Готвене и рецепти в Зоната - част 1

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Фев 13, 2014 9:43 pm

Коментарите за ръжения хляб са преместени в темата за здравословно хранене: страница №31
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Зоната
 

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Хриси » Пет Фев 14, 2014 2:17 pm

За любителите на морски дарове, искам да споделя една рецепта за миди, която рецепта копирах от един ресторант.

Та, мидите си ги купувам замразени, направо изчистени, едни такива едри са (но от пазар за рибни продукти, а не от Кауфланд, Метро и пр.).
Ястието е за 3 блока, поради което са ни нужни 126 гр. миди.
В тиган загрявам 1 ч.л. зехтин (3БМ), след което добавям около 20 гр. стар лук, нарязан на кръгчета (не го броя).
След като леко се запържи лука, добавям мидите. След като и те се запържат сипвам малко водичка (около 50 мл.). Така докато омекне нацяло лука и започнат едновременно да се запържват с лука. Най-важната подправка- джоджен на вкус, сол и черен пипер (малко). Преди да свалим от котлона, добавям в тигана и 15 мл. бяло вино. Така ястието е готово. За въглехидрати се допиват останалите 100 мл. бяло вино. Може да се ръсне и малко лимон на мидите. Вървят със салата от домати и краставици, или с препечена филийка бонус.
Аз лично на обяд си ги направих, и ги хапнах с леща :laugh: .
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Фев 14, 2014 2:42 pm

Мдааа, желателно е рецептите да вървят със снимки, за да може пък подходящите от тях да се качат на сайта!

:cheff:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Хриси » Пет Фев 14, 2014 2:50 pm

Ити, като няма снимка, не значи че не е подходяща да се готви и да се яде. :laugh: За сайта ще се постарая да направя снимка и да ви я пратя, но все пак първо ги опитайте на вкус.
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Хриси » Пет Фев 14, 2014 2:51 pm

Все пак, това са само едни миди, какво да им снимам. Най-важното са "поправките" (както се казваше в една реклама).
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Фев 14, 2014 2:53 pm

Аз говоря по принцип. Не само за мидите.

Винаги има снимка. Поне една - то си е като правило.
Така те грабва.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Хриси » Пет Фев 14, 2014 2:54 pm

Ок, ще я има! Искам да ви грабна, защото наистина така стават много вкусни. Щом на мои близки им харесаха, които по принцип миди не обичат....мммм.

Моля, избягвайте цитиране на предходно последно мнение, освен ако не касае само конкретен текст, на който искате да наблегнете!
Ити
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Фев 14, 2014 2:59 pm

Много обичам миди, ама като съм далече от морето ... а тия замразени боклуци в Кауфланд и МЕТРО не струват.
Та, пусни снимка после, та да се подразня още малко.
:laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Хриси » Пет Фев 14, 2014 4:24 pm

Ити, дали няма начин да ти пратя? С риск да ми се смееш, чудя се- я в колет по пощата в някой буркан, я по автобуса. Ми така де, сега е все още студено, няма да се развалят.
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Фев 14, 2014 4:26 pm

Като гледам какво слънце е навсякъде ... :laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Хриси » Пет Фев 14, 2014 4:40 pm

Вечер си е хладно. Докато пекне сутринта и мидите ще са при теб. Сериозно ти казвам да помислиш.
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Pipilota » Пет Фев 14, 2014 9:02 pm

ИТИии, да не се отнесеш пак и да се объркаш пак и да ми изместиш коментара :stupid: Не мърдам от тук ша знайш :laugh4:

Сега да кажа- Хриси, ние във Варна знаеш ли как си замразяваме мидички... ;) в шишенца от минерална вода.. :laugh4: Да видиш как събирам шишенца от вода, като клошарче бях, и като видех празно шишенце където и да е из етажите на къщата и го прибирах :lol: Все едно виждах буркани за компоти :laugh1: Ама мойте компоти са морски ;)

Това лято като си бях на морето в къщи, и като се свари един голям казан миди, и после сядаме една бригадка да ги чистим и черупките на една страна в лонди, мидите от другата страна мятаме в тенджерки.
След това пълним шишенцата с мидички, а чорбата в която са вряли мидите се прецежда и се налива в шишенцата с мидите. Като внимаваме да не попада никаква друга вода в тази вкусотия,освен чорбата, защото малко вода да има и после като ги извадиш от фризера и стават тричави. А така, вадиш шишенцето, оставяш го да се отпусне, режеш му "зелката" и го изсипваш в чинията и все едно сега си ги сварил....направо си е чудо...аз тайно от митничарите домъкнах тук в Чикаго 2 шишенца и тъкмо се бяха полуотпуснали и бяха готови за ядене :smdance: Ама си е страшна вкусотийка Аз най-много ми мачкам с разтопено масло, копър и чесън...малииии... :skyle12: И нали се сещате че в такива моменти изобщо не си помислям за съм в Зоната :laugh3:

А пък аз каква рибена пъстърма правяяяя, няма кой да ме бие :yess: :smdance: и каква веяна скумрия...сега се сетих, че е време да метна две три филенца от акула да ги брули вятъра...
Всяка година си правя такива гевезалъчета, ама тая година окъснях нещо. Имам снимки от преди няколко години на скумрийката ми, снимах ги да се хваля на някой, ама не помня за какво беше де, че да се похваля и тук, Те всяка година изглеждат по един и същи начин :applaus:

Скрит текст:
Изображение

Скрит текст:
Изображение

Скрит текст:
Изображение


В тази скумрийка кокала го нЕма... :yess: кисната е разни магии и подправки, и после вадиш, и режеш като пилешко рулце....просто блаженство....
И за протокола- това нещо колко водка изпивааааа...итито с неговите чашки винце просто го помитам като цунами... Ама и зебележете с какъв пиниз и любов и професионализъм съм ги увила в канапчето- личи си морското чедо нали :laugh: Айде спирам да се хваля, че ми става неудобно вече, и сама започнах да си завиждам :laugh1: :laugh1:


Днес ще ходя да купя акулка за пъстърмичка и 4-5 скумрийки. Добре че се заговорихме, че да се сетя :smdance:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Хриси » Пет Фев 14, 2014 9:31 pm

Еееее, Пипи, ти сега за снощните латино танци си ги връщаш. Айде, аз все ще ида някъде да се нацеда при по-опитните моряци, ама Ити каква вина има :laugh: ?
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Фев 14, 2014 11:07 pm

Хриси, почти го улучи!
Хриси написа:... ама Ити каквИ вина има :laugh: ?


Давя мъката с вино аз.
Да ви кажа една лесна рецепта за вино:
Взимате бутилка вино.
Отваряте я внимателно.
Наливате в големи чаши.
Консумирате с мезе и удоволствие.
Ако свърши, отваряте друга бутилка и пак по горните стъпки.
Да ви е сладко!
:bigsm40: :laugh4:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Хриси » Пет Фев 14, 2014 11:35 pm

Aaaa, без снимка Не може!
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Italiano » Съб Фев 15, 2014 2:46 am

Е, сложил съм - виж ме как надигам чашата. :laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта