Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Sultana » Чет Яну 29, 2015 10:54 pm

Привет отново! С половинката сме в Зоната от скоро. На него му приготвям от около 2 седмици вече, а аз съм от 4-5 дни. Храним се в движение и ни е доста трудно. Приготвям храна у нас и носим кутии. В зависимост от ангажиментите се храним малко както падне. Например: ред е на основно хранене, но няма време и се яде кисело мляко. Иначе всичко ми е изтеглено точно, но единия ден ако се консумират 13 блока, на следващия може да са 11. Искам да ми кажете това голям пролем ли е? Целта е сваляне на захар преди всичко и после килограми. Или по този начин хич не сме в Зоната и трява да мисля хранене по друг начин?
Аватар
Sultana
 
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Яну 21, 2015 11:05 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Gugi » Чет Яну 29, 2015 11:11 pm

Хайде пак въпрос от мен :)
Да попитам хранителни стойности за зелевия сок от къде може да се намерят?
Ще ми се да пийвам по половин чашка, тъй като сокът има вълшебно действие върху перисталтиката, която при мен нещо не работи както трябва.

Благодаря!
Аватар
Gugi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 2:41 pm
София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Маня » Пет Яну 30, 2015 8:17 am

Gugi написа:Хайде пак въпрос от мен :)
Да попитам хранителни стойности за зелевия сок от къде може да се намерят?
Ще ми се да пийвам по половин чашка, тъй като сокът има вълшебно действие върху перисталтиката, която при мен нещо не работи както трябва.

Благодаря!

Ако иде реч за армеева чорба (а не за изцеден сок от прясно зеле) - не се брои. Съставът му е вода, сол и ферментни бактерии.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот tanita68 » Пет Яну 30, 2015 12:17 pm

Sultana написа:Привет отново! С половинката сме в Зоната от скоро. На него му приготвям от около 2 седмици вече, а аз съм от 4-5 дни. Храним се в движение и ни е доста трудно. Приготвям храна у нас и носим кутии. В зависимост от ангажиментите се храним малко както падне. Например: ред е на основно хранене, но няма време и се яде кисело мляко. Иначе всичко ми е изтеглено точно, но единия ден ако се консумират 13 блока, на следващия може да са 11. Искам да ми кажете това голям пролем ли е? Целта е сваляне на захар преди всичко и после килограми. Или по този начин хич не сме в Зоната и трява да мисля хранене по друг начин?

По принцип не е проблем да се замени основното ядене с приготвеното за закуска, но часовете между храненията трябва да се съблюдават. Желателно е блоковете да са едни и същи през всичките дни, поне досега не съм срещала хранещи се по зоната всеки ден да са с различни блокове. Все пак тялото трябва да свикне с приемането на еднакви количества протеини, въглехидрати и мазнини. Е, ако е инцидентно - например били сте на гости, имате повод, разбирам, но би трябвало всеки ден да се придържате към едно и също количество блокове.
Освен това бих те помолила да си смениш аватара - има човек, който ползва точно този аватар и за хората във форума понякога е объркващо. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Melkat » Пет Яну 30, 2015 4:55 pm

Sultana написа:Привет отново! С половинката сме в Зоната от скоро. На него му приготвям от около 2 седмици вече, а аз съм от 4-5 дни. Храним се в движение и ни е доста трудно. Приготвям храна у нас и носим кутии. В зависимост от ангажиментите се храним малко както падне. Например: ред е на основно хранене, но няма време и се яде кисело мляко. Иначе всичко ми е изтеглено точно, но единия ден ако се консумират 13 блока, на следващия може да са 11. Искам да ми кажете това голям пролем ли е? Целта е сваляне на захар преди всичко и после килограми. Или по този начин хич не сме в Зоната и трява да мисля хранене по друг начин?

Султана, на мен понякога ми се налага да остана по-дълго време на работа. В тези дни вместо 1 блок на междинната закуска ( която правя на работното си място ) хапвам два блока. А като се прибера обядвам 2 блока вместо три. Така само размествам броя на блоковете в различните хранения като запазвам общия им брой. Мисля, че във всички случаи това е по-добрия вариант ( стига да ви е възможно да го правите) отколкото да изяждате по-малко блокове на ден. Сиърс казва, че не трябва да се изяждат нито повече, нито по-малко протеини, отколкото са ни нужни. Разбира се, понякога просто това се случва, но ако са само изолирани случаи, не е фатално.
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Gugi » Пет Яну 30, 2015 5:53 pm

Manya написа:Ако иде реч за армеева чорба (а не за изцеден сок от прясно зеле) - не се брои. Съставът му е вода, сол и ферментни бактерии.


Ами предполагам, че е армеева чорба, но аз му викам зелева чорба (сокът от киселото зеле).
Нашите сложиха тази година и аз само им крада продукцията ;)
Аватар
Gugi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 2:41 pm
София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Маня » Пет Яну 30, 2015 7:24 pm

Лещата става великолепна със зелева чорба. Леща, праз лук, червен лук, чесън, морков, чубрица и зелева чорба - ммммм, супер въглехидратни блокове :chef1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот bravy » Пет Яну 30, 2015 8:19 pm

Здравейте,тотален новак съм(2 ден) и сега съм в чуденка колко айсберг се брои за 1 ВБ?От една страна пише 2 глави,от друга 2 чаши.Как го смятате вие?
bravy
 
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Яну 30, 2015 8:17 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Маня » Пет Яну 30, 2015 8:33 pm

bravy написа:Здравейте,тотален новак съм(2 ден) и сега съм в чуденка колко айсберг се брои за 1 ВБ?От една страна пише 2 глави,от друга 2 чаши.Как го смятате вие?

2 глави с диаметър около 15 см са1 блок.
Айксбергът е от продуктите, от които можеш да добавиш 2-3 листа към салатата си без да броиш за въглехидратен блок. Или да си нарешеш/накъсаш 1/4 глава и да я смяташ за 1/8 БВ. Същото се отнася за лапава, спанака, копривата, руколата и други подобни зеленолистни.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот bravy » Пет Яну 30, 2015 9:01 pm

Благодаря ти Маня,че аз опитах и една глава с такъв диаметър се напъха точно в две чаши от 250мл.И изядох сега една глава айсберг и малко под половин ВБ краставица,заедно с една филийка хляб от лимец-станаха 2 ВБ,овкусих и с 2/3 л.зехтин и 2 парченца месо.Би следвало да съм ги нагодила някак
bravy
 
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Яну 30, 2015 8:17 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Маня » Пет Яну 30, 2015 9:08 pm

Забрави филийката хляб за известно време в менюто си - дори да е лимец, спелта, ръж - абе изобщо забрави за хляба (пълнозърнест или не) за поне 1-2 месеца.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот ivelita » Съб Яну 31, 2015 1:37 am

Здравейте,как е най-удачно да разпределя 10 блока през деня?
ivelita
 
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Яну 25, 2015 12:33 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Pipilota » Съб Яну 31, 2015 3:24 am

ivelita написа:Здравейте,как е най-удачно да разпределя 10 блока през деня?

Тук е показано нагледно :arrow: ПРИМЕРНО РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ НА БЛОКОВЕТЕ :yess:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот gogo » Съб Яну 31, 2015 6:29 am

Ивелита, само да допълня, че часовете, които са дадени в схемата са примерни. Основното правило е между 2 хранения да няма повече от 5 часа, като закуската е до час от ставането от сън. Успех.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Gugi » Съб Яну 31, 2015 10:16 am

Привет!

Искам да се похваля, че вчера забърках соления кекс от сайта - http://www.vzonata.com/solen-keks/ с едно подобрение - вместо овесени трици, сложих брашно от лимец.
Разпределих ги почти по равно - 60 гр. овесено брашно и 48 гр. брашно от лимец. Оставих сместа да почине около 30-40 мин. преди да добавя сиренето, шунката, маслините и мазнината, а преди да ги бухна в печката добавих бакпулвера.
Импровизирах и сложих ронена чубрица, риган и шарена сол. А всъщност вместо тавичка ги изпекох във форма за мъфини с керамично покритие (нищо не съм добавяла като мазнина или хартия), излязоха си от формичките без никакъв проблем, а самите те станаха 9 на бр., като 1БПВМ е равен на мъфин и 1/8 от от 9-ия мъфин :)

Ето и снимка http://www.picresize.com/images/rsz_img_0816.jpg
Аватар
Gugi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 2:41 pm
София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Alia1 » Съб Яну 31, 2015 3:05 pm

Здравейте, днес купих едно мляко от Лидл, нещо като десерт - кисело плодово мляко 0,1 % М. Моля да ми кажете като какво трябва да се приема. Ето по-подробна информация:
3,9 белтъци;
13 въглехидрати;
0,1 мазнини.

150 грама.

Моля някой експерт :yess: да ми каже как и по колко може да се яде. :think2:
Alia1
 
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Яну 26, 2015 10:43 am
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта