Протеини в Зоната

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот HippoDel » Нед Май 11, 2014 11:46 am

Пламче, а млечният протеин става ли за печене?
Аз имам този:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Протеини в Зоната

Зоната
 

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Tatyana » Нед Май 11, 2014 12:38 pm

След като тотално се обърках с тези протеини, преди няколко дни реших да обиколя магазините и да обясня за какво ми трябва и там да ме ориентират. Да, ама не :refuse:. Оставих се продавача в един магазин да ме убеди, че нямало смисъл от протеин изолат, след като не тренирам и 50-60 % от него не се усвоявали. Изглеждаше много компетентен и накрая взех това. Сега ми идва да го метна през прозореца, като видях колко въглехидрати има в него и кой знае още какво. Оказа се "гейнър за покачване на тегло" :bigsm12:
Вече след дъжд качулка, но все пак да питам става ли за някакви кремчета и сладоледи или да го давам на някой, който иска да качва мускулна маса? Поне да бях взела малка опаковка, а то е 3630 грама. Не върви да го хвърлям и ако не става за зоната, по-добре да го подаря на някой.
Засега ползвам този и този, а за другия ще чакам отговори дали изобщо да го ползвам :(
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Нед Май 11, 2014 3:57 pm

Plam4e22 написа:Ити, ако знаеш от кога съм им се наточила :mrgreen: нямам търпение да си ги взема, защото ми казаха, че са наистина много добри. Това най-вероятно ще е следващия ми избор :yess:

Значи да поръчвам направо 4-5 кила и да се знае. :mrgreen:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот tanita68 » Нед Май 11, 2014 4:38 pm

Tatyana написа:Засега ползвам този и този, а за другия ще чакам отговори дали изобщо да го ползвам :(

Адаш, а този първия харесва ли ти? На мен нещо ми е много особен вкуса му. Добре че си поръчах малката опаковка да го пробвам първо. Правих с него бисквитите на Карита като им добавих протеин, за да са точно блоковете и да не трябва да добавям нищо към тях, е от вкуса на протеина изобщо не се усещаха подправките, явно ще трябва да слагам по-големи количества подправки, че да има вкус. Правих и шоколад, ами той изобщо не удряше на шоколад. Ще го избутам някак си, но определено не ми харесва.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Tatyana » Нед Май 11, 2014 4:42 pm

Italiano написа:Значи да поръчвам направо 4-5 кила и да се знае. :mrgreen:

Преди да вземеш 4-5 кила имай предвид, че този протеин съдържа съдържа Ацесулфам-К и сукралоза. И аз се бях насочила към него, докато не прочетох това :hm:.
Днес най-после си седнах на д-то и изрових каквото можах за изкуствени подсладители, овкусители и каквото друго слагат в тях. Май накрая ще се ориентирам към неовкусен протеин-изолат, без тези Е-та като подсладители и овкусители. Или варианта на Елдас със стевията.
Оказа се вярна поговорката "Парен каша духа" и че четене му е майката :msmile7:. А боклука който взех вероятно ще хвърчи към кофата. Ама това поне ще ми е за урок :bambam2:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Нед Май 11, 2014 4:44 pm

Пламче, колко често хапваш протеин на прах и в какви количества?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Tatyana » Нед Май 11, 2014 4:50 pm

tanita68 написа:Адаш, а този първия харесва ли ти?

Не особено - вкуса си удря на грах, но и аз ще го избутам. Поне е натурален и няма един куп Е-та.
А втория е значително по-хубав - 0% захар и мазнини, няма вкус и става за всичко. Протеина в него е 20 г на доза от 23,3 г.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Нед Май 11, 2014 4:51 pm

Татяна, я дай инфо за тези Ацесулфам-К и сукралоза!
Има ли ги в този изолат, че аз не намирам подробно инфо за него?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот tanita68 » Нед Май 11, 2014 5:06 pm

Явно следващия път ще си поръчам от втория, освен ако не си взема някакъв от България. Тук в магазина видях протеин на цена 39 евро за килограм, но не успях да го огледам по-добре да видя какъв е точно. Имаше само овкусен - шоколад, а на мен сякаш ми се иска да си взема неовкусен, за да мога да го ползвам за всичко.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Tatyana » Нед Май 11, 2014 5:28 pm

Писах, писах и накрая поста изчезна - днес ми се случва няколко пъти вече...
Ити, за съжаление в този протеин ги има горните две съставки. Намерих го тук.
Сукралоза или още наричана спленда е Е-955. Всъщност спленда не е чиста сукралоза, а има "пълнители" като декстроза и малтодекстрин. Не се разгражда в организма, канцероген, влияе на тимуса и оттам на имунната система. Преработва се с хлор!! и оттам се превръща в сукралоза. Ето повече например тук или тук.
Ацесулфам К е всъщност Е-950 - също не се усвоява от организма, доста спорен, канцероген, кофти за сърдечно-съдовата и нервната система. Ето повече инфо за него например тук.
Като разровиш нета ще откриеш още доста неща, но на мен тези ми стигат, за да се откажа от този протеин :refuse:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Нед Май 11, 2014 5:42 pm

Хммм, а уж написали "Не съдържа аспартам или други изкуствени подсладители."
Освен ако тези Ацесулфам-К и сукралоза не са подсладители.
Но така или иначе това ме доведе на размисъл, че то всички овкусени протеини трябва да имат някакъв подсладител, щом имат сладък вкус.
Въпросът е дали неовкусените също съдържат такива съставки ...
:think2:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Tatyana » Нед Май 11, 2014 6:07 pm

Подсладители са тези двете съставки. А иначе наистина наблягат на без захар или без аспартам, като пропускат другите неща вътре. Днес четох за някакъв нов "братовчед" на аспартама, който дори е по-токсичен от него. Казва се Неотам, а производителите дори не са длъжни да го изписват на етикета засега!!!
Така че, аз ще се ориентирам към неовкусените. Но те в последно време се намирали по-трудно на бг пазара или поне така твърдят от магазините, които обиколих.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Нед Май 11, 2014 6:23 pm

А това на Синтракс, което пише само Нектар, дали е сладък и неовкусен, или е само неовкусен, но сладък? :hm:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот tanita68 » Нед Май 11, 2014 7:26 pm

Italiano написа:А това на Синтракс, което пише само Нектар, дали е сладък и неовкусен, или е само неовкусен, но сладък? :hm:

Може би имаш предвид: "неподсладен и неовкусен". :bigsm1:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Нед Май 11, 2014 8:31 pm

Да, точно така - несладък и неовкусен.
:mrgreen:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Tatyana » Нед Май 11, 2014 9:22 pm

Варианта им на неовкусен е този. Опаковката е 454 г и по мои сметки един блок от него излиза около 55 стотинки. Овкусените варианти са 908 г, а блока от тях излиза 52 стотинки по цените, които са дали.
Изпратих запитване какви подсладители има в овкусените варианти - да видим дали ще са коректни и дали ще отговорят. Ако не получа отговор, другата седмица ще се разходя до някой от магазините и ще видя какво пише. Леко ме дразни това, че в сайта им не успях да намеря снимка на опаковката отзад, така както правят в херба :notagree:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта