Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 1

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Нужда от помощ

Мнениеот alleks » Съб Апр 27, 2013 11:41 pm

Здравейте.Бихте ли ми помогнали относно дневното меню?Имам десет блока за деня но просто не мога да се сравя със тези изчисления , кога къде , по колко? hELP :sad:
Аватар
alleks
 
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Апр 27, 2013 11:31 pm

Нужда от помощ

Зоната
 

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот kaliopa_sve » Нед Апр 28, 2013 12:42 am

zdr,pak sam az s latinicata...niamam kirilica,no imam vapros za gotvenoto zele.sgotvih 8 4aeni 4ashi zeleno zele.i kolko bloka sa....2 ili....tova e mn neshto za iziajdane,,,mnogo mi e trudno sas koli4estvata na zelen4ucite...ako ne sloja hliab ili vino,,,niama iziajdane.molia kajete mi za zeleto.
Btw .dnes imam cql den strashno glavobolie,zatova si mislq 4e neshto ne e kakto trqbva :think2: :think2: :think2:
,,,,,,,,,,,,,,, 80gr luk za 1 blok,,,ama ako e zelen ,,ako e star e 130gr...............
Blagodarq vi,predvaritelno :о :о :о :о
kaliopa_sve
 
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 5:26 am

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Нед Апр 28, 2013 1:21 am

Ох, kaliopa_sve ще ни побъркаш с тия цитати :laugh: Явно имаш лек проблем, и се затрудняваш от кой ред да зпочнеш да пишеш :) За това се наложи малко да редактирам горния ти пост, за да стане ясно какво питаш, че излезе написано между цитатите, и е много объркващо да схванем кое пишеш ти, и кое другите. Просто натискай бурона от долу "нов отговор" без да посягаш към копчето за цитати, поне докато свикнеш с нашия форум :) Всички се учим на нещо тук, така че спокойно :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот kaliopa_sve » Нед Апр 28, 2013 2:44 am

ok,taka e.mn e razli4en saita ot tezi v koito sam bila.izviniavam se no tova za nov otgovor moga da vi kaja 4e ne se vijda zashtoto e izvun polezrenieto na 4ovek koito ne znae kakvo da tarsi za da natisne.blagodaria za otgovora za zeleto ,,,,,tuka mai vsi4ki se interesuvat koi pishe na kirilica i za vaprosite ne ostava vreme.
kaliopa_sve
 
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 5:26 am

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Tan Zaso » Нед Апр 28, 2013 6:40 am

kaliopa_sve ако не ти е проблем си променяй коментарите от латиница в кирилица ето тук - http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php
:)
Аватар
Tan Zaso
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Апр 01, 2013 1:18 pm
Плевен

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Нед Апр 28, 2013 8:02 am

kaliopa_sve, за зелето е така, 4 чаши са един блок. Много от зеленчуците, които са нискогликемични, са доста големи по обем, и за целта можеш да си ги разделяш на половини и четвъртини. Погледни ако имаш време статията влизане в зоната. Там по средата някъде има даден пример как да си разделяш блоковете :hug: Относно главоболието ти- ти от колко време си в зоната? Ако се задъежиш стриктно 2-3 седмици, определено ще забравиш какво е да те боли глава :)

И между другото, аз съм се разхождала в много форуми, и на всички копчето е там, където е и нашето :bigsm1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Нужда от помощ

Мнениеот gery_to » Нед Апр 28, 2013 12:40 pm

Здравей, alleks, съветвам те да разгледаш подфорума за дневниците в зоната да придобиеш някаква идея за структуриране на меню и мерките и теглилките на яденетата. От рецептите в сайта можеш да си набележиш някои, които най ти допадат по вкус и за начало да ги готвиш, после можеш да импровизираш.
Няма невъзможни неща!
Аватар
gery_to
 
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Апр 13, 2013 12:06 am

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Nellie » Нед Апр 28, 2013 2:05 pm

Честит празник на всички - нека е цветно и светло в душата!
И все в този контекст и настроение да кажа нещо, което си го помислих от първия момент, когато влязох в сайта - нека е жив и здрав онзи, който го е инициирал и направил! Вероятно сайтът позволява да му се пише директно, но аз съм много зле в боравенето с компютъра и затова го казвам тук.

А сега питанката:
Гледам, че сутринта започва от 7 часа!!!! :oh: С първия блок! Явно, за да не минават много часове от последното вечерно хранене до първата закуска... Но това са направо тъмни тъмнини! Много сериозно предизвикателство пред совите! :roll: Как практикуват Зоната свикналите да лягат между 23.30 и 0.30ч.? Вероятно се включва още едно ядене, за да може сутрешната закуска да се изтегли след 8.30, или не?
Nellie
 
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 4:23 pm

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Nellie » Нед Апр 28, 2013 2:37 pm

Прочетох рубриката "Рибено масло", но не разбрах количеството, което е препоръчително да се взема. Това, че колкото и да приемем, все е добре - хубаво, но какво е достатъчното и ефикасно количество все пак? И още - препоръчва се в комбинация с витамин Е. Нееднократно съм чела, че витамин Е не може да се приема произволно дълго време. Моля ви някой да сподели опит - колко време взема двете заедно, в какво количество всяко от тях и за колко време спира витамин Е от приема.
Предварително ви благодаря!
О, щях да забравя - рибеното масло не се включва с изчисленията на блоковете мазнини, нали?
Nellie
 
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 4:23 pm

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Нед Апр 28, 2013 7:59 pm

Nellie написа:Честит празник на всички - нека е цветно и светло в душата!
И все в този контекст и настроение да кажа нещо, което си го помислих от първия момент, когато влязох в сайта - нека е жив и здрав онзи, който го е инициирал и направил! Вероятно сайтът позволява да му се пише директно, но аз съм много зле в боравенето с компютъра и затова го казвам тук.

А сега питанката:
Гледам, че сутринта започва от 7 часа!!!! :oh: С първия блок! Явно, за да не минават много часове от последното вечерно хранене до първата закуска... Но това са направо тъмни тъмнини! Много сериозно предизвикателство пред совите! :roll: Как практикуват Зоната свикналите да лягат между 23.30 и 0.30ч.? Вероятно се включва още едно ядене, за да може сутрешната закуска да се изтегли след 8.30, или не?

Nellie първо-благодаря за милите думи :shy: Този сайт го започнахме на шега, като хоби, да си събираме информацията на едно място, а то виж какво стана ;) И понеже се изненадхме от големия интерес, решихме да започнем да разширяваме сайта.
Сега относно питанката ти- Няма значение кога лягаш, и кога ставаш-ще гледаш от събуждането нататък да си разпределяш храненията. Когато си лягаш много късно, си взимай по един блок допълнително, примерно в 11 вечерта един блок, и после ако си лягаш в ч или 2 сутринта, пак хапни нещо мъничко, за да си осигуриш гориво за мозъка докато спиш :)

Относно рибеното масло- ще ти отговоря на въпроса в темата за рибеното масло в зоната, за да не спамим темата тук :bigsm22:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот kaliopa_sve » Нед Апр 28, 2013 8:28 pm

pipilota написа:kaliopa_sve, за зелето е така, 4 чаши са един блок. Много от зеленчуците, които са нискогликемични, са доста големи по обем, и за целта можеш да си ги разделяш на половини и четвъртини. Погледни ако имаш време статията влизане в зоната. Там по средата някъде има даден пример как да си разделяш блоковете :hug: Относно главоболието ти- ти от колко време си в зоната? Ако се задъежиш стриктно 2-3 седмици, определено ще забравиш какво е да те боли глава :)

И между другото, аз съм се разхождала в много форуми, и на всички копчето е там, където е и нашето :bigsm1:

,,,,mersi mnogo za otgovora.iskam da te popitam kogato iskam da otgovoria to4no na tova tvoe pisane zashto triabva da slizam 4ak dolu sled vsi4ki izkazvania,,,,,,,,,,,eto sega vijdam tvoia otgovor i iskam da nego da otgovoria a ne da otivam dooolu i da pisha sled vsi4ki i da ne se razbira za kakvo pisha,,,,,,AZ NIAMAM GLAVOBOLIE,PROSTO SAM SE VMAKNALA V KOMENTARA NA DRUG ABONAT.I TAKA,,,ZNA4I ZELETO 44ASHI SUROVI,,,,,UJAS,,,,AZ ZNAM KAK DA DELIA BLOKOVE I DA ZAMESTVAM,NO VSE PAK NALI IDEIATA E ZEELEN4UCI,,,,I ISKAH DA VIDIA DALI E TAKA.KAKTO I DA DELIA VSE STAVA GOLIAMO KOLI4ESTVO,ZASHTOTO AKO MAHNA POLOVINA OT ZELETO TRIABVA DA DOBAVIA DOMAT ,KRASTAVICA I PAK STAVA MNOGO,,,,,ZA TOVA KAZAH 4E MALKO NA BITOV ALKOHOLIZAM SAM SE OTDALA ZA DA DOBAVIAM EDIN VUGLEHIDRAT.OT SDMICA SAM V ,,ZONATA,,VAPREKI 4E ZNAM ZA NEIA MN OTDAVNA,NO SEGA IMAM VREME,I E 4UDESNO.NEZNAM KAK USESHTASH DRUGITE ,,ZONATA,,NO AZ SAM S EDNO BLAJENSTVO I V STOMAHA I V GLAVATA.I MI E VESELO.NO SUTRIN NEMOGA DA STAVAM LESNO.TOVA SAS STAVANETO MI E OTVINAGI.I SE NADIAVAH DA OTMINE.LIAGAM SI V 2H,I STAVAM V 10H.....
kaliopa_sve
 
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 5:26 am

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот тина » Нед Апр 28, 2013 8:41 pm

Да кажа и аз за това късно лягане и ставането.Не мога да разбера какъв е проблема.Не можеш да си пренастроиш храненето според Зоната или какво :think2: Аз работя на 12 часов график.Който почва в 7 и свършва в 7.Като нощната ми е от съответно 19 до 7.Така.че съм си преценила кога да се храня и да съм в зоната.Та това в 2 или ала- бала не е оправдание.след като се прибера от работа в 8ч закусвам и си лягам.А за големия обем зелечуци,ами избери си такива които са по-малко на грамаж.Примерно моркови и картофи и няма и да ти стигат.И ако наистина си била по доста други форуми трябва да си наясно,че главните букви се приемат за Крещене!
Аватар
тина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Фев 23, 2013 9:01 pm
София
Жена

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот kaliopa_sve » Нед Апр 28, 2013 9:45 pm

тина написа:Да кажа и аз за това късно лягане и ставането.Не мога да разбера какъв е проблема.Не можеш да си пренастроиш храненето според Зоната или какво :think2: Аз работя на 12 часов график.Който почва в 7 и свършва в 7.Като нощната ми е от съответно 19 до 7.Така.че съм си преценила кога да се храня и да съм в зоната..Та това в 2 или ала- бала не е .след като се прибера от работа в 8ч закусвам и си лягам.А за големия обем зелечуци,ами избери си такива които са по-малко на грамаж.Примерно моркови и картофи и няма и да ти стигат.И ако наистина си била по доста други форуми трябва да си наясно,че главните букви се приемат за Крещене!

................IAVNO SAMO V BG IMA TAKIVA MISLENIA.....ZA PARVI PAT 4ETA TAKIVA NeSHTA,,,,,TO I DRUGI NESHTA VIJDAM ,NO IAVNO TAKA STE SI SVIKNALI I STE TO4NO KATO KATALUNCITE KOITO SI MISLIAT 4 SVETA SE VARTI OKOLO CATALUÑA....I EZIKA E NEPOVTORIM.MISLIA 4E DALI SAS GOLEMI ILI MALKI SE PISHE E VSE EDNO.....PROSTO NE VIJDAM DOBRE I TAKA SI PISHEM PO FSB I KADETO SI KOMUNIKIRAME,,,,,NO SHTOM TOVA E VIKANE ZA BG ,,,,izvinete.foruma vi e neshto kadeto se nabliaga na gramatika kirilica a ne se gleda sushnostta na vaprosite......jalko 4e niamam po malki bukvi za da vi napisha leka nosht sas shepooot...Та това в 2 или ала- бала не е .........,,,,,,i sas kirilica da pishesh,,,,pak prozira ,,zonata ti,, nito e ala bala nito e oplakvane....kazah 4e liagam kasno i trudno stavam,,,,,,no vijdam 4e trudno razbirate,,,ne samo zaradi kirilicata...........
kaliopa_sve
 
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 5:26 am

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот admin » Нед Апр 28, 2013 10:28 pm

Oх, kaliopa_sve, нека да приключим тая тема веднъж за винаги. Тук всички се съобразяват с другите. Аз лично ходя из форумите повече от 12 години, навсякъде има правила, или по точно любезна молба да се пише на кирилица. Дори има форуми, които НЕ позволяват писането на латиница. Другото- това което ти е казала Тина е точно така-в интернетния виртуален свят писането с главни букви е формата на "крещене" или говорене на висок тон, и в случаи ако искаш да наблегнеш на някоя фраза. Има и друг неписан закон, че в интернет не се говори на "Вие" , и т.н има доста неща във виртуалния свят, които се приемат от почти всички.

Аз лично, въпреки че години съм писала само на латиница, сега ми е неприятно да чета на латиница. И собено с главни букви-натоварвам се, взима ми време да го прочета, и да се концентрирам, и често не ми се иска да чета дори, камо ли да отговарям.Като има въпроси, с блокове, цифри, главни букви, и всичкото на латиница, и направо ми е боза докато го прочета. Всички тук се съобразяваме един с друг, всеки на всеки отговаря с приятен тон, и винаги е била свежа атмосфера. Просто голяма част от хората тук се изнервят да четат на латиница, и за това и отзивите стават нервни. Никой до сега не е повдигал подобни въпроси, къде са копчетата на форума, или защо кирилица или латиница, и защо главни или малки букви, и просто нека да не съзадваме повече напрежение. Мисля, че никак не е трудно да си сложиш кирилца, и да бъдеш една от нас, като всички нас, както е във всички български форуми. И другото което а, ако имаш проблем, и не виждаш буквите, можеш да си направиш страниците из целия ти компютър да се показваt с уголемен шрифт. Много хора, включително и аз понякога използвам тази опция, когато ми е нужна. Zoom in, Zoom out ;) Просто за всеки проблем има решение, ако човек иска да покаже уважение към другите.

Аз не живея в БГ от много много години, разхождам се из всякакви американски и английски форуми, и навсякъде интернетния свят е подобен, с неписаните правила. Аз почти не мога да пиша с химикал на български, защото всяка втора българска буква я обръщам на английски, защото просто от много години не ми се е налагало да пиша на нашия роден език, и от там явно се получи тоя мой проблем. Но с клавишите боравя перфектно, защото натискам латински букви.т.е намерила съм решение за себе си, за да се съобразявам с другите.
И просто това обръщение че хората в БГ си мислят че света се върти около тях може и да обиди повечето, защото те живеят в БГ, и всички които сме тук сме БЪЛГАРИ, без значение кой къде живее. Така че, малко или много, ако има нещо Българско-Каталунско в теб, ще те помолим да запазиш приличния тон, и всички да престанем с тези щуротии. Не искам тук да се превръща в някаква скандална клюкарска тема, и ако продължават тези караници и латиници и викания, ще започвам да трия наред, защото и аз имам точка на прегряване.
диета Зоната - всичко за диета Зоната, зонови блокове, таблица, рецепти и полезна информация от проф. Бари Сиърс
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Яну 29, 2013 10:53 pm
BG/USA

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Самми » Пон Апр 29, 2013 8:47 pm

През краткото време, от което съм във форума ми е направило изключително приятно впечатление, че всеки тук е много отзивчив :), искрено ви благодаря за това :bouquet: . Относно правилата - трябва да се спазват от всички ни, защото ежедневието ни е изключително натоварено и напрегнато и тук, където идваме за помощ и подкрепа, не е редно да се тормозим едни други. Аз съм от хората, които директно прескачам постове, написани на латиница, независимо дали във форум, фейсбук или някъде другаде в нета. Освен това не бива да очакваме, че някой ще ни отговори в рамките на час, два или дори до края на деня. Търпението е ценно човешко качество :) и аз обаче още се уча на него.

ПП: Няма да отговарям на забележки за правописа и пунктуацията, казвам си го от сега, та да се знае :laugh4:
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: ХРАНЕНЕ И ВЪПРОСИ В ЗОНАТА

Мнениеот Nellie » Вто Апр 30, 2013 12:19 pm

Pipilota поздравления за онова, което сте направили! Щом това са резултатите, когато правите нещо на шега, мога да си представя какви ще са, когато работите насериозно! :hug:

Аз пак съм с питанка - нали съм новак: колко грама печена соя прави един блок. Очевидно тя ще ми е един от доставчиците на протеини, защото, гледайки таблицата, изборът ми не е голям. (Аз съм вегетарианката в групата.)
Днес ми е вторият ден в Зоната и нека кажа, че тялото ми все още се чуди какво става с него и реагира по не най-добрия начин: мигрена (която получавах винаги, когато прилагах гладолечение преди години - голяма гадост е) + отпадналост и повици за повръщане. Но, предполагам, това са симптомите на прехода... ще ги изтърпя - нямам навик да спирам в началото на пътя.
Ако някой се сети за нещо, което също влиза в групата на протеините, но не е поместено в таблицата, нека пише. Знам, че другият вариант е протеин на прах, но засега не съм много ентусиазирана на такъв прием.
Nellie
 
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 4:23 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron