Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 1

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Pomosht???

Мнениеот desuna » Вто Апр 16, 2013 7:06 pm

Zdraveite,az sym nova v zonata!!! Izchela sym mnogo statiii do sega,no ne sym sigurna kakvo pravq i dali tova,koeto pravq e pravilno!Meniuto,koeto mi e za denq iz4islqvam po edna tablica! Na den mi se padat po 10 bloka,kato sym gi razpredelila 2-3-1-3-1
Zakuska 7-7:30 82 gr pueshka shunka 2 BP, 1 filiq pylnozyrnest hlqb, 2 cheni lajichki leka maioneza
Obqd 11:30 - 12:00 126 gr pueshka shunka ,1 !/2 filiq s leka maioneza i 6 maslini
Sled obed 1/2 chaena chasa kiselo mlqko 3 maslini
Ve4erq 250 gr marulq ,260 gr krastavica ,80 gr luk .126 gr pueshka shunka , 1 lajica zehtin
Kysna ve4erq 1 chasha prqsno mlqko sys 3 maslini
Tova pravilno li e,nemoga da izlislq drugi recepti,tyi kato neznam dali i tova e pravilno,molq vi pomognete mi imam nujda ot tozi rejim.

Btw .dnes imam cql den strashno glavobolie,zatova si mislq 4e neshto ne e kakto trqbva :think2: :think2: :think2:

Blagodarq vi,predvaritelno :о :о :о :о
desuna
 
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Апр 16, 2013 6:56 pm

Pomosht???

Зоната
 

Re: Pomosht???

Мнениеот тина » Вто Апр 16, 2013 7:33 pm

Здравей и добре дошла!И ако може да пишеш на кирилица,щото е много кофти да се чете това.Първо какъв хляб използваш?Най-добре е ако ползваш хляб да е многозърнестия на Вита.Не знам дали има още Тонус.Филийката излиза около30гр и е богата на фибри.Ако е от обикновенния трябва да смяташ по етикет.и тая майонеза за каквоти е?Вземиш по-добре бадемчета или др. ядки.За обядя ти е малко маслините трябва да са 9 за 3 бл.Има таблица с блоковете и си виж там за нещата .Нещо май си объркала.Краставицата как я смяташ :think2: и не само...А за главоболието,ако не пиеш повече вода е нормално.
Аватар
тина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Фев 23, 2013 9:01 pm
София
Жена

Re: Pomosht???

Мнениеот marianapanova » Вто Апр 16, 2013 8:12 pm

desuna написа:Zdraveite,az sym nova v zonata!!! Izchela sym mnogo statiii do sega,no ne sym sigurna kakvo pravq i dali tova,koeto pravq e pravilno!Meniuto,koeto mi e za denq iz4islqvam po edna tablica! Na den mi se padat po 10 bloka,kato sym gi razpredelila 2-3-1-3-1
Zakuska 7-7:30 82 gr pueshka shunka 2 BP, 1 filiq pylnozyrnest hlqb, 2 cheni lajichki leka maioneza
Obqd 11:30 - 12:00 126 gr pueshka shunka ,1 !/2 filiq s leka maioneza i 6 maslini
Sled obed 1/2 chaena chasa kiselo mlqko 3 maslini
Ve4erq 250 gr marulq ,260 gr krastavica ,80 gr luk .126 gr pueshka shunka , 1 lajica zehtin
Kysna ve4erq 1 chasha prqsno mlqko sys 3 maslini
Tova pravilno li e,nemoga da izlislq drugi recepti,tyi kato neznam dali i tova e pravilno,molq vi pomognete mi imam nujda ot tozi rejim.

Btw .dnes imam cql den strashno glavobolie,zatova si mislq 4e neshto ne e kakto trqbva :think2: :think2: :think2:

Blagodarq vi,predvaritelno :о :о :о :о

И аз да се намеся миличка пуешката шунка за 2ПБ ти е 84гр както ти е писала тина хляба ако може да ти е Вита майонезата я смени с някаква ядка 2 ореха или 6 бадема ;)
Обяда не ти е в зоната протеина е ок но въглехидрата и мазнината не ако ядеш обикновен хляб да 1/2 е филийката за 1ВБ трябва да добавиш още 2ВБ и още 2БМ
Следобяда също не е ок защо не пробваш с 220гр к.мляко ако е българско и 3 бадема или 1 орех или 6 фъстъка
Вечерята трябва да ти е 250гр марула 1/2В 240гр краставица1/2В и да 80гр лук 1В Шунката е ок и зехтина мисля,че е ок
Късната вечеря да и тя мисля че е ок ако е 1 ч.ч нискомаслено мляко
Добре дошла и от мен сред нас :hug:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Pomosht???

Мнениеот marianapanova » Вто Апр 16, 2013 8:13 pm

Pipilota и аз малко те заместих :wow:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Pomosht???

Мнениеот Pipilota » Сря Апр 17, 2013 12:06 am

desuna Добре дошла :hug: Виждам че тук момичетата са ти помогнали са ти отговорили много добре :) Аз мога само да допълня за главоболието ти- Зоната не е магическа пръчка, с която мигновено да се излекуваш. Главоболие означава много "лоши" айказаноиди. За да на намалиш тези хормони, ти трябва време, поне 2-3 седмици стриктно хранене в Зоната.
И ако смея да попитам, по коя таблица си изчисляваш менюто, че много потайно ми прозвуча това "по една таблица" :)

Другото нещо, ако е възможно да пишеш на кирилица, защото много хора се затрудняват или се дразнят от писането на латиница.
И още нещо - не знам дали по погрешка си пуснала нова тема, или си искала да отговориш в някоя от темите, но много странно ми изглежда да имаме във форума тема озаглавена "Pomosht???" :laugh: , защото този целия форум , от главата до петите е за всички, които имат нужда от помощ или стимул :hug: Надявам се да не се разсърдиш, но може да се наложи да изместим кометарите в ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА.

А най-добре ще е, ако искаш да си пуснеш темичка в дневниците, и да си направиш твой си дневник, както правят другите, така всичките ти менюта и хранения ще са на едно място, и вероятноста да получаваш повече лични съвети може би ще е по-голяма. Успех в начинанието, и не се отказвай, защото си попаднала на възможно най-здравословния режим на света :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот marianapanova » Сря Апр 17, 2013 7:09 am

Добро утро желая ви прекрасен,усмихнат,слънчев зонов ден :rheart: :bigsm22:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот kelly » Сря Апр 17, 2013 1:03 pm

Здравейте, искам да Ви попитам за чери доматките и годжи бери. За черитата до сега си ги теглех като нормални домати, но знам че са с различна калоричност и искам да правя всичко точно, а за годжи бери нямам никаква идея с какво да го сравня....
kelly
 
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Апр 09, 2013 9:46 pm

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот тина » Сря Апр 17, 2013 1:38 pm

Здравей!За годжи берито се коментираше,а и так излиза по етикет 17.64гр.А доматите не се различават съществено.Та според мен си е пак толкова240гр.Лек ден!!
Аватар
тина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Фев 23, 2013 9:01 pm
София
Жена

Re: Pomosht???

Мнениеот desuna » Сря Апр 17, 2013 6:15 pm

Извиняваите,че така се получи с латиницата!!!Относно темата,която съм побликувала,просто незнаех какво да направя и затова така се е получило. Извинявам се,ако съм объркала нещо,но казах че съм нова и за пръв път пиша във форум. Още веднъж се извинявам. Таблицата,по която изчислявам я свалих от саита и много стриктно пресмятам всичко . Доколкото разбрах 1 блок независимо протеини ли са ,въглехидрати ли са или са мазнини пише грамажа,колко е . Краставицата я изчислих,че 1 блок ми е 480гр.(4Х120). :think2: аз го разделих на 2 за да направя 1 блок със марулята и 1 блок кромид,но сега като гледам е трябвалои още нещо да станат 3 блока. Хляба,които използвам е Вита,да! Млякото ми е нискомаслено и прясното и киселото.
Незнам как да изчислявам по етикет,затова ям яденета само по таблицата. :stupid: :stupid: :stupid:
desuna
 
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Апр 16, 2013 6:56 pm

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот mihaliss » Чет Апр 18, 2013 8:11 pm

Здравейте,

аз също от няколко дни съм в Зоната, надявам се де :) Та имам няколко въпроси, опитах се преди малко да си направя зелена салата и я изкарах 1 блок:
150 гр маруля и един стрък зелен лук (половин блок В)
120 гр краставица (четвърт блок)
100 гр репички (четвърт блок)

та това правилно ли смятам е един блок?

И въпрос за кафето, пия го чисто, без нищо, заедно със закуската, може ли отделно, между хранения или променя баланса?

Хубава вечер и до скоро, надявам се да имам резултат скоро в кг :)
mihaliss
 
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Апр 18, 2013 8:02 pm

Re: Pomosht???

Мнениеот gery_to » Чет Апр 18, 2013 11:36 pm

desuna написа:Извиняваите,че така се получи с латиницата!!!Относно темата,която съм побликувала,просто незнаех какво да направя и затова така се е получило. Извинявам се,ако съм объркала нещо,но казах че съм нова и за пръв път пиша във форум. Още веднъж се извинявам. Таблицата,по която изчислявам я свалих от саита и много стриктно пресмятам всичко . Доколкото разбрах 1 блок независимо протеини ли са ,въглехидрати ли са или са мазнини пише грамажа,колко е . Краставицата я изчислих,че 1 блок ми е 480гр.(4Х120). :think2: аз го разделих на 2 за да направя 1 блок със марулята и 1 блок кромид,но сега като гледам е трябвалои още нещо да станат 3 блока. Хляба,които използвам е Вита,да! Млякото ми е нискомаслено и прясното и киселото.
Незнам как да изчислявам по етикет,затова ям яденета само по таблицата. :stupid: :stupid: :stupid:


Да, на салатата ти й липсва 1 блок, да беше хапнала десерт

а за изчисляване на блоковете по етикет ти поствам обяснението на една услужлива дама от един друг форум
Гледаш кое е преобладаващо - П,В или М и смяташ само него. Обикновено на нашите етикети е дадено садържанието за 100 гр. Тия 100 гр ги разделяш на числото което ти трябва (П, В или М) и получаваш за 1 гр . И след това съответно умножаваш по 7, 9 или 1,5. Например имаш филе с 50 гр П в 100гр. Делиш 100 на 50 = 2 . След това 2* 7 = 14 . Така за 1 блок П ти се падат 14 гр от това филе.
Няма невъзможни неща!
Аватар
gery_to
 
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Апр 13, 2013 12:06 am

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот desuna » Пет Апр 19, 2013 7:17 pm

Благодаря за отговора!!! Много ми помогна!!!
Сетих се да ви питам и още нещо ,понеже ям само сухотии и се замислих върху нещо,което незнам дали ще е правилно ако за деня имам да се храня с 10 блока,може ли от 8 блока примерно да си сготвя 1 леща и да я ям на 3 пъти??? Сутрин ,обед и вечер,а междините закуски нещо друго.
desuna
 
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Апр 16, 2013 6:56 pm

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Пет Апр 19, 2013 9:27 pm

desuna, можеш да си сготвиш и мусака от 12 блока и да ядеш 2-3 дена ако искаш :) Важното е на хранене колко храна има в чинията ти, а не колко има в тенджерата или тавата :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот desuna » Съб Апр 20, 2013 10:59 am

Pipilota,именно това имах впредвид. Ако аз сготвя 1 тенджера леща и съм изчислила,че това са 8 блока аз няма да знам колко точно леща трябва да си сложа,но ще знам че съм изяла 8 блока. :think: :think: :think Дали съм в зоната по този начин или вече излизам от нея....
desuna
 
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Апр 16, 2013 6:56 pm

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Съб Апр 20, 2013 5:21 pm

Aaaaa, desuna, съвсем не...на едно хранене можеш да консумираш най-много 5 зонови блока. Основният проблем със супите е разпределянето на равни поррции. Например, ако си направиш една мусака, в която има общо 9 блока, можеш да я разрежеш на 3 равни парчета от по 3 блока (3х3), докато при супите е по-сложно. И най-добрия вариант е супата да бъде крем супа, тогава ще си спокойна, че разпределението на зеленцуци и месо е равномерно.
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот desuna » Съб Апр 20, 2013 5:37 pm

Значи по добре да забравя за супи или да готвя всичко само за 1 ядене.Това е гадното,но ще се справя :) Благодаря на всички за отговорите,наи-вече на теб Пипилотке :)
desuna
 
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Апр 16, 2013 6:56 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта

cron