Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 2

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Radost » Нед Фев 09, 2014 2:30 pm

Не знам дали пиша в правилната тема ама ми е толкова радостно ,че нямам търпение да споделя - та днес 3ма човека ми казаха че съм отслабнала,не един,не двама ами трима :laugh1: :laugh1: :laugh1: Като двамата ме виждат всеки ден и пак забелязаха ,третият не се бяхме виждали от лятото ,всичките казват че съм се "прибрала"...ще се побъркам от щастие, това са първите ми резултати .

Сега се мерих с метъра ,по 2 см съм свалила на обиколки ,на кг не знам,нямам кантар и не искам да си купя че няма да слезна от него и при задържането ще се демотивирам ,ще отида при личния док или някоя аптека да се мерна ,нека поне направя 2 седмици :)

Снощи заспах след 2 и се събудих в 6 свежа като краставичка :laugh1:

На всички желая един много усмихнат и изпълнен с енергия зонов неделен ден :hug:
Аватар
Radost
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 7:26 pm
Някъде между Казабланка и Сандански :)

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот fibar » Нед Фев 09, 2014 2:49 pm

Здравейте...чесно казано завиждам на всички, които имат резултати от Зноновото хранене :yess: Аз горката все още съм на теорията.И колкото повече чета, повече се обърквам :doNotKnow: прочетох информ. по този въпрос, който ме мъчи, но.....не ми е ясно :think2: .Уж не съм тъпа, ама...Ако някой има нерви , моля, нека ми обясни . Така....при нас се продава ,,Царски хляб“-не го консумирам, просто да си проверя теорията...По етикет съдържа–П-9,22...В-45,79 М-6,59.Така...19,6БВ-ако не съм погрешила.А протеините и мазнините :think2: какво да ги правя... :refuse:....т.е. незнам как да се ориентирам кой продукт къде припада-към М. В. или П.. Така и за др. продукти...уффффффф, дано сте ме разбрали :angel: Благодаря за търпението.
Аватар
fibar
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 10:48 am
Сърбия

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот igito » Нед Фев 09, 2014 3:08 pm

Стеф написа:
igito написа:Ами, дайте съвет, Karrita, домашните буркани на свекърва ми с домати или зелен боб как да ги смятам. Те нито са варени, нито са сурови. Да не отварям дума за тъй наречените обезмаслени млечни продукти, на които въобще не мога да се доверя. Не ми се дават пари за Е-та, и за надписи на опаковките не в грамове, а в % .Колко процента масленост има домашното сирене? :th: и мляко, най-вероятно ще трябва да попитам в месния цех за млечни продукти. Сигурно някой вече ги е задавал тези въпроси някъде, но аз съм новак и сега са ми на дневен ред. :pray:


Здравей, аз също съм селско чадо :) Всички храни си ги приготвяме ние сами. Трябва да знаеш, че когато използваш домашно приготвени млечни продукти - прясно мляко, кисело мляко, сирене, кашкавал, не прибавяй мазнини като блокове. Пилешкото месо - чисто, без кожа, свинско - чисто без мазнина. Иначе буркани грах, зелен боб, зеле - всичко се тегли като варени зеленчуци. Доматен сок - 1 БВ=220 гр. Единствено компотите - 1/2 чаша плод = 1 БВ, но не е желателно, защото имат захар. :)
Ако имаш още въпроси за домашно приготвени на село храни - питай не се притеснявай :)

:yess: Благодаря, Стеф, сигурно ще питам, да, ясна ми е работата с компотите. Ние първоначално не сме слагали много захар в тях, пък и аз не ги обичам. Да, съобразих да не добавям блокове мазнина към домашните млечни продукти и така е добре. Нападнах печения пипер, че децата ми не го ядат - ще има повече за мен.Само не зная как да изчисля от домашния ми хляб, който е от наше жито - смляно цялото, как да изчисля колко е 1 БВ. Може би ще трябва да изчисля цялото количество предварително и после да го претегля в готово състояние и да видя филията колко трябва да е тежка :hm: Ще го измисля :smdance:
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот igito » Нед Фев 09, 2014 3:21 pm

fibar написа:Здравейте...чесно казано завиждам на всички, които имат резултати от Зноновото хранене :yess: Аз горката все още съм на теорията.И колкото повече чета, повече се обърквам :doNotKnow: прочетох информ. по този въпрос, който ме мъчи, но.....не ми е ясно :think2: .Уж не съм тъпа, ама...Ако някой има нерви , моля, нека ми обясни . Така....при нас се продава ,,Царски хляб“-не го консумирам, просто да си проверя теорията...По етикет съдържа–П-9,22...В-45,79 М-6,59.Така...19,6БВ-ако не съм погрешила.А протеините и мазнините :think2: какво да ги правя... :refuse:....т.е. незнам как да се ориентирам кой продукт къде припада-към М. В. или П.. Така и за др. продукти...уффффффф, дано сте ме разбрали :angel: Благодаря за търпението.

Здравей, аз също съм нова тук и в Зоната. Всичко трябва да смяташ. Не бързай и помисли малко след като решиш какво ти се яде и с какво разполагаш. В таблицата с блоковете е ясно написано кое към кое спада. Има я и в книгата и в сайта. Аз също мислех,че ще ми отнеме време да смятам и да тегля, но не е така. Спестява се време и си знаеш какво ще ядеш. На мен това ми е супер удобно. Хлябът е написан при въглехидратите и така трябва да бъде, количеството на другите съставки е малко, особено когато те дават стойности за 100грама. На твоя хляб пише В-45,79 т.е. няма как това да са 19,6 блока въглехидрати. Не зная как го смяташ, но 1 БВ е 9гр. въглехидрати, 1 БП е 7гр протеин и 1 БМ е 1,5гр мазнини. Вземи си везна и тегли.
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот eldass » Нед Фев 09, 2014 3:31 pm

fibar написа: Така....при нас се продава ,,Царски хляб“-не го консумирам, просто да си проверя теорията...По етикет съдържа–П-9,22...В-45,79 М-6,59.Така...19,6БВ-ако не съм погрешила.А протеините и мазнините :think2: какво да ги правя... :refuse:....т.е. незнам как да се ориентирам кой продукт къде припада-към М. В. или П.. Така и за др. продукти...уффффффф, дано сте ме разбрали :angel: Благодаря за търпението.


Правилно си изчислила, че 20 гр. от хляба е 1 БВ /нищожно количество/, почти толкова са и мазнините 22 гр. и не знам дали не се приема за смесен продукт. Но откъдето и да погледнем хлябът не е от препоръчаните храни, защото е с висок гликемичен индекс, т.е. с висока плътност въглехидрат и се избягва или спира в началото. За предпочитане въглехидратите да са от зелените в табличката, които са богати на целулоза и забавят навлизането на глюкозата в кръвта и не вдигат рязко инсулина.
Когато изчисляваш по етикет продукт по формулите се взема най-малкото число от тях трите и такъв е продуктът - Б М или В. Ако са близки някои от числата е смесен.

Igito , правилно е изчислила - 19,6 гр. е блок въглехидрат от хляба. Друг е въпросът, че 3 блока са 60 гр. е това е една по-голяма филия фляб, а точно този въглехидрат се избягва.
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот fibar » Нед Фев 09, 2014 5:14 pm

Благодаря на Игито и Еглас...и двата коментара ми бяха од помощ-този въпрос ве4е ми се изясни.Така е........ с питане до Цариград се стига :yess: .Благодаря ви-тук са само мили и отзивчиви хора :bouquet: .ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ, бъдете живи и здрави :comp1:
Аватар
fibar
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 10:48 am
Сърбия

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот fibar » Нед Фев 09, 2014 5:20 pm

Олееееееееееееее, мн. се извинявам на Елдас :dum: ...Измислила сам му(и-ново име....Не е нарочно, извини ме :text-imsorry:
Аватар
fibar
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 10:48 am
Сърбия

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karrita » Нед Фев 09, 2014 5:59 pm

fibar написа:Олееееееееееееее, мн. се извинявам на Елдас :dum: ...Измислила сам му(и-ново име....Не е нарочно, извини ме :text-imsorry:

Че и пола й смени :laugh:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Стеф » Нед Фев 09, 2014 6:11 pm

igito написа:
Само не зная как да изчисля от домашния ми хляб, който е от наше жито - смляно цялото, как да изчисля колко е 1 БВ. Може би ще трябва да изчисля цялото количество предварително и после да го претегля в готово състояние и да видя филията колко трябва да е тежка :hm: Ще го измисля :smdance:



Съветвам те да не включваш хляб - поне засега, той е оцветен в червено - така че само в краен случай. Има достатъчно други въглехидрати - зелен боб, грах, леща, зеле и печените чушки също - :lol: и аз наблягам на тях поради същата причина :lol:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Diva69 » Нед Фев 09, 2014 6:14 pm

tanita68 написа:
Diva69 написа:Gogo, Много ти благодаря. Ще си поръчам и ще ги пробвам. А тези пиперки / чушки в таблицата са дадени нарязани, а на мен ми трябват цели. Как да ги смятам? Колко БВ е една цяла чушка? Знам, че има разлика в чушките, съответно и в грамажа и затова не знам какво да правя :hm:

Не разбирам какъв е проблема да си претеглиш цяла чушка. Затова са дадени и в грамове, едва ли има разлика в грамажа на чушките в зависимост от това дали са нарязани или цели. Просто няма как да премериш чушките в чаши ако са цели. Но Пипи се е погрижила за улеснение да ги напише и в грамове, за което съм и много благодарна! Така че - почистваш си чушките и ги претегляш, за да прецениш по колко грама са и готово.

Здравей,Tanita68 Благодаря за отговора. И аз така го мислех, но когато човек не е сигурен, се чуди и не знае какво да прави. :dum:
Аватар
Diva69
 
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Яну 16, 2014 8:55 pm
Michigan/Пловдив

Отслабване със Зоната

Мнениеот pfoenix » Нед Фев 09, 2014 8:03 pm

Здравейте, казвам се Георги на 20 год. 187 см. 125 кг. целта ми е да отслабна за 5 месеца с "20-25-30 кг." Изготвих си така да се нарече, разнообразен хранителен режим "Зоната" , моля за адекватни мнения дали храните са подбрани добре и т.н.

Понеделник:

Сутрин: 08;00 ч.
2 бр. яйца + 40 гр. сирене + 3 ф. хляб „сирене КОЗЕ“

Обяд: 12;00 ч.
90 гр. риба тон „консерва“ + 250 гр. домати + 250 гр. краставици + 150 гр. ябълки+ 1 пълна чаена л. зехтин

Следобед: 15;00 ч.
40 гр. сирене/кашкавал + 100 гр. портокали „ Маджаров“

Вечер: 18;00-18;30 ч.
150 гр. извара + 300 гр. портокали + 3 бр. орехи „Обезмаслена“

Късна закуска:
200 гр. кофичка кисело мляко 1% + 1 орех

Вторник:

Сутрин: 08;00 ч.
120 гр. сирене + 300 гр. портокали

Обяд: 12;00 ч.
150 гр. извара + 1ф. хляб + 160 гр. чушки + 400 гр. краставици + 1 пълна чаена л. зехтин

Следобяд: 15;00 ч.
40 гр. сирене/кашкавал + 100 гр. портокали

Вечер: 18;00-18;30 ч.
125 гр. риба + 150 гр. чушки + 300 гр. домати + 300 гр. краставици + 1 лъжица зехтин

Късна закуска:
200 гр. кофичка кисело мляко 1% + 1 орех

Сряда:

Сутрин: 08;00 ч.
120 гр. сирене + 300 гр. портокали

Обяд: 12;00 ч.
90 гр. пиле + 3 ф. хляб + 3 бр. орехи

Следобяд: 15;00 ч.
40 гр. сирене/кашкавал + 100 гр. портокали

Вечер: 18;00-18;30 ч.
90 гр. риба тон „консерва“ + 300 гр. мандарини + 3 бр. орехи

Късна закуска:
200 гр. кофичка кисело мляко 1% + 1 орех

Четвъртък:

Сутрин: 08;00 ч.
150 гр. извара + 3 ф. хляб + 3 бр. орехи

Обяд: 12;00 ч.
1 бр. яйце + 80 гр. сирене + 300 гр. ябълки + 3 бр. орехи

Следобяд: 15;00 ч.
40 гр. сирене/кашкавал + 100 гр. портокали

Вечер: 18;00-18;30 ч.
90 гр. риба тон „консерва“ + 3 ф. хляб + 3 бр. орехи

Късна закуска:
200 гр. кофичка кисело мляко 1% + 1 орех


Петък:

Сутрин: 08;00 ч.
120 гр. сирене + 300 гр. портокали

Обяд: 12;00 ч.
90 гр. риба тон „консерва“ + 250 гр. домати + 250 гр. краставици + 150 гр. ябълки+ 1 пълна чаена л. зехтин

Следобяд: 15;00 ч.
40 гр. сирене/кашкавал + 100 гр. портокали

Вечер: 18;00-18;30 ч.
125 гр. риба + 150 гр. чушки + 300 гр. домати + 300 гр. краставици + 1 лъжица зехтин

Късна закуска:
200 гр. кофичка кисело мляко 1% + 1 орех
pfoenix
 
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Фев 09, 2014 7:59 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот vanja » Нед Фев 09, 2014 8:28 pm

Искам да попитам за киселото мляко -винаги си купувам Верея 0.1% със стойности
Б 3.7, В - 4.3 т.е 189г за 1 БП, 209г за 1 БВ.
Вчера случайно купих друга марка - Pilos 0.1%, което е с б- 3.3, в - 4.5 т.е 212г за 1 БП, 200г за 1 БВ - на мен ми се стори, че е по-балансирано от Вереята, вие как мислите, греша ли и дали да вземам вече само от него или да си продължа с Вереята - аз ям по 220г за 1 БВП както е по таблицата :think2:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Pipilota » Нед Фев 09, 2014 9:13 pm

Radost написа:Не знам дали пиша в правилната тема ама ми е толкова радостно ,че нямам търпение да споделя - та днес 3ма човека ми казаха че съм отслабнала,не един,не двама ами трима :laugh1: :laugh1: :laugh1: Като двамата ме виждат всеки ден и пак забелязаха ,третият не се бяхме виждали от лятото ,всичките казват че съм се "прибрала"...ще се побъркам от щастие, това са първите ми резултати .

Сега се мерих с метъра ,по 2 см съм свалила на обиколки ,на кг не знам,нямам кантар и не искам да си купя че няма да слезна от него и при задържането ще се демотивирам ,ще отида при личния док или някоя аптека да се мерна ,нека поне направя 2 седмици :)

Снощи заспах след 2 и се събудих в 6 свежа като краставичка :laugh1:

На всички желая един много усмихнат и изпълнен с енергия зонов неделен ден :hug:

Радооост, казах ли ти аз, казах ли ти ...чудесата се започват.... :bigsm27: :bigsm15: Сега мисля, че вече си се закачила на клона :hanginthere: и ще се задържиш малко по-дълго в зоната, което значи, че вече имаш моята благословия да си отвориш твой собствен дневник :applaus:
Като започнеш първия коментар с едно подробно представяне - коя си, защо си тук, как откри зоната и т.н.. да си имаш една хубава корица на романа който започваш, и който след 6-7 месеца ще бъде с прекрасен край...от там нататък ще живееш с чувството на пеперудите...и винаги ще летиш :yess: Слушай ко ти пее старото радио, и няма да съжаляваш ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Pipilota » Нед Фев 09, 2014 10:13 pm

pfoenix Първо добре дошъл :hug: Второ- ако мога да те помоля първо да хвърлиш един поглед в Правила и условия за ползване на форума и по-точно точка № 9.

Пуснал си нова тема със заглавие "Отслабване със Зоната" в раздела Здравословно хранене. При положение че вече съществува такава тема "Отслабване в Зоната" в раздела Отслабване чрез хормонален контрол. Поради тази причина се наложи да изтрием новата ти тема, и да я изместим под формата на коментар тук в главната тема.

МОЛЯ ВСИЧКИ ПОТРЕБИТЕЛИ КОИТО ЗА СЕГА САМО НАДНИЧАТ ОТ БАЛКОНА, ДА ПУБЛИКУВАТ ПЪРВИТЕ СИ КОМЕНТАРИ В ПОДХОДЯЩАТА ТЕМА, БЕЗ ДА ОТВАРЯТ НОВИ ТЕМИ, КОИТО ВЕЧЕ СЪЩЕСТВУВАТ!!! ПРАВЕТЕ РАЗЛИКА МЕЖДУ ДВАТА БУТОНА "НОВА ТЕМА" И "НОВ ОТГОВОР". ДВЕТЕ НЕ ОЗНАЧАВАТ ЕДНО И СЪЩО!!!

МОЛЯ ВСИЧКИ ПОТРЕБИТЕЛИ ДА ОТДЕЛЯТ НЯКОЛКО МИНУТИ ОТ ВРЕМЕТО СИ И ДА ПРОЧЕТАТ ПРАВИЛАТА И УСЛОВИЯТА ЗА ПОЛЗВАНЕ НА ФОРУМА


Сега на темата- Би ли написал по колко блока ядеш, и как си ги разпределил. Така много ще ни улесниш. И дугото- гледам някакви 3 филии хляб :stupid: на хранене...как смяташ хляба, какъв хляб е, дай малко повече информация за да на гадаем защото ставаме все повече и разглеждането на всяко меню отнема време :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот pfoenix » Нед Фев 09, 2014 10:58 pm

Здравей, извиних се на главните, че пуснах нова тема при положение, че имало вече такава създадена.!

На ден трябва да ям по 11 блока. Незнам как съм ги разпределил, тъй като хранителния режим ми го създаде един познат. Хляба е пълнозърнест, сиренето е козе, тъй като ми каза, че това е най-доброто за мен.! Познатия които ми създаде, хранителния режим е "Огнян Симеонов" , но нещо последния ден е е влизал в скайп, и не мога да се свържа с него. За това се обърках към хората от този форум.
pfoenix
 
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Фев 09, 2014 7:59 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Маня » Нед Фев 09, 2014 11:10 pm

Познатия които ми създаде, хранителния режим е "Огнян Симеонов" , но нещо последния ден е е влизал в скайп, и не мога да се свържа с него. За това се обърках към хората от този форум.
:laugh1: :laugh1: :laugh1:
То затова сиренето е козе, а режима няма нищо общо със блоковете и Зоната. Далечен полъх... :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта