Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот HippoDel » Вто Апр 22, 2014 1:30 pm

Не е сигурно, че ще спре да слабее. Имаме тук случаи на "колеги" в Зоната, които без да си увеличат мазнините не можеха да спрат да слабеят. А тя и с увеличени блокове и мазнини пак си е в Зоната, щом яде балансирана храна.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Pipilota » Вто Апр 22, 2014 2:09 pm

roksi написа:привет Пипилотке, :pipilota: хей момиче,неповторима си, неуморна си,спирка нямяш :msmile7: благодаря ти мила ,че така ни просвещаваш, просветляваш и широкоооо отваряш очичките ни :Hello:ей момичеее,да знаеш колко многоооооооооо ме радваш ,как да не те обича човек кажиии :laugh3:


Ааааа, Роксиииии :hugs1: :bigsm15: Ти къде се затри бе мила? Мислех, че тотално си обърнала гръб на Зоната. Виж колко много нови зоНбенца има тук...идвай си пак при нас, че липсваш :hug: :love:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Стеф » Вто Апр 22, 2014 2:26 pm

Hippo написа:Не е сигурно, че ще спре да слабее. Имаме тук случаи на "колеги" в Зоната, които без да си увеличат мазнините не можеха да спрат да слабеят. А тя и с увеличени блокове и мазнини пак си е в Зоната, щом яде балансирана храна.


Значи да разбирам, че при сегашния начин на хранене с увеличени мазнини и блокове ще си задържи килограмите :th:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Pipilota » Вто Апр 22, 2014 2:31 pm

Да Стеф...така ще се закове на нужните кила :yess1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Стеф » Вто Апр 22, 2014 2:41 pm

:bouquet: Благодаряяяяя! :bouquet:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Karrita » Вто Апр 22, 2014 3:32 pm

Да Стеф, аз така си спрях килограмите - увеличих блоковете и мазнините.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот atraykov7484 » Вто Апр 22, 2014 8:58 pm

(линк премахнат от модератор )
vsi4ko sum postignal sus zonata i mnogo sport.
atraykov7484
 
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Апр 22, 2014 8:48 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Pipilota » Вто Апр 22, 2014 9:26 pm

Трайков, поздравления. Виждам, че си особено горд с постигнатите резултати, и както споменаваш тук в коментара си- постигнал си това с благодарение на Зоната....нали така?

А това което искрено ме разочарова, и ужасно много ми напомни на един много омразен "диетолог" :cklicky: Симеонов е това, че никъде в твоята статия (интервю) не спомена великата дума 'Зоната...много "благородно" ми прозвуча това премълчаване......
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Italiano » Сря Апр 23, 2014 12:07 am

Райков, няколко неща:
1. Пиши на кирилица!
2. Избягвай пускането на линкове, когато просто можеш да копираш текста и да го пуснеш тук;
3. Неприятно съм изненадан, че с този линк даваш съвет на хората да ходят при "специалисти". И то за да им премерят килограмите (понеже е много трудно сам с кантарче), метаболизма (как всъщност се мери той?), общо количество вода в тялото (а това пък как се мери и с каква цел?!?) и т.н. Точно от ходене по "специалисти" хората за загубили много нерви, пари и (за най-голямо съжаление) здраве.

В резултат на горните ми коментари ще изтрия линка, който си пуснал.
Разбира се, ще се радваме да дискутираме с теб ЗОНАТА и как тя успява да помага на хората!
:yess:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Italiano » Сря Апр 23, 2014 9:32 pm

Така. Тука беше станала лудница, та трябваше да изтрия мненията анблок. Имаше и хубави такива, но нали знаете как е - покрай сухото гори и мокрото.
Сори за коментарите за спагетките. Ама вие си ги знаете! :)

(т)райков, оттук насетне пиши коментари в твоята тема: Временната тема на (т)райков

Всички други съзоновци сте добре дошли тук да си коментираме храненето в ЗОНАТА! :hug:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Tatyana » Сря Апр 23, 2014 10:30 pm

Оххх Ити, отдъхнах си, че си разчистил :swipping:. Уж си мисля, че съм търпелив човек, но и аз днес не издържах на това... :oh: :notagree:
А спагетките хич не ги мисли - и без това скоро няма да ги правя. То много малко ядене се получи и едвам устисках до следващото :msmile5:, та ще си карам повече на зелените от таблицата :)
Но домашните на Маня непременно ще се пробват при повече свободно време :yess:.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Маня » Сря Апр 23, 2014 10:42 pm

Tatyana написа:Но домашните на Маня непременно ще се пробват при повече свободно време :yess:.
1/4 чаша е чудесна добавка било към салата, било към основно меню за намаляване на обемите на въглехидратите, че с тия зелении дето толкова ги обичам в този сезон направо се подувам и позеленявам и аз покрай тях.... :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Tony » Чет Апр 24, 2014 11:07 am

Малей, изпуснала съм купона тука...докато меткосвах насам-натам. :laugh:

Моля, споделете за спагетите, че моята дъщеря умира за спагети...може да опитам да ѝ направя зонови :) Има къде другаде да прочета за тях?
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Маня » Чет Апр 24, 2014 11:18 am

Tony написа:Моля, споделете за спагетите, че моята дъщеря умира за спагети...може да опитам да ѝ направя зонови :) Има къде другаде да прочета за тях?

Някъде из моя дневник има рецепта за тесто за домашна паста от "полезни" брашна. Пробвай с търсачката за дневника ми с "паста".
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот ginette » Нед Апр 27, 2014 2:38 pm

Здравейте ,
започнах да се храня в Зоната преди 9-10 месеца.След натрупаните кг.,чувствах болки в краката,кръстта,гърба,уморявах се много лесно ,задъхвах се (и аз имам здравословния проблем на Маня-Хобб.).От всичко това се депресирах ,ненавиждах се.. :oh: Тогава взех решение ,трябва да се отслабне.Порових се из интернет и попаднах на Зоната.Бях много доволна и изненадана ,че това не е просто диета ,а балансирано хранене, непознато за мен до този момент.Но за да я следвам са необходими знания.И така започнах да чета ,радвах се ,ядосвах се, нахъсквах се ,но бях твърдо решена-отказване няма .Началото ми беше много трудно ,бях в ремонт ,аз живея в морски град ,чаках гости ,нямах винаги достъп до компа ,но имах везна,кантар и се учих в движение .Имаше мноого комични ситуации,но както и да е .Изчислих блоковете-9(но минах на 8 ,защото ми бяха много).Веднага минах само на зелени храни -5 пъти се храних.Възникваха постоянно въпроси ,но благодарение на вас които пишехте и на изключителната всеотдайност и труда на Пипи се справях. Благодаря на това прекрасно семейство -зоНбита. :applaus: В началото имах странни усещания ,като че ли ми се притъпиха вкусовите рецептори ,никаква храна не ме съблазняваше,след това дойде огромната жажда ,изгарях за вода ,правих си изследвания за диабет -на границата съм.Но всичко е минало...Сега олекнах с 14 кг.,нищо не ме боли,рзхождам се спокойно по 2-3часа...и щастлива продължавам .Резултатите ,къде да ги отразя по месеци ,тук или в темата за Отслабване .Дано да не съм ви досадила и Ити да не ме цапне с пръчката :laugh4: ..и още... от един месец задържам на едни и същи кг,,какво бихте ме посъветвали :doNotKnow: :doNotKnow: :doNotKnow:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Italiano » Нед Апр 27, 2014 3:00 pm

Ааа, Ити не цапва - Ити приветства! :yess:
Джини, направо си си за дневник! Давай там и ще нищим застоя от последния месец.
Ама давай подробно с мерки преди и сега!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта