Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Italiano » Сря Юни 03, 2015 12:30 pm

Katerinka написа:Петя при приближени граници моята лекарка ми беше казала да пия два упсарина. Преди давах на баща ми , и му действаха добре, ама не знам при мц как се отразява :th:

Но пък Бари предупреждава да се внимава с аспирина и специално му е отделил внимание в "Зоната".
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот petia » Сря Юни 03, 2015 1:10 pm

Благодаря на всички за съветите. Аз заради високи тромбоцити пия всяка вечер асперин протект. Лекарствата за кръвта не посмях да спря , но пък имам добри резултати от както съм в Зоната.Днес станах в 10.30 /нещо си поспивам напоследък/ и си премерих кръвното и е 100/70, сега пак е толкова........нещата вървят на подобрение.
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Italiano » Сря Юни 03, 2015 2:24 pm

Именно добрите айказаноиди "разреждат кръвта", от което очевидно имаш нужда.
Дори Бари казва, че не трябва пък човек да се "лишава съвсем" от лошите, защото пък после трудно ще се съсирва кръвта.
Рибеното масло също много помага.
Не казвам да спираш лекарствата, но може да провериш какво ще стане, ако опиташ комбинацията с рибено масло.
Всъщност ти може и да пиеш. Пиеш ли?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот petia » Сря Юни 03, 2015 3:24 pm

Пиех рибено масло до месец декември.Предстоеше ми да си поръчам когато се случиха някой неща...Няколко дни преди Коледа загубих баба си.Започна се пътувания,ходене на приноси, същевременно тичах и по доктори.Заради проблеми със стомаха когато пътувам не мога да се храня и се започна чист глад.Гладувах , а вечер си хапвах вече зоново. Това в продължение на два месеца и половина.През това време получих болки в краката заради заболяването което имах помислих че е някоя тромбоза, от страх не отидох на лекар.Оказа се , че съм си преуморила краката от стоене и ходене.Правих изследвания за Бехтерев , а те са скъпички и се оказа че имам на едната става......но се оказа че не могат да ме лекуват защото заболяването на кръвта ми е доброкачествено за момента. Тук вече изпаднах в паника защото за първи път разбрах че е онкологично. Ако ми лекуват ставите от лекарствата може да получа срив на имунната система и въобще не се знае как ще реагира организмът ми и останахме да лекуваме само хематологичното заболявание. През това време съм се хранила зоново, но не приемах рибено масло...някак не ми беше до него в момента. Въпреки че не го пия резултатите на кръвта са ми добри, но при мен все има едно но ми увеличиха дозата на лекарството което пия за кръвта. Този месец ще правя контролните за кръвта изследвания с новата доза и исках да е без рибено масло да видя резултата какъв ще е само с хранене в Зоната. При мен има риск малко с това рибено масло.Нека видим първо как ще без него и след това постепенно ще го започна и постепенно ще го увеличавам.Исках да ти кажа в паниката която ме беше обзела не поръчах рибеното масло и тогава реших да изчакам и този месец да видя само с хранене в Зоната какви резултати ще имам и като започна рибеното масло.Извинявам се стана доста дълго и исках да се знае защо. За 10 месеца в Зоната говоря за последните изследвания месец март всичките ми показатели са в норма, което е чудесно.
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Italiano » Сря Юни 03, 2015 3:46 pm

О, значи никакво спиране на лекарства без лекарска консултация. А очевидно няма да ти позволят и най-вероятно не трябва.
Пък и за рибеното масло ще си трябва консултация ... си мисля ...
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот petia » Сря Юни 03, 2015 4:01 pm

Да, за рибеното масло трябва да съм под наблюдение. Аз без да зная тези неща го пих 6 месеца по 3 бр. А сега съм притеснена преди да го почна...малко ме е страх.Аз направих изследвания на 10 ден от Зоната без прием на рибено масло и имах чудесни резултати , а сега ще видим.
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот mahona » Сря Юни 03, 2015 4:32 pm

Не започвай рибеното масло отново щом пиеш лекарства за кръвта.Имам известен опит с подобни неща и най добре е да пиеш само лекарствата си за момента.Достатъчен ти е стриктния престой в зоната с храната.
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Сря Юни 03, 2015 4:36 pm

Петя, ако караш само със "зелените" продукти, дори без рибено масло ще имаш много добър ефект. Просто бъди в Зоната.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот petia » Сря Юни 03, 2015 4:54 pm

Махона, Маня благодаря ви.Точно това правя храня се само от тях .
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот eli70 » Чет Юни 04, 2015 8:38 am

На мен при събиране на граници ми помага чаша вода с половин лимон, изстискан вътре.
eli70
 
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Май 07, 2015 5:26 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Katerinka » Съб Юни 06, 2015 7:41 am

Аз пак имам въпрос :о В сайта на Бари по калкулатор ми се полагат 11 блока, а по този на сайта 9 блока.
И сега се чудя дали да не ям 10 ????? Какво ще ме посъветвате?
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот mahona » Съб Юни 06, 2015 8:34 am

Аз бих се доверила на 100% на сайта и бих хапвала 9 блока..Винаги ако изпитваш глад или увеличиш двигателната активност може да увеличиш блоковете. :yess:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Katerinka » Нед Юни 07, 2015 5:54 am

Махони мерси много !!! Възползвах се от съвета ти. Ще си карам така. Може би по нататък ще овелича с един блок, ако имам нужда, защото лятото съм с доста дълго работно време , но ще решавам на момента.
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот G&T » Вто Юни 09, 2015 4:33 pm

Здравейте, ако не ме лъже паметта веднъж някъде из форума четох, че рибата се тегли по 42 гр. за блок в изпечен вид, а месото по 28. Въпросът ми е дали по същия начин стоят и нещата с калмарите. 70 гр. сурови или сготвени да ги приема. Скоро реших да направя задушени калмари, като ги изчислих по 70 гр. за блок в суров вид, на база на това сложих и съответното количество блокове зехтин и след като ги приготвих бяха около четиридесет и няколко грама за блок и се зачудих дали и те пък както рибата и месото не са 70 гр. за блок в сготвен вид... :th:
Аватар
G&T
 
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Фев 18, 2015 2:33 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Вто Юни 09, 2015 4:38 pm

Само пилешкото се тегли сготвено. И то само защото в България в пилетата има доста вода. Всички останали меса са в сурово състояние, включително и рибата (освен ако не е отбелязано друго в таблицата - например пушената сьомга) .
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот G&T » Вто Юни 09, 2015 8:05 pm

Благодаря за отговора Маня :)
Аватар
G&T
 
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Фев 18, 2015 2:33 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron