Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот арлина » Пет Май 09, 2014 6:01 pm

Благодаря, Татяна. В Красна Поляна съм, но в понеделник съм почивка и мога да прескоча дотам, ако утре не намеря.
арлина
 
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 9:47 am
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот ValentinaV » Пет Май 09, 2014 6:56 pm

Здравейте отново, ще напиша каква беше моята вечеря, ако може да ми кажете дали съм в правилната посока

Изпечени на грил-тиган тиквички - 240 гр. - 1БВ
краставица - 240 гр. - 1/2 БВ
домат - 120 гр. - 1/2 БВ
вино - 115 гр. - 1БВ
маслини - 9 бр. - 3 БМ
извара - нискомаслена - 112 гр. - 2 БП
пуешко филе - 42гр. - 1БП

струва ми се, че беше малко калорично ;)
Аватар
ValentinaV
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 11:25 am
Бургас

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот HippoDel » Пет Май 09, 2014 7:07 pm

Валентина, вечерята ти е идеално балансирана. :yess: Нали пуешкото филе не е печено, а направо готово за ядене от магазина, от типа на шунката. Защото много от начинаещите правят грешка, като бъркат пилешки или пуешки гърди и филе.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот ValentinaV » Пет Май 09, 2014 7:10 pm

Hippo написа:Валентина, вечерята ти е идеално балансирана. :yess: Нали пуешкото филе не е печено, а направо готово за ядене от магазина, от типа на шунката. Защото много от начинаещите правят грешка, като бъркат пилешки или пуешки гърди и филе.


Да, нещо, като шунка, радвам се че съм се справила :)
Аватар
ValentinaV
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 11:25 am
Бургас

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот HippoDel » Пет Май 09, 2014 7:13 pm

арлина написа:Така, дава ми 11, но си слагам третата активност. Да, танците са много натоварващи, за един час бая вода изтича от мен, но Пилатеса за мен е по-слаба физ. активност - т.е две тренировки Пилатес, равнявам на един урок по танци. А за ходенето пеша - работата ми е 12 часа в седнало положение, това е моя начин да се раздвижа вечер. Ако и тук бъркам, моля поправете ме :shy:
Или в дните с танци да добавям по един блок и да видя как ще се чувствам

Добре, карай тогава, за сега, на 11 блока. Ако видиш, че огладняваш, може да ги направиш 12. Но в никакъв случай не яж под 11 блока на ден. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Italiano » Пет Май 09, 2014 9:14 pm

Hippo написа:
арлина написа: А за месото останах с впечатление, че се взема суров вид.

Така е, изключение прави пилешкото, защото е тъпкано с вода. :notagree:

А, бе, не е само пилешкото.
Тия замразени свинско и телешко от чужбина също са тъпкани с вода, че и други работи..
Моето правило е "месото се мери в сготвено състояние".
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот HippoDel » Съб Май 10, 2014 1:09 pm

Честно да ти кажа и аз в последно време, започнах всички видове месо да ги меря в сготвено състояние. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Kristal » Съб Май 10, 2014 2:49 pm

Някой не знае ли нещо повече за какаото, може ли да се пие вместо кафе и изобщо с какво може да се замени кафето, да не е чай де, защото го мразя :bored1: все пак не пия, не пуша, по мъже не ходя, едно кафе пиех и него го спрях :lol:
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот HippoDel » Съб Май 10, 2014 2:55 pm

Пий безкофеиново!
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Стеф » Съб Май 10, 2014 5:50 pm

Kristal написа: все пак не пия, не пуша, по мъже не ходя, едно кафе пиех и него го спрях :lol:


И нещо започна да те стяга в главата - пък то било това, че ореол ти избивал :laugh1: Ще те обявим за светица :yess:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Karrita » Съб Май 10, 2014 5:56 pm

Стеф написа:
Kristal написа: все пак не пия, не пуша, по мъже не ходя, едно кафе пиех и него го спрях :lol:


И нещо започна да те стяга в главата - пък то било това, че ореол ти избивал :laugh1: Ще те обявим за светица :yess:

:laugh1: :laugh1: :laugh1: Абе не го спирай туй кафе, с едно кафе на ден нищо няма да стане. Ако не можеш да пиеш безкофеиново карай си на нормално....ти какво сега до 120 години ли искаш да живееш? :lol:
Или пък ако искаш пробвай с мъжете.... ;) , ама да са зонови :laugh1:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Kristal » Съб Май 10, 2014 6:39 pm

Хаха, може да ме канонизирате :) ами моя мъж взех да го зонирам вече, пък както казвате, свети Бари ще ми прости едно кафенце на ден :) макар че варианта с чужд зониран мъж ще ми се отрази по-добре :laugh3:
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот gogo » Нед Май 11, 2014 5:54 am

ValentinaV написа:Здравейте отново, ще напиша каква беше моята вечеря, ако може да ми кажете дали съм в правилната посока

Изпечени на грил-тиган тиквички - 240 гр. - 1БВ
краставица - 240 гр. - 1/2 БВ
домат - 120 гр. - 1/2 БВ
вино - 115 гр. - 1БВ
маслини - 9 бр. - 3 БМ
извара - нискомаслена - 112 гр. - 2 БП
пуешко филе - 42гр. - 1БП

струва ми се, че беше малко калорично ;)

Валентина, колко нискомаслена е тази извара? :hm: Има ли данни по етикет? Много извари ги пишат нискомаслени, а като се загледаш в етикета маслеността е значителна и прави изварата не протеин, а мазнина. Така че много внимателно трябва да се гледа за такива продукти, които са сътворени от човешка ръчичка :laugh4: - извари, млека, шунки-мунки и т.н.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот gogo » Нед Май 11, 2014 6:49 am

Kristal написа:Някой не знае ли нещо повече за какаото, може ли да се пие вместо кафе и изобщо с какво може да се замени кафето, да не е чай де, защото го мразя :bored1: все пак не пия, не пуша, по мъже не ходя, едно кафе пиех и него го спрях :lol:


Кристал, какаото е полезен за здравето продукт. Съдържа полифеноли,подобни на тези във виното, които се отличават с антиоксидантните си свойства. Освен това всички въглехидрати в какаото са фибри. Тези данни, разбира се се отнасят за истинското какао. Аз си купувам какао на зърна, което съм изчислил по етикет, че 1БМ=3гр. Зрънцата си ги дъвча направо така за мазнини. Не съм пробвал още да ги смелям и да направя топла напитка с тях.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Kristal » Нед Май 11, 2014 7:51 am

gogo написа:
Kristal написа:Някой не знае ли нещо повече за какаото, може ли да се пие вместо кафе и изобщо с какво може да се замени кафето, да не е чай де, защото го мразя :bored1: все пак не пия, не пуша, по мъже не ходя, едно кафе пиех и него го спрях :lol:


Кристал, какаото е полезен за здравето продукт. Съдържа полифеноли,подобни на тези във виното, които се отличават с антиоксидантните си свойства. Освен това всички въглехидрати в какаото са фибри. Тези данни, разбира се се отнасят за истинското какао. Аз си купувам какао на зърна, което съм изчислил по етикет, че 1БМ=3гр. Зрънцата си ги дъвча направо така за мазнини. Не съм пробвал още да ги смелям и да направя топла напитка с тях.

Ей, бравос, това ми трябваше. Моето какао е купувано от специализиран магазин и е с добро качество, значи мога да си правя по едно какао сутрин, като си го балансирам със закуска без мазнини отвреме навреме. Благодаря :) Със сигурност ще си купя от това, което ми показваш, имам си кафемелачка и ще стане супер. Обаче въпроса с редовната напитка сутрин ми остава висящ, май ще се уча да пия чай.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот gogo » Нед Май 11, 2014 12:03 pm

Kristal написа:
gogo написа:
Kristal написа:Някой не знае ли нещо повече за какаото, може ли да се пие вместо кафе и изобщо с какво може да се замени кафето, да не е чай де, защото го мразя :bored1: все пак не пия, не пуша, по мъже не ходя, едно кафе пиех и него го спрях :lol:


Кристал, какаото е полезен за здравето продукт. Съдържа полифеноли,подобни на тези във виното, които се отличават с антиоксидантните си свойства. Освен това всички въглехидрати в какаото са фибри. Тези данни, разбира се се отнасят за истинското какао. Аз си купувам какао на зърна, което съм изчислил по етикет, че 1БМ=3гр. Зрънцата си ги дъвча направо така за мазнини. Не съм пробвал още да ги смелям и да направя топла напитка с тях.

Ей, бравос, това ми трябваше. Моето какао е купувано от специализиран магазин и е с добро качество, значи мога да си правя по едно какао сутрин, като си го балансирам със закуска без мазнини отвреме навреме. Благодаря :) Със сигурност ще си купя от това, което ми показваш, имам си кафемелачка и ще стане супер. Обаче въпроса с редовната напитка сутрин ми остава висящ, май ще се уча да пия чай.


Кристал, за всеки случай си го изчисли по етикет. Щом казваш, че е с добро качество - трябва да има данни по етикет.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron