Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 1

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот nympheacea » Съб Окт 26, 2013 4:17 pm

До сега правих проучване по въпроса за водата. Зарибих се адски много. Това което си мисля е:
1. поне за начало дали не може да си вземем някоя от каните + pH метър от e-bay щото са много по-евтини?
2. Дали не можем да получим pH различно от това което произвежда съответната кана (за една видях 10,5 и 3,2). Ако получим жива вода с рН 10,5 а ни трябва с 8,5, по пътя на логиката ако добавим малко киселинна вода към алкалната, то рН-то също трябва да падне.
3. Имам въпрос тъй като от никъде не ми стана ясно. В скъпите машини има филтри например за 12000-15000л вода, т.е. те трябва да се сменят, а самите катоди, те трябва ли да се променят периодично?
Намерих 2 евтини кани, от 69 и 79 лв, има една и от 59, мисля че скоро ще си поръчам някоя. Искам първо да ви чуя какво си мислите и вие.
P.S.
Може ли админа да направи нова тема относно алкалната вода и да се преместят всички посове от тук там? Това е важна тема и мисля че заслужава специално място.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот stef_227 » Съб Окт 26, 2013 4:54 pm

как да изчисля колко грама е шунката ? на етикета пише протеин 8,17 , въглехидрати 2,15,мазнини 1,37 .
нали се гледат протеините 100 /8,17 *7 гр. за блок и получих 85 това се равнява на 1 блок.
stef_227
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Окт 25, 2013 8:30 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот nympheacea » Съб Окт 26, 2013 5:32 pm

Правилно Стеф
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот HippoDel » Съб Окт 26, 2013 7:39 pm

stef_227 написа:как да изчисля колко грама е шунката ? на етикета пише протеин 8,17 , въглехидрати 2,15,мазнини 1,37 .
нали се гледат протеините 100 /8,17 *7 гр. за блок и получих 85 това се равнява на 1 блок.

Стеф,
Правилно си го изчислила, само се чудя :think2: как може шунка да има само 8 гр. :о протеини, кой занае какво има вътре? :?: :mrgreen:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Съб Окт 26, 2013 8:09 pm

Нишесте, глупости ... по-добре смени шунката!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот HippoDel » Съб Окт 26, 2013 10:06 pm

Italiano написа:Нишесте, глупости ... по-добре смени шунката!


И аз съм на същото мнение! Не купувай повече от тази шунка, шунката трябва да има горе-долу двойно повече протеини. :bigsm7:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Pipilota » Съб Окт 26, 2013 11:08 pm

Nimfi, твоето желание е закон за нас, и следователно пуснахме чисто нова темичка за алкалната вода :) където можем да жабясваме на спокойствие :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот HippoDel » Нед Окт 27, 2013 5:54 pm

Karrita написа:Гого, примерно сиренето, което купувам е 19% П и 17% М за 100гр. Аз лично го смятам 1БП=37 гр. и не добавям никаква друга мазнина.
Рикотата, която намерих е като на Лилит - 7,5П и 12,5М за 100 гр.
За такива продукти имам предвид, как да ги смятам или въобще да не ги ям :roll: . За кашкавала също... :think2:


Кари,
По принцип, тези продукти са по-скоро мазнини, отколкото протеини, НО мазнините не влияят на инсулина, а и ти, тъй като не искаш да сваляш килограми, може да ги изчисляваш за протеини и да си ги хапваш спокойно. Но според мен е добре, въпреки това да си хапваш и полагащите ти се мазнинни блоковете с ядки или маслинки, за да добавяш мононенаситени мазнини. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Karrita » Нед Окт 27, 2013 6:09 pm

HippoDel написа:Но според мен е добре, въпреки това да си хапваш и полагащите ти се мазнинни блоковете с ядки или маслинки, за да добавяш мононенаситени мазнини. :hug:


Олеле....и още мазнини да хапвам, няма ли да ми стане много, да не се превърна в "Лоеното изключение на Барито"? :think2:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Gazilot » Нед Окт 27, 2013 6:44 pm

Карке, неминуемо ще се превърнеш.... След около 300-350 години. Лоено изключение, затлъстяло от маслини и бадеми. :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: А и като те знам по колко ядеш и без да си знаела за Зоната, мисля, че говорим за близо 500 години. Пириъд, както казват хам'риканците.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот gogo » Нед Окт 27, 2013 7:13 pm

Karrita написа:Гого, примерно сиренето, което купувам е 19% П и 17% М за 100гр. Аз лично го смятам 1БП=37 гр. и не добавям никаква друга мазнина.
Рикотата, която намерих е като на Лилит - 7,5П и 12,5М за 100 гр.
За такива продукти имам предвид, как да ги смятам или въобще да не ги ям :roll: . За кашкавала също... :think2:


Кари,
Тези стойности на мазнините за мен са неприемливи. Още повече, че тези мазнини не са от благоприятните.Така че не те съветвам да пренебрегваш тези мазнини. Ето защо ако понякога хапвам сирене, а аз харесвам сиренето от типа Рокфор, то си го смятам като мазнина и колкото се получи.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Karrita » Пон Окт 28, 2013 3:11 pm

gogo написа:Ето защо ако понякога хапвам сирене, а аз харесвам сиренето от типа Рокфор, то си го смятам като мазнина и колкото се получи.


Гогич, като чуя Рокфор и косите ми се изправят :bigsm36:
Много ми е гадно! Каква мазнина има в него?
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Окт 28, 2013 4:59 pm

Karrita написа:
Гогич, като чуя Рокфор и косите ми се изправят :bigsm36:
Много ми е гадно! Каква мазнина има в него?


ООООоооо обожавам синьо сиренце, ама то е с 40, 50, 60 % мазнини. От както съм в Зоната 1 или 2 пъти ядох, ама си го брох за 1ПБ. :bigsm9: Но Гого, е много стриктен с мазнините и хапва по 5 г рокфор, горкият. :bigsm10:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Gazilot » Пон Окт 28, 2013 7:22 pm

HippoDel написа:Но Гого, е много стриктен с мазнините и хапва по 5 г рокфор, горкият.

запетая съхранявайки го под пощенска марка :)
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот gogo » Пон Окт 28, 2013 9:49 pm

Karrita написа:
Гогич, като чуя Рокфор и косите ми се изправят :bigsm36:
Много ми е гадно! Каква мазнина има в него?


Кари,
Не знам каква е мазнината, но последния Рокфор, който ядох го изчислих на 1БМ=5гр. И като си намазах тия 5 гр. върху една ръжена филийка стана чудесия :cook:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот stef_227 » Вто Окт 29, 2013 11:07 am

да питам колко често си хапвате хляб Вита или друг вид .
stef_227
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Окт 25, 2013 8:30 am

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron