Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот bruki » Чет Апр 02, 2015 7:05 pm

walves написа:А може ли някои да ми каже защо от 1 месец задържам килограми,но на мерки свалям. На какво се дължи това като не съм променила нищо в храненето? :doNotKnow:

Май станахме много. :bigsm25:
Аватар
bruki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Яну 27, 2015 8:37 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Пет Апр 03, 2015 1:22 pm

walves написа:А може ли някои да ми каже защо от 1 месец задържам килограми,но на мерки свалям. На какво се дължи това като не съм променила нищо в храненето? :doNotKnow:


Melkat: Щом обиколките намаляват, а килограмите не мърдат, това вероятно означава, че мазнините се топят, а крехката телесна маса се увеличава. Мазнините са по-леки и по-обемни от крехката телесна маса.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот veny » Нед Апр 05, 2015 10:52 pm

привет на всички имам вьпрос относно солта.винаги ми е било проблем да разбера защо солта не се взема впредвид много от готовите продукти имат огромно количество сол особено шунките някои мозе ли да даде сувет
veny
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Яну 16, 2015 9:22 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Pipilota » Пон Апр 06, 2015 3:23 am

Случайно попаднах на една нова статия за Зоната, и тъкмо си викам-"Аха, една що годе вярна информация.... и докато чета, и хоп :stupid: на едно две изречения ми се искаше да гръмна автора :bigsm25: :text-link:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Melkat » Пон Апр 06, 2015 5:33 am

pipilota написа:Случайно попаднах на една нова статия за Зоната, и тъкмо си викам-"Аха, една що годе вярна информация.... и докато чета, и хоп :stupid: на едно две изречения ми се искаше да гръмна автора :bigsm25: :text-link:

Личи, че авторът е чел книгата по диагонала - къде разбрал, къде не разбрал, но решил, че е компетентен да дава мнения по въпроса. Така се раждат легендите и митовете.
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот veny » Вто Апр 07, 2015 12:47 am

ами аз сшм малко очудена мислех че зоната в бг евече доста популярна и хората които си позволяват да пишат в пространството трябва да са малко по отговорни .ако сега трябва да започна зоната аз ще сьм абсолутно аут какво и как да ям бе човек и защо така ??? :sad:
veny
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Яну 16, 2015 9:22 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Pipilota » Вто Апр 07, 2015 4:17 am

Вени, солта не се брои в зоната. Това е подправка, като магданоза например ;) Разбира се ако е в границите на нормалното. Аз например ям солено в границите на нормалното, и ям и шунка. И в два-три блока шунка не знам колко сол може да има, че ми навреди. И както обичам да казвам- няма вредни храни, има вредни количества :yess:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот veny » Вто Апр 07, 2015 9:17 pm

пипилота много благодаря за отговора но аз си мисля за солта като потправка от рода на захарта съвсем на наскоро попаднах на шунка от много високо кацество и :о 1.2гр сол на 100гр.Добре дьржиш инсулина под контрол не задьржаш вода обаче каде отива тази сол.При тази шунка ще поемеш толкова сол с един блок че не ми се мисли :refuse:
veny
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Яну 16, 2015 9:22 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот jani8762 » Пет Апр 10, 2015 1:01 pm

Здравейте :) Имам едно въпросче относно чесъна... Нищичко не пише за него или аз не довиждам... :th: Че въпросът ми е позвате ли го и в какво количество? :pray:
jani8762
 
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Мар 24, 2015 4:55 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Пет Апр 10, 2015 1:17 pm

jani8762 написа:Здравейте :) Имам едно въпросче относно чесъна... Нищичко не пише за него или аз не довиждам... :th: Че въпросът ми е позвате ли го и в какво количество? :pray:

Чесънът минава за подправка. Не се брои, освен ако не е в огромно количество. Но обикновено в ястие се добавят 1-2 скилидки.

В 100 г чесън има 33 г въглехидрати от които 2 г фибри и 6 г протеин. Изчислено, ако трябва да сме прецизни 1 БВ ще е 29 г. Не съм мерила колко грама е 1 скилидка, но не е повече от 5-6 г.

Така че просто не го броя - като магданоза, копъра, босилека, мащерката, салвията и всички зелени подправки, които ползвам обилно (заради полифенолите), както и пресен лук и чесън по 1-2 стръка в менюто. Е, ако сложа цяла връзка чесън или лук си ги смятам по 1 БВ. Но това почти не ми се е случвало. А и зависи от грамажа на връзката :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот gogo » Пет Апр 10, 2015 8:58 pm

jani8762 написа:Здравейте :) Имам едно въпросче относно чесъна... Нищичко не пише за него или аз не довиждам... :th: Че въпросът ми е позвате ли го и в какво количество? :pray:

Аз понеже обичам да ям чесън и 1-2 скилидки не са ми достатъчни си го меря 1ВБ=29 гр.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот gogoh » Нед Апр 12, 2015 3:56 pm

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ! С най-добри пожелания към всички! :yess:
Те т'ва е Минке положението ...
Аватар
gogoh
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 62
Регистриран на: Нед Яну 11, 2015 10:23 am
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот stelitka_ke » Сря Апр 22, 2015 7:19 pm

ZDRAVEITE!imam vapros otnosno leshtata.ne moga da razbera 1 vaglehidraten blok e 50 gr surova ili svarena leshta?
stelitka_ke
 
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Апр 05, 2015 1:14 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот tanita68 » Сря Апр 22, 2015 8:16 pm

Ами в таблицата са дадени данни за сурови зеленчуци и зърнени култури. Най-отдолу има данни и за сварени. По принцип приемаме, че е 50гр сурова, но ако на пакета има данни за състав е добре да се изчисли, защото има големи разминавания. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Сря Апр 22, 2015 8:29 pm

А в таблицата, публикувана на сайта на Бари лещата е само в групата на сварените зеленчуци, защото май никой не я хапва сурова, може би :laugh4: (освен на кълнове).
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот kerizi 1 » Съб Апр 25, 2015 7:43 am

Здравейте мили хора.От няколко месеца надничам в темичката и днес вече се реших да пиша и аз ,за да мога да се консултирам и да се съветвам с вас,които от години сте в Зонат.Чела съм книгата на Бари Сиърс,на Мария Папазова и естествено постоянно надничам и тук.От два месеца дъщеря ми изяви желание да се храни по Зоната( тя е на 15), и се чувства изключително добре.Поотслабна малко,ходи на фитнес три пъти седмично и като я гледам направо грее.Стана супер енергична и,весела Тъй като съпруга ми е с диабет от десет години,спазва диета ,много стриктно си следи храненето ,пие хапчета,но захарта му под 9,10 не може да падне.Решихме и той да мине на Зоната.Така и така готвя за детето ,не ми пречи и на него да приготвям .Поне за двамата ще ми е по лесно.Резултат-За три седмици кр.захар-5,6.Спря хапчетата още на третия ден,и това е резултат без хапчета.Сега за мен.Аз от скоро също ходя на фитнес и инструктора ми остана много приятно изненздан ,че съм запозната със зоната и ми я препоръча,за да си увелича силата.Мускулатурата ми е много слаба.Аз съм с автоимунно заболяване ,където вдиетата месото и млечните са ми забранени.Купих си тофу,но нещо се затрудних при изчисленията.Може ли някой дами помогне ..Бллагодаря предварително.Тофу 100 гр-Б 9 гр,В 10 гр,М-5 гр.По мои изчисления 1Пб-78 гр,1 ВБ-90гр,1 МБ-30 гр.В такъв случай мазнините са доста и сега какво да правя по нататък?А купих и протеин на прах.За доза 32 гр има Б-25 гр,В-2 г,М-0,5. г.Тук пък изобщо не се сещам как да го изчисля.Извинявайте ако съм досадна,но наистина се обърках доста .Иначе яйца ям,риба също.Ще видя аз докъде ще я докарам и дали ще мога да се пренастроя и аз за зоната.Въпреки че вече започвам да си мисля ,че когато всичко е балансирано,може да започна отново да си ям обезмаслени млечни.Времето ще покаже.Хубав ден ви желая
kerizi 1
 
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Апр 25, 2015 7:10 am
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 1 госта

cron