Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 1

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот stef_227 » Пет Окт 25, 2013 8:37 am

от 3 дни съм в зоната .имам следното питане за месото как го определяте като грамове имам предвид сурово или вече сготвено . пробвах със заешко ,но го смятах като го бях вече сварила.
stef_227
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Окт 25, 2013 8:30 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот nympheacea » Пет Окт 25, 2013 9:23 am

Стеф, това е един от най-коментираните въпроси в зоната. Повечето от нас са решили да си мерят на сготвено, така че, давай смело. Това само по себе си е второ а даже и трето разряден проблем при спазването на зоната, за мен по-важни са мазнините в протеините които консумираме.
Т.е. много по-голямо негативно влияние върху спазването на зоната ще има консумацията на протеини с висок % мазнини (сирене, салами, мляко, кисело мляко) вместо (извара с нисък % мазнини, яйца, чисто от мазнини месо)
отколкото това дали мериш месото преди или след готвене.
Като цяло идеята на Д-р Сиърс е да се мери "на око" за вече овладелите зоната, така, че с някой и друг грам разлика в протеина в повече, мисля даже дори и не трябва да се идентифицира като проблем.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот лилит » Пет Окт 25, 2013 9:33 am

siseto65 написа::think2: Здравейте, Зонари. Аз моля за помощ. Как трябва да се консумират плодовете и киселото мляко в Зоната? Винаги напълно самостоятелно или има разрешени комбинации за тях? Ако има комбинации кои са те? Моля помогнете ми, оплетох се. Благодаря. Успех.


Зоната не е разделно хранене.
Плодовете не се ядат самостоятелно, защото са въглехидратни блокове и трябва да се комбинират с протеин и мазнина. Млякото може и самостоятелно (ако има достатъчно мазнина), а може и с друга храна която е балансирана.
Почети повече в сайта и книгата, защото май хич не си разбрала принципите на зоната.
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот stef_227 » Пет Окт 25, 2013 11:19 am

благодаря ви момичета за отговорите !
излиза ,че първо трябва да сварих ,печеш месото и тогава готвиш с останалите продукти. Ако решим да правим всичко заедно със сурово месо ,може ли малко да се завиши да речем с 10-15 грама.
примерно приготвям манджа с месо ,гъби , моркови и т.н. за 9 блока , как разделяте на 3 блока по 3 ,или приблизително .
stef_227
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Окт 25, 2013 8:30 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот nympheacea » Пет Окт 25, 2013 11:32 am

За другите не знам, но аз избягвам да готвя едро нарязани храни в по-големи количества. Освен в случая, когато съставките са със сходни грамажи въглехидрат на 100 гр продукт. Причината е, че после няма как да съм сигурна дали в порцията която съм отделила случайно лука ми е в повече или доматите (т.е няма как да разделиш пропорционално всичко което си сложила вътре)
Друг вариант е да пасираш, тогава си 100% сигурна.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Окт 25, 2013 11:40 am

Аз, когато правя нещо в гювеч, после си играя да го меря поотделно - примерно почвам с морковите, после броколите, лука, картофите и т.н.
Пипкава работа си е и има ровене.
И задължително на по-едри парчета трябва, за да е по-лесно.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот лилит » Пет Окт 25, 2013 11:58 am

nympheacea написа:За другите не знам, но аз избягвам да готвя едро нарязани храни в по-големи количества.

Е т'ва ми е големия проблем, всяко ядене - готвене.
Ити, ако е за в гювеч работата, аз вместо един голям зареждах (когато имах фурна :laugh: ) 5-6 малки гювечета и във фурната наведнъж. Така хем готвя един път, хем не си мешат флуидите :laugh: .
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Окт 25, 2013 12:17 pm

Обаче пък така трябва за всяко отделно гювече да мериш продуктите.
По-сложно става.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот stef_227 » Пет Окт 25, 2013 12:23 pm

относно киселото мляко ,ако е домашно квасено ,поне аз така си правя ,тъй като е по-сигурно какво ядеш ,как го изчислявате ,една ч.чаша -220 гр за 1 блок протеини +1 блок въглехидрати
stef_227
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Окт 25, 2013 8:30 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Окт 25, 2013 1:06 pm

Не съм ял домашно, откакто почнах Зоната, но предполагам, че по толкова си се смята.
Само че може направо да си го смяташ и като 1 МБ, щото няма как да е нискомаслено.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Karrita » Пет Окт 25, 2013 2:23 pm

Здравейте Озонковци,
Имам няколко процедурни въпросчета и моля, който може да помага.
1. Отдавна чета и искам да пробвам тоя прословут тахан. Влизам в магазина, отивам бързо до щанда и какво да видя - там се мъдрят 4,5 вида бурканчета тахан - от слънчоглед, от лен, от сусам... и други такива семенца. Моля ви дайте хинт кой да избера - по вкус, по здравословни качества и т.н. :think2:
2. Някой има ли опит с протеините на прах, препоръчителни ли са, ГМО ли са, стават ли за Зоната или са само за Космоса? :think:
3. Пипи, специално към теб - кажи ми моля те каква е тази алкална вода, която пиете? Лично аз от 5 месеца пия вода обогатена с зеолит ( голямо :obscene-tolietpush: , голямо нещо), а сега и в О'зоновия слой.....горкото WC.

:love1: на всички!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Окт 25, 2013 3:06 pm

Каррита, за протеините на прах питай Пламчето - тя се занимаваше по едно време.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пет Окт 25, 2013 4:25 pm

pipilota написа:Karrita, Добре си ни дошла на гости :bigsm3: и като за начало започваш с голям актив като обогатяваш Зоновия ни речник с нови "маркови" думи :laugh:

Относно акнето- отговарям на теб и на Хипо- давах на тийнчето ми хапчета Цинк от по 50 мг всеки ден по едно, с около 5 грама рибено масло. Като в същото време ползваше и мазила разни, кремове и т.н. Но те май бяха пълен прах в очите, защото от колко години с какво ли не се маза и грънци. Като почна цинка, като засилих маслото, като й спрях сладкото и малко по малко всичко отмина. Но имаше много упорито ужасно активно неприятно и подтискащо психиката акне.

Сега вече я се покаже тук таме някоя малка пъпчица, я не, и изчезна на бързо. В момента вече пие по 3 грама масло и нищо друго :bow: Всичко обаче си идва от вътре, от кръвта, от храната. Мисля, че акне най-добре се третира от вътре, а не от вън с кремове. И те оказват влияние разбира се, но според мен трябва да се атакува от вътре.


Pipi,
а колко дълго дъщеря ти пи по 50 мг. цинк и по 5 гр. рибено масло, преди да мине само на 3 гр. масло? Защото аз четох, че не е добре да се пие цинк повече от месец, защото се получавало дефицит на мед в организма. А за мазилата, съм сигурна, че не помагат, то това си е от кръвта.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пет Окт 25, 2013 8:22 pm

Karrita написа:Здравейте Озонковци,
Имам няколко процедурни въпросчета и моля, който може да помага.
1. Отдавна чета и искам да пробвам тоя прословут тахан. Влизам в магазина, отивам бързо до щанда и какво да видя - там се мъдрят 4,5 вида бурканчета тахан - от слънчоглед, от лен, от сусам... и други такива семенца. Моля ви дайте хинт кой да избера - по вкус, по здравословни качества и т.н. :think2:
2. Някой има ли опит с протеините на прах, препоръчителни ли са, ГМО ли са, стават ли за Зоната или са само за Космоса? :think:
3. Пипи, специално към теб - кажи ми моля те каква е тази алкална вода, която пиете? Лично аз от 5 месеца пия вода обогатена с зеолит ( голямо :obscene-tolietpush: , голямо нещо), а сега и в О'зоновия слой.....горкото WC.

:love1: на всички!

Кари,
Аз ям сусамов тахан, много е полезен. За други видове чувам от теб. Със сигурност лененият става за в Зоната, но не и слънчогледовият.
Бари Сиърс препоръчва суроватъчен протеин.
:hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Pipilota » Съб Окт 26, 2013 3:46 am

HippoDel написа:Pipi,
а колко дълго дъщеря ти пи по 50 мг. цинк и по 5 гр. рибено масло, преди да мине само на 3 гр. масло? Защото аз четох, че не е добре да се пие цинк повече от месец, защото се получавало дефицит на мед в организма. А за мазилата, съм сигурна, че не помагат, то това си е от кръвта.

Hippo, до колкото си спомням малката го пиеше около 3-4 седмици. Точно си изпи едно шишенце. Ама не помня точно колко капсули имаше вътре за да ти кажа колко дни го е пила. Но около 3-4 седмици.
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Karrita » Съб Окт 26, 2013 10:36 am

gogo написа:
Karrita написа:Здравейте приятели!
.... Също така ми е малко трудно как да изчислявам смесените продукти, тоест ако протеини и мазнини примерно са почти равни какво правим?
----

Кари,
Привет и от мен. Какво имаш в предвид, че протеините и мазнините са почти равни? Като блокове или като грамажи :think2: Ако са равни като блокове, то тази храна е БП+БМ, ако са равни като грамажи за 100 гр., то това си е жива мазнина :wave:

Гого, примерно сиренето, което купувам е 19% П и 17% М за 100гр. Аз лично го смятам 1БП=37 гр. и не добавям никаква друга мазнина.
Рикотата, която намерих е като на Лилит - 7,5П и 12,5М за 100 гр.
За такива продукти имам предвид, как да ги смятам или въобще да не ги ям :roll: . За кашкавала също... :think2:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron