Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Маня » Съб Юли 12, 2014 7:13 pm

petya написа:Да питам за черешите - 8 бр. са 1 блок, но с костилки ли се мерят или без?

С или без костилки - все са си 8 броя, какво има да им теглиш? :laugh4: Освен ако не ги хапваш с костилките - има риск да ти запушат... :laugh1: Това последното е шега, разбира се, но пък ми е спомен от детството... Като съм хапнала бая череши се усетили, че съм гълтала и костилките. И бабите се завайкали, че може да ми се запуши дупето. Ама го казали на глас. И като почнал един рев и едно седене върху гърнето... :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Petya » Съб Юли 12, 2014 7:20 pm

:lol: :lol: :lol: както винаги бабите колкото и помагат поняко могат и толкова да вредят :lol:
а за меренето не знам как си вкарах тази муха в главата, обаче исках да си ги измеря и да си запиша грамаж в принтираната табличка, но всъщност аз винаги мога да го направя и да си отбележа как съм ги мерила :laugh:
Аватар
Petya
 
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Юли 04, 2014 1:25 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Brigitte » Съб Юли 12, 2014 10:56 pm

gogo написа:Бриджит, правилно си го изчислила. Въглехидратите и мазнините за блок са почти фифти-фифти, така че смятай го за БВ+БМ за 24 гр. ако искаш съвсем да си стриктна. Апропо, на етикета има ли данни за фибри и ако да - ти извади ли ги от въглехидратите, ако са дадени съвместно :think2: .


Manya и Gogo, благодаря Ви за бързите отговори! Аз като естествена блондинка :stupid: не съм ги извадила. Чудя се дали трябва да ги извадя, след като в етикета фибрите са 6 гр, дадени самостоятелно. Въглехидрати 38 гр, от които 2,5 гр е съдържанието на захар. Мазнини 5,5 гр, от които наситени мастни киселини 0,9 гр. Натриум (сол) 0,5 гр (1,3 гр), витамин Б1 0,2 млг, витамин Е 2,6 млг.

Да се похваля днес си взех едно приспособление да си правя зеленчуците на пара. От 20.06. се опитвам да съм в зоната, не съм отслабнала, само в талията -3 см. По принцип ми се падат 9 блока. Тъй като умирам от глад си ги увеличих на 11 :laugh:
Търсих тук по книжарниците книгите на доктор Сиърс, но уви, явно ще ги търся през отпуската из България.
Brigitte
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Юни 20, 2014 6:00 pm
Германия

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот gogo » Нед Юли 13, 2014 12:07 am

Бриджит, ако фибрите не са дадени като част от въглехидратите, то значи всичко е наред и не трябва да ги вадиш. Ако обаче се разбира, че имаме еди колко си въглехидрати и от тях еди колко си фибри, то в този случай трябва да се извадят.
Книгите на Сиърс ги има на сайта - тук и тук. Приятно четене. ;) В БГ книгите отдавна са изчерпани и не съм чул да има преиздаване. Аз си купих книгата на д-р Папазова, но честно казано съжалявам.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Маня » Нед Юли 13, 2014 8:14 am

Книгите на Д-р Сиърс -"Зоната" и "Овладяване на зоната" могат да се закупят от store.bg всяка срещу 13.00 лв. А на английски всички могат да се закупят през Amazon.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот tanita68 » Пон Юли 14, 2014 12:13 pm

Tony написа:Хора, някой досега да си е приготвял ечемик? Ровичках тук из пловдивско да си търся овес, но намерих само ечемик и си купих 4 кг. Как го приготвяте като овеса ли? С 2 варенета дали ще да стане?

Тони, аз си правя понякога ечемик. По същия начин като овеса го правя. Той също съдържа ГЛК, но не знам дали в същите количества като овеса. Гледам, че в таблицата е даден също към благоприятните въглехидрати. По едно време във Финландия не можех да намеря овес и намерих ечемик, натрошен. Само че овеса ми е по-вкусен.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Tony » Пон Юли 14, 2014 3:50 pm

Танита, да ти кажа и на мен белгийския овес ми е по-вкусен от българския ечемик. :laugh: Още не съм си взела овес от тук, ама ще е като се върнем след 2 седмици...сега ще карам на ечемик за закуска и ще го редувам с плодове :)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Brigitte » Чет Юли 17, 2014 11:28 am

Благодаря Ви! Книгата я започнах.

Междувременно се сетих, че в домашната библиотека имам книга за разделното хранене и реших да погледна точно коя беше. Оказа се "Ние и зоната" от авторски колектив др. Папазова, Калейчева, Куруиванова, издадена 2003 година. Прелистих набързо, защото не помня какво съм чела преди 10 години. Споменават се др. Сиърс, зоната, таблици на храните, примерни менюта :) Та се питах това ли е "онази" Папазова? В предаването "На кафе" по Нова тв също съм засичала гост - оратор, който по лично мое мнение е многословен и само рекламираше разни продукти. Единият път обясняваше как се гледат бебета - бях потресена от закостеняло и назадничево мислене...Явно е една и съща персона, която остава завинаги в игнор листата ми.

Някой някъде питаше колко овес е 14 гр. Това е една препълнена супена лъжица като уточнявам не каква да е, а от тези мерителните комплекти лъжици 1Tbsp/1 tsp/ 0,5 tsp/ 0,25 tsp.

Спорен озонов ден на всички!
Brigitte
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Юни 20, 2014 6:00 pm
Германия

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот HippoDel » Чет Юли 17, 2014 2:09 pm

Да, това е същата Папазова.
Може ли да си смениш аватара, защото този вече е зает от Рокси и е объркващо. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Petya » Чет Юли 17, 2014 3:02 pm

Привет от мен отново
Извинете ме, че толкова много спамя, но все ми се появяват въпроси :)
Искам да питам какво е мнението ви за това месо:
Купих го от Лидъл. Стори ми се подходящо, но реших да се посъветвам с вас. Какво мислите за него?
Изчислих, че 37 гр. са 1 БП. В състава пише 97% свинско месо
Скрит текст:
ИзображениеИзображение
Аватар
Petya
 
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Юли 04, 2014 1:25 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Tatyana » Чет Юли 17, 2014 4:15 pm

Здравей, Петя. Изобщо не се притеснявай, защото в началото всички имат много въпроси. Нали за това е този форум ;)
Мнение за горното месо нямам, защото не ям свинско. Аз от Лидъл взимам пуешкото им филе, което харесвам и на него пише 93 % месо, за разлика от българската фирма "Орехите", което е подобно на вкус, но с "10 % пуешко месо"... Та вече са ми в черния списък "Орехите" :noo:
А иначе правилно си изчислила, че е 37 г за БП :yess:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Italiano » Чет Юли 17, 2014 4:47 pm

Хммм, доста е мазничко това месо. Цели 10%, което прави 15 гр. от него 1 МБ.

Татянче, я кажи за пуешкото на "Орехите"!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Tatyana » Чет Юли 17, 2014 5:11 pm

Ити, аз тук го прочетох това някъде, че пише "10% пуешко месо". Дотогава не знаех и си взимах от Била (големите калъпи), защото режат по колкото искаш на машина. Но там няма как да видиш съдържанието. От същото филе на "Орехите", ако си вземеш вакуумирана опаковка в която е нарязано предварително, забележи, че с много ситни буквички го пише това горното и оттогава минах само на това от Лидл, а на него пише 93% месо:
Скрит текст:
Изображение

Оттогава "Орехите" не ги долюбвам много :noo:. Ако имаше и пилешко добавено, да бяха го написали някъде. Ама да не знам какво са останалите 90% - не съм съгласна и оттогава съм ги сложила в черния списък :but:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Italiano » Чет Юли 17, 2014 5:26 pm

Аз не че го купувам често, но когато е на промоция, си взимам.
Трябва да се преосмисли покупката на този продукт.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Brigitte » Чет Юли 17, 2014 9:44 pm

Надявам се този аватар е бил свободен :)
Brigitte
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Юни 20, 2014 6:00 pm
Германия

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот HippoDel » Чет Юли 17, 2014 10:54 pm

Това е аватарът на Kalina. :(
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron