Протеини в Зоната

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Май 12, 2014 3:28 pm

Пламче, аз имам изолат, имам и млечен протеин изолат. :clickhere:
Значи ли това, че мога да ползвам и двата за готвене. :think2:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Протеини в Зоната

Зоната
 

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Май 12, 2014 3:35 pm

Между другото моят изолат излиза точно 50ст. за блок. Така че, ако искате за зареждам куфарите с протеин, началото на юли ще съм в БГ. :)
:clickhere:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Май 12, 2014 3:41 pm

Plam4e22 написа:Най-малко такива "допълнителни" работи има в Нектар с вкус на Лимон :yess: . Така че , Ити, ако се пестиш :laugh4: за медицински, вземай свежо Лимонче :laugh:
П.С. Ити, до сега опитвал ли с някое протеинче?

Не съм и знаеш ли как се вълнувам ... :runfun:
Много ми е любопитно какво ще се окаже на вкус и консистенция.
Ще ме навиеш ти, ще ме навиеш. А как прецени, че в лимона е най-малко?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Май 12, 2014 3:43 pm

Hippo написа:Между другото моят изолат излиза точно 50ст. за блок. Така че, ако искате за зареждам куфарите с протеин, началото на юли ще съм в БГ. :)

Хипо, идвай си направо с ТИР-а!
:laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Май 12, 2014 3:49 pm

Туко виж съм им станала дистрибутур за България. Днес с куфар, утре с ТИР... :laugh1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Май 12, 2014 4:26 pm

А вдругиден - производител.
:laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Май 12, 2014 9:36 pm

Следва един дълъг пост, но ето какви протеини ядем:
Взех да разгледам етикета на една шунка. От известните марки е. Та ето какво съдържа - месо, вода, нишесте, сол, соев протеин, захари, желиращ агент карагенан, растителни фибри, подправки и аромати. Но това не е всичко - минаваме на Е-тата ...

Антиоксиданти:
1. Витамин С;
2. Е 316 - Sodium erythorbate. Получава се от Е 317 - Erythorbic acid, който пък се получава от сукроза.
Какво намираме за "сукрозата" - Бялата захар е вероятно най-чистото и най-простото от всички добре известни ядливи вещества. За нея се казва, че е ‘чиста’ сукроза (захароза), защото се състои само от един вид молекула – сукроза. Тя, обаче, далеч не е чиста като естествен продукт, тъй като съвсем същите процеси, чрез които се произвежда бензин за вашата кола, се прилагат за производството на белите кристали захар, които консумираме.

Овкусител:
1. Е 621 - мононатриев глутамат. Ароматизатор и заместител на солта. Получава се при ферментация на меласа. Нежелани реакции могат да се получат при болни от астма. Най-често се използва в замразени зеленчуци, замразена риба тон, и много други замразени храни, в сосове. За него толкова много предупреждения има за вредата му, че няма да ми стигне мястото тук.

Консервант:
1. Е 250 - Sodium nitrite. Може да предизвика хиперстезия, потенциално канцерогенен, забранен в много страни. Може да взаимодейства в стомаха до образуване на нитрозамин. Препоръчва се избягването му.

Стабилизатори:
1. Е 451 - трифосфати (натриев и калиев). Употребява се широко в производството на колбаси и наденици. В резултат на действието на трифосфатите, мускулните влакна на месото могат да натрупват голямо количество вода, което е добре за производителите, защото се увеличава теглото на готовата продукция (обемът може да се увеличи повече от два пъти).Трифосфатите се отнасят към опасните добавки, затова прекаляването с продукти, съдържащи ги, могат да доведат до развитие на силни възпалителни процеси на лигавиците в организма и особено на храносмилателната система. При децата се наблюдава състояние на нервозност и силен калциев дефицит. Трифосфатите могат да бъдат причина за остро стомашно разтройство. Приема се, че добавката предизвиква развитие на рак и повишава нивото на холестерола.
Добавката е опасна и може да повлияе неблагоприятно върху кожата. Силен алерген е и дори при работата с веществото следва да се вземат предпазни мерки. При попадане в очите е необходимо веднага да се изплакнат с вода и да се потърси лекарска помощ. За да не се вдишва веществото, работещите с него трябва да използват маски, а работното място да бъде оборудвано с вентилационна система;
2. Е 452 - полифосфати (натриев калиев и калциев). Полифосфатите са полимери на фосфорната киселина и имат специална роля за биоенергийните процеси, протичащи в живите клетки. Множество изследвания доказват способността на добавката да създава голям запас от фосфати в организма. Функциите на веществото се проявяват в различни етапи от биологичното развитие. Предизвикват рак и повишават холестерола.

А тази шунка дори не е пушена. Да не ви разправям онези сурово-пушени меса, дето на външен вид изглеждат апетитно и като чисто месце, колко са канцерогенни заради това опушване.
Та, на фона на това, някак си доста по-безобидни ми изглеждат протеините на прах.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот ginette » Вто Май 13, 2014 11:10 am

Italiano написа:Следва един дълъг пост, но ето какви протеини ядем:
Взех да разгледам етикета на една шунка. От известните марки е. Та ето какво съдържа - месо, вода, нишесте, сол, соев протеин, захари, желиращ агент карагенан, растителни фибри, подправки и аромати. Но това не е всичко - минаваме на Е-тата ...
Та, на фона на това, някак си доста по-безобидни ми изглеждат протеините на прах.[/b]
Ити,прекрасна статия :hug: То наистина човек вече не знае какво да яде и аз вече разучавам за протеините на прах ,но все още не зная на кой да се спра .Чета в Готварската за протеини ,които стават и за готвене ,но явно още трябва да почета :doNotKnow:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Вто Май 13, 2014 11:25 am

Джини, за готвенето и аз не ги разбирам нещата с кои протеини може и с кои - не. Но аз и не планирам да го правя често.
Най-вече протеинчето ще заминава към блендера заедно с мляко или вода + някакъв плод. С банан, предполагам, ще е супер, ама пуста червена зона ...

Обаче сега съм отворил един сайт и се чудя "ягодов мус" или "шоколадов трюфел" да избера като вкус на Нектара на Синтракс (между другото много тъпо име за хранителна марка - звучи като антракс).
Има още "ябълка" (много обикновено ми се струва), "кафе" (не го понасям като вкус и аромат), "бисквити и сметана" (представа си нямам какво ще е това) и "ванилов сладолед" (изтъркано).
Мнения?
Може и за някой от другите вкусове, не е задължително само по първите 2.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот ginette » Вто Май 13, 2014 12:13 pm

Italiano написа:Обаче сега съм отворил един сайт и се чудя "ягодов мус" или "шоколадов трюфел" да избера като вкус на Нектара на Синтракс (между другото много тъпо име за хранителна марка - звучи като антракс).
Има още "ябълка" (много обикновено ми се струва), "кафе" (не го понасям като вкус и аромат), "бисквити и сметана" (представа си нямам какво ще е това) и "ванилов сладолед" (изтъркано).
Мнения?
Може и за някой от другите вкусове, не е задължително само по първите 2.
И аз съм в чуденка ,чакам по-вещите да препоръчат,а и да прочета още по въпроса. :th:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Вто Май 13, 2014 12:19 pm

Хвърлям се на ягодата, като по-традиционно.
Айде, пожелайте ми успех!
:lol:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Karrita » Вто Май 13, 2014 12:34 pm

Italiano написа:Хвърлям се на ягодата, като по-традиционно.
Айде, пожелайте ми успех!
:lol:

Айде успех! :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Вто Май 13, 2014 12:36 pm

Успех, успех, ама взех, че си поръчах и ягодата, и шоколада, та да не се чудя.
Сега чакам 2 опаковки.
:smdance:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Karrita » Вто Май 13, 2014 12:38 pm

Italiano написа:Успех, успех, ама взех, че си поръчах и ягодата, и шоколада, та да не се чудя.
Сега чакам 2 опаковки.
:smdance:

Я дай линк моля.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Вто Май 13, 2014 12:55 pm

ЛИНК
Като отворите на Нектара и разджъгате вкусовете, цената се сменя на 55 лв., но звъннах и казаха, че е техническа грешка и цената си е 52 лв.
Казаха, че един от вкусовете го нямат и чакам да ми звъннат да кажат точно кой.
Стискайте палци да не е ягодата или шоколада!
За поръчки над 50-100-150 лв. и т.н. има подаръче.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Karrita » Вто Май 13, 2014 1:13 pm

Italiano написа:ЛИНК
Като отворите на Нектара и разджъгате вкусовете, цената се сменя на 55 лв., но звъннах и казаха, че е техническа грешка и цената си е 52 лв.
Казаха, че един от вкусовете го нямат и чакам да ми звъннат да кажат точно кой.
Стискайте палци да не е ягодата или шоколада!
За поръчки над 50-100-150 лв. и т.н. има подаръче.

А знаеш ли с какво е подсладен?
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron