Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Хриси » Съб Яну 04, 2014 10:12 am

Здравейте! Искам да ви препоръчам изварата на Мероне (бомбичка). Има я на в Била, както и в доста магазинчета напоследък я виждам, но в Била я зареждат редовно. Вкусна е, с 0% мазнини, доста трайна, с 18% протеин на 100 грама. По етикет ми се получава протеина не 56, а 39 грама извара за 1ПБ.
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Зоната
 

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот HippoDel » Съб Яну 04, 2014 10:43 am

Хриси написа:Здравейте! Искам да ви препоръчам изварата на Мероне (бомбичка). Има я на в Била, както и в доста магазинчета напоследък я виждам, но в Била я зареждат редовно. Вкусна е, с 0% мазнини, доста трайна, с 18% протеин на 100 грама. По етикет ми се получава протеина не 56, а 39 грама извара за 1ПБ.


Звучи доста добре. С 0% мазнини! :о А вкусна ли е?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Хриси » Съб Яну 04, 2014 11:48 am

Много по-вкусна от всички останали. Преглъща се лесно :)
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Italiano » Съб Яну 04, 2014 12:04 pm

Хриси написа: Преглъща се лесно :)

Това е добър атестат. Ще я пробвам.
:bigsm18:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Хриси » Съб Яну 04, 2014 12:26 pm

Много е вкусна за междинна закуска с ябълка и евентуално кисело мляко. Примерно: 110 гр. кисело мляко (1,5% мазно)- 1/2 П+В+ 39 гр.извара- 1ПБ+ 100 гр.ябълка -1 БВ+ 1 орехче= 1 и 1/2 от всички блокове.
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот gogo » Съб Яну 04, 2014 9:57 pm

Хриси написа:Здравейте! Искам да ви препоръчам изварата на Мероне (бомбичка). Има я на в Била, както и в доста магазинчета напоследък я виждам, но в Била я зареждат редовно. Вкусна е, с 0% мазнини, доста трайна, с 18% протеин на 100 грама. По етикет ми се получава протеина не 56, а 39 грама извара за 1ПБ.


Хриси,
Това, че е доста трайна нещо ме притеснява. Дали не е наблъскана прекалено с консерванти? :think2: А каква и е цената и за колко грама?
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Хриси » Съб Яну 04, 2014 10:30 pm

gogo написа:
Хриси написа:Здравейте! Искам да ви препоръчам изварата на Мероне (бомбичка). Има я на в Била, както и в доста магазинчета напоследък я виждам, но в Била я зареждат редовно. Вкусна е, с 0% мазнини, доста трайна, с 18% протеин на 100 грама. По етикет ми се получава протеина не 56, а 39 грама извара за 1ПБ.


Хриси,
Това, че е доста трайна нещо ме притеснява. Дали не е наблъскана прекалено с консерванти? :think2: А каква и е цената и за колко грама?


Всички храни са с консерванти. Като казвам, че издържа доста имам предвид, че не я продават предварително вкисната или като я отвориш да се довкисне за два часа. Аз я изяждам най-много за два дни, така че за два дни не ми се е разваляла за разлика от други извари. Изварата не помня колко точно струва. Утре ще ходя до Била да си купя и ще забележа, но мисля че беше около лев. 250 грама е. Мероне е сравнително неизвестна фирма на пазара. Аз лично съвсем случайно попаднах на изварата им, като преди това съм попадала на реклама на прясното и киселото им мляко. Видях, че изварата е на Мероне, едва след като я вкусих и ми хареса най-много от всички. Няма да съжалявате- най-вкусна е! Всички останали са ми отвратителни. На гърба има и рецепта за салатка, която може да се нагоди според зоната. Смесват се кисело мляко, извара, чесън, кисели краставички и майонеза, но естествено майонезата може да изчезне от салатата.
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот gogo » Съб Яну 04, 2014 11:04 pm

Хриси,
Поразрових за тази фирма Мероне малко из Интернет. Имат доста приличен сайт - http://www.merone.bg/%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BE. Погледнах им изварата и разбрах, че такава извара ядох в Поморие тази година. Наистина беше много добра. :wave:

Що се отнася до консервантите, то вероятно в много от продуктите се слага. Въпросът е в какво количество? :think2: Преди години едно кисело мляко на Данон бях го забравил няколко месеца отворено в хладилника. Визуално си изглеждаше сякаш съм го отворил току що. Рискувах и го пробвах. И вкусът му беше на току що отворено. От тогава за мен марката Данон не съществува. От дълго време купувам киселото мляко на Елби. Неотдавна едно такова ми мухляса и то само за няколко дена в хладилника. Ето за това говоря.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Crunk » Нед Яну 05, 2014 11:01 am

Аз лично Данон не ползвам от 7 години приблизително. Чел съм за отзиви където по 3 месеца издържа в хладилника и е като току що отворено. Там "бацили" почти няма :think: , само нишесте и боклуци. Това мляко никога не ми е харесвало. След прочитането на този материал Данон и На баба изобщо не ползвам :). Преди се зарибявах да си заквасвам. Ето ги и статиите:

http://missby.wordpress.com/2009/01/26/7-kiseli-mleka/ - част 1
http://missby.wordpress.com/2009/01/27/ ... i-mleka-2/ - част 2

Естествено си купувах тези с най-голямо съдържание на бацили :). Gogo неслучайно ти е харесало млякото на Елби. Тази фирма произвежда и изнася лактобацили в цял свят с български патент.

"В продължение на 30 години със закваските и технологиите на дружеството се произвежда кисело мляко по български лиценз в Япония, Германия, Швейцария, Холандия, Кипър, Финландия, Филипините, Франция, Австрия."
източник: http://www.lbbulgaricum.bg/c/bg/za-kompaniyata/
Аватар
Crunk
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 9:55 am

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Darina » Нед Яну 05, 2014 3:03 pm

Моля някой от Варна, който знае от къде мога да си купувам мляко "елби" да сподели! Потърсих няколко пъти в супермаркетите и не го намирам, а отдавна прочетох за добрите му качества. За сега консумирам "верея".
Всяко отделно действие и животът като цяло (ако не се превърне в природна случка, а се води съзнателно) означава поредица от най-дълбоки решения, чрез които душата избира своята съдба, смисъла на своята дейност и съществуване. Макс Вебер
Аватар
Darina
 
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 9:54 pm
Варна

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот HippoDel » Нед Яну 05, 2014 4:32 pm

Намерих една интересна статия с тест на 16 марки кисели млека. От 2011 е, но мисля, че е интересна. Тук.
Последна промяна HippoDel на Нед Яну 05, 2014 9:39 pm, променена общо 1 път
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Karrita » Нед Яну 05, 2014 6:36 pm

HippoDel написа:Намерих една интересна статия с тест на 6 марки кисели млека. От 2011 е, но мисля, че е интересна. Тук.

Значи и моето ЕлВи попада все пак в класацията ;)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот gogo » Пон Яну 06, 2014 3:24 pm

Darina написа:Моля някой от Варна, който знае от къде мога да си купувам мляко "елби" да сподели! Потърсих няколко пъти в супермаркетите и не го намирам, а отдавна прочетох за добрите му качества. За сега консумирам "верея".

Дари, за Елби виж във Фантастико. Аз го купувам от там.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Вто Яну 07, 2014 12:08 am

Радвам се, че сте открили тази марка. :bigsm20: Относно "Мероне" искам да споделя дългогодишния опит, който имам, просто защото всичко се произвежда близо до родния ми град-Силистра. Още преди да стане "известна", тази марка си беше широко разпространена из нашия регион. С времето те не само застанаха добре на пазара, но и поддържат едно и също добро качество (за разлика от изварата на Маджаров :refuse: :refuse: :refuse: ). Изварата я има не само на бонбички, но и на пакети от около 540 грама за цената от 1.6 лв :bigsm1: Хем евтино, хем вкусно и БЕЗ ГРАМ МАЗНИНИ!!!
П.С.1блок и на мен ми излиза 39грама
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Хриси » Вто Яну 07, 2014 8:28 am

За съжаление в Била от два дни я няма изварата на Мероне :( . Заредили са на Маджаров и карловска някаква, която е и с мазнини. Нямам идея сега откъде да търся тази вкусна извара на Мероне. Друга изобщо не ми е вкусна, а тази на Маджаров е ужасно суха. Ако не я сложа в кисело мляко няма как да я изям.
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот ели » Вто Яну 07, 2014 9:04 am

Какво ви е мнението за к мляко на Боженци 2% аз преди такова ядях сега вече верея 0,1% но боженцито е с много приятен вкус може ли някой да ми изчисли по етикет за 1В
и извара на Пършеница аз ям на мероне но оня ден нямаше при нас и купих на пършевица и ми по хареса на вкус
ВСИЧКО В ЖИВОТА СЕ ПОСТИГА С ЖЕЛАНИЕ И ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНА ЦЕЛ
Аватар
ели
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Съб Дек 28, 2013 5:44 pm
Козлодуй

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 16 госта