковката е с грамаж, който позволява да се направи обикновена пощенска пратка.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Блу » Чет Авг 25, 2016 1:55 pm

Маня, благодаря за бързия отговор. :)
Точно тази разфасовка ми убягна от погледа.
Аватар
Блу
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Авг 18, 2016 8:31 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Чет Авг 25, 2016 2:02 pm

4 капсули на ден за приблизителната препоръчана доза от 2.5 г на ден от Бари Сиърс, но не повече
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Блу » Чет Авг 25, 2016 2:06 pm

Да, точно това сметнах преди малко... Опитвам се да открия кой вариант ще ми е най - изгоден финансово към момента.
Благодаря ти още веднъж. Наистина безценни съвети давате на току що проглеждащите в Зоната. :bouquet:

пп За кодовете за отстъпка не разбрах имат ли давност тези, които сте споделяли или.... :th:
Аватар
Блу
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Авг 18, 2016 8:31 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Чет Авг 25, 2016 2:10 pm

Ето моя DMQ142
Това масло е изгодно финансово, но винаги имай едно на ум, че не е най-високия клас от онези, които могат да се закупят от iHerb. Но е добро решение като начало.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Блу » Чет Авг 25, 2016 2:18 pm

Да , отбелязала съм си кое масло е по-добро, но на този етап според възможностите.... Опитвам се да намеря златната среда - качество/ цена.
Тенс за кода. :)

Чета тук и там по два - три пъти, дето се казва, но ще ви тормозя с въпроси и занапред. :skyle5:

Хубав ден ти желая. :)
Аватар
Блу
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Авг 18, 2016 8:31 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Чет Авг 25, 2016 2:28 pm

Няма проблем, всички сме започнали с четене и питане. Въпроси възникват и след по-дълъг престой в Зоната. Така че не се притеснявай да питаш. Затова е този форум - да обменяме опит, знания, идеи за рецепти - все ще има кой да ти отговори в даден момент.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Блу » Чет Авг 25, 2016 3:36 pm

:hug:
И за да се придържаме към принципа Предай нататък - моят код KDW502
Аватар
Блу
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Авг 18, 2016 8:31 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Julaya » Пон Авг 29, 2016 1:23 pm

Здравейте,
от скоро започнах да следя сайта и форума и определено намерих страшно много полезна информация за Омега-3. Тъй като имам възможност да пазарувам през Амазон, където цените определено са доста добри, намерих следните капсули, коити ми изглеждат качествени, но все пак бих искала и второ мнение от по-запознати от мен с темата Омега-3.
Ето това са въпросните капсули - https://www.amazon.de/Omega-3-Fisch%C3% ... ga+3&psc=1

И още едно питане. На опаковката пише дневна порция 2 таблетки, но ако трябва да поемам 2,5 г мастни киселини, би трябвало (ако изчисленията ми са правилни) да поемам 4 таблетки. Това не е ли противопоказно на инструкциите на опаковката и нездравословно?

Благодаря за помощта!
Julaya
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Авг 29, 2016 9:48 am
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Пон Авг 29, 2016 1:41 pm

С немския съм малко скарана, но с помощта на чичко Гугъл става ясно, че това е молекулярно пречистено рибено масло със съдържание на ЕРА+DHA от 64%, което все пак долу-горе ОК (сравни с препоръчаното тук напоследък Madre Labs, което съдържа 80% ЕРА+DHA и е фармацевтичен клас).

Минималната препоръчана от Бари Сиърс доза рибено масло е 2,5 г ЕРА+DHA. Правилно си изчислила, че ще го постигнеш с 4 капсули. Но ако по здравословни причини (сравни инфото за отделни болестни състояния в книгата Зоната Омега Rx, публикувана в сайта) количеството трябва да е по-голямо, този продукт не е подходящ. Няма опасност, ако пиеш 4 капсули да нарушиш предписанията на производителя. Всички молекулярно пречистени рибени масла със съдържание над 60% EPA+DHA могат да се приемат в доза до 2,5 г.

Единственото, което малко ме смущава е съотношжението на ЕРА към DHA - количеството DHA е малко повече. В продукта на Бари Сиърс (говорим за фармацевтичен клас рибено масло от супер класа - а и в това MadreLabs) съотношението ЕРА:DHA е 2:1.

Дано съм била полезна с информацията.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 1 госта

cron