Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Katerinka » Чет Ное 19, 2015 2:55 pm

Лимонов сок или оцет. Кисне се след разфасоване, от 20 мин, до два часа, колкото време имаш.
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Чет Ное 19, 2015 3:04 pm

negat1ve написа:Мен си ми харесва скумрията като вкус и главно защото има едри кости къде се отстраняват лесно. Ще пробвам все пак да я изкисна, може да се получи дори по-добра. Взимам обикновенно замразена цяла и след размразяването и чистенето миризмата по ръцете ми остава доста дълго дори след като се мия упорито с гореща вода и сапун. Дали няма някакъв трик и за това?

Купуваш си медицински ръкавици и пипаш с тях. А остатъчна миризма (ако пипаш с голи ръце) - след измиването със вода и сапун за отпадане на мазнината, активно измиване с оцет, лимонов сок, сода за хляб (поотделно или в комбинация
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Vellury » Чет Ное 19, 2015 9:56 pm

Аз обезмирисявам ръцете си след рибопипане с лимонова кора. Да уточня, кората откъм вътрешността на лимона :laugh1:
Аватар
Vellury
 
Мнения: 15
Регистриран на: Съб Юни 13, 2015 5:01 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Katerinka » Чет Ное 19, 2015 10:18 pm

Имах предвид че рибата се кисне, ама бързах и сега като прочетох какво съм написала паднах от смях.
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Katerinka » Пет Ное 20, 2015 7:15 pm

Имам питане :lol:
Какво мислите за тва макю бери :)
http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-Organics-Maqui-Berry-60-Veggie-Caps/37244
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Пет Ное 20, 2015 7:19 pm

Katerinka написа:Имам питане :lol:
Какво мислите за тва макю бери :)
http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-Organics-Maqui-Berry-60-Veggie-Caps/37244


Само виждам, че не се продава в момента. Out of Stock - Иначе може да се опита, твърдят че е прах от плодчето, получен чрез сушене чрез замръзяване.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Katerinka » Пет Ное 20, 2015 9:44 pm

Искупили са го, щото е на примоция :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Katerinka » Съб Ное 21, 2015 1:06 pm

Негатив виж тук съм снимала как почистваме скумрийка :laugh4:
http://ozonka.blogspot.bg/search/label/%D0%9F%D0%9E%D0%9B%D0%95%D0%97%D0%9D%D0%9E
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот negat1ve » Пон Ное 23, 2015 5:19 pm

Привет,

Някакво мнение за този продукт:
ИзображениеИзображение
Пушена скумрия, води се без консерванти, мазнини и т.н. Подходяща ли е като протеин отвреме-навреме и дали един 1БП е 42гр?

Хапва ми се повечко риба и разгледах замразените цели риби и рибни филета в Била, има доста неща - филе бяла риба, разните му там трески, пангасиус и т.н. Последното гледам да го избягвам след като се позачетох малко какво е пангасиус-а и как го отглеждат, но другите? В Лидъл редовно има охладена изчистена пастърва и още една риба къде все и забравям заглавието. Някакви други, че маи сладководните видове риби не са много тачени в Зоната?
Аватар
negat1ve
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Юли 10, 2015 12:01 am
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Katerinka » Пон Ное 23, 2015 10:54 pm

Що не си направиш веяна скумрия сам, става супер, и е много лесно, а опушването е много вредно.
Ако искаш рецептата свиркай :lol:
П.п още нещо се сетих :lol: избягвай развъдниковата риба, блъскана е с антибиотици и др боклуци, пресните риби на лидъл са развъдникови.
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот negat1ve » Вто Ное 24, 2015 4:28 pm

Много занимавка. Иначе сам си отговарям на въпроса - не знам дали защото я притоплих малко в микровълновата, но тази риба беше мазна и ОТВРАТИТЕЛНА на вкус. Замина дирекно в кофата, въпреки че бях любопитен дали някоя улична котка ще я яде.
Аватар
negat1ve
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Юли 10, 2015 12:01 am
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Вто Ное 24, 2015 5:14 pm

negat1ve написа:Много занимавка. Иначе сам си отговарям на въпроса - не знам дали защото я притоплих малко в микровълновата, но тази риба беше мазна и ОТВРАТИТЕЛНА на вкус. Замина дирекно в кофата, въпреки че бях любопитен дали някоя улична котка ще я яде.

Скумрията по принцип е мазна риба. А пушена, подложена на затопляне сигурно е с ужасен вкус. Има топло пушена и студено пушена скумрия. Но и двата вида се ядат във вида, в който се купуват, най-много овкусени с лимон или направени на салата с лук. Така стават за ядене. Но и готова на скара скумрия да си вземеш - все си е тлъста в сравнение с риба тон от консерва или сьомга дори.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Katerinka » Сря Ное 25, 2015 1:31 pm

Снощи преоткрихме авокадото :lol:
Имаше едно забравено в хладилника и мойто майче взело че го намачкало добре с вилицата, прибавила скилидка чесън, сол, и малко оцет, щото нямахме лимон :lol:
Ама стана върха, испекла и мъфинчета, и кюфтенца, и направо си облизахме пръстите :laugh1:
Страхотни хамбургерчета станаха :laugh4:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот groz » Пет Дек 04, 2015 5:20 pm

Здравейте!Чета Зоната от 2 месеца.Прочетох книгата,сайта,форумите.Октомври месец карах "на око", а от 1 ноември по правилата-с кантарчето и стриктно.На 68 години съм. На 1 септември бях 87 кг като ръста ми е 155 см.Сега съм -6 кг Кръвното ми се нормализира 120 на 82 .А беше170 на 100 почти една година.От 8 години яървя с група приятелки по 7 км край морето -от Варна съм,кв Аспарухово.Чувствам се много добре.Дано да успея да махна още кг.Преди 10 години поддържах диетата на д-р Емилова 3 години ,свалих 22 кг, но от стрес отново ги дигнах.Сега когато ви чета съм много мотивиранаи се надявам да успея. :)
groz
 
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Дек 02, 2015 5:23 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Пет Дек 04, 2015 6:56 pm

Добре дошла, groz (странен ник, май е от Грозданка :laugh1: ). Страхотно е, че жена на твоята възраст се е насочила към Зоната. И вече е усетила първите резултати от нея! Аз не съм много по-млада от теб, но за мен Зоната стана смисълът на дните ми занапред. Дано и за теб бъде така! Ще се радваме, ако споделяш как се чувстваш, как точно ползваш Зоната. А винаги сме насреща за пъдкрепа и съвети, ако са ти необходими. Зоната е преди всичко здраве и по-добър и пълноценен живот, а смъкването на килограми е просто един плюс. Не я приемай като диета за отслабване, смъкването на тегло и обиколки си идва естествено и постепенно, без стрес за организма (за разлика от системата на д-р Емилова, при която йо-йо ефектът винаги настъпва, то и при Зоната е така, ако човек се върне към старите си хранителни навици). Зоната дава сили, енергия, самочувствие, спокойствие, по-ведър поглед към иначе не особено приятната ни действителност. Светът става някак по-топъл и красив.
На добър час в Зоната! :hooo:

Ей, Пипи страшно ще ти се израдва, че и тя е от кв. Аспарухово, макар че отдавна живее в Америка. :) Но на нея трябва да благодарим за този сайт и форум. :applaus: И за пионерската и работа за Зоната в България.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот z_nalbantova » Пон Дек 07, 2015 6:39 pm

Здравейте, нова съм в зоната - от две седмици изпробвам зоната. Аз цъм с хроничен гастрит и след първите дни ми се появи болка в стомаха, която е непрекъсната - през целия ден. И това въпреки , че пия Нексиум ежедневно. Даже сега го почнах два пъти на ден - същата работа. Мисля, че е от многото протеини . Айде за овесените трици ясно - не ми понасят, но само пробвах един път с тях. Ако продължава така , май ще се наложи да се откажа. А иначе за гастрита е най- добре въглехидрати и то от лошите - бял хляб, макарони, варени картофи, бял ориз. Какво ще ме посъветвате ?
z_nalbantova
 
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Дек 06, 2015 3:18 pm
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта