Таблица и количества за блок на различни продукти

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот HippoDel » Пет Яну 17, 2014 6:09 pm

Italiano написа:Хей, Кари и Хипо, между 80 и 96 грама си има сериозна разлика.
Я се разберете!
:)

Аз съм го изчислявала от http://www.bb-team.org/hrani/id/554606_portokali-presni.
Общо въглехидрати 11.75 г
Фибри 2.4 г
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Зоната
 

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Karrita » Пет Яну 17, 2014 6:21 pm

Italiano написа:Хей, Кари и Хипо, между 80 и 96 грама си има сериозна разлика.
Я се разберете!
:)

Абе Ити, какво са 10-15 гр за един портокал :lol: , нищо няма да ти стане.... :bigsm30:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Italiano » Съб Яну 18, 2014 12:29 am

Ама при 2-3 блока си става разлика. ;)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Karrita » Съб Яну 18, 2014 1:21 pm

Italiano написа:Ама при 2-3 блока си става разлика. ;)

Уфффф, забравих, че ти ядеш по много, особено ОВЕСААААААА :laugh1:
Ми 20-30 гр за един портокал пак са нищо, то има 20 сорта портокали, много знаем кой какъв е и как да го изчисляваме....
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Crunk » Съб Яну 18, 2014 1:36 pm

Купих си един нахут. Стойностите са:
19.8 - белтъчини- 35гр. - 1 ПБ
5.0 - мазнини
57.4 - въглехидрати - без фибрите 53.3 - 16.88 - 1ВБ
4.1 - хранителни влакнини
Тези хранителни влакнини фибрите ли са ? Като цяло ми се струват доста белтъчините в нахута ... Аз си взех ето този :

http://befit.bg/eshop/%D0%97%D0%94%D0%A ... %A0.540073

Имаше и някакви доста скъпички от сорта на 4-6 лв за 500 грама без съдърание за 100гр. продукт, но бяха малко по едри. Много скъпи ми се сториха и се запасих с този.
Аватар
Crunk
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 9:55 am

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот eldass » Съб Яну 18, 2014 6:30 pm

А аз питам за нар изчистен на зърна по таблицата е 100 гр. 1 БВ, извадени ли са фибрите от него?

В ББ Тийм http://www.bb-team.org/hrani/id/183023_nar-surov -ми се получава 61 гр. 1 БВ с извадени фибри

В Нутришън дейта http://nutritiondata.self.com/facts/fru ... ces/2038/2 - 60 гр. 1 БВ с извадени фибри
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот gogo » Съб Яну 18, 2014 10:33 pm

eldass написа:А аз питам за нар изчистен на зърна по таблицата е 100 гр. 1 БВ, извадени ли са фибрите от него?

В ББ Тийм http://www.bb-team.org/hrani/id/183023_nar-surov -ми се получава 61 гр. 1 БВ с извадени фибри

В Нутришън дейта http://nutritiondata.self.com/facts/fru ... ces/2038/2 - 60 гр. 1 БВ с извадени фибри


Елдас,
Не схванах точно въпроса ти. :think: И на двете места се дава количеството на въглехидрата. Под него с отстъп в дясно се дава количеството на фибрите, което очевидно значи, че това количество фибри е включено във въглехидратите и следователно трябва да бъде извадено от количеството на въглехидратите. Стойностите, които си получила са верни.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот HippoDel » Съб Яну 18, 2014 11:48 pm

gogo написа:
eldass написа:А аз питам за нар изчистен на зърна по таблицата е 100 гр. 1 БВ, извадени ли са фибрите от него?

В ББ Тийм http://www.bb-team.org/hrani/id/183023_nar-surov -ми се получава 61 гр. 1 БВ с извадени фибри

В Нутришън дейта http://nutritiondata.self.com/facts/fru ... ces/2038/2 - 60 гр. 1 БВ с извадени фибри


Елдас,
Не схванах точно въпроса ти. :think: И на двете места се дава количеството на въглехидрата. Под него с отстъп в дясно се дава количеството на фибрите, което очевидно значи, че това количество фибри е включено във въглехидратите и следователно трябва да бъде извадено от количеството на въглехидратите. Стойностите, които си получила са верни.


Гого, в таблицата на Пипи, 1ВБ нар е 100гр, а по нейните изчисления от двата сайта излиза 60гр. Тя пита дали в таблицата на Пипи са извадени фибрите или не са и затова има такава голяма разлика.
Елдас, в таблицата фибрите са извадени от въглехидратите. Аз лично, не мога да ти отговоря, защо има такава голяма разлика.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот gogo » Нед Яну 19, 2014 12:09 am

Хипо,
Сега стоплих. :dum: :laugh4: Ама ако Барито не е извадил фибрите ще се получат още по големи стойности за 1БВ от тия 100 гр. Така че - пълна мистерия. Сега гледам обаче в таблицата нар - 3,5 oz или 100 гр. Тия 100 гр. си мисля, че Пипи ги е изчислявала с купичката. От там нещо да идва объркването, наче - мистерия. :wow:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот HippoDel » Нед Яну 19, 2014 11:37 am

gogo написа:Хипо,
Сега стоплих. :dum: :laugh4: Ама ако Барито не е извадил фибрите ще се получат още по големи стойности за 1БВ от тия 100 гр. Така че - пълна мистерия. Сега гледам обаче в таблицата нар - 3,5 oz или 100 гр. Тия 100 гр. си мисля, че Пипи ги е изчислявала с купичката. От там нещо да идва объркването, наче - мистерия. :wow:

Помня, че и при граха имаше нещо такова. Но при граха, беше обратното, в таблицата беше по-малко, от колкото излизаше от сайта или по етикет. :think2:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот eldass » Нед Яну 19, 2014 8:34 pm

Е, аз хапнах 60 гр. нар за по-сигурно /всъщност не знам дали не е и грешка/, и имам един генерален въпрос.
Ако малко /30-50 гр./ се отклоня от блоковете за въглехидратите много ли нарушавам баланса на Зоната?

Днес си купих чиа и ще я ползвам като мазнина - 1 блок 5 гр. Но все пак ще се допитам и до вас. http://www.bb-team.org/articles/4174_semena-ot-chia

100/30,71 * 1,5 = 4,88 гр. 1 БМ
100/7,72 * 9 = 116,58 гр. 1 БВ /извадени са фибрите/
100/16,54 * 7 = 42,32 гр. 1 ББ

Благодаря на всички! :)
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Pipilota » Нед Яну 19, 2014 8:36 pm

Crunk написа:.........

Ok, Crunk ли си, Зончо ли си, или онова там какво беше от вчера Psy-Ho-Ho...един билюк имена смени, и става малко объркващо и леко дразнещо-ядосващо бих казала...Добре че аватара не си сменяш през ден... :laugh: И че молбата ми е ако можеш да се задържаш с едно име поне за месец, да можем да свикваме с кого говорим.... :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Crunk » Нед Яну 19, 2014 11:15 pm

Извинявам се от сърце за тази какафония от никове. Това ще е последата смяна. Аватара затова не го сменях за да не става по-голямо объркване. Лека вечер ;)
Аватар
Crunk
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 9:55 am

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Pipilota » Пон Яну 20, 2014 12:12 am

Значи, относно някой храни...напълно нормално е да има разминаване. И в самите сайтове на Барито има разлики, което ме вбесява... от зоната ми казват едно, в листите им друго, последните листи, които са апдейтвани и които са с извадени фибри не са пълни списъци. Т.е в таблицата има храни, които са от старите списъци, и липсват в новите...разбирате ли. И на продукти, при които са ми дали 3 различни отговора, от зонат,а от сайта или от блога на зоната, най-накрая мерих с чашка, и слагах каквото покаже кантара.

Сега се разрових, че не бях поглеждала от много време таблицата на Сиърс, и пак виждам сега че има промени, и са я публикували по друг начин.... food-blocks прясното мляко сега е 3/4 cup...гледам че в някои зеленчуци има разлики също в чашите....ааааа, оффф :oh: :oh: аман....това е такава пинкава работа с тази таблица.... пак на ново да се мери и тегли.....ууужасссссс...........

И че относно такива продукти, които са под въпрос тук във форума, сега може с ваша помощ да променим някой грамажи. Вече 6-7 човека имат и чашки, с които да мерят и като имат даден продукт под ръка, да мерят, да кълцат и ще сравняваме..няма друг начин...аз също ще променям малко по малко каквото забележа...И така...когато повече хора се разровят, ще можем с общи усилия да имаме най-точната таблица. Защото, повярвайте ми, това беше нещото, което най-най-най-много ми опъна нервите и ми взе от времето ...правенето на таблицата...настръхвам при мисълта, ако трябва да се прави нова таблица :laugh3:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Karrita » Пон Яну 20, 2014 11:01 am

Ще мерим, няма проблеми, само не ми е ясно на колко ситно трябва да са накълцани продуктите?
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Italiano » Пон Яну 20, 2014 4:23 pm

Я, Барито дава плодовете, които са на бройка, с размери в диаметър.
Може би трябва да го вкараме в таблицата, но вместо в инчове да е в сантиметри.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 4 госта

cron