Рибено масло в Зоната - Част 1

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Italiano » Вто Юли 16, 2013 12:06 pm

На мен ми изпратиха едно миниатюрно жълто маркерче.
Викам си "сигурно е за отбелязване на нещо по опаковката", но не открих такова място.
Но важното е, че маслото дойде! :bigsm24:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Рибено масло в Зоната

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Вто Юли 16, 2013 10:07 pm

С всяка поръчка от iHerb ти изпращат и някакво дребно подаръче, така че не се учудвайте, че получавате я чайче, я химикалка :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Юли 18, 2013 2:30 pm

Както вече споменах, пристигна ми рибеното масло.
От вчера започнах да го пия 2 пъти по 3 броя (общо 6) - сутрин (40 мин. след ставане) и вечер (30 мин. преди лягане). Но ми се иска да уточним някои неща, за да знам, че не греша някъде. Затова имам няколко въпроса:
1. Рибеното масло преди или след хранене се пие?
2. Ако е след (както го пия аз), има ли проблем от гледна точка на приемане на поне чаша вода непосредствено след хранене?
3. Рибеното масло не се причислява към блоковете мазнини и не се смята към тях или греша?
4. Има ли храни, които си "противоречат" с рибеното масло и трябва да се избягват?

п.с. Много трудно се преглъщат тези ампули. :shy:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Чет Юли 18, 2013 10:54 pm

Italiano написа:Както вече споменах, пристигна ми рибеното масло.
От вчера започнах да го пия 2 пъти по 3 броя (общо 6) - сутрин (40 мин. след ставане) и вечер (30 мин. преди лягане). Но ми се иска да уточним някои неща, за да знам, че не греша някъде. Затова имам няколко въпроса:
1. Рибеното масло преди или след хранене се пие?
2. Ако е след (както го пия аз), има ли проблем от гледна точка на приемане на поне чаша вода непосредствено след хранене?
3. Рибеното масло не се причислява към блоковете мазнини и не се смята към тях или греша?
4. Има ли храни, които си "противоречат" с рибеното масло и трябва да се избягват?

п.с. Много трудно се преглъщат тези ампули. :shy:

Италиано, аз си пия рибеното масло след ядене. Мисля, че Барито така препоръчваше. Приемам го с малко вода, колкото да го преглътна. Синът ми ги гълта без вода. Що се отнася до 3-тия ти въпрос и аз наскоро си го зададох и щях да питам Пипи. Фактът, че след близо 6 месеца пиене на рибено масло и НЕОТЧИТАНЕ на мазнините му, не съм увеличил килограмите говори,че не се взема в предвид като мазнина, но нека и Пипи каже. И накрая - не съм чувал за храни несъвместими с рибеното масло.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Юли 18, 2013 11:32 pm

Благодаря ти, Гого!
На мен ми е трудно да пия ампулите с малко вода, защото наистина трудно ги преглъщам. Още от малък ги мразех ония двуцветните хапчета и оттогава си ми е като някакъв рефлекс свиването на гърлото.
Та една чаша вода си отива, а понякога и повече ще се наложи ... :shy:

Чудя се дали да пробвам да ги дупча и да изпивам само маслото. Или пък да ги дъвчам ... :think:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот nympheacea » Пет Юли 19, 2013 10:52 am

аз за това си поръчвам течно. Както Пипи каза то е по-добрия вариант, само че, колкото и парфюмирано да е вкусът пак си е отвратителен, но ТАДАМ, нека ви съобщя моя успешен метод за приемането на гадното рибено масло в течно състояние.
Взимам го всяка сутрин непосредствено след закуска, като си оставям приема на блоковете мазнини за след маслото.
Когато го пия, НЕ дишам през носа /така не усещам вкуса/ и веднага след като преглътна - си изяждам маслините. Точно те се оказаха най-добрия очистител от вкуса на маслото :laugh4:
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот nympheacea » Пон Юли 22, 2013 12:36 pm

Понеже тази доставка ще ми бъде конфискувана в полза на братовчеда, за това си поръчах следното..... как не съм видяла до сега, че има с такива стойности
Наистина е много скъпо, ама директно с една доза взимам 3г.
http://www.iherb.com/Nordic-Naturals-Ul ... 7-ml/39279
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Юли 24, 2013 6:57 pm

nympheacea написа:Понеже тази доставка ще ми бъде конфискувана в полза на братовчеда, за това си поръчах следното..... как не съм видяла до сега, че има с такива стойности
Наистина е много скъпо, ама директно с една доза взимам 3г.
http://www.iherb.com/Nordic-Naturals-Ul ... 7-ml/39279


Малии :wow: цената си я бива. Струва ми се обаче, че малко се заблуждаваш.Защо - сега ще се опитам да обясня. В скъпото ти масло в 5 мл. има 3 г. EPA и DHA - тези са важните, останалите 500 мг не ги броим защото не ни трябват. В маслото, което аз си купувам - Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels и което е на капсули в 5 капсули(5 г. общо рибено масло) също има общо 3 г EPA и DHA, но е на значително по- ниска цена - почти 5 пъти по-евтино. Нормално е човек да се запита защо е такава разликата :think2: , но аз засега нямам отговор. С удоволствие си го изпий и сподели впечатления :hug:

Италиано, мисля, че няма да има голям ефект с дупченето на капсулите защото ще остава някакво количество омега 3 по самите капсули, освен ако не приложиш някаква технология за изсмукване до капчица на ценните омега 3 :laugh1: По реално е това с дъвченето на капсулите. От опит ти казвам, че вкуса е напълно приемлив :done:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Сря Юли 24, 2013 8:37 pm

Гого, за отрицателно време ми пристигнаха и моите омега 3 , същите които ти препоръча :lol: много приятно ме изненада цената и доставката- всичко точно. Сега отивам да се зарибявам с други продукти от сайта :laugh4:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Юли 25, 2013 12:18 pm

gogo написа:Италиано, мисля, че няма да има голям ефект с дупченето на капсулите защото ще остава някакво количество омега 3 по самите капсули, освен ако не приложиш някаква технология за изсмукване до капчица на ценните омега 3 :laugh1: По реално е това с дъвченето на капсулите. От опит ти казвам, че вкуса е напълно приемлив :done:

Ами значи вървим към дъвчене. Само още малко да се донавия, че ме е малко страх. :shy:

Гого, я кажи малко ОФФ - ти ли си мерил грамажа на пъпешите и наистина ли е 130 гр. за 1 БВ?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Съб Юли 27, 2013 7:16 am

Честито Пламче, да си ги пиеш омегите с удоволствие :hug: Това със зарибяването е много заразно - картата ми значително е утъняла :laugh1:

Италиано, пъпеша така ми излиза. Всъщност на ббтийм има 2 вида пъпеши. Едните идват на 123 г., другите на почти 158 г. И за да не се чудя какъв пъпеш ям, с малко магия :laugh4: ги закръглям за по-лесно на 130(130 ми харесва, като число повече от 140 :laugh1: )
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот rainov » Пон Юли 29, 2013 11:54 pm

Здравейте, от три месеца съм в зоната и съм смаян от резултатите. Едно благодаря на хората с полезните съвети за рибеното масло, днес пристигна и моята пратка (точно за 10 дни и си дойде в пощата)
Поръчах ето този продукт http://www.iherb.com/Now-Foods-Super-Omega-EPA-Double-Strength-240-Softgels/8305

Ако на някой му е от полза, кодът ми за отстъпка е LFC151

Поздрави!
Ако не изградиш мечтите си, някой ще те наеме да изградиш неговите!
Аватар
rainov
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Юли 29, 2013 11:49 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот mirana » Вто Юли 30, 2013 3:39 pm

Някой може ли да ми каже как точно да приемам рибеното масло? Благодаря!
mirana
 
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Юли 30, 2013 3:33 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Юли 31, 2013 6:01 am

mirana написа:Някой може ли да ми каже как точно да приемам рибеното масло? Благодаря!


Рибеното масло се приема след храна. Аз си купувам от това Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels , защото е молекулярно пречистено, концентрирано е и премина теста със фризера на д-р Сиърс, и приемам по 3,6г омега 3 на ден, което прави 3 капсули сутрин и 3 капсули вечер. Имай в предвид, че е необходимо 6 месечно натрупване на омега 3 за да започне проявяването на действието им. На 6-ста страница от темата съм дал кратко описание за регистриране и пазаруване в iHerb. Код за отстъпка от 5/10$ при първо пазаруване - GBS139.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот rainov » Сря Юли 31, 2013 7:59 am

Gogo, в сайта прочетох, че не е нужно рибеното масло да се разделя на порции през деня, тъй като омега мазнините се задържали в организма повече време и фактически намало разлика дали ще пием сутрин и вечер, или на един път вечер. Има ли някаква друга причеина да се пие на два пъти?
Ако не изградиш мечтите си, някой ще те наеме да изградиш неговите!
Аватар
rainov
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Юли 29, 2013 11:49 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Юли 31, 2013 9:51 am

rainov написа:Gogo, в сайта прочетох, че не е нужно рибеното масло да се разделя на порции през деня, тъй като омега мазнините се задържали в организма повече време и фактически намало разлика дали ще пием сутрин и вечер, или на един път вечер. Има ли някаква друга причеина да се пие на два пъти?


Споделих как аз си пия рибеното масло и понеже пия по 6 капсули реших да разделя приема на 2 пъти. А защо сутрин и вечер - ами да не нося рибеното масло в работата :wave: .
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта