Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот G&T » Сря Юни 10, 2015 2:23 pm

Може би съм се заблудила, защото на 45 страница от "Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3" съм прочела в твой коментар следното:

Мнение от Маня » Чет Авг 14, 2014 12:28 pm

Бяло филе от риба или филе от бяла риба - щом е риба е супер. 42 г за 1 БП. Аз лично меря рибата, както и пилето, и всички меса след готвене.

И до сега все теглех месото, след готвене :stupid: и пак има ефект от режима де :yess:
Аватар
G&T
 
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Фев 18, 2015 2:33 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Сря Юни 10, 2015 2:32 pm

Принципът е, че са сурови, така са по Бари. При мен проблемът е с топлинната обработка на всякаква месна храна, която е доста продължителна (колкото и да се опитвам), просто защото иначе няма да мога да я преглътна. И мръвката се свива наполовина. Въпреки че се опитвам напоследък с по-бързи техники за топлинна обработка. Но отдавна меря само пилето готвено. И аз съм минала през проби-грешки. Затова е форума, за да си помагаме и да черпим опит от по-знаещите.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Pipilota » Чет Юни 11, 2015 7:09 am

Изображение
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Katerinka » Чет Юни 11, 2015 7:31 am

Здравейте!
Чудя се какво е отношението на зоната към кълновете. Преди правех слънчогледови кълнове , уж били добър источник на витамин Е, и сега се двоумя дали да си правя понякога кълнове, защото слънчогледа е в червената зона.
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот gogo » Чет Юни 11, 2015 1:33 pm

Katerinka написа:Здравейте!
Чудя се какво е отношението на зоната към кълновете. Преди правех слънчогледови кълнове , уж били добър источник на витамин Е, и сега се двоумя дали да си правя понякога кълнове, защото слънчогледа е в червената зона.

Катеринка, слънчогледа откъдето и да го погледнеш е БМ. В нашата таблица не го видях, но от тук пресметнато на ум идва към 3 гр за 1БМ при което витамин Е-то в него е около 1 мг., което е 1-1,5 UI сметнато с този калкулатор. Демек бая слънчоглед трябва да изядеш за да има някаква файда. ;). Витамин Е аз ползвам този - Solgar, Vitamin E, 400 IU, 100 Softgels.
За кълновете Маня беше писала в дневника си.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Katerinka » Чет Юни 11, 2015 3:51 pm

Тенкю Гого!!!
Ще те помоля и за една проверка:
смятам да направя крекери от нахутено брашно, може и да стане нещо. По етикет въглехидратите са 57 гр на 100 гр и аз сметнах така 100/57*9*12порции=190гр.
Как е , правилно ли е :laugh4:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот gogo » Чет Юни 11, 2015 8:53 pm

Катеринка, правилно си го сметнала. Само да вметна, че ако в тези въглехидрати има включени фибри, то грамажа на фибрите трябва да се извади от грамажа на въглехидратите и чак тогава да се смята. Това е така защото фибрите не се усвояват.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Katerinka » Пет Юни 12, 2015 8:06 pm

Няма фибри по етикет, а кракарите станаха супер :chef1:
И пак въпрос , изварата си я хапвахме по 56 гр за блок ( нискомаслена ), днес се сетих да я проверя и ми излиза 35 гр за блок по етикет, да я намалям ли , или да се правя на разсеяна :laugh1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот gogo » Съб Юни 13, 2015 5:50 am

Katerinka написа:Няма фибри по етикет, а кракарите станаха супер :chef1:
И пак въпрос , изварата си я хапвахме по 56 гр за блок ( нискомаслена ), днес се сетих да я проверя и ми излиза 35 гр за блок по етикет, да я намалям ли , или да се правя на разсеяна :laugh1:

Да, намалия я. Изчисленото по етикет е по-меродавно. Все пак разчитаме, че това са реалните стойности. ;)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот NikoLinia » Съб Юни 13, 2015 3:21 pm

Кате, напиши рецептата за крекерите, моля! :)
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Katerinka » Нед Юни 14, 2015 7:46 am

NikoLinia написа:Кате, напиши рецептата за крекерите, моля! :)


Ники в готвене и рецепти 2 е :chef1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Katerinka » Чет Юни 18, 2015 1:22 pm

Привет на всички!!!
След като почетох книжки много се вдъхнових за тези полифеноли, дето трябвя да ги хапваме, и най лесния начин ми се стори от подправките и съответно реших да споделя, за да ме поправите ако греша, и да не се изложа съвсем нагъвайки билчици повече от нужното :laugh1:
та сметнах колко orac има в 100гр риган, 100 салвия, 100 розмарин и 100 мащерка, защото те имат най много и се получи 617826 , разделих го на 10000 , нужното дневно количество според Бари , и получих 61 дози в 400 гр смесени билки, после разделих 400 на 61, за да получа колко грама е една доза - 7 гр смесени билки на ден. :wow: Как ви се струва , правилно ли съм го сметнала :laugh4:
Отивам да меря 7 гр джоджен , за да преценя колко е като количество.......... разпределено на 5 порции ще се изяде :laugh1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Чет Юни 18, 2015 1:57 pm

Май си се поувлякла в смятането. Най-простия начин да се ориентираш е просто да похапваш като въглехидрати нужните за деня зеленчуци с ярки цветове, като в тях влизат и някои "бели", но достатъчно богати на антиоксиданти - карфиол, гъби, лук и чесън, да ползваш обилно свежи или сушени подправки, да включваш по 1-2 блока какао, да предпочиташ плодовете от групата на беритата - ягоди, малини, къпини, боровинки, бъз, като включваш по 1-2 блока в дневното си меню и ще си в препоръчаните норми от Бари. Или просто да си поръчаш неговия продукт MaquiRx (ама това май не ни е по джоба на повечето от нас). Не се мори да смяташ и мериш подправките. Просто ги ползвай обилно (до степен да не ти нагарчат в салатата или ястието).
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Vellury » Нед Юни 21, 2015 11:43 am

Привет!
Моля, кажете от къде си купувате протеин на прах, какъв и как го ползвате най-често? Ровейки из мрежата не можах да преценя какъв би бил подходящ. За сиропа от агаве намерих цена 12,25 за 180 мл., скъпа ми е вижда тая пущина, ама може би толкова си струва, не знам :think2: ползващите моля да споделят.
Аватар
Vellury
 
Мнения: 15
Регистриран на: Съб Юни 13, 2015 5:01 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Нед Юни 21, 2015 11:57 am

За протеините има отделна тема, там може да се ориентираш. Аз лично винаги съм предпочитала неовкусен суроватъчен изолат на Now Foods. Няма изкуствени овкусители и подсладители. Мога да го ползвам в комбинация и със зеленчуци, и с плодове за смути. Продава се и в България, може да се поръча и през iHerb.
Агаве сироп купувам буркан от 1 кг, който струва 17.20. Купувам го от "Слъце и луна", но съм го виждала и по други био магазини. По принцип е скъп продукт. Но 1 БВ е 12 г. и в някои случаи може да се ползва като подсладител и за намаляване обема на въглехидратите. Но винаги е за предпочитане да се ползват пълноценни зеленчуци и плодове за въглехидратни блокове.
И двата продукта ползвам сравнително ограничено.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Italiano » Пон Юни 22, 2015 9:54 am

В такъв случай се оказва, че агавето изобщо не е скъпо - 20 ст. за 1 блок.
Доста добре е.
Но наистина не е за честа употреба.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron