Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 1

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот marianapanova » Вто Сеп 24, 2013 4:19 pm

Пипи благодаря за съвета мила,ще опитам да увелича закуската.Аз найстина се страхувах като увелича с 1Б да не започна да качвам :wow: ,но като се замисля сега работя и имам повече движение от преди и е нормално да не ми стигат 9Б. Кантара ми се прецака и не съм се теглила от месец и половина и направо откачам като не си следч килограмите,но мисля че бавно и славно вървя надолу,а пък и се чувствам прекрасно и изпълнена с енергия,това преди не е било така след работа да съм готова за още работа :laugh3: .Целувки и прегръдки :hooo:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Сеп 25, 2013 9:54 am

Такаааа, дойде ми най-накрая овесът, обаче като го гледам - ами той е с люспи. Даже някои зрънца са с по 2 обвивки.
И чак тогава отдолу се показва мъничка ядчица.
Май не съм улучил овеса и този, който е директно от полето, не става за директна консумация.
Или аз пропускам нещо ... но ми се струва, че не трябва да се яде с тия люспи ... :think2:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Сеп 25, 2013 11:51 am

Italiano написа:Такаааа, дойде ми най-накрая овесът, обаче като го гледам - ами той е с люспи. Даже някои зрънца са с по 2 обвивки.
И чак тогава отдолу се показва мъничка ядчица.
Май не съм улучил овеса и този, който е директно от полето, не става за директна консумация.
Или аз пропускам нещо ... но ми се струва, че не трябва да се яде с тия люспи ... :think2:

Italiano,
Аз в Дания така и не намерих овес и затова поръчах на мама да ми изпрати от София. Оказа се, че на пазара имало 2 вида - със и без люспи, та тя ме питаше за какво ми е, за да знае какъв да купи. Единият е за животни, другият за хора. :stupid: Не знам дали има начин, някак да си го обелиш сам, може да се опиташ да то стиеш някак. :think2: Защо не питаш твоя човек, дето ти го е пратил как става? Той щом го отглежда, сигурно знае.
Sorry, толкова го чака тоя овес, а сега... :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Сеп 25, 2013 12:10 pm

Ами ... аз съм животно! :laugh1:

Изобщо не знаех, че го има във вариант с люспи.
А за ръчно белене и дума не може да става.
Жалко, че ми пропадна този вариант. Можех да разполагам с неограничено количество, ама ...
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Сеп 25, 2013 1:38 pm

Italiano написа:Ами ... аз съм животно! :laugh1:

Изобщо не знаех, че го има във вариант с люспи.
А за ръчно белене и дума не може да става.
Жалко, че ми пропадна този вариант. Можех да разполагам с неограничено количество, ама ...


То и аз не знаех! Що не пробваш да го накиснеш и после да го свариш, да видиш какво ще стане. Може пък люспите да се отделят или да омекнат и да могат да се ядат. Знаш ли? То и в моето има някои с люспи, ама като го сваря, не ги усещам. Пробвай, все пак! :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Сеп 25, 2013 1:42 pm

Едва ли стават за ядене. По-скоро може да вземат да паднат при варенето и да изплуват на повърхността като по-леки.
Благодаря за съвета!
:hug:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот крас.мира » Чет Сеп 26, 2013 9:26 am

Здравейте,искам да споделя.От една година съм в зоната и съм отслабнала 20 кг,но започна да ми пада косата.Много се притеснявам.Може ли да е от това хранене.И да уточня не пия рибено масло.Ако има на някой да му се е случило подобно нещо моля да сподели и ако е възможно да ми даде съвет.Благодаря ви предварително.Приятен ден на всички.
крас.мира
 
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Мар 06, 2013 6:44 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот hrisi_a4o » Чет Сеп 26, 2013 10:03 am

Здравейте!
От доста време търся подходящ режим за хранене. Лутам се от една диета към друга и резултат никакъв. От седмица чета за зоната и реших да се пробвам. Поздравления за всички, които са постигнали резултати. Поздравления за волята и дисциплината ви. Надявам се и аз да се стегна и след време да се похваля с резултати.
Като начало естествено имам много въпроси.
Първият, който се сещам е колко блока е беления суров слънчоглед. Аз го добавям в салати и сутрин в овесената си закуска.
Много ли е фатално ако продължа да закусвам с едрите пресовани овесени ядки - например във вариант попара със сирене и масълце? Има ли някой, който ги използва и има резултати.
А от комбинираните варианти - овесени ядки, сушени плодове и ядки може ли да се използва и как ги изчислявате?
Аз не обичам месо и тази протеинова диета ще ми е трудна. Сигурно ще наблягам на млечни и яйца със зеленчуци, но се надявам като свикна с окомерния режим да започна да се справям и с по-разнообразно хранене.
Като начало трябва да променя закуската, защото закусвам обикновенно кисело мляко с овесени ядки и плодове, но тава не е подходяща комбинация.
За сега толкова. Хубав ден от мен!
Аватар
hrisi_a4o
 
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Сеп 26, 2013 9:42 am
Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Djidji » Чет Сеп 26, 2013 10:39 am

Здравей Краси, поздравления за свалените килограми :bouquet: Относно косопада обърни внимание с какво се храниш- има ли разнообразие в храната която приемаш.Предполагам ,че причината е липса на минерали и някои витамини. Добър вариант е да пиеш рибено масло /ако не наблегни на рибата в храната/. Можеш да добавиш цинк към храната и бирена мая. Хубав ден
Аватар
Djidji
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Авг 23, 2013 9:49 pm
Варна

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот nympheacea » Чет Сеп 26, 2013 11:06 am

Здравей Хриси
hrisi_a4o написа:Много ли е фатално ако продължа да закусвам с едрите пресовани овесени ядки - например във вариант попара със сирене и масълце? Има ли някой, който ги използва и има резултати.

Не е фатално, особено ако се стремиш да си намериш истински овес Като резервен вариант става да ползваш и пресованите.
Относно слънчогледа, замисли се, в мазнините липсват както ядките, така и слънчогледовото олио, т.е не е добър вариант още повече той е и печен. Мини на орехи, бадеми, зехтин или маслини, /всички ядки да са сурови не печени/
Овесени ядки + плодове не е добър вариант, първо, идват много въглехидрати, второ повечето сушени плодове са захаросани което изобщо не е добре а и ти сама си си отговорила.
hrisi_a4o написа:Аз не обичам месо и тази протеинова диета ще ми е трудна. Сигурно ще наблягам на млечни и яйца със зеленчуци, но се надявам като свикна с окомерния режим да започна да се справям и с по-разнообразно хранене.

Препоръчвам ти да почетеш повече в сайта и тук във форума. Това не е диета, още по-малко протеинова. Тук има хора, които основно караме на млечни продукти независимо от факта, че сме започнали като върло месоядци. Освен тялото, Зоната променя/лекува и духа.
Основна грешка е да започнеш "на око", това което ще стане е следното: Ще се заблудиш относно препоръчителните грамажи, защото ти липсва опит. "На око" е за хора със "стаж" и за начинаещи е абсолютно препоръчително да започнат с кантарче, тъй като вероятността за грешка ще е много голяма поради не спазените пропорции, вероятността да влезнеш в "Зоната" е минимална, дори и да постигнеш някакъв баланс за едно ядене, за следващото няма гаранция. Ще загубиш много нерви, защото няма да изчезне чувството за глад и за сладко, няма да почнеш да топиш мазнини и до 1-2 седмици максимално ще се откажеш от Зоната и ще я причислиш към останалите "диети" които не действат.
Това което ще почувстваш ако си стриктна, ще те мотивира и ще те дисциплинира повече и повече. Това което сега ти се струва трудно, после ще го желаеш сама и ще ти носи удоволствие. Знам че е невероятно. Повярвай ми, видяла съм го при мен самата и при всички хора които се учат да се хранят правилно покрай мен. Всички те, започнаха след като видяха моите резултати, и в първите 10 дни на тях им бе невероятно трудно повярват, че това им се случва и на тях.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот крас.мира » Чет Сеп 26, 2013 11:26 am

Благодаря Djidji
Ще опитам да си взема нещо от аптеката,а относно рибата аз много я обичам и ям предостатъчно.АОще веднъж благодаря за бързия отговор.
крас.мира
 
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Мар 06, 2013 6:44 am

Въпрос към Пипи и всички които са чели книгите поне 2 пъти

Мнениеот nympheacea » Чет Сеп 26, 2013 11:44 am

Nympheacea има голям проблем. Моля за помощ.
Въпроси:
1. когато човек е болен, освен увеличен прием на рибено масло, следва ли да промени храненето по някакъв начин и накратко, какво казва Барито по въпроса?
2. От 10 дни ми е трудно да се държа в зоната, усещам, че нещо не ми е наред и съгрешаването ми е много лесно. Усещам и глад за сладко. Сигурна съм, че храненията са ми верни и правилни, пия вода, но не мога да разбера какво ми става.
3. Днес си помислих, че май тялото ми иска да увелича блоковете, защото това ми се е случвало и преди. Нуждата от повече блокове обикновено е за максимум 2-3 седмици, след което усещам, че трябва да се върна назад.
4. Възможно ли е гладът за повече блокове да е в следствие на това че съм болна? Днес разбрах че имам бронхопневмония от поне 1 седмица /освен кашлица нямам нищо друго като симптом, отидох на доктор само заради една колежка, и сега съм на 2 антибиотика, през устата и в д...../?
5. Някой друг усещал ли е връзка между болест и нужда от промяна в храненето? Може това да е само хормонално поради смяната на сезоните и болестта да е просто съвпадение.....
Това е, мерси.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот nympheacea » Чет Сеп 26, 2013 11:50 am

крас.мира написа:Здравейте,искам да споделя.От една година съм в зоната и съм отслабнала 20 кг,но започна да ми пада косата.Много се притеснявам.Може ли да е от това хранене.И да уточня не пия рибено масло.Ако има на някой да му се е случило подобно нещо моля да сподели и ако е възможно да ми даде съвет.Благодаря ви предварително.Приятен ден на всички.

Краси, няма връзка, от 2 месеца познати ми се оплакват от засилен косопад. Разбирай хора, които не се хранят в Зоната. Преди месец и на мен ми се случи. Има една маска с тривитаминол. Започнах да я правя по схема 1 път седмично в продължение на 3 месеца после трябва да се почива 1 месец. Правя я от 1 месец и ефекта е уникален. Тривитаминола го взимаш от ветеринарна аптека (това са 3 витамина миксирани). Рецептата е:
2 с.л тривитаминол
2 с.л. кисело мляко
1 с.л. мед
1 с.л. ракия
1 с.л. зехтин - бъркаш всичко, мажеш, покриваш с найлон и седиш поне 2 часа, после измиваш нормално. Косата ми спря да капе и почна бясно да расте. Стана много мека и нежна.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот hrisi_a4o » Чет Сеп 26, 2013 12:56 pm

Нимфи, благодаря за споделеното и написаното. Ще се постарая да съм стриктна.

Относно слънчогледа питането ми беше за суров и белен, аз използвам такъв.
Аватар
hrisi_a4o
 
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Сеп 26, 2013 9:42 am
Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот gogo » Чет Сеп 26, 2013 7:29 pm

крас.мира написа:Здравейте,искам да споделя.От една година съм в зоната и съм отслабнала 20 кг,но започна да ми пада косата.Много се притеснявам.Може ли да е от това хранене.И да уточня не пия рибено масло.Ако има на някой да му се е случило подобно нещо моля да сподели и ако е възможно да ми даде съвет.Благодаря ви предварително.Приятен ден на всички.


Здравей, аз също вече година се храня по Зоната, отслабнах 25 кг, но нямам проблем с косата. Не вярвам, не просто съм убеден, че няма връзка със Зоновото хранене. Освен това пия рибено масло - ето това Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels. Пиенето на рибено масло е много препоръчително за влизането и оставането в Зоната. За косопада може би трябва да потърсиш съвет от лекар специалист. Успех.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот gogo » Чет Сеп 26, 2013 7:46 pm

hrisi_a4o написа:Здравейте!
От доста време търся подходящ режим за хранене. Лутам се от една диета към друга и резултат никакъв. От седмица чета за зоната и реших да се пробвам. Поздравления за всички, които са постигнали резултати. Поздравления за волята и дисциплината ви. Надявам се и аз да се стегна и след време да се похваля с резултати.
Като начало естествено имам много въпроси.
Първият, който се сещам е колко блока е беления суров слънчоглед. Аз го добавям в салати и сутрин в овесената си закуска.
Много ли е фатално ако продължа да закусвам с едрите пресовани овесени ядки - например във вариант попара със сирене и масълце? Има ли някой, който ги използва и има резултати.
А от комбинираните варианти - овесени ядки, сушени плодове и ядки може ли да се използва и как ги изчислявате?
Аз не обичам месо и тази протеинова диета ще ми е трудна. Сигурно ще наблягам на млечни и яйца със зеленчуци, но се надявам като свикна с окомерния режим да започна да се справям и с по-разнообразно хранене.
Като начало трябва да променя закуската, защото закусвам обикновенно кисело мляко с овесени ядки и плодове, но тава не е подходяща комбинация.
За сега толкова. Хубав ден от мен!

Хриси, слънчогледа е мазнина, за суровия слънчоглед 1МБ=3 гр. Д-р Сиърс казва да не се консумират инстантните овесени ядки, така че и аз не бих ти ги препоръчал. Що се отнася до комбинираните варианти - овесени ядки, сушени плодове и ядки за да се изчислят трябва да се знае съдържанието на протеини, въглехидрати и мазнини в 100 гр например. Обикновено на етикета би трябвало да има тази информация. Киселото мляко със нещо наистина не е добра комбинация зашото не е балансирано. Само по себе си киселото мляко(а и прясното) е балансирано, т.е то е и протеин и въглехидрат. За протеин аз често ям обезмаслена извара - много ме засища. Нимфито много добре ти е отговорила. Успех.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта