Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 1

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Юли 19, 2013 5:28 pm

По принцип чистото месо е 28 гр.
Шунки, филета, колабаси и т.н. са от 42 гр. нагоре. Даже кренвиршите (а то няма голяма разлика с колбасите) са около 56 грама някъде.
Т.е. храни, които са смесени с нишестета, сланини, хрущяли, кожи и такива разни не са 28 грама.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот marianapanova » Пет Юли 19, 2013 5:39 pm

За колбаса може и аз да не съм разбрала ,така или иначе го хапвал много рядко.
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Юли 19, 2013 7:02 pm

В зависимост от колбаса може да се окаже, че нямаш дори 2 пълни блока протеини (дори към 1,5 отиват), а насреща имаш 3 ВБ.
:msmile12: (Пипи, много хубава иконка си ми измислила)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Pipilota » Съб Юли 20, 2013 1:27 am

Ехоо, влизам само на бързо, че много купон, много нещо около мен :) Само да кажа за протеините в лещата....барито казва, че те зи протеини от повечето растителни източници почти не могат да се усвояват от тялото, за това да не ги смятаме
Чета ви редовно, вечер,т.е сутрин :oh: като се прибера :)) Ама нямам много време за коментари :) Ако има спешно запитване, Итито или пламчето да алармират на фейса...И само за протокола...тия дни съм само на протеини от миди в масло, скариди в бира и цаца :laugh: -всичко това балансирано с течен въглехидрат :bigsm27: Не че дразня...ама да си кажа :laugh:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Съб Юли 20, 2013 1:32 am

Пипи, удри въглехидратО и те така - сега ти е паднало! :bigsm41:
:laugh4:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Нед Юли 21, 2013 1:55 am

Ние във фейса , не само ще ти докладваме, ами и ако прекалиш, ще документиране снимков материал ( за всеки случай ако тръгнем пак да се съдим) :laugh4: :laugh4: :laugh4: все пак има място в Източното крило за още един :laugh:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот lubomira » Пон Юли 29, 2013 9:06 am

Според вас добре ли е мляко с банани след крос. Аз така практикувам, но не знам дали е правилно?
lubomira
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Юли 29, 2013 9:03 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Pipilota » Пон Юли 29, 2013 11:38 pm

lubomira :hug: Само мляко ДА, но с банани НЕ. За съжаление, бананчетата изобщо не са предпочитане в зоната, тъй като са високогликемични. Но ако толкова държиш на тях, определено трябва да ги комбинираш с някакъв протеин :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот крас.мира » Съб Авг 10, 2013 6:16 am

Здравейте момичета и момчета отдавна не съм писала ,но ви чета най редовно.Искам да питам нещо.Реших да си направя една от рецептите ,която е със овес но тук в Шумен никъде не намерих такъв.На нашия магазин намерих лимец.Та въпроса ми е може ли да го замести или нещо друго да направя от него.Въобще как да го използвам.Благодаря ви предварително.Приятен ден на всички.
крас.мира
 
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Мар 06, 2013 6:44 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Съб Авг 10, 2013 5:58 pm

Признавам си, че не знам нищо за лимеца и как се използва.
Само съм го чувал като име.
Някой специалист да каже!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот тина » Нед Авг 11, 2013 7:51 am

Аватар
тина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Фев 23, 2013 9:01 pm
София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот margibmg » Пон Авг 12, 2013 10:21 am

Имате ли представа какво количество тиквени или слънчогледови семки се равнява на един блок мазнини?
margibmg
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Юли 22, 2013 8:20 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот gogo » Пон Авг 12, 2013 7:59 pm

margibmg написа:Имате ли представа какво количество тиквени или слънчогледови семки се равнява на един блок мазнини?


Ето тук има данни за различни тиквени семки http://www.bb-team.org/hrani/search?for ... 0%BA%D0%B8. За тиквени семки белени печени излиза 3 гр. за 1БМ. Същото излиза и за слънчогледовите семки
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот zara65 » Пон Авг 19, 2013 10:38 am

Здравейте.Искам да попитам нещо,дано някой може да ми отговори!Няколко месеца преди да вляза в Зоната си бях купила семена от Чиа/казаха ми,че е много полезно/.Вземах сутрин по 1с.л накиснати във вода.Сега потърсих съдържанието им и открих следното-в 100гр. се съдържат30,74гр.мазнини/42,12гр.въглехидрати/16,54гр.белтъчини.Измерих,че 1с.л е 10гр т.е. 1БВ,2БМ,1/4БП.Би ли било подходящо ако сутрин хапвам 1с.л чиа и добавя 1БВ и 1и3/4БП за да станат 2Блока?Тъй като не съм си купила рибено масло се надявам да си набавя Омега3 от тези семена-пише,че съдържа добро количество.
zara65
 
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 12:32 pm
Варна

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот gogo » Пон Авг 19, 2013 12:56 pm

zara65 написа:Здравейте.Искам да попитам нещо,дано някой може да ми отговори!Няколко месеца преди да вляза в Зоната си бях купила семена от Чиа/казаха ми,че е много полезно/.Вземах сутрин по 1с.л накиснати във вода.Сега потърсих съдържанието им и открих следното-в 100гр. се съдържат30,74гр.мазнини/42,12гр.въглехидрати/16,54гр.белтъчини.Измерих,че 1с.л е 10гр т.е. 1БВ,2БМ,1/4БП.Би ли било подходящо ако сутрин хапвам 1с.л чиа и добавя 1БВ и 1и3/4БП за да станат 2Блока?Тъй като не съм си купила рибено масло се надявам да си набавя Омега3 от тези семена-пише,че съдържа добро количество.


Здравей Зара,

Като гледам данните, които даваш, са от сайта BB Team - http://www.bb-team.org/articles/4174_semena-ot-chia. Във въглехидратите , които са 42,12гр. обаче има 34,4гр фибри, които трябва да се извадят от общото количество въглехидрати защото те не влизат в сметките. И така чията излиза:

1БМ = 4,8гр;
1БП =42,3гр;
1БВ = 116,2гр.,
т.е чията си е типична мазнина(взимаме най-малкото число) и можеш да смяташ, че 5 гр чия е 1 МБ.

Не съм убеден, че можеш да разчиташ на омега 3 от чията. Най добри са дълговерижните омега 3 каквито са тези от рибата. Омега 3 в лененото масло са късоверижни и много трудноемко и продължително преминават във дълговерижни омега 3(справка д-р Сиърс), които вече се усвояват от човека. Не успях да намеря какви са омегите в чията, но подозирам, че са късоверижни, т.е трябва ти рибено масло. Аз също си купих чия, но още не съм почнал да я ям, но каато я почна няма да се откажа от рибеното масло.Аз пия от това Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels по 6 капсули, което прави 3,6 г омега 3 на ден. Това е от един американски сайт и от там рибеното масло идва повече от 2 пъти по евтино отколкото да го закупиш същото от БГ. При това за първа поръчка има отстъпка от 5/10$. при използване на промоционален код GBS139. Ако те интересува тук viewtopic.php?f=7&t=23&start=80 съм дал подробна информация.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот zara65 » Пон Авг 19, 2013 1:20 pm

Благодаря за бързия и изчерпателен отговор,Гого!За рибеното масло-никога не съм правила поръчки по нета и доста се притеснявам дали ще се справя,но ще помисля,благодаря ти още веднъж!
zara65
 
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 12:32 pm
Варна

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron