Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 2

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот koshuta » Чет Фев 20, 2014 1:24 pm

Здравейте
Може ли някои да ми помогне как да изчисля правилно колко БВ е домашния хляб, който си правя?
Рецептата е следната:
300 мл хладка вода
15 гр жива мая (или 1/2 пакетче суха)
2 с.л. олио
щипка сол, щипка захар
200 гр. бяло брашно
200 гр. брашно от лимец.
От таблицата с блокове видях, че 14 гр бяло брашно е 1 БВ, от тук сметнах, че 200 гр са приблизително 14,3 БВ. Но с лимеца и останалото нещо не мога да се справя. Ще съм много благодара за съдействие :hm:
Аватар
koshuta
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 2:14 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Italiano » Чет Фев 20, 2014 2:28 pm

Italiano написа:Важно е дрехите да падат пред правилния човек! :laugh1:

Ще се самоцитирам, но от това достигнах до важно заключение: Зоната индиректно (а защо не и без "ин") помага за повишаване прираста на населението!
Хората отслабват, чувстват се по-уверени, по-доволни, по на КЕФ, имат повече енергия ... дрехите падат ... и така.
:bigsm27:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот vanja » Чет Фев 20, 2014 3:11 pm

На лимеца има ли етикет, какво пише, не можах да намеря стойности за лимеца.
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот mamamimi » Чет Фев 20, 2014 4:45 pm

Пипи и Гого благодаря от сърце! Отзивите за Bob's Red Mill овес са наистина добри. Сега като знам какво ми трябва със сигурност ще го намеря. Има ли значение дали е начупен или не? Ще трябва да набавя и брашното, триците, кашата. Захващам се за работа. :)
“Силата е търпение и време “
Аватар
mamamimi
 
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Фев 17, 2014 4:08 pm
Лондон

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот HippoDel » Чет Фев 20, 2014 9:35 pm

mamamimi написа: Има ли значение дали е начупен или не? :)

Няма значение, начупеният се вари по-бързо, това е разликата. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот gogo » Чет Фев 20, 2014 9:36 pm

mamamimi написа:Пипи и Гого благодаря от сърце! Отзивите за Bob's Red Mill овес са наистина добри. Сега като знам какво ми трябва със сигурност ще го намеря. Има ли значение дали е начупен или не? Ще трябва да набавя и брашното, триците, кашата. Захващам се за работа. :)


МамоМими, според Пипи по- добре е начупения овес. Аз имам вече един пристигнал начупен овес, но още си дояждам овеса от БГ. Кари много похвали овеса от iHerb, така че нямам търпение и аз да го пробвам. В iHerb се намират много неща на изключително изгодни цени. :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот mamamimi » Чет Фев 20, 2014 10:39 pm

gogo написа:В iHerb се намират много неща на изключително изгодни цени. :hug:


Гого, така е. Наистина има страшни неща на Bob's Red Mill и са много по изгодни отколкото тук в Лондон. Ама последния път поръчах едни хапчета от Америка пак така от билков магазин и като дойдоха такова мито ме удрусаха да платя че пазаруванвто ми излезе солено. Незнам как е в България ама тук е страшна работа. Затова избягвам. Макар и малко по-скъпичко ще си поръчам същия от тук мисля че го видях в сайта на Амазон. Поне доставката ще е безплатна.
Все пак съветите ви са безценни. Благодаря от сърце. Без вас нямаше да се справя.
“Силата е търпение и време “
Аватар
mamamimi
 
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Фев 17, 2014 4:08 pm
Лондон

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот tanita68 » Чет Фев 20, 2014 10:49 pm

В Англия не важи ли правилото за EU - до 22 евро не се облага с мито. Поне тук във Финландия е така. Аз си получих пратката от iherb и не съм плащала нищо. Пратката ми беше на стойност около 26 долара, което е по-малко от 20 евро. Провери на митницата какви са правилата при вас.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот mamamimi » Чет Фев 20, 2014 11:48 pm

tanita68 написа:В Англия не важи ли правилото за EU - до 22 евро не се облага с мито. Поне тук във Финландия е така. Аз си получих пратката от iherb и не съм плащала нищо. Пратката ми беше на стойност около 26 долара, което е по-малко от 20 евро. Провери на митницата какви са правилата при вас.


Да си кажа чесно не съм на ясно. Възможно е и да си права Танита. Ще се поразровя тези дни. Пратката тогава ми беше за 29 паунда което със сигурност е над 22 евро . Може и за това да се е случило така.
“Силата е търпение и време “
Аватар
mamamimi
 
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Фев 17, 2014 4:08 pm
Лондон

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот gogo » Пет Фев 21, 2014 6:09 am

mamamimi написа:
tanita68 написа:В Англия не важи ли правилото за EU - до 22 евро не се облага с мито. Поне тук във Финландия е така. Аз си получих пратката от iherb и не съм плащала нищо. Пратката ми беше на стойност около 26 долара, което е по-малко от 20 евро. Провери на митницата какви са правилата при вас.


Да си кажа чесно не съм на ясно. Възможно е и да си права Танита. Ще се поразровя тези дни. Пратката тогава ми беше за 29 паунда което със сигурност е над 22 евро . Може и за това да се е случило така.

В БГ пратки до 30 лв.(около 20$) не ходят на митница, т.е не им се начислява никакво ДДС и допълнителни такси. За пратки над 30 лв. има ДДС 20% и една твърда такса магазинаж или нещо подобно от 3.50 лв. И да напомня, не забравяйте да си слагате от безплатните мостри, че аз бях направил няколко поръчки докато разбера за тях. :stupid: На пратка се полага по 1 и само по веднъж от мостра(за да е безплатна), но и това е по-добре от нищо. :yess:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Plam4e22 » Пет Фев 21, 2014 8:34 am

koshuta написа:Здравейте
Може ли някои да ми помогне как да изчисля правилно колко БВ е домашния хляб, който си правя?
Рецептата е следната:
300 мл хладка вода
15 гр жива мая (или 1/2 пакетче суха)
2 с.л. олио
щипка сол, щипка захар
200 гр. бяло брашно
200 гр. брашно от лимец.
От таблицата с блокове видях, че 14 гр бяло брашно е 1 БВ, от тук сметнах, че 200 гр са приблизително 14,3 БВ. Но с лимеца и останалото нещо не мога да се справя. Ще съм много благодара за съдействие :hm:

Здравей, Кошута, и аз обичам да правя хляб, въпреки че много рядко се възползвам от него, обичам поне 2-3 топли хапки да усещам как се топят в устата ми :laugh:
Аз изчислих (по съвсем груби изчисления), че 200 гр брашно от лимец има 16 БВ (12гр за 1БВ), което добавено към твоите 14 БВ си е 30 БВ за целия грамаж на хлебчето. Сега само като сметнем, че 300мл вода си 340 гр + 15гр мая + 2с.л. олио=около 6 гр = около 740 гр количество на съставките в сурово състояние --> излиза ми, че трябва да е 24грама, но :but: сега остава да го видиш колко му е грамажа опечен и да споделиш колко ти е излезнал. Аз мисля, ще е по-малко, но все пак ми е любопитно :hm:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот mamamimi » Съб Фев 22, 2014 12:37 am

gogo написа:В БГ пратки до 30 лв.(около 20$) не ходят на митница, т.е не им се начислява никакво ДДС и допълнителни такси. За пратки над 30 лв. има ДДС 20% и една твърда такса магазинаж или нещо подобно от 3.50 лв. И да напомня, не забравяйте да си слагате от безплатните мостри, че аз бях направил няколко поръчки докато разбера за тях. :stupid: На пратка се полага по 1 и само по веднъж от мостра(за да е безплатна), но и това е по-добре от нищо. :yess:


Мерси Гого! Най - накрая проверих за митото тук. Сумата е £15. Пак е нещо ама кой да се сети по рано :th: Както и да е сега ще си поръчвам спокойно.

Някой има ли съвети как да сме по-лесно и успешно в Зоната когато ти следваш Зоната а другите членове на семейството не . В къщи се готви всеки ден и ако трябва да приготвям за всеки различно отнема време. Убедена съм че скоро ще имам последовател но дотогава.... :think2: ?
“Силата е търпение и време “
Аватар
mamamimi
 
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Фев 17, 2014 4:08 pm
Лондон

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот gogo » Съб Фев 22, 2014 7:17 am

mamamimi написа:Мерси Гого! Най - накрая проверих за митото тук. Сумата е £15. Пак е нещо ама кой да се сети по рано :th: Както и да е сега ще си поръчвам спокойно.

Някой има ли съвети как да сме по-лесно и успешно в Зоната когато ти следваш Зоната а другите членове на семейството не . В къщи се готви всеки ден и ако трябва да приготвям за всеки различно отнема време. Убедена съм че скоро ще имам последовател но дотогава.... :think2: ?


А,а,а МамоМими,
Вие в Англия сте на далавера :laugh4: Че то 15 лири май са повечко от 30 лв. Радвам се, че намери решение на въпроса с поръчките.
Що се отнася до готвенето нищо не ти пречи да готвиш едно зоново меню, ти да си се храниш балансирано, пък другите - както искат. :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Съб Фев 22, 2014 9:04 am

Italiano написа:
Italiano написа:Важно е дрехите да падат пред правилния човек! :laugh1:

Ще се самоцитирам, но от това достигнах до важно заключение: Зоната индиректно (а защо не и без "ин") помага за повишаване прираста на населението!
Хората отслабват, чувстват се по-уверени, по-доволни, по на КЕФ, имат повече енергия ... дрехите падат ... и така.
:bigsm27:


:laugh1: :laugh4: :lol: Правилно, ама това се отнася за тези които не са си изпълнили плана ;) Аз съм се отчела и то два пъти така че..... :angel:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот mamamimi » Съб Фев 22, 2014 10:56 am

gogo написа:
Що се отнася до готвенето нищо не ти пречи да готвиш едно зоново меню, ти да си се храниш балансирано, пък другите - както искат. :hug:


:laugh1: Имаме два хладилника от вчера. На единия пише Зоната . Засега докъто мама е тук положението е супер. Готви и за мъжо и за малката. Да му мислим после. :th:
“Силата е търпение и време “
Аватар
mamamimi
 
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Фев 17, 2014 4:08 pm
Лондон

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Italiano » Съб Фев 22, 2014 11:29 am

Аааа, Стеф, два пъти е добре, но три е още по-добре. ;)
Тъкмо си имаме и тема във Форума, така че ... :lol:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта