Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот drebniqt » Вто Апр 05, 2016 4:04 pm

Здравейте,
искам да попитам някои неща:
-Изварата я купувам от млечен магазин на мандра и ми казаха,че маслеността и е 7%,възможно ли е да е толкова маслена и става ли за Зоната?Откъде си закупувате качествена извара(и на поносима цена:),добра за Зоната?
-Купих си уред за алкална вода :
http://www.bio-produkti.com/index.php?i ... er=product,
но там пише,че вдига кръвното,а тук четох,че има хора ,които пият само такава,нали това е целта и?
-Откъде си купувате Овесени ядки и трици от тези ,които се препоръчват-пълнозърнести и на каква цена са?
Мерси,ако някой ми отговори! ;)
Аватар
drebniqt
 
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Юли 04, 2015 6:28 pm
Монтана
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Katerinka » Вто Апр 05, 2016 8:26 pm

Много маслена извара, в Лидъл има нискомаслено на добра цена, също и в метро. За алкалната вода за първи път чувам че вдига кръвно, но аз нямам уред , тука други ще ти отговорят. Има раздел за алкална вода подови се там :)
Трици си купувам от метро, не ползвам ядки а белен овес. Купувам си ги онлайн от http://titbg.com/brand/1/et-tit-tenyo-tenev.html
От този сайт си пазарувам и брашно от овес и от нахут :)
Овеса като се накиснете една нощ става много мек :)
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот drebniqt » Сря Апр 06, 2016 10:02 am

Katerinka написа:Много маслена извара, в Лидъл има нискомаслено на добра цена, също и в метро. За алкалната вода за първи път чувам че вдига кръвно, но аз нямам уред , тука други ще ти отговорят. Има раздел за алкална вода подови се там :)
Трици си купувам от метро, не ползвам ядки а белен овес. Купувам си ги онлайн от http://titbg.com/brand/1/et-tit-tenyo-tenev.html
От този сайт си пазарувам и брашно от овес и от нахут :)
Овеса като се накиснете една нощ става много мек :)


:Hello:
Значи заминавам за Лидъл за извара,то гледам,че тази седмица и в Кауфланд има обезмаслена.
Четох доста за тази алкална вода тук,затова се зачудих на препоръките в този уред,дето си го взех,че вдига кръвното.
В моя град няма Метро,
а тук,където си вземаш овеса,той е пълнозърнест,така ли,че аз си взех от Билла на Никола,но никъде не пише какъв е,също и триците стават,така ли,за да знам ,че ги има и тях в Билла? ;)
Аватар
drebniqt
 
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Юли 04, 2015 6:28 pm
Монтана
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Katerinka » Чет Апр 07, 2016 7:52 am

Триците стават на всякъде, обърни внима да са овесени , защото има и пшенични. Овеса от сайта мисля че е пълнозърнест , много е хубав :) този който си купил също ще става сигурно , не съм го пробвала :)
Изварата гледай да е около процент, 1.5 % , а от къде я купуваш няма значение :)
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот drebniqt » Чет Апр 07, 2016 9:28 am

Katerinka написа:Триците стават на всякъде, обърни внима да са овесени , защото има и пшенични. Овеса от сайта мисля че е пълнозърнест , много е хубав :) този който си купил също ще става сигурно , не съм го пробвала :)
Изварата гледай да е около процент, 1.5 % , а от къде я купуваш няма значение :)


Ok,мерси ;)
А къде мога да прочета как да си смятам по етикет храните,то много сложна тая работа ,не знам от къде да започна да чета тука всички теми и дневници,то няма да ми стигне една година,а дотогава как да я пазя стриктно тази Зона? :think2:
Аватар
drebniqt
 
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Юли 04, 2015 6:28 pm
Монтана
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Katerinka » Чет Апр 07, 2016 10:11 am

Питай и все някой ще отговори :lol:
Формулата за протеини е
100 делено на протеини в етикета умножено на 7
100 зелено на въглехидрати по етикет умножено на девет

Ако данните на етикета са за 100 гр
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Katerinka » Чет Апр 07, 2016 10:14 am

Инфото е много, но с четене постепенно на човек му се изяснява картинката. Дори и да сгрешиш няма страшно , преди зоната си грешиш всеки ден :laugh1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Чет Апр 07, 2016 10:25 am

Ами най-малко прочети информацията в сайта - тя ще ти обясни всичко. В нея се съдържа в сдъвкан вид всичко от книгите на Бари Сиърс.
После във форума има споделен личен опит и теми, в които да задаваш въпроси, като тази.
Почни на първо време да ползваш информацията за продуктите от Таблицата, като се придържаш най-вече към продуктите оцветени в зелено (благоприятните храни в Зоната).
На по-късен етап, ако естествено ти е интересно и решиш че си заслужава, прочети и другите публикувани в сайта книги на Бари Сиърс.
Според мен е изключително важно Зоната да се разбере правилно, за да има добри резултати, а това става все пак с малко четене на първоизточника.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот drebniqt » Пет Апр 08, 2016 11:13 am

Маня написа:Ами най-малко прочети информацията в сайта - тя ще ти обясни всичко. В нея се съдържа в сдъвкан вид всичко от книгите на Бари Сиърс.
После във форума има споделен личен опит и теми, в които да задаваш въпроси, като тази.
Почни на първо време да ползваш информацията за продуктите от Таблицата, като се придържаш най-вече към продуктите оцветени в зелено (благоприятните храни в Зоната).
На по-късен етап, ако естествено ти е интересно и решиш че си заслужава, прочети и другите публикувани в сайта книги на Бари Сиърс.
Според мен е изключително важно Зоната да се разбере правилно, за да има добри резултати, а това става все пак с малко четене на първоизточника.


ааа,това съм го прочел,не съм съвсем зян и по таблицата си определям храната,даже чета и първата книга на Бари,но като гледам май е по-добре да започна отзад напред с книгите му,че доста неща са променени ;)
но ,както писах,не мога да разбера по тези данни за 100гр и после умножено по 7,9 и 1,5 как да определя грамовете за конкретен продукт,че всеки си има свой данни по етикет :think2:
Аватар
drebniqt
 
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Юли 04, 2015 6:28 pm
Монтана
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Dunda » Сря Апр 13, 2016 11:20 am

Виж сега, по-горе Катеринка ти го е обяснила, но да ти дам нагледен пример:
Ако на етикета пише, че продуктът съдържа 11гр. протеини в 100гр- продукт, то 700 делиш на 11 и получаваш 63,64, което означава, че в 63,64гр. от продукта се съдържат 7гр. протеин и това ти е грамажът за един БП.
Аз лично използвам тези формули: 700:х за протеини, 900:х за въглехидрати и 150:х за мазнини, които са опростен вариант на дадените по-горе 100:х.7
Дано да е станало по-ясно :th:
Аватар
Dunda
 
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Апр 10, 2016 3:04 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот gogo » Сря Апр 13, 2016 8:58 pm

Формулите за изчисляване по етикет са дадени тук във втория пост.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот kremena95 » Нед Май 15, 2016 4:12 pm

Здравей! Радвам се че се включи от както съм писала все влизам да проверявам :) Ще пиша и в начинаещи не знаех че там се обсъжда по вече. Ами хапвам на закуска вече два блока, на обяд също два, след обяд 1, вечер 3 и преди лягане 1. Закусвам солен кекс по зонова рецепта и една парче ми е два блока така че си мисля че не бива да включвам друго. На обяд хапвам или пилешко със салата или мусака също зонова с пилешка кайма и тиквички или 2 тиквени кюфтета, следобед понеже сега има ягоди хапвам 140 гр. със 56 гр. обезмаслена извара и три бадема. Вечер предимно съм на риба и салата и педи лягане каквото има или кисело мляко с ядка или си правя от зоновата торта с кисело мляко и желатин и така. Пия по 2 литра вода че и по вече и вечер си позволявам толкова вино колкото е по таблица да си допълня въглехидратите.Ами това е засега - оправяйте ме че много съм се нахъсала
kremena95
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Май 13, 2016 9:36 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот kremena95 » Нед Май 15, 2016 4:24 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2


Здравейте на всички в Зоната! И аз като повечето нови се въртя няколко дни във форума за да добия представа за постижения, хранене и атмосфера - и това което видях ми хареса. Затова реших да се присъединя в редиците ви ако ме приемете :) Първо да се представя жена на 42 години висока съм 1.60 и в момента тежа почти 68 кг. Така не съм се докарвала никога. От миналата година юли месец до сега съм качила 10 кг. Причината???? И аз не знам къде е - дали критическа, дали от това че приемах анти депресанти или комбинация от двете - незнам но килограмите са факт. Изследвала съм хормони всичко ми е в норма. И тогава от моя колежка разбрах за Зоната. В началото не обърнах много внимание, защото смятах че ми трябва нещо ударно, с което да свалям по кг. на ден примерно. Но започнах да чета в нета и Зоната ми хареса. Реших да започна за да видя мога ли да се справя с тия пусти блокове и как това ще ми се отрази на ежедневието. И хоп скочих при вас. Шести ден съм в Зоната или поне си мисля че е така. И като всички новаци естествено имам въпроси ;) Не си мислете че не съм изчела почти всичко което сте писали - просто нямах търпение да стана една от вас.
Сега да споделя накратко за моето хранене - на мене много по лесно ми е да си сготвя от зоновите рецепти защото те са пресметнати в блокове и така не ми се налага всяко хранене да го пресмятам. Сутрин в 7.00 - 7.30 приемам 2 парчета солен кекс - 2 блок, 11.30-12.00 мусака или друго каквото съм си сготвила - 2 блока. 16.30-17 късна закуска там хапвам извара, ягодки и орех - 1 блок и за вечеря вече се старая да хапвам 3 блока риба или пиле със салатка и бяло винце. Ако някъде греша моля за помощ. За три шест дни имам свалени 500 грама което ми се струва твърде малко и затова си мисля че не съм съвсем в Зоната или ми минава черната мисъл че и това няма да ми помогне както безкрайните други опити. Вода до 14 часа докато съм на работа изпивам 1.5 после още поне литър най малко. Движение имам доста - ходя много пеша. Не спортувам за сега защото имам проблеми с кръста - лекувам го и в момента който ми кажат че съм о.к започвам леки натоварвания. За тези шест дни какво забелязвам:
1. Не съм изморена.
2. Аз по принцип съм си енергична но сега чувствам прилив който е по особен - нито едно нещо което трябва да свърша не ми тежи
3. По спокойна съм - не се изнервям от най малкото
4. По късно ми се доспива вечер и по рано ставам само до преди 5-6 дни имах нужда от следобеден сън а сега не
5 И най готино е че ни ми се яде сладко
И съм до тук - отчитам че това не е малко и знам че Зоната е режим за здравословен начин на живот а отслабването е бонус - но аз тук съм за бонуса и ми е малко тегаво че нищо не съм смъкнала. Като чета тука повечето от Зонуващие свалят по килограм още първите дни. Но надявам се с ваша помощ нещата и при мен да потръгнат - това ми е последната надежда.
Така да споделя че аз никога не съм се хранила редовно - а сега е скъсвам от ядене но... явно нещо не е наред винаги, защото първия ден огладнявах и то дообяда по вече а преди изкарвах от 6 до 14 часа на кафе и вода, втория и третия ден бях о.к четвъртия пак огладнях знам че огладнееш ли вече си извън Зоната и по тази причина днес обяда ми е половин час по рано от обикновено. Ох много дълго стана но ми се искаше да съм максимално подробна за да ме коригирате в грешките. Надявам се скоро да се включите :(
kremena95
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Май 13, 2016 9:36 am

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Маня » Нед Май 15, 2016 4:25 pm

Здравей Кремена,

Не е проблем, че си писала и тук. Самата казваш, че си тук за "бонуса" от Зоната. Вероятно затова си се ориентирала към тази тема.
От това, което си споделила е ясно, че си се ориентирала добре как да си комбинираш блоковете. Щом ти е по-лесно с рецептите, споделени в сайта (а много можеш да откриеш и в темите за готвене във форума, както и по дневниците на зонковците).

Колкото до виното - добре е да е червено, но то не е задължителен елемент на Зоната.

Започна сезона на пресните зеленчуци и плодове и може би ще е добре да понаблегнеш на тях, а не на готвеното. Какво по-хубаво от една голяма шопска салата с нискомаслено сирене (такова предлага Маджаров и Олимпус на българския пазар).

Не очаквай прекалено бързо отслабване - в Зоната се отслабва постепенно, равномерно и качествено, но в никакъв случай бързо. Бързото ослабване не е здравословно.

Продължавай, защото Зоната е преди всичко здраве!

Колкото до реакция към поста ти - все пак всички тук сме по своя воля и не е задължително всеки момент да сме във форума. Но това да не те отчайва, все някой ще се включи в някой момент.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот kremena95 » Нед Май 15, 2016 5:04 pm

Извинявам се ако съм обидила някой - но реакцията ми съвсем не е насочена към посещаемостта, а към моето собствено нетърпение да общувам като начинаеща с хора врели и кипели в Зоната. Благодаря за съветите ще наблегна на зеленчука и плодовете а относно виното мислех си че бялото е по диетично :think2: То знам че не е задължително но през почивните дни се събираме компания и все нещо макар и малко си пийвам. До сега бях на бира но според таблицата видях че виното е дадено в зелено - не се бях замислила обаче червено или бяло.
kremena95
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Май 13, 2016 9:36 am

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Маня » Нед Май 15, 2016 5:19 pm

Бари Сиърс препоръчва (без да е задължително) консумацията на червено вино заради съдържащите се в него полифеноли (каквито в бялото почти няма).
В сайта, ако прегледаш РЕСУРСИ под главата, ще откриеш преводи на книги на Бари Сиърс, които няма да намериш никъде другаде на български. В "Средиземноморската зона" той подробно описва ролята на полифенолите за човешкия организъм. Ако отделиш време и попрочетеш книжките, ще намериш отговор на много от въпросите си.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron