Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 2

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот pfoenix » Пон Фев 10, 2014 12:06 pm

Направих си дневник. Ще съм Ви, благодарен за всякаква помощ, на всеки от вас които е по-добре запознат от мен.
pfoenix
 
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Фев 09, 2014 7:59 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Italiano » Пон Фев 10, 2014 1:24 pm

Феникс, в менюто си имаш разпределение по блокове 3-2-3, 1-2-1 и т.н. Това е недопустимо.
Трябва да е 1-1-1, 2-2-2, 3-3-3 и т.н., но гледай да не е повече от 5 блока.

Портокалът го изчислявай на грамаж, че като големина са различни. Та 100 гр. ти е 1 ВБ портокал. Ябълката - пак така.
Имай предвид, че млякото по принцип е балансирано и затова трябва да го броиш и като блок протеини, и като блок въглехидрати. А не само за протеини и да добавяш мандарина към него за въглехидрат.

Най-добре почни от 0-та и забрави абсолютно всичко, което оня шмекер ти е написал/казал. С това се опитвам да ти кажа да зарежеш козето сирене. Поне в началото.

Вземи опитай овеса, защото не ми се вярва да имаш непоносимост към истинския овес.

И не се надъхвай да свалиш 30 килограма за 5 месеца. Погрешно е и на практика невъзможно. Ще имаш месеци с 3-4 свалени килограма, ще имаш и с по 2. Но всичко върви по реда си.

Успех!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот чичо Чарли » Пон Фев 10, 2014 4:19 pm

Здравейте колеги! Отдавна не бях се вписвал тук сред вас :) Моля някой да ме "светне" за кафето, как да го смятам. Преди време пак беше ставало въпрос , но беше отдавна и не успях да намеря коментара. Благодаря предварително ! Добре дошли на всички "новички" сред нас и кураж и успех естествено.
You'll Never Walk Alone
Аватар
чичо Чарли
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 10:28 am
Пловдив
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Italiano » Пон Фев 10, 2014 4:50 pm

Не пия кафе, но, доколкото си спомням, не е проблем да си пиеш едно кафе (сутрин примерно) и да не го смяташ.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Ина » Пон Фев 10, 2014 6:29 pm

pfoenix написа:В моя град има следните магазини: "Билла,Лидъл и на 12.02. ще отворят и Кауфланд" , желанието го имам, но не мога да разбира нищо от тези формули. Сега още повече се обърках, ще може ли на лично да ми помогнеш с хранителния режим.? Да опитвал съм овес няколко пъти, става ми много гадно тъй като го смесвах с кисело/прясно мляко и направо после връщах.

pfoenix, понеже овес е много защищаш въглехидрат, е хубаво да присъства в менюто, става дума за овес който е непреработен, прилича на жито и има вкус на жито, когато е сварен. Ще ти дам няколко идеи как да му подобриш вкуса, щом е толкова гаден на вкус за теб (на мен лично ми е вкусен, като варено жито :) )
Първо, можеш да го правиш на ашуре - слагаш няколко капки стевия (опитала съм няколко вида стевия, тази течна ми е най-удобна, лесна за дозиране и не нагарча), малко настъргана лимонова кора, начукани орехи, разпределяш в чашки по 2 блока да речем и го взимаш за десерт.
Второ, може да си изчислиш една зеленчукова крем-супа и да добавиш и овес, и всичко това да минеш през блендера или пасатора, и ще имаш тенджера супа за няколко дни, слагаш и зехтин вече като е готова, и добавяш след това само някаква мръвка.
Трето, виж тук на сайта в рецептите има закуска с овес, става вкусна и засищаща.
Ако варианта с крем-супичка ти харесва, свиркай, ще ти опиша много подробно как по-лесно да я изчислиш спрямо зеленчуци които в момента имаш подръка.
Ако не си стигнал там където си искал — не вини пътя, че бил крив.
Аватар
Ина
 
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Яну 22, 2014 10:41 am
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Пон Фев 10, 2014 7:52 pm

Имам питанка - моя син иска да му приготвя панирани пилешки хапки. Мога ли по някакъв начин да ги използвам и аз за вечеря?
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот gogo » Пон Фев 10, 2014 9:30 pm

Стеф написа:Имам питанка - моя син иска да му приготвя панирани пилешки хапки. Мога ли по някакъв начин да ги използвам и аз за вечеря?

Стеф, панираното се пържи, значи поема доста мазнина и следователно не може да се балансира. Не става.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Пон Фев 10, 2014 9:58 pm

Ясно - забравям за панирани пилешки хапки. :done: Но на малкия ще направя, разбира се. Преди много често ги ядяхме :lol: - уважавахме си ги. Но край. :but:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Маня » Пон Фев 10, 2014 10:30 pm

Стеф написа:Ясно - забравям за панирани пилешки хапки. :done: Но на малкия ще направя, разбира се. Преди много често ги ядяхме :lol: - уважавахме си ги. Но край. :but:


Дано не става дума за тия дето за готови за паниране - замразеничките. Но дори да са те, става и без да се пържат - в подмазана тавичка с малко зехтинец и по капцича върху всяка хапка и запечени във фурната.

Но си мисля, че най-малко на детенце трябва да се предлага такава храна. Готвиш каквото ти ядеш, сметнато по зоната за всички у дома. С малко фантазия става.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Plam4e22 » Пон Фев 10, 2014 10:52 pm

чичо Чарли написа:Здравейте колеги! Отдавна не бях се вписвал тук сред вас :) Моля някой да ме "светне" за кафето, как да го смятам. Преди време пак беше ставало въпрос , но беше отдавна и не успях да намеря коментара. Благодаря предварително ! Добре дошли на всички "новички" сред нас и кураж и успех естествено.


Чичо Чарли, кафето не го смятай към блоковете си, но определено то ти влияе, затова трябва да го сведеш до 1-дна чаша на ден. Кафето води до обезводняване, тъй като кофеинът е умерено диуретично средство. За нормализиране на водния баланс ти трябва да изпиваш не по-малко от 6-8 чаши вода дневно.Кофеинът влияе като нарушава хармоничното съотношение на микроелементите и полезните вещества в организма, затова специалистите препоръчват да се приемат и повече витамини.
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот tanita68 » Пон Фев 10, 2014 11:11 pm

Стеф, имаше един фикс на "Маги" за пилешки хапки, те са правят от филето и се овалват в яйце и във фикса и се пекат. Вече не знам как ще си смяташ фикса, но така хапките не се пържат и са без мазнина. Аз ги печах върху хартия за печене, без мазнина. Поне така са по-здравословни(с изключение на фикса, не знам вътре колко Е-та има). Сигурно може да се измисли да се замести този фикс с някакъв микс от подправки и малко галета. Пак няма да са много балансирани, но поне за детето ще са по-добре да си ги хапне. :bigsm1:
Последна промяна tanita68 на Пон Фев 10, 2014 11:44 pm, променена общо 1 път
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Маня » Пон Фев 10, 2014 11:20 pm

Може да се пробва с овесени трици обогатени с подправка за пиле (дори готова да е) и белтък разбит на сняг за овалване. И в кашицата да се сложи зехтинец. И печени на хартия във фурната.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Plam4e22 » Пон Фев 10, 2014 11:48 pm

Manya написа:Може да се пробва с овесени трици обогатени с подправка за пиле (дори готова да е) и белтък разбит на сняг за овалване. И в кашицата да се сложи зехтинец. И печени на хартия във фурната.

Мания, ух, какви хубавки идейки :yess: задължително ще го изпробвам и съм ти мнооогооооо благодарна за Жокера :hug:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот vanja » Вто Фев 11, 2014 7:46 am

Звучи вкусно, аз ще го пробвам това, но със съвсем малко готова подправка, че вече гледам много да не ги ползвам готовите миксове, преди много ги ползвах, но са пълни с Е-та, гледам да ползвам натурални подправки -по възможност пресни - копър, магданоз, може и сухи натурални.
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот vanja » Вто Фев 11, 2014 7:49 am

Я-я, имам си чушчица! :smdance: :smdance: :yess: :smdance: :smdance:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Маня » Вто Фев 11, 2014 8:14 am

vanja написа:Звучи вкусно, аз ще го пробвам това, но със съвсем малко готова подправка, че вече гледам много да не ги ползвам готовите миксове, преди много ги ползвах, но са пълни с Е-та, гледам да ползвам натурални подправки -по възможност пресни - копър, магданоз, може и сухи натурални.


Като говоря за "подправка за пиле" имам предвид едни такива дето са смесени сушени подправки - за скара, за пиле, за риба - в тях е-та май не съм срещала. А най--лесно е човек сам да си ги овкуси. И със свежи става. Но "свеж" чер пипер и кимион няма. :lol:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта