Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот bambi » Чет Апр 30, 2015 3:58 pm

Маня написа:В дневника на Гого е описано подробно как може да се поръчва в iHerb, където излиза значително по-евтино. Но трябва да си прецениш - все пак от Германия може да ти е по-удачно да го поръчаш през Амазон.


И аз си мислих да следвам указанията от дневника на Гого, но тук на митниците мноооооооого забавят пратките извън ЕС...особено, когато става въпрос за медикаменти и реших за първата доза така, а следващите както е най-изгодно.
Do something today that your future self will thank you for. A year from now you'd wish you had started today.


Аватар
bambi
 
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 6:06 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Чет Апр 30, 2015 4:08 pm

bambi написа:
Маня написа:В дневника на Гого е описано подробно как може да се поръчва в iHerb, където излиза значително по-евтино. Но трябва да си прецениш - все пак от Германия може да ти е по-удачно да го поръчаш през Амазон.


И аз си мислих да следвам указанията от дневника на Гого, но тук на митниците мноооооооого забавят пратките извън ЕС...особено, когато става въпрос за медикаменти и реших за първата доза така, а следващите както е най-изгодно.


Твоето в момента от iHerb ще ти излезе 25.17 Euro + транспортните. Просто трябва като стигнеш до половината на опаковката вече да си поръчала следващата. До България пристигат за 10-тина дни пратките. Е, понякога се бавят малко, но трябва да се правят поръчки със застъпване, за да не оставаш без рибено масло. Но пък не е фатално, ако в даден момент се пропуснат няколко дни :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот питко » Чет Апр 30, 2015 4:42 pm

Всичко е супер засега, имах само един два дни желание за следобедна дрямка, но пък глад не, може от свръхмотивация.
Иначе започвам да усещам как досаждам на всеки втори, да му отварям очите :)
Аватар
питко
 
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Апр 30, 2015 2:55 pm
Бургас
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот bambi » Чет Апр 30, 2015 5:31 pm

Маня написа:Твоето в момента от iHerb ще ти излезе 25.17 Euro + транспортните. Просто трябва като стигнеш до половината на опаковката вече да си поръчала следващата. До България пристигат за 10-тина дни пратките. Е, понякога се бавят малко, но трябва да се правят поръчки със застъпване, за да не оставаш без рибено масло. Но пък не е фатално, ако в даден момент се пропуснат няколко дни :)


Поръчах си направо от сега 2 опаковки от това, което Гого пие, по-евтинкото, че това ми идва соленко. Да видим, кога ще дойде и по-важното, колко ще го бавят преди да ме уведомят, че мога да си го освободя от митницата.
Do something today that your future self will thank you for. A year from now you'd wish you had started today.


Аватар
bambi
 
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 6:06 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Pipilota » Пет Май 01, 2015 2:07 pm

питко написа:Всичко е супер засега, имах само един два дни желание за следобедна дрямка, но пък глад не, може от свръхмотивация.
Иначе започвам да усещам как досаждам на всеки втори, да му отварям очите :)


Питко, страшен си :hug: Добре дошъл и поздравления за резултатите. За нас винаги е чест да посрещнем поредното мъжко Зонби :) Като си подкарал това темпо, не збаравяй да щракнеш по едно фото за "Преди" и "След" ...за архивите на сайта :hug: :bouquet:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот питко » Пет Май 01, 2015 4:24 pm

Добре заварила Пипилота :)
Само ще видя някоя добра "преди" и да поразровя из форума къде да ги кача, въпреки че желаното "след" тепърва предстои :)
Аватар
питко
 
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Апр 30, 2015 2:55 pm
Бургас
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Lancer » Съб Май 02, 2015 8:08 pm

Бре, понякога като закъсам за въглехидрат вкарвам по някоя лъжица мед, докато притичам до магазина, но си нямах друга работа, та видях, че и конфитюри разни има в таблицата. От доста време похапвам от едно сладко от амокини, но едва се сдържам да не ги омета всичките, че и между храненията не ми излизат от главата, а досега не е било така с други храни /най-вече сладко/
Един пят да го свърша и скоро няма да ползвам подобен заместител...
Lancer
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Фев 24, 2015 9:51 pm
Варна
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот tsvetito » Нед Май 03, 2015 10:29 pm

Здравейте!
Чета ви от 2 дена, и от толкова се опитвам да съм в зоната, както аз, така и мъжа ми, че и децата мъча :laugh4: Но явно с децата няма да стане номера, особено с малкия (август прави 6г), трудна работа, това не яде, онова не яде, иска си въглехидрати човека и това си е. Каката се надявам да я вкарам в пътя (тя ена 7г и 5м), понеже е гимнастичка, а напоследък нещо се наду на бузки, гушка, дупе (от ядене основно на бързи въглехидрати) (21кг е и 116см, не ми дебело детето, но за гимнастичка, трябва да пази дупе), та тя се опитва да ме слуша, но явно й идват в повече и естествено много неща и тя не харесва. В момента решаваме проблема с пълнозърнест хляб филия с извара (подобно ядат в градината и малкия хареса, и каката си я изяде), но май така белтъка е по-малко, така, че утре сутрин за 2БП ще й дам филия с извара и филе, половин ябълка и 6 бадема. За следобедна при нея ще е половин кисело мляко (0,1%)+3 бадема, а преди лягане 1 чаша прясно мляко (взех им днес с 11 витамина 2%) и се чудя да давам ли бадеми.
Купих и протеин на прах, понеже искаха някаква зърнена закуска, та вчера им правих 10гр от нея (по етикет) + 100гр прясно мляко и мисля, че беше 7гр протеин. Ами не успя да си го изяде, не й хареса с протеина (на мен ми се стори много сладко, понеже изядох вместо моята нощна закуска). Какво бихте ми препоръчали вие за децата, основно за каката, с малкия няма как да стане, защото и в градината ядат и най-много прясно мляко преди лягане да дам. Та каката не е много по месата, но чисто месо яде. Любимото са й луканките, ама май не са никак Зонови, та какво бихте ми препоръчали? От зеленчуците яде само краставица, което си е направо никакъв въглехидрат, така, че ще наблягаме на плодовете (чакат диня утре да дойде в магазина), а и за сладолед само питат, та не знам как ще го комбинирам него. Не е добре хляб, но при нея явно ще ми се наложи да се ползва, иначе ще сме мн зле откъм въглехидрати, може би картоф?
Сега малко и за нас с мъжа ми. Преди да прочета за Зоната изкарах 12 дни диетата на Ваня Червенкова. Вярно свалих 4кг, но не мисля, че са мазнини (или ако има от тях то е вероятно 0,5кг, защото свалих само по 1см обиколка на бедро), но пък коремчето ми се прибра и сега не ми е трудно в зоната, даже ми е и тежко. Имам тук едно голямо питане за кафето. Тези 12 дни не съм пила, понеже не можеше да се слага захар и мляко (а моето кафе, ако може да се каже, че е кафе беше 1ч.л. разтворимо кафе + 2ч.л. кафява захар + 2 пръста прясно мляко, а чашата си е голяма 220мл). Мъжа ми каза, че не може без кафе и ще си го пие, той само млякото май не слага вече, така, че сутрин това му го броя като 1БВ, така ли трябва да го смятам? Чудя се дали и аз да си пийвам кафенце поне 1 сутрин (макар, че сега нещо не ми беше така вкусно както преди) или да се окажа от него съвсем :th:
Мъжа ми трябва да изяжда по 11БП, а аз 9БП (както и дъщерята), при него е 3+3+1+3+1, а при мен мисля да го направя 2+3+1+2+1, а на детето 3+2+1+2+1.
Тази вечер неговото меню беше: 1БП - 28гр свинско филе (овкусено с подправки от ХИТ), 2БП - кашкавалена извара, 1БВ - 240гр домати, 1БВ - 2 сурови зелени чушки, половин краставица, 1БВ - чаша бира, 3БМ - 3 ореха
Моето меню: 2БП - 56гр свинско филе, 1БВ - 240гр домати и половин краставица, 1БВ - 1/2 ябълка, 2ВМ - зехтин и оцет. В общи линии това ще е яденето и утре, но мисля да взема круши и диня. За закуските ще караме на половин кофичка кисело мляко в бадеми.

А имам и друг въпрос, понеже малкия иска пълнени чушки с кайма, дали има как да се направят Зонови, че те и мусаката са ми любимите ястия и ако мога да ги правя зонови би било чудесно, макар, да се ядат без хляб :skyle5:

Сигурно много ми станаха въпросите, и може би има отговори на тях из темите, но време не ми остава да изчета всичко, колкото и да ми се иска. И това гхи мисля тези дни да опитам да направя, предполагам децата ще харесат такава филийка със шарена сол :) Ами това за сега от мен, може би е добре да кажа, че започвам от 56кг 166см, целта ми е 52кг, в тези кг се чувстам най-добре, мъжа ми започва от 114кг и 176см, каза, че ще ме слуша до морето (което е края на юли), той до тогава да изкара, пък 10 дни не вярвам да да плюска безразборно, все пак пак ще го наглеждам поне да има някакво равновесие, макар с не толкова добри храни.

Айде стига вече....че то до утре мога да си пиша :oh:
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Pipilota » Пон Май 04, 2015 6:00 am

Lancer написа:Бре, понякога като закъсам за въглехидрат вкарвам по някоя лъжица мед, докато притичам до магазина, но си нямах друга работа, та видях, че и конфитюри разни има в таблицата. От доста време похапвам от едно сладко от амокини, но едва се сдържам да не ги омета всичките, че и между храненията не ми излизат от главата, а досега не е било така с други храни /най-вече сладко/
Един пят да го свърша и скоро няма да ползвам подобен заместител...

ЕЕЕхх, Lancer ;) Как го правите това със закъсването на въглехидратите, не ми го побира акъла :))) Много ми се иска и аз да го науча :) От колко години вече зонуване, и има и зоНбита около мен, не онлайн, и по принцип проблема на всички ни е какъв протеин да добавим... :laugh4: Особено пък на междинните закуски...хич не ми е вкусно да изям един гол кренвирш наприемр, преди ябълката ми или преди чашката с малинки...и в случаите все млякото е спасението или зоновите барчета...
Много искам да имам твоя проблем :)) определено хора като теб са щастливци в зоната, и зоната е много по лесна с такъв проблем, защото почти си мисля, че булшинството се сблъскват с обратното :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот gogo » Пон Май 04, 2015 10:28 am

tsvetito написа:Здравейте!
Чета ви от 2 дена, и от толкова се опитвам да съм в зоната, както аз, така и мъжа ми, че и децата мъча :laugh4: Но явно с децата няма да стане номера, особено с малкия (август прави 6г), трудна работа, това не яде, онова не яде, иска си въглехидрати човека и това си е. Каката се надявам да я вкарам в пътя (тя ена 7г и 5м), понеже е гимнастичка, а напоследък нещо се наду на бузки, гушка, дупе (от ядене основно на бързи въглехидрати) (21кг е и 116см, не ми дебело детето, но за гимнастичка, трябва да пази дупе), та тя се опитва да ме слуша, но явно й идват в повече и естествено много неща и тя не харесва.


Здравей Цвети,
Много е хубаво, че искаш цялото ти семейство да се "пренесе" в Зоната. :yess: Относно децата, Маня е отворила специална тема - Децата и Зоната. Вярвам, че ще ти бъде полезна.
tsvetito написа:Сега малко и за нас с мъжа ми...... Имам тук едно голямо питане за кафето. Тези 12 дни не съм пила, понеже не можеше да се слага захар и мляко (а моето кафе, ако може да се каже, че е кафе беше 1ч.л. разтворимо кафе + 2ч.л. кафява захар + 2 пръста прясно мляко, а чашата си е голяма 220мл). Мъжа ми каза, че не може без кафе и ще си го пие, той само млякото май не слага вече, така, че сутрин това му го броя като 1БВ, така ли трябва да го смятам? Чудя се дали и аз да си пийвам кафенце поне 1 сутрин (макар, че сега нещо не ми беше така вкусно както преди) или да се окажа от него съвсем :th:

За кафето виж тук въпрос 29
tsvetito написа:Мъжа ми трябва да изяжда по 11БП, а аз 9БП (както и дъщерята), при него е 3+3+1+3+1, а при мен мисля да го направя 2+3+1+2+1, а на детето 3+2+1+2+1.
Тази вечер неговото меню беше: 1БП - 28гр свинско филе (овкусено с подправки от ХИТ), 2БП - кашкавалена извара, 1БВ - 240гр домати, 1БВ - 2 сурови зелени чушки, половин краставица, 1БВ - чаша бира, 3БМ - 3 ореха
Моето меню: 2БП - 56гр свинско филе, 1БВ - 240гр домати и половин краставица, 1БВ - 1/2 ябълка, 2ВМ - зехтин и оцет. В общи линии това ще е яденето и утре, но мисля да взема круши и диня. За закуските ще караме на половин кофичка кисело мляко в бадеми.

Свинското филе по етикет ли е изчислено? Ако няма етикет няма как да си сигурна точно колко е. За кашкавалената извара положението е същото. Още повече, че тя едва ли е обезмаслена, така че едва ли може да се брои за БП.
tsvetito написа:А имам и друг въпрос, понеже малкия иска пълнени чушки с кайма, дали има как да се направят Зонови, че те и мусаката са ми любимите ястия и ако мога да ги правя зонови би било чудесно, макар, да се ядат без хляб :skyle5:

Няма проблем за зонови чушки с кайма.Купуваш си постно свинско, най-добре рибица, че е с най-малко мазнина, и телешко - шол. Ако има някъде беличко(мазнина) го изрязваш. Пропорцията на телешкото и свинското си я определяш ти. И за двете меса 1БП=28 гр., така че няма проблем. Месото си го смилаш в къщи след като си махнала евентуалните мазнинки по него. Ако нямаш машинка ще се наложи да инвестираш в такава. ;) И накрая вместо ориз слагаш цял овес, който е 1БВ = 14 гр суров овес. Става дума за цял или начупен овес, а не за овесени ядки, които не са за препоръчване въобще. Стават много хубави пълнени чушки с кайма. Ще си оближете пръстите. :chef1: Относно мусаката ако замениш картофите например с тиквички ще успееш да я направиш зонова. Сега гледам, че в Рецептите има няколко зонови мусаки. Успех! :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот tsvetito » Пон Май 04, 2015 10:47 am

Гого, много, много ти благодаря за отговорите. Правила съм 90 дневната диета няколко пъти, та там опитвах мусака с тиквички вместо картофи - не мога да го ям това чудо. А вчера сутрин опитахме селъри с извара - отврат абсолютна (не е за всеки вкус това). Но виж чушките ще опитам, не знам дали каймата мога да я направя в робота :th: може да опитам. Иначе филето по етикет нищо не пише за съжаление, само, че е свинско филе, глюкозен сироп (това май е проблем) и разни подправки и консерванти или каквото там. Иначе изварата пише безмаслена, и май само сме си мислели, че е кашкавалена, на самия етикет не пише :lol: иначе самия етикет е 0гр мазнини, 18гр белтъчини и 2гр въглехидрат за 100гр продукт, така, че май сме ОК там. Отивам да взимам каката да я видя какво ще хапне, сигурно пак филия с извара и после ще прочета линкчетата, които ми даде, за което много благодаря отново :pray:
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Пон Май 04, 2015 11:06 am

tsvetito написа:Но виж чушките ще опитам, не знам дали каймата мога да я направя в робота :th: може да опитам.

Има вариант, пазаруваш месо в месарница или магазин, в който мелят. Избираш си месото и ти го смилат. Имаше години, в които не продаваха готова кайма. А в робота по принцип става, но е по-скоро на парченца, а не точно смляна. Ако въртиш прекалено дълго пък става на нещо подобно на пюре :laugh4: Аз лично пилешки гърди меля в робот, защото никъде не мелят пилешко.

А за мусака с картофи - забрави. Поне в първите месеци в опитите за влизане в Зоната. С тиквички, с патладжан, със спанак става, но не и с картофи.

Много "любими" манджи не са пригодни за Зоната. Но пък има такова разнообразие от рецепти, които могат да се приспособят към нея. Всичко е въпрос на желание и готварска фантазия. И най-вече убеденост, че това е начинът, по който иска да се храни човек до края на дните си.

Горещо препоръчвам да отделиш от времето си и на първо време да прочетеш поне съдържанието на сайта и задължително книгите на Бари Сиърс. Защото Зоната не е диета за 2 месеца, за отслабване и после пак по старому. Зоната е философия на хранене и живот.
Последна промяна Маня на Пон Май 04, 2015 11:15 am, променена общо 1 път
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот gogo » Пон Май 04, 2015 11:13 am

За мен меленето на месо в месарница не е добър вариант защото винаги има тлъстинки по месото, които е по-добре да се махнат преди да се приготви каймата. Тази операция в магазина няма как да стане. ;)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Пон Май 04, 2015 11:16 am

gogo написа:За мен меленето на месо в месарница не е добър вариант защото винаги има тлъстинки по месото, които е по-добре да се махнат преди да се приготви каймата. Тази операция в магазина няма как да стане. ;)

Зависи, Гого. Моят месар изпълнява всичките ми прищевки :laugh4:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Italiano » Пон Май 04, 2015 1:08 pm

pipilota написа: Как го правите това със закъсването на въглехидратите, не ми го побира акъла :))) Много ми се иска и аз да го науча :) От колко години вече зонуване, и има и зоНбита около мен, не онлайн, и по принцип проблема на всички ни е какъв протеин да добавим...

Пипи, и аз доскоро бях така, ама сега, като си имам заредени консерви с риба тон и домашната шунка ми стига за няколко дни, изварата не се разваля лесно и я имам с по няколко кофички в хладилника, често се случва точно откъм въглехидрати да го закъсвам.
Разнообразните зеленчуци на този етап са скъпи (домати, броколи, карфиол), а при плодовете сега е нещо като преходен период. Портокалите, грейпфритите и кивитата позачезват, а когато ги има са посдухани. Ябълките вече също са така, а по-приличните са с цени над 2 лв. кг. Което все пак е приемливо като цена, ама не може само на ябълки да кара човек ...
Проблемът ще се реши с масовото "навлизане" на пролетните плодове и зеленчуци.
Сега добро решение за мен са цвеклото, морковите (и двете не са зелени обаче), патладжани и лук.
И винаги е хубаво да има кутия с фурми за критични случаи (но пак не е зелено).
Горното като съвети за новобранците, пък те да си преценяват доколко незелено могат да си позволят.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот tsvetito » Пон Май 04, 2015 2:02 pm

Мен ме запали един познат, съответно веднага намерих книгата в нета и я прочетох през телефон (така ми беше по удобно), и понеже като я свърших, тъкмо свърших и предната диета, реших, че няма време за губене и трябва да се влиза в зоната, затова и не ми остана време много да чета. Иначе това което ми даде в сайта за кафето съм го прочела, но там си пише само за кафето като цяло, смятам, че все пак има разлика от това дали се вари, дали е на машина или разтворимо. А безкофеиновото знам, че е още по не здравословно, защото пак се прави май с химии. Та по-скоро си мислех, тези 2 лъжички захар се смятат като 1БВ, нали така? Млякото може би не трябва да го броя въобще. Но и друг въпрос ме мъчи, дали кафява захар или пък да се опита с мед, ако е по-добрия вариант?
Чаках и аз дините с нетърпение, те пък се оказаха оранжеви, защо така :th: Ноооо, черешите като дойдат няма прошка, толкова обичам череши, за разлика от повечето плодове, а зеленчуци почти само домат, краставица и салата признавам. Ами скарана съм с тези продукти какво да направя. До 25г не можех да кача повече от 48кг, при все, че съм яла основно сладки неща (шоколад, като ми се доядеше изяждах по 2 или 3, чак ми се чудеха), хамбургери много ядях, ноооо сега не е така. Пак си обичам сладко, но не тестяно, та след едно 3м поне шоколадче дали може да се хапва (няма го в таблицата, явно е от забранените).
Ще влизам в час по лека лека, но усещам как ще ям 3-4 храни и това ще си е, не че ми пречи особено, то и сега си е така, но далеч по не здравословно (особено имайки предвид, че 1вото ми хранене беше към 14ч обикновено, а вечер само сладки неща).
Но за 2 дена, мъжа каза, че панталоните му станали по-широки и се чувства добре, което е супер, но май още малко напасване ще му трябва, че вчера беше гладен, но то в началото може да си е просто от разширения стомах, нали така.
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron