Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 2

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот igito » Сря Фев 19, 2014 6:10 pm

Здравейте, четох напред-назад из темата, но не видях някъде да се говори за хайвера, имам предвид чист хайвер. Имам симпатично малко бурканче съдържащо 100гр. хайвер от сьомга и смятах да си хапнем с мъжо, ама не го виждам в таблицата с блоковете, а на опаковката няма показания, освен, че пише 100%хайвер от сьомга и други работи на немски. Сигурна съм, че не е от заместителите дето ги продават за хайвер, а са разни растителни боклуци вътре. Някой може ли да ми каже как да смятам този деликатес. Благодаря предварително :th: :cheff:
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Italiano » Сря Фев 19, 2014 8:00 pm

Най-правилно е този деликатес да го хапваш ... с приятели. Чакаме покана! :wave:
Според мен няма какво да го мислиш това едно бурканче. Хапнете си го с мъжа ти без да го смяташ. Все пак не е нещо, което ядеш всяка седмица.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот eldass » Сря Фев 19, 2014 8:22 pm

mamamimi написа:Но тези другите ( целите) никъде не ги откривам. Откаде си ги набавяте?


Има в руските магазини "Берьозка" и на Женски пазар, в био магазините и за диетични храни. Но все пак зависи къде живееш, може и онлайн да се поръча.
http://bioburgas.com/article/732/%D0%9E ... 0%B5%D0%BD
http://greenshop.bg/product-1245
http://organicgreenhouse.bg/1603-%D0%BE ... 0%BA%D0%B3
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karrita » Сря Фев 19, 2014 8:43 pm

mamamimi написа:Тук при мен лесно се намират овесените ядки, тези инстантните и то с най- различен вкус. Към тях се прибавя само млеко и става нещо като кашичка, много е вкусно но аз ги избягвам. Но тези другите ( целите) никъде не ги откривам. Откаде си ги набавяте?

Можеш да си ги поръчаш от iherb заедно с рибено масло. Много са вкусни, аз си поръчах и съм много доволна, преди това си бях поръчала от българси сайт ( zelen.bg), но ги има в почти всички био онлайн магазини, но този от iherb е адски вкусен, вече само от там ще взимам!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Сря Фев 19, 2014 9:06 pm

Ина написа:Поуспокоих се малко като видях че не само аз тази седмица имам малки прегрешения, свързани с купони и рождени дни :) И да попитам, понеже като изядох един бонбон, а мисленето ми е вече зоново, започнах да търся в нета колко му е на този бонбон въглехидрати и мазнини. Оказа се че един бонбон Рафаело съдържа 4,78 г.мазнини и 3,74 г. въглехидрати. И как трябва да го броя - като 3,2 блока мазнини? А 2,4 блока въглехидрати дали да се броят? Въпроса не е точно зонов, но на всеки се случва от време на време да излезе...


Да наистина мисленето ни е вече зоново, но според мен човешко е да се прегрешава от време на време - все пак хора сме :shy: Ако питаш мен, не ги брой и не ги смятай изобщо - просто като се случи - случи се - от следващото хранене си пак в зоната - стига да е зоново :) Лесно се пада от колелото особено в началото, но номера е да се качиш отново и да продължиш :yess:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот igito » Сря Фев 19, 2014 9:55 pm

Italiano написа:Най-правилно е този деликатес да го хапваш ... с приятели. Чакаме покана! :wave:
Според мен няма какво да го мислиш това едно бурканче. Хапнете си го с мъжа ти без да го смяташ. Все пак не е нещо, което ядеш всяка седмица.

Благодаря, Италиано, така си е...не е всеки месец :pray: :laugh4:
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот mamamimi » Чет Фев 20, 2014 2:21 am

Karrita написа:Можеш да си ги поръчаш от iherb заедно с рибено масло. Много са вкусни, аз си поръчах и съм много доволна, преди това си бях поръчала от българси сайт ( zelen.bg), но ги има в почти всички био онлайн магазини, но този от iherb е адски вкусен, вече само от там ще взимам!


Благодаря Карита! Сега да си призная - аз изобщо неможех да си представя какво търся , да не казвам че когато се появих в един от магазините тук и започнах да се обеснявам ме гледаха странно и отново ми даваха инстантните овесени ядки :notagree: Реших че нямам шанс да се оправя тук и се обадих на баща ми в България да потърси там. Той веднага ме успокой че вкъщи имаме много и той го дава на зайците :lol: Дали става въпрос за същото чудо? Явно съм извенземна :th:
Кактои да е сега се ориентирах. Твоя сайт ми помогна много. Ние тук имаме подобен и от сега нататък ще се снабдявам от тук http://www.healthysupplies.co.uk
Що се отнася до рибеното масло вече си го набавих, с него трудности нямаше. Издържа теста с фризера без проблем.

Дано успея да се ориентирам и в останалите неща. Без всички вас нямаше да се справя. Благодаря!
“Силата е търпение и време “
Аватар
mamamimi
 
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Фев 17, 2014 4:08 pm
Лондон

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот mamamimi » Чет Фев 20, 2014 2:26 am

eldass написа:Има в руските магазини "Берьозка" и на Женски пазар, в био магазините и за диетични храни. Но все пак зависи къде живееш, може и онлайн да се поръча.


Eldass благодаря, но за съжаление не живея в България . Грешката е моя трябваше да поясня. Сега го добавих в профила.
“Силата е търпение и време “
Аватар
mamamimi
 
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Фев 17, 2014 4:08 pm
Лондон

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Pipilota » Чет Фев 20, 2014 4:03 am

mamamimi ето това мисля че е за теб ;) :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот gogo » Чет Фев 20, 2014 6:15 am

mamamimi, хвърли едно око и на този овес. Струва ми се доста по-изгоден от горния.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот gogo » Чет Фев 20, 2014 6:27 am

igito написа:Здравейте, четох напред-назад из темата, но не видях някъде да се говори за хайвера, имам предвид чист хайвер. Имам симпатично малко бурканче съдържащо 100гр. хайвер от сьомга и смятах да си хапнем с мъжо, ама не го виждам в таблицата с блоковете, а на опаковката няма показания, освен, че пише 100%хайвер от сьомга и други работи на немски. Сигурна съм, че не е от заместителите дето ги продават за хайвер, а са разни растителни боклуци вътре. Някой може ли да ми каже как да смятам този деликатес. Благодаря предварително :th: :cheff:


Игито, и аз съм любител на хайвера(когато ми падне) и съм го сметнал така:

Червен хайвер(Горбуша) - 1БП=22 гр, 1БМ = 13 гр.,
а за хайвер от сьомга данните са 1БП=26 гр, 1БМ = 10 гр.
Това е по данни на ББ-Тиим.

Да ти е сладко. И задължително върху истински черен ръжен хляб за да е пълно удоволствието.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот igito » Чет Фев 20, 2014 7:30 am

gogo написа:
igito написа:Здравейте, четох напред-назад из темата, но не видях някъде да се говори за хайвера, имам предвид чист хайвер. Имам симпатично малко бурканче съдържащо 100гр. хайвер от сьомга и смятах да си хапнем с мъжо, ама не го виждам в таблицата с блоковете, а на опаковката няма показания, освен, че пише 100%хайвер от сьомга и други работи на немски. Сигурна съм, че не е от заместителите дето ги продават за хайвер, а са разни растителни боклуци вътре. Някой може ли да ми каже как да смятам този деликатес. Благодаря предварително :th: :cheff:


Игито, и аз съм любител на хайвера(когато ми падне) и съм го сметнал така:

Червен хайвер(Горбуша) - 1БП=22 гр, 1БМ = 13 гр.,
а за хайвер от сьомга данните са 1БП=26 гр, 1БМ = 10 гр.
Това е по данни на ББ-Тиим.

Да ти е сладко. И задължително върху истински черен ръжен хляб за да е пълно удоволствието.

Оооо,благодаря за инфото. Тази вечер ще бъде хапнат почти ритуално с бяло вино или червено-домашно :yess:
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Чет Фев 20, 2014 10:54 am

А бе хора - какво правите с дрехите, които вече ви падат? :lol: Днес навършвам месец членство - 20.01 - 85,6 кг а днес 20.02. - 81,2 кг минус 4,4 кг :smdance: Падат ми дънките, ама другите вече мога да ги обуя :applaus:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Italiano » Чет Фев 20, 2014 11:25 am

Важно е дрехите да падат пред правилния човек! :laugh1:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karrita » Чет Фев 20, 2014 12:41 pm

Italiano написа:Важно е дрехите да падат пред правилния човек! :laugh1:

:laugh1: :laugh1: :laugh1:
А иначе казано, носиш на шивачка да стеснява. И купуваш малко по малко нови, по-малък размер ;)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Чет Фев 20, 2014 1:20 pm

:bigsm5: :bigsm2: Супер сте - да падали пред правилния човек - ами ако той е в командировка да ги вържа с ластик ли и да чакам да се върне????? Ще си ги прибера и след 6 месеца ще ги извадя за сравнение.
И изваждам тези, които съм прибрала с етикет "Ако някога отслабна" :bigsm3:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron